Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tánctanulás komolyabban

Torolt_felhasznalo_785884
Torolt_felhasznalo_785884
Létrehozva: 2009. augusztus 23. 19:12

Sziasztok,

18 évesen szeretnék elkezdeni latin táncolni, de nem csak hobbi szinten, hanem szeretnék egy magasabb szintre eljutni, fellépni, versenyekre járni. Elég sok fajta táncot kipróbáltam már, de mégis az a gyanúm, hogy ilyenkor már késő elkezdeni ahhoz, hogy profi legyen. Unokatesómnak viszont van egy ismerőse, aki  21 évesen kezdte a latin tácot, ma 28, és profi, rendszeresen jár versenyekre Németországba. Az lenne a kérdésem, hogy melyik az a tánciskola, ami ehhez megfelelő képzést nyújthatna, és mely táncokat érdemesebb elkezdeni? Pl a salsának van nagy közönsége és versenyei, ha jól tudom.

ELőre is köszönöm a válaszokat!:)

 

  1. 2019. december 11. 18:1221.

    Én úgy érzem mintha a táncba nem lennék jó pedig mindig mindenki dicsért hogy milyen jó vagyok és folytassam de nekem valahogy már nemegy és szomorú is vagyok emiatt mitcsinaljak?


     

  2. 2009. szeptember 8. 14:3420.

    A versenytanc nevu sportag (tíztánc) -on kivuli tancstilusok a tancmuveszet kategoriajaba tartoznak, amire nem jellemzo a versenyzes - bar az utobbi evekben van ra pelda, hogy rendeznek versenyt.

    De alapvetoen nem versenyszeru, hanem eloadomuveszeti mozgas ez, tehat a vegcel a szinhazi fellépés, a show, a szakma. Mas nem.

     

    Még a néptáncoknal a cél maga a tancos mulatsag. A salsa is egy néptáncfajta, es a salsaklubok is a tarsasagi ismerkedest szolgaljak, mint a vilagon minden nép sajat tancai. Ma mar ez a tancos mulatsag nalunk nem a gyakorlatban zajlik, hanem un. tanchazakba szorult ez a kultura.

     

    Elkepzelheto, hogy latsz profi tancosoktol salsat is eloadni, mert mivel ez divatos lett nalunk, aki profi, jatekossagbol belecsempszhet egy kis salsa-t a produkciojaba, de salsabol nincs versenyrendszer, amennyire en tudom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785884 (1)
    2009-08-23  19:12
  3. 2009. szeptember 8. 14:2319.
    "

    Én is megpróbálkoztam a salsával is, de nekem a latin táncok után borzasztó unalmas volt, semmi kihívást nem találtam benne. Ez egy egészen más jellegű mozgásforma, pici mozdulatokkal (a latinhoz képest), szerintem ezt főleg azok tudják élvezni, akik még sosem táncoltak más típust előtte."

     

    DETTÓ!:))

     

    előzmény:
    Tweety (17)
    2009-09-08  14:15
  4. 2009. szeptember 8. 14:2218.

    Ez a legtobbeknek - még azoknak is, akik a Szombat esti láz c. műsorban a profi tancosok - egy hobbi, egy kulonora, mint ahogy sokan jartunk peldaul énekkarba az iskolaban. Heti 10-15 orat edzenek eveken at, vagy akar kicsi koruk ota.

    Aki eveken at tartja ezt az oraszamot, az gondolkodhat azon, hogy kiemelkedik a hobbi szintből valamilyen módon. De mindenkinek van mellette polgari foglalkozasa (szerencses esetben ez a tanctanitas) - nehany kiveteles szerencseju és kockazatvallalaló tehetsegtol eltekintve.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785884 (10)
    2009-08-23  21:52
  5. 2009. szeptember 8. 14:1517.

    Szia,

     

    nekem is a szívem csücske(i) a latin-amerikai (és standard) táncok, volt szerencsém 4 évig is gyakorolni őket :) Máig nagyon hiányzik a tánc, nemsoká én is keresek majd egy tanfolyamot ;)

     

    Én is megpróbálkoztam a salsával is, de nekem a latin táncok után borzasztó unalmas volt, semmi kihívást nem találtam benne. Ez egy egészen más jellegű mozgásforma, pici mozdulatokkal (a latinhoz képest), szerintem ezt főleg azok tudják élvezni, akik még sosem táncoltak más típust előtte.

     

    Megfelelő párt szerezni valóban nem könnyű, de azért nem lehetetlen, most mintha egyre töb fiú is érdeklődne tánctanfolyamok után :)

     

    Szóval hajrá!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785884 (1)
    2009-08-23  19:12
  6. 2009. szeptember 8. 14:1416.

