Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szkeptikusok

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2009. Április 17. 12:00

Sziasztok!

 

Szeretnék olyanokkal beszélgetni, akiknek gondolkodás, tapasztalás és ismét csak gondolkodás útján van valami elképzelésük a következőkről:

 

homeopátia

kineziológia

hipnózis

aszt rológia

Hellinger terápia

 

Én bizonyos dolgokban ezek közül (már) egyáltalán nem "hiszek", más dolgokban még félig-meddig illetve van olyan, amiről nem tudom, mit gondoljak.

 

Szkeptikus gondolkodású, de nagyon nyitott emberkéket várok a topikomba és nem olyanokat, akik bizonygatják, hogy ezek csodamódszerek és működnek.

 

Üdv.

Fragments

  1. 2021. május 9. 22:22228.

    Én is voltam Hellinger én, kineziológusnál, még valami 3. on is, de semmi. Persze a válasz az volt, hogy sokkal többször kell menni, meg ugye hinni benne. Van ami rosszabb is azóta. 

  2. 2009. Április 24. 18:44227.

    "...és volt, ami bajt csinált."

     

    na, erről mesélj nekünk egy kicsit, légy szíves

    előzmény:
    enci001 (226)
    2009-04-24  17:28
  3. 2009. Április 24. 17:28226.

    Az asztrologia nem hit kérdése, csak olyan tudomány, amit nem ismerünk eléggé, ezért a csillagjósklás szintjén gyakran ökörségeket olvashatunk.

    A homeopátiában sokáig nem hittem, de egyes szerek tényleg hatnak, saját szemmel láttam, hogy működtek myoma visszafejlesztést értek el velük, levitte egyik a csillapíthatatlan lázat (sok embernek) ... és volt, ami bajt csinált.

    Hypnosis: nem hit kérdése, működő dolog, tanulható. Bárki megtanulhatja, nem mindenkin működik- a mikéntje viszont nem eléggé világos.

    A többi említett dolog esetében maradok a szkepszisnél, az kényelmes és mégsem tűnök vele csak tájékozatlanság miatt butának, ha ezt mondom rájuk.

    előzmény:
    fragments (1)
    2009-04-17  12:00
  4. Torolt_felhasznalo_897625
    Torolt_felhasznalo_897625
    2009. Április 24. 17:18225.

    Van olyan filozófiai és meditációs vonal amely tanításai szerint a valóság önmagában nem létezik. Azokat a világ illúzióság-természetére vonatkozó meditációs gyakorlatokat viszont NEM szabad önállóan gyakorolni, mert rendkívüli károsodásokkal jár ha valaki a belső ürességet nem sjaátította el egy képzett tanítóval gyakorolva. EZ AZOKNAK szól akiket érdekel is annyira az üresség, hogy belefogjanak meditálni rajta. Nekik fontos azt tudni, hogy a külső üresség tényleges megvalósítása belső üresség nélkül, szinte bezárja az illető elméjét a külső ürességbe! Vagyis a gyakorlatban elképesztő erővel fogja a belső (egyszerűsítve) frusztrációit tapasztalni. Azt tapasztalja, hogy minden illúzió és önmaga pedig valós. Persze a külső hatásoktól nem fog megszabadulni, mint remélte a gyakorlattól. A hatások megmaradnak és önmagában felerősítve tapasztalja meg. RENDKÍVÜL rossz! Ha nagyon vonzódik valaki az ürességhez először belül kell megvalósítani, azt viszont élvezni fogja, mert alig lesz hatással rá a külvilág kibillentő ereje. Vigyázzatok magatokra!

    előzmény:
    Krumenaker (223)
    2009-04-24  12:39
  5. Torolt_felhasznalo_897625
    Torolt_felhasznalo_897625
    2009. Április 24. 17:16224.

    Ezzel csak a problematikájáról beszéltél nem a lényegről se a megoldásáról.

    Úgymond objektivitás és szubjektivitás között igazából nem kell gondolati megoldást találni.

    Anyag-energia-tudat között a kapcsolatról elég nagyjából annyit érteni, hogy fokozatos az átmenet.

    A gondolatoknak határa van, alkalmazhatóságuk is azon belüli. Nem lehet többre használni mint amire alkalmas. A gondolatok alkalmatlanok bizonyos mélyebb megértésekhez.

