Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kiutesek

silviHemel
Létrehozva: 2007. június 29. 21:39
Hello mindenkinek!

Azzal kapcsolatban szeretnek kerdezni, hogy volt-e mar valakinek ovsomorje es ha igen, milyen pontosan??? Nekem lehet, hogy ez van, de nem tudom biztosan, mert eletemben nem lattam meg ilyet. Par napja egyre tobb kiutes jon ki ram, de furcsa modon csak a labfejemre, vagyis boka kornyeke, butyokre es kornyekere, a sipcsont menten nehany, valamint a combokon semmi, viszont a derekamra hatul mar kijott harom. A legelso kiutes elol volt a medencecsontnal jobb oldalon.

Vagy lehet ez esetleg allergia? Vizsgalatokra sajnos csak ket het mulva tudok menni.

Igaz, hogy az ovsomor fertozo es ilyenkor nem lenne szabad tarsasagba menni? Es hogy ennek koze van gyerekkori baranyhimlohoz?

Egy-ket ember szerint jobb lenne dokihoz menni, de en meg ilyen aprosaggal nem szivesen megyek el.

Allitolag amugy az ovsomor idegesseg miatt jon ki? Mostanaban valoban eleg keveset eszek, meg sokat idegeskedek, stresszelek.

Elore is koszonom a tanacsokat, tapasztalatokat.

Addig megprobalok google-lel is utananezni.
  1. 2007. július 3. 13:4635.
    Na mi újság van, voltál dokinál?
    előzmény:
    silviHemel (33)
    2007-07-01  18:58
  2. 2007. július 1. 19:0034.
    Tegnap utananeztem es az egy hatalmas nagy tevhit, hogy az ember elete soran csak egyszer lehet baranyhimlos, ugyanis alacsonyabb immunrendszerrel rendelkezo emberek (felnottek) tobbszor is elkaphatjak eletuk soran!!! Bocsi ,ha mar irtam ezt esetleg korabban, most nem emlekszem.
    előzmény:
    silviHemel (33)
    2007-07-01  18:58
  3. 2007. július 1. 18:5833.
    Szia.

    Sajnos mara ujabb kiutesek jottek ki ram. Most mar a vallamon is van, meg a konyokomnel, meg meg ki tudja hol, ahol nem tudom megnezni.

    Holnap irany a doki egybol munka utan, csak legyen idopont!!!!
    előzmény:
    stuci (32)
    2007-07-01  17:16
  4. 2007. július 1. 17:1632.

    Szép napot mindenkinek!

     

    Nem olvastam tovább a topikot, de azért vigyázni kell, mert én is elmentem a körzetihez egyszer mikor kijöttek rám a pöttyök. Adott egy gyógyszert amitől mégjobban berobbant a bőröm. Majdan a körzeti beutalt a Mária u.-i bőrklinikára és másnap be is kellett feküdnöm, mert kiderült, hogy valami vírus. Egy hétig nyomatták belém steroidot mire lelappadtak a kiütések.

    előzmény:
    silviHemel (23)
    2007-06-30  07:30
  5. 2007. június 30. 22:4931.
    '
    előzmény:
    silviHemel (30)
    2007-06-30  22:43
  6. 2007. június 30. 22:4330.
    Latom senki nincs itt ilyenkor, na mindegy, akkor lassan lepek.
    előzmény:
    silviHemel (29)
    2007-06-30  22:31
  7. 2007. június 30. 22:3129.
    Ha csak "emoticon"-t akarok kuldeni, akkor nem megy el a hozzaszolas...

    REmelem ir meg valaki ,mielott elunom a banant es lelepek, mert furdal a kivancsisag.
    előzmény:
    silviHemel (28)
    2007-06-30  22:26
  8. 2007. június 30. 22:2628.
    Remelem feljon a topik es meg lesz olyan, aki tudna tanacsot adni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2007. június 30. 22:2527.
    Szia.

    Ma megint kijott ram jo par potty, vagyis kiutes. Nem tudom mar, hogy mi lehet ez. Csak hetfon tudok dokihoz menni ebedidoben, vagy delutan.

    Szerintem ki van csukva, hogy ovsomor legyen. Mar nem birom elkepzelni, hogy mi a fene ez.

    Tenyleg nem lehet baranyhimlot ketszer elkapni????
    előzmény:
    Chiara (26)
    2007-06-30  08:28
  10. 2007. június 30. 08:2826.
    Szia, nekem nemrég volt. A derekamon és a hátamon volt néhány pötty, nem sok. Először azt hitttem, hogy valami csípés, de egy pár nap múlva borzasztó rondák lettek. Elmentem orvoshoz, övsömör, kenegetni kellett csak. Két három hét alatt elmúlt. A helye megmaradt. Amikor a pöttyöket láttam, én is csak csípésnek hittem, ami furcsa volt, hogy azon az oldalon a derekamtól az vállamig nagyon érzékeny volt és fájt.
    Szóval nem volt sok pöttyöm, és szerencsére olyan csúnyák sem voltak mint a képeken.
    előzmény:
    silviHemel (1)
    2007-06-29  21:39
  11. 2007. június 30. 07:3525.
    Bolha????