    A "latintanc" az a "tíztánc", azaz "versenytanc" nevű SPORTÁGből 5 táncot jelent, nem az osszes olyan tancot, amit latin-amerikaban tancolnak...

     

    Vannak tarsastancok, szinpadi tancok es neptancok.

    A salsa egy naluk divatos tancca lett neptanc latin-amerikaban.

    Fellepse még a főiskolat vegzett tancmuveszeknek sincs annyi, hoyg megeljenek belole. Ezert tanitasbol elnek főként.

    Vannak OKJ-s szinpadi tancos vegzettsegu ismeroseim, hat az se belépő sehova.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785884 (10)
    2009-08-23  21:52
  7. 2009. szeptember 8. 13:5915.

    Kb. ötször annyi lany akar tancolni, mint fiu, tehat a partalalas majdnem lehetetlen a lanyok szamara. (Ez a fő oka a szinpadi szólótáncok, illetve a parcserés salsa elterjedésének.:)) Azok a versenytancos lanyok, akik elveszitik a partneruket, sokszor a teljesen kezdo csoportokba jarnak fiukat vadászni, még akkor is, ha nekik kell kinevelniuk oket, tehat a kettejuk kozt levo tobb eves tudaskulonbseget athidalni.

     

    Nézd meg a Kötelező táncok c. filmet, nagyon jól bemutatja ezt a szubkultúrát.:)

     

    Az Internetnek hála van már tancpartnerkereso - ez megkonnyiti a dolgot. De ritka az, hogy egy fiu nem azert marad par nelkul, mert annyira kiallhatatlan, hogy ez megneheziti a vele való munkat.:)

     

    A partnerrel nem jo, ha van magassagkulonbseg. Neked versenytanchoz olyan fiu kell, aki plusz-minusz 5 centi a magassarkuban valo magassagodhoz kepest. Tovabba azt kell még nézni, hogy a csípőtök legyen nagyjabol egymagasságban. És az életkor is kozel legyen egymashoz.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785884 (12)
    2009-08-24  07:33
  8. 2009. szeptember 8. 13:5314.

    Szia!

    Sajnos valamiert nem kapok mar 3-4 hete ertesitest arrol, ha valasz jon a hozzaszolasomra, ezert csak most latom. (Elkezdtem "gyalog" benezegetni azokba  a topicokba, amiket felvettem kedvencnek.)

    Én 16 évvel ezelott jartam a Pataky Műv. Házba, kulon volt a latin es a standard ora. Szerintem az E osztalyos versenytanc olyan szintu ott, hogy nyugodtan be lehet iratkozni kezdokent is - én legalabbis elotte mar jartam MASHOVA, tehat nem vegeztem el az ehhez tartozo kezdő-haladot, de olyan lassu volt nekem az E-osztalyos oktatas, hogy halalra untam magamat.

    Senki nem visz fellépni, sőt, amig versenyzel, addig ez ki is zárja az evvel valo pénzkeresést. A tandijat, nevezesi dijat, utazasi koltsegeket, a ruhak varrrtasat, stb. Te fizeted Magadnak. Ez egy luxus-sport - az ára miatt.

    Az "A" osztalyos szint elerese utan lehetsz "S"-kategorias, azaz profi, es akkor vallahatsz munkakat, tanitast, stb.

    Én nem verseneyztem soha, de ahogy nezem, C-osztalytol nem lehet megélni már balett tanulmanyok nelkul. 1500 Ft / 90 perc alatt pedig nemigen van balettoktatas.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785884 (5)
    2009-08-23  19:41
  9. 2009. augusztus 24. 15:4313.

    No, akkor még mindig van egy kis félreértés.

     

    A versenytáncok 10 táncot foglalnak magukban, melyek a következőek:

     

    latin táncok:

     

    szamba

    rumba

    cha-cha-cha

    jive

    passo doble

     

     

    standard táncok:

     

    angol keringő

    slow fox

    tangó

    bécsi keringő

    quick step

     

    Remélem, így már világos.

     

    Fellépni nem fognak "vinni". Ha eléred a versenyzési kategóriák alsó osztályának, azaz az E osztálynak a szintjét, akkor indulhatsz versenyen, de ezek saját költséges események. Hogy mennyi idő alatt éred el ezt a szintet nagyon sok mindentől függ, de elsősorban a Te tehetségedtől és attól, hogy találsz-e megfelelő partnert. Elárulom, ebben a táncban ez a legnehezebb. Én is ezért hagytam abba anno, mert nem találtam megfelelő szintű táncpartnert. Most, két gyermek szülése után keresek újra partnert. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785884 (12)
    2009-08-24  07:33
  10. Torolt_felhasznalo_785884
    Torolt_felhasznalo_785884
    2009. augusztus 24. 07:3312.