    Olyankor jön a bonyolítás. Többet segít ha a jó közérzetet, boldogságot, egészséget fontosabbnak tartjuk mint a gondolkodást. Ha sokat gondolkodunk az érzelmi-boldogság oldalunk sikkad el.

    Meg ha annyira kíváncsiak vagyunk akkor... mi lehet a gondolatokon túl? Mert hát van olyan is. Ki lehet azt fejezni szavakkal, vagy csak megtapasztalni? Elvárható e hogy valaki szavakkal bizonyítsa hogy létezik fogalmakon túli tapasztalat? De ha azt mondják nagyon jó? Csak hát nem a gondolatok visznek el addig.

    Melyik lennél inkább? A létező és lehető legokosabb ember vagy a legboldogabb ? Csak így simán!

    előzmény:
    Krumenaker (223)
    2009-04-24  12:39
  6. 2009. Április 24. 12:39223.

    Bármit vizsgálunk, attól nem tekinthetünk el, hogy a vizsgálat tárgya és a vizsgáló között létrejön egy viszony, ami az észlelésen és az értelmezésen keresztül de facto lehetetlenné teszi a szigorú objektivitást.

     

    Van olyan (szélsőséges?) filozófiai nézet is, amely azt mondja, hogy valóság önmagában nem létezik, hanem csak az (emberi) tudat és az anyagvilág kölcsönhatása hozza létre.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_897625 (220)
    2009-04-23  20:58
  7. -1-
    -1-
    2009. Április 24. 09:22222.

    Örülök, hogy ezt leírtad.

    Az én tudásom (egyben türelmem) arra, hogy valóban el tudjam magyarázni ilyen szinten, elég kevés.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_897625 (220)
    2009-04-23  20:58
  8. Torolt_felhasznalo_897625
    Torolt_felhasznalo_897625
    2009. Április 23. 23:32221.

    bety ez nagyon kedvesre sikerült riport

                amikor leszállt az ágyról már a hangján hallani lehetett...  

     

    meghatódtam           jólesett látni   

     

           

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_411316 (215)
    2009-04-23  13:55
  9. Torolt_felhasznalo_897625
    Torolt_felhasznalo_897625
    2009. Április 23. 20:58220.

    sziasztok!

     

    jó téma vetődött fel, mást mondanék róla

     

    Van olyan materialista aki jobb ember mint egy vakbuzgó (akármilyen) hívő, és fordítva is igaz.


    Nincs végső válasz materialista szempontból arra, hogy mi a tudat-lélek-szellem (nevezzük akármelyikkel). Tudományosan* a tudat élettelen atomok sokmilliárdnyi sokaságának bizonyos mozgása. Tehát ha nagyon sok élettelen dolgot összerakunk attól élni fog? Ha a tudósok képesek lennének egy ugyanolyan bonyolult, önjáró, reagáló, önreprodukáló, stb gépet készíteni pl vasból, mint az ember, akkor lenne aki tapaszal benne vagy csak működne? (*Persze hivatalosan a tudat definíciója nagyon sántít, mert csak mindenféle nyilvánvaló hétköznapi tapasztalatot összefog egycsokorba, érdekes utánanézni, mert egy kicsit okosabb átlagember is kb ugyanúgy definiálhatná. )


    Továbbá a tudósok se láttak még atomot szó szerint. Igazából sokféle magyarázatok alapján lényegében hisznek benne. Atomot „általában” senki sem látott.

    A lényegi különbség a materilalizmus és a spirituális ismeretek között nem a hit vagy tapasztalhatóság. A tudományos ismeretek ott tapasztalhatóak igazán és közvetlenül, ahol leginkább láthatóak a dolgok. Vagyis az egyszerűbb-kiindulópontja környékén. Minél mélyebben belemegyünk a tudomány mélységeibe annál inkább nem tapasztalunk közvetlenül. A spirituális ismeretekben pedig fordítva van. Minél inkább belemegyünk, annál inkább tapasztalunk közvetlenül. Ezért is nehéz tudományosság és spiritualitás között a váltás. (Aki legmélyebb mélységekig belement spirituális útjába, az a tárgyi dolgoknál is erősebben tapasztalja és használja a spirituális valóságot. Ez persze ritkább véglet.)

    A tudomány ott használható igazán ahol pl hidat kell építeni, telefont működtetni, gyógyításban pedig „szerelni” kell az embert (csonttörés...). Minél inkább nem „barkácsolható” a megoldás, mint mélyebb emberi tapasztalásainkban, annál inkább más módszer kell. Anyag-energia-tudat fokozatos átmenettel nagyjából helyesen megközelíthető.


    Meggyőzés-meggyőződés-megértés-felismerés sosem vitákban történik.


    Tengerjót nektek. :)

     
    előzmény:
    fragments (1)
    2009-04-17  12:00
  10. Torolt_felhasznalo_411316
    Torolt_felhasznalo_411316
    2009. Április 23. 14:43219.
    Braco körül hatalmas energia gyül össze. Rengeteg ember ki mind ugyanazt akarja - ez összeadodik. Senki nem panaszkodni mejen oda hanem szeretettel és reménységgel . Meg nem éreznek félelmet abban a pillanatba. Ahol ezért gyülnek emberek össze máshol is müködik - ami blokolhat energiaáramlást az a félelemérzet.
    Ha segiteni akarsz beteg embernek lásd egéségesnek és mond mesélje el élete legszebb pillanatát . Ott az orod előtt megfeledkezve betegségéről kivirágzik és leelkesen mesélni fog.
    előzmény:
    fragments (217)
    2009-04-23  14:18
  11. Torolt_felhasznalo_411316
    Torolt_felhasznalo_411316
    2009. Április 23. 14:29218.
    Krisztusi tudat . Beépitette. Olvastad a Keleti tanitások-at ?
    Ha elérsz egy szintet belső béke nyugodság és meglátod , felfedezed másba is az Isteni ereddetet , szeretni tudsz mindent ami körülőted van láthatatlaná válhatsz  meg gyógyithatsz teremthetsz pillanatokon belül.
    Ezeknek a kezdete meg az odafigyelés milyen szavakat ejtesz ki nap mind nap . Mi az amire gondolsz nap mind nap és a félelem teljes kiiktatása.
    előzmény:
    fragments (217)
    2009-04-23  14:18
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. Április 23. 14:18217.

    Ó, egyetértek ám veled! Az érintésnek hatalma van. Az érintés gyógyít.

     

    És mi a helyzet Braco-val? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_411316 (216)
    2009-04-23  14:12
  13. Torolt_felhasznalo_411316
    Torolt_felhasznalo_411316
    2009. Április 23. 14:12216.
    A beavatás meg behangolás   Müködik e nélkül is méghogy  " TITOK"
    Viszont amire saját tapasztalatból rájőttem az az ha lehangolt vagyok akot és a kezeimet arra a személyre teszem kit szeretek én töltödöm Neki csak jólesik. Da ha jól érzem magam, magabiztos vagyok ,jókedvem van akor fájdalmat is tudok szüntetni vele.

    Elazulással meg saját fájdalom is szüntethető.

    De mikor több ember egyel foglalkozik és kézrátétel kellemes érzés meg nőveli a fontoság érzetet ami álltalába a blokkok okozója. Na persze ezt nem lehet a szomszéddal mert féltékeny lesz a párunk. De idegenekre  meg hivatásos kézrátevőket meg a párunk is elfogadja még ha fizetn kell is érte, Pedig ha tudná milyen jóleső bizsergető érzés ahogy finoman a kezüket ráhelyezik ,meleg jóleső bizsergető
    Meg ilyenkor érzi mindenki ,hogy foglalkoznak vele fontos ember - azoknak kik egyedül maradtak meg szintentartás.
    Semmi tanfolyamra nem jártam - amit irok igy gondolom és igazam van mert mindenkinek igaza van pont ugy ahogy gondolja
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_411316
    Torolt_felhasznalo_411316
    2009. Április 23. 13:55215.
    előzmény:
    fragments (213)
    2009-04-22  07:51
  15. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. Április 22. 15:35214.

    Nem az jelenti a porblémát, hogy az afrikai emberek nem választhatnak, hanem, hogy nincsenek tudatában annak, hogy milyen lehetőségek közül válaszhatnak. De nem kell afrikába mert ezzel a problémával nagyon sok ember a világon és világ bermely pontján szembesül. Ez azért van, mert külső körülményeik és szemlétet módjuk alapján ítélik meg a lehetőségeiket. Ez nem újkeletű dolog ez a probléma, ha figyelmesen olvasod és tanulmányozod a bibliát, akkor ott is megfigyelhető az, hogy Isten azért küldte Jézust, hogy általa és a proféciái által felhívja az emberek figyelmét arra, hogy miként térhetnek vissza a helyes útra. Világosan de úgylátszik nem egészen érthető módon le van írva, hogy; Bármit kértek azt imádságban megkapjátok, csak hittel kérjétek, cseppet sem kételkedve, mert aki kételkedik az nem kap semmit. Kérjetek és kaptok, keressetek és találtok, zörgessetek és ajtót nyitnak, mert aki kér az kap, aki keres az találni fog, és aki zörget annak ajtót nyitnak.

    Eltelt kétezer év és még mindig ott tart az emberiség, hogy nem érti azt amit kétezer évvel ezelőtt már megírtak.

     

    Biztos, hogy szomorú az amit ott történik, de ez nem ok arra, hogy bűntudatot érezzek eziránt.  Nem ok arra, hogy engem is szomorúság tölsön el.

    Én kívánom, hogy köszöntsön rájuk jobb élet, ismerjék fel a lehetőségeiket és képességeikhez mérten tapasztaljanak meg szebb és boldogabb, egészésgesebb életet. 

    előzmény:
    fragments (177)
    2009-04-20  14:00
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. Április 22. 07:51213.

    Szia banche!

     

    Megfogtál. :) Szerintem arra keresem leginkább a választ, hogy mi mozgatja az embereket, amikor különféle alternatív gyógymódokhoz illetve önismereti lehetőségekhez fordulnak. Hisznek-e ezekben vagy csak kétségbeesésükben keresnek fel asztrológust, hpátát, stb.

     

    Érdekel, hogy másoknak mi segít abban, hogy jobban legyenek.

     

    F.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_587626 (212)
    2009-04-21  21:56
  17. Torolt_felhasznalo_587626
    Torolt_felhasznalo_587626
    2009. Április 21. 21:56212.

    Szia fragments.


    He megengeded visszakérdeznék: miért akarod tudni?

    Ne érts félre nincs semmi baj azzal hogy tudni akarod, söt! Csak kiváncsi vagyok rá hogy mi motivál. Megerösítést keresel egy válaszra amit magadnak adnál de talán egyedül magadnak nem fogadnál el?
    Kifogást keresel, hogy miért ne higyj már ilyesmikben?
    Magyarul véleményeket, pártfogókat/ellenzöket keresel vagy válaszokat?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. Április 21. 21:15211.
    Teljesen igazad van. Köszönöm.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_411316 (206)
    2009-04-21  13:21
  19. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. Április 21. 18:25210.
  20. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. Április 21. 17:52209.
  21. 2009. Április 21. 16:00208.

    Hol van ez a könyv erről a homeopatáról?

     

    Különben megnéztem, amit Tohonya belinkeltél, Dawkins-t, nagyon jó!!!

     

    előzmény:
    fragments (196)
    2009-04-21  08:17
  22. Torolt_felhasznalo_411316
    Torolt_felhasznalo_411316
    2009. Április 21. 13:27207.
    De már nagyon sok mindent összeolvastam és amit leszülrtem az az ,hogy azzal ami boszant vagy nem érdekel nem kell foglalkozni mert hibát találni másokba nem kifizetődő számomra energetikailag. De ha arra figyelek csak ami tetszik az ténleg javit a kedélyállapotomon.
    De már még az orvosok álltal előirt bigyókat se szedem be csak ha utánaolvasok mire használ és mik a mellékhatások.
    előzmény:
    fragments (205)
    2009-04-21  09:48
  23. Torolt_felhasznalo_411316
    Torolt_felhasznalo_411316
    2009. Április 21. 13:21206.
    Ved tanulópénznek és ne mérgelődj ,boszankodj rajta mert azzal csak még többet ártasz magadnak. Homeopátiás szerekbe én se hiszek és általába olyan betegségeknél mondják ,hogy használ ameilykeket a szervezet gyógyszerek nélkül is képes leküzdeni meg általába mellete ott a gyógytea,kenőcs meg gyuládáscsőkentő miegymás.
    előzmény:
    fragments (205)
    2009-04-21  09:48
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. Április 21. 09:48205.
    Igen, lehet, hogy butaság volt évekig járni. De tudod volt egy-két dolog, ami jobb lett az elején, utólag azt is pontosan tudom, hogy miért. Nem a bogyók miatt. De ezt akkor még nem tudhattam. Ezért még sokáig próbálkoztam vele. Aztán sok olvasás, beszélgetés, próbálkozás és egy elég jelentős álom végül elégnek bizonyult ahhoz, hogy felhagyjak vele.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_411316 (203)
    2009-04-21  09:29

Címlap

top