    Miert lennek bolhas, illetve mitol? Se kutya ,se macska, max. a szomszedban, de gondolom azokat meg szoktak idonkent allatorvoshoz vinni, plusz nem is simogattam semmilyen haziallatot mar honapok ota, legalabb januar ota nem! Gondolom buszon csak nem lehet bolhat osszeszedni, max. tetut. Plusz nem viszket a fejborom sem, csak a kiutesek a derekamon, meg labaimon, ott meg nincsen dzsungel, hogy elbujhassanak a kis mocskok.

    Bar mondjuk sosem lehet tudni mit szed ossze az ember , de ennek keves eselyet latom.
    előzmény:
    akaba777 (22)
    2007-06-30  01:57
  12. 2007. június 30. 07:3224.
    Szia.

    Ez aranyos volt. A poen mar csak az, hogy en jelenleg nem Mo-on vagyok, ezert megyek csak 2 het mulva allergiavizsgalatra, meg mas kivizsgalasokra. Ahol en vagyok, ott hulye esos, szeles, huvos ido van, igazi nyarnak, izzadasnak nyoma sincs. Vagy inkabb .

    Mostanaban alig eszek valamit, inkabb salatat, banant, csirket, ilyesmit, de semmi olyat, amit ezelott nem ettem volna. Azert meg gondolkodom, hatha megis..... Leszamitva a fagyit! Azt szoktam minden nap, esetleg annak valami osszetevoje.
    előzmény:
    googlioo (21)
    2007-06-30  01:18
  13. 2007. június 30. 07:3023.
    Szia.

    Tudom, hogy nem aprosag, de pont azon gondolkodom, hogy szerintem nekem nem ez a bajom. Azt nem tudom, hogy mi, talan valami etelallergia.
    Nekem csak sima kiutesnek tunnek ezek, mint a himlo, de mondom, arcra, mellkasra, hasra, hatra egy darab nem jott ki, sem combra, viszont a derekamra csak nehany, legtobb pedig a sipcsont menten mindket labon, valamint labfej, butyok/sarok/boka kornyeke, az egyik butyoknel kijott egymas melle jo par. Majd figyelgetem, hogy kijon-e meg ma ujabb. De mondom, nekem total nem ugy neznek ki, mint az ovsomoros fotok az interneten.

    Ilyen kiutesek jottek ram az antibiotikumoktol ,de azota nem szedem, miota durvan napokig ugy viszkettem, hogy a borom is bedagadt orakra a vakarastol. Szoval ebbol gondolom, hogy ez is inkabb allergia.
    előzmény:
    stuci (19)
    2007-06-29  23:23
  14. 2007. június 30. 01:5722.

    Tudod, amikor a topicindítódat olvastam, egyből a bolhára gondoltam, de most már biztos vagyok benne!!!!

    Főleg ha még tevéztél is!!!!  

    Örülj neki, hogy "csak" ennyi, és nem komolyabb, mert az övsömör évekig elhúzódó betegség is lehet, rémesen kellemetlen.

    Alaposan szórj be mindent bolhaírtó porral (ágyneműt, matracot,  szőnyegek, kárpitok, ruhák, cipők) moss ki minden kimoshatót, amit lehet a napon száríts meg.

    Fehér ruhán, lepedőn könnyen észrevenni a bolhát.

    Ha meg allergia lenne, próbálkozz calcium-pezsgőtablettával.

     

    előzmény:
    silviHemel (17)
    2007-06-29  22:13
  15. 2007. június 30. 01:1821.

    A "somor"  mindig  borzalmasan  faj.  Ha  nincsenek fajdalmaid,  akkor  ez  nem az,  hanem  valami  alergia.

    Kulonben sem  szokott  a  somor  egyszerre  TOBB HELYEN  megjelenni.  Inkabb valami  olyanra  gondolj,   hogy  ette'l-e  valamit  amit  nem  szoktal  enni,  vagy talan  nagyon  izzadtal??

    Adiig is amig  orvoshoz  jtsz:

    Langyos  vizben  jol  lezuhanyozni.---utana  baby hintoport  tenni  a  kis  dudorokra.