    Jaaa, én azt hittem, hogy a versenytáncon belül, a latinon kívül vannak a komolyabb, standard táncok. De így már világos akkor :)

    Ha jól megy, mennyi idő alatt lehet elérni azt , hogy fellépni vigyenek?

    Ja, és mennyire nehéz ott párt találni?

    előzmény:
    teacska (11)
    2009-08-23  22:01
  11. 2009. augusztus 23. 22:0111.

    Huha... akkor nagy félreértésben vagy. A latin tánc kifejezés a versenytáncra értendő, mely összefoglaló neve az öt latin táncnak, azaz a szambának, rumbának, cha-cha-chának, jive-nak és passo doble-nak.

    Amiket Te emlegetsz, vagyis salsa, az a divattánc kategóriába tartozik. Ebben viszont sajnos nem tudok segítni, mert én csak versenytáncoltam.

     

    Keress rá a salsa oktatásra, biztosan sok találat lesz. Amiket én ajánlottam, azok versenytánc klubok. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785884 (10)
    2009-08-23  21:52
  12. Torolt_felhasznalo_785884
    Torolt_felhasznalo_785884
    2009. augusztus 23. 21:5210.

    Ja igen, Pesten keresek iskolát! :)

    Köszönöm a tippeket, megnézem őket!

    A latin tánc érdekel a legjobban, de másra is nyitott vagyok. Az a baj, hogy latin táncon belül is annyi - féle stílusból indul tanfolyam, salsán belü is van kubai, los angelesi, csak kapkodom a fejem, és nem igazán tudom eldönteni, hogy melyikre jelentkezzek. Vagy érdemesebb lenne egy mindent átfogó tanfolyamra?És melyikből megyek majd fellépni, vagy versenyekre, ha lesz lehetőség... még nem igazán vagyok otthon a témában :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. augusztus 23. 21:009.

    Szia!

     

    Miért csak a latint szeretnéd tanulni? Az én időmben nem is lehetett külön tanulni. De persze, lehet,hogy manapság már másképpen megy. Én a latin táncokat B osztályig vittem, a standard-et pedig S-ig.

    Javaslom, hogy olyan klubot keress, akik tudnak eredményt felmutatni, illetve vannak kifejezetten latinra illetve standard-re szakosodott tanáraik. Én őket ajánlom:Dancestation vagy Fenomén Tse  bár nem írtad, hogy melyik városban keresed azt a lehetőséget. 

    A salsa egy teljesen más stílus és más világ. Az a divattánc kategóriába tartozik.

    Elkezdeni pedig sohasem késő. Ha tehetséges vagy hipp-hopp feljebb kerülhetsz.

     

    Sok sikert!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785884 (1)
    2009-08-23  19:12
  14. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 23. 20:428.
    Ja,és az előttem szólóra is hallgass,igaza van.
    előzmény:
    fitospanni (3)
    2009-08-23  19:22
  15. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 23. 20:377.

    Szia.

    Ne aggódj a korod miatt,szerintem nem késő elkezdeni.Ha tényleg komolyan gondolod és rendszeresen jársz edzésre,egy pár év alatt eljuthatsz magasabb osztályba.Régebben nagyon jó csapat volt a Botafogo,mostanában nem tudom,mi a helyzet náluk,de azért nézd meg őket.Annak idején szinte mindent megnyertek.Ott a Savaria táncklub is,nagyon jók,de ők szombathelyiek,azt nem írtad,hogy hol szeretnél táncolni.Pesten és vidéken is  van még egy csomó táncklub,akik rendszeresen járnak versenyekre.

    A latin táncokat és a versenyzést szívből tudom ajánlani,életem legszebb évei voltak,amikor még én is versenyeztem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785884 (1)
    2009-08-23  19:12
  16. Torolt_felhasznalo_785884
    Torolt_felhasznalo_785884
    2009. augusztus 23. 19:415.

    Meg magasság miatt sem lesz para, mivel 165 cm vagyok, nem lesz nehéz magasabb párt találnom ... :D

    Köszönöm szépen a válaszodat! Tudnál tánciskolát ajánlani? A New York-ról hallottam jókat

    előzmény:
    fitospanni (4)
    2009-08-23  19:24
  17. Torolt_felhasznalo_785884
    Torolt_felhasznalo_785884
    2009. augusztus 23. 19:415.

    Meg magasság miatt sem lesz para, mivel 165 cm vagyok, nem lesz nehéz magasabb párt találnom ... :D

    Köszönöm szépen a válaszodat! Tudnál tánciskolