Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pozicionális szédülés

pimpo
Létrehozva: 2007. szeptember 25. 16:25

Sziasztok fórumtársak!

 

a problémám a következő:

január végén jelentkezett először ez a fajta szédülés nálam.24 éves vagyok.amikor az ágyba oldalra fordulok vagy csak oldalra forditom a fejem akkor jelentkezik a szédülés,az egesz szoba forog korülöttem,és iszonyatos hányinger is tarsul hozza.

amint hanyat fordulok elmulik a szedülés es a hanyinger is.

néha állva elorehajzott fejjel is megszedülök,de álló helyzetben oldalra forditva a fejem nem szédül.

tehát inkább csak fekvő oldalso pozicióban.

viszont egy ket hetig fennál,van,hogy csak egy ket napig,de aztan egy két honapig nem jelentkezik semilyen szedüléses tünet,oldalt fekve se,meg sehogy sem.

par honapja voltam neurologusnal,kikerdezes es fizikalis vizsgalat utan azt mondta,hogy ez valami izületi blokk lehet a hatgerincemnel a felso szakaszában.

sokat ülök számitogép előtt napi szinten,es bizony ilyenkor a testtartásom nem megfelelő vagy elorehajtom a fejem,vagy kisse hatra,szal. erzem,hogy feszul a nyakcsigolyám.

egyébként semilyen fájdalmam nincsen.

a doki írt fel gyogyszert is,mert szerinte ez vissza-vissza terő szédülés.

hat igaza lett,mert a gyogyszert nem szedtem be,de azota megint szedulok néha.

volt valakinek ilyen panasza?

asszem felkeresek egy kiropraktőrt,mert ha tenyleg a hátgerincemmel van baj,akkor gyógyszerek nélkül is orvosolni lehet a problémát.

 

írjatok bátran.

 

  1. 2019. június 23. 18:5613.

    Szia. Ugyan így vagyok vele. Olyan jó olvasni, hogy van még így vele valaki (ne érts félre). Nálam elősször tavaly júniusba jött ez a fura szédülés, akkor kb 2 hét alatt elmúlt. De most egy év elteltével újra úgy vagyok, 3 napja. Borzasztó, pánikba ejtő érzés, nem tudom mit tegyek. Orvosboz nem merek menni. Lehet komoly betegség? Neked, hogy múlt el? Kérlek válaszolj és oszd meg velem ezzel kapcsolatban a tapasztalataidat. :( köszönöm! 

  2. 2019. június 23. 18:5212.

    De "jó", hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémával, már én is mindenfélét beképzeltem magamnak az alapján, amiket találtam az ilyen tünetekkel kapcsolatban.

    Ha sikerült megoldania a topikindítónak a problémát, szívesen olvasnék róla, hátha másoknak is segít. Nekem egyébként általános iskolás korom óta vannak ilyen tüneteim néha, nem gyakran, de azért mégiscsak nyugtalanító...

    idézet:
    Bogyóca (11)
    2008-06-11 22:02:20

    Szia. Ugyan így vagyok én is. Elősször tavaly júniusba jött, akkor nagyon megijedtem. Fogalmam sem volt, hogy mi az, vettem magnéziumot, kalciumot 2 hét alatt elmúlt, most 3 napja megént ebben szenvedek, nagyon félek nem tudom mi ez és nagyon rossz érzés. Segítsetek ha tudtok jó tanácsokkal. Már nem bírom és nem tudom mi ez :(

    előzmény:
    Bogyóca (11)
    2008-06-11  22:02
  3. 2008. június 11. 22:0211.

    De "jó", hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémával, már én is mindenfélét beképzeltem magamnak az alapján, amiket találtam az ilyen tünetekkel kapcsolatban.

    Ha sikerült megoldania a topikindítónak a problémát, szívesen olvasnék róla, hátha másoknak is segít. Nekem egyébként általános iskolás korom óta vannak ilyen tüneteim néha, nem gyakran, de azért mégiscsak nyugtalanító...

    előzmény:
    Inaara (10)
    2008-04-20  13:31
  4. 2008. Április 20. 13:3110.

    Szia pimpo, nekem is ugyanez a bajom két napja!Először december végén volt ilyen reggeltől délutánig, aztán most ismét....Néha teljesen bepánikolok, a "poszturális hipotónia" címszó alatt a Google-ban  még a Shy Drager szindrómáról is olvastam, de az nagyon gáz... :(

    Ha balra, hátra fordítom a fejem, nagyon rossz a szédülés, ha lefekszem, akkor is, ha felülök, pláne, de székről, vagy akár guggolásból felállásra semmi...

    Figyelgetem magam, nyomozok, remélem, olyasmiről van szó, ami neked volt (van?)...

    előzmény:
    pimpo (1)
    2007-09-25  16:25
  5. 2007. szeptember 25. 18:569.

    egyébként a vérnyomásom is rendszeresen 80/50-60között van,de attól nem lehet,mert a vérnyomásom akkor is olyan alacsony amikor nem szédülök.

     

    előzmény:
    pimpo (1)
    2007-09-25  16:25
  6. 2007. szeptember 25. 18:408.

    a doki nem kuldött se Ct se MRI vizsgálatra.