    Szerintem,  olyan  valamid  van,  amit  a  bebik  kapnak  a  popsijukon.  Az  iden  nagy  a  hoseg........  

    előzmény:
    silviHemel (1)
    2007-06-29  21:39
  16. 2007. június 29. 23:5720.
    Az övsömörre manapság van gyógyszer, de a megjelenéstöl számitott 72 órán belül el kell kezdeni a szedését, hogy ne kínlódj hónapokig a fájdalomtól.Amúgy annyira fáj a bör a kiütések mentén, hogy se zoknit, se ruhát nem tud nagyon elviselni az ember.Valószínüleg neked nem az van.Igen, ugyanaz a virus okozza mint a bárányhimlöt, de az, hgoy egyszer már voltál himlös nem biztosíték arra, hogy nem kapod el megint. Viszont!Akinek épp van övsömöre attól szivesen vesznek vért(gyógyszeralapanyagnak).
    előzmény:
    silviHemel (1)
    2007-06-29  21:39
  17. 2007. június 29. 23:2319.

    Nekem volt ezelőtt 33 évvel. 16 éves voltam és a klasszikus deréktáji. Viszketett és fájt, akkoriban B12 injekcióval gyógyították és kaptam rá valami kencét ami lepergett a bőrőmről és tele volt vele a lakás. :-) Nagyon fájdalmas volt és sokáig barna foltok voltak a testemen a gyógyulás után is.

     Mostanában egy idős 65 éves ismerősömnek volt aki nagyon kiborult tőle kb egy éve volt és még mindig vannak panaszai. Azóta is szedi a nyugtatókat. :-(

    Ez nem apróság! Ne bagatelizáld el! Az idegvégződéseket támadja. Mielőbb menj orvoshoz és nézesd meg magad!!!!!!

    előzmény:
    silviHemel (1)
    2007-06-29  21:39
  18. 2007. június 29. 22:4318.

    Neken tavaj volt alergejam. Az orvos ugy magyarazta el, hogy ettöl melegtől növenyek olyan anyagot termelenek, amivel vedekeznek UV sugarok ellen. Arra anyagra voltam allergijas. Nagyon viszkedet, is vegen egyesz testemet leptek el.Valamilye kenöcsöt írtak fel, amtöl meg roszabb lett.
    előzmény:
    silviHemel (17)
    2007-06-29  22:13
  19. 2007. június 29. 22:1317.
    Sajnos dolgoznom kell. Ha allergia, akkor ket het mulva kiderul remelhetoleg majd a vizsgalat folyaman.

    Tegnap vagy tegnap elott azt hittem, hogy talan bolha, mert teveztem es meglattam a melegitomon kolbaszolni egy kis fekete furcsa alaku bogarat, aztan gyorsan elcsiptem es kidobtam hazon kivulre. Az mas teszta, hogy egy evben egyszer ha simogatok kutyat/macskat.
    előzmény:
    pupetto (15)
    2007-06-29  22:08
  20. 2007. június 29. 22:1116.
    Ez jo!!

    Amugy nagyon durva fotok vannak a neten az ovsomorrol. Ezek alapjan biztos, hogy nekem nem ilyen van. Az enyemek olyanok, mint a himlo, de arcra, mellkasra, hatra, combra nem jott ki egy se, azt hiszem, legalabbis nem lattam/nem tunt fel. Csak a sipcsont menten mindket labon, labfej, boka, butyok (oda kijott harom darab is kb. egy cm-re egymastol egy vonalon, ugyanezen a labon egy vonalban sipcsont menten masik harom ugyanolyan tavolsagra egymastol, vagy 7-8cm-re van a kozepso kiutes a masik kettotol. Tenyleg mintha vonalzo menten jottek volna ki. ) Derekamon ha jol tudom egyelore harom van, a legelso kiutes mar elmult.
    előzmény:
    kékeszöld (14)
    2007-06-29  22:05
  21. 2007. június 29. 22:0815.
    Ááááh, jobb, ha elmész az ügyeletre holnap - nem? Legalább megnyugszol.
    előzmény:
    silviHemel (13)
    2007-06-29  22:05
  22. 2007. június 29. 22:0514.

    én csak olyat hallottam, hogy herpeszes (rokon vírus!!!) fiú csókolózott olyan lánnyal, aki még nem voltl bárányhimlős, és ettől az lett. No persze lehet, hogy véletlen egybeesés...   

    előzmény:
    silviHemel (12)
    2007-06-29  22:04
  23. 2007. június 29. 22:0513.
    Azt hiszem talan kiutesek, vagy milyen cimszoval kerestem ra, de azert inditottam, mert tenyleg nem tudom, hogy ez ovsomor-e, mert csak a fele igaz ram, amiket tunetkent felsoroltak.
    előzmény:
    pupetto (11)
    2007-06-29  22:03
  24. 2007. június 29. 22:0412.
    Valahol meg azt irjak, hogy megfigyeltek, akinek ovsomore van ott 2-3 heten belul egy olyan rokon/ismeros baranyhimlos lesz, aki nem esett meg ezen at, mert hogy ugyanaz a virus okozza.
    előzmény:
    kékeszöld (9)
    2007-06-29  22:01

Címlap

top