    2 éve voltam MRI vizsgalaton,mas tünetek miatt akkor minden oké volt.

    annak az okát sem sikerült kideríteni,de azok a tüneteim legalább megszüntek.

    gondolom a doki nem latta indokoltnak,hogy MRI-re küldjön,de még csak fül-orr gégészetre sem kuüldött el,és szemdokihoz sem.

    a hátgerinc ill.a nyakcsigolya elég reális ok lehet nálam,mivel össze vissza görnyedek a gép előtt.

    lehet,hogy a sport sgítene.

    majd megpróbálom a nyak tornát,hogy bevállik-e kiváncsi vagyok rá.

    egyébként ami a pajzsmirigyet illeti,tavaly volt túlmüködésem,de a szédülés nálam azután jelentkezett miutan helyreált a pajzsmirigy müködésem,tehát ezzel nem függhet össze,mert az most normálisan müködik gyógyszerek nélkül.

    kineziológusom szerint pánik tünet!

    2 éve zsibbadt az arcom a kezem lábam,tehát ennek kapcsán voltam két éve Mr vizsgálaton,de azota megszünt.

    kineziológusom ezt is a pánik tüneteinek azonosította be.

    tény,hogy vannak lelki betegségeim,depresszio-szorongás,és kényszerbetegség.

     

    előzmény:
    pimpo (1)
    2007-09-25  16:25
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. szeptember 25. 18:317.
    A szédülés keringési probléma, mindenképpen vizsgáltasd ki, mert pajzsmirigy-endofrológia, de a hallás romlás is okozhatja. Ha a háziorvosod nem küld, akkor is mehetsz beutaló nélkül fogadnak csak dupla vizitdíj kell.  Ha nem találnak semmit akkor is tovább küldenek az ideggondozóba ahol megnézik hogy van-e gerinc vagy más problémád.
    előzmény:
    pimpo (1)
    2007-09-25  16:25
  8. 2007. szeptember 25. 18:276.

    Szia!

    Nekem diagnosztizált pozicionális szédülésem van, ugyanezek voltak a tünetek, csak természetesen más pozíciókban. Mindenhol voltam, szemfenék vizsgálaton, nyaki gerinc röntgenen, orr-fül-gégészeten, nyaki verőér áramlás mérésen és végül neurológián. Én már komolyan azt hittem, agydaganatom van. Ott derült, ki, hogy erről van szó. Semmilyen gyógyszeres kezelés nincsen rá, nyaktornát kell rendszeresen végezni. Én nem rendszeresen csinálom, hanem, ha érzem, hogy kezdődik a szédüléses időszak. Ugyanis a jó hír, hogy ez nem állandó jelenség. Pár napig van, aztán a tornáztatás után elmúlik. Nekem kb. 2 éve volt utoljára, de mostanában is érzetem, úgyhogy most esténként vadul tornázok.

    Semmi köze a frontokhoz, vagy bármilyen időjárási jelenséghez.

    Most megyek törpöket etetni meg fürdetni, de ha van kérdésed írj és válaszolok.

    előzmény:
    pimpo (1)
    2007-09-25  16:25
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. szeptember 25. 17:295.

    Nekem is voltak ilyen tüneteim, jellemzö volt az évszakkal-idöjárással való kapcsolat is. Nálam az ok pajzsmirigy-alulmüködés volt.Elöször nem akartam hinni az orvosnak, de igaza lett! Beállított gyógyszerre, szinte teljesen megszünt ez a tünet,csak hirtelen nagy hömérsékletváltozásnál jön elö vagy ha extrém stresszes idöszakban vagyok.

    Talán nálad is ez van a háttérben... 

    előzmény:
    pimpo (1)
    2007-09-25  16:25
  10. 2007. szeptember 25. 17:124.
    na, ez biztos nagyon xar lehet...mozgással nem lehet rajta segíteni? sport?
    előzmény:
    pimpo (1)
    2007-09-25  16:25
  11. 2007. szeptember 25. 16:573.
    CT, MRI?
    előzmény:
    pimpo (1)
    2007-09-25  16:25
  12. Torolt_felhasznalo_969870
    Torolt_felhasznalo_969870
    2007. szeptember 25. 16:572.

    Szia,

    nem tudok segíteni, csak mondom, hogy nekem is volt ilyesmi tavaly, akkor 23 voltam, egy egész hónapig szédültem, akárhogy mozgattam a fejem, borzasztó volt.  Ha oldalt feküdtem, azért, ha hanyatt, azért, ha lecsuktam a szemem, még rosszabb lett.  Az elején naponta 1-2 órás ilyen időszakok voltak, aztán rövidült az idő, egy hónap alatt szűnt meg, de kegyetlen érzés.  Voltam dokinál, de semmire nem jött rá, szóval tök felesleges volt.  Akkor ez elmúlt, tavasszal volt egy hasonló ilyen periódusom, de az csak 1 hétig tartott, és fele ennyire volt erős.  Aztán az is elmúlt magától.  Azóta nem volt ilyen hála a jó égnek.

    Én is sokat ülök gép előtt, nem tudom, mi az összefüggés.  Amit én vettem észre, hogy évszakváltáskor volt mind a kettő.  Ősszel is pont úgy jött, és tavasszal is.  Amikor érzékelhetően elromlott az idő (vagy csak lehűlt) ill. fordítva.

    előzmény:
    pimpo (1)
    2007-09-25  16:25

Címlap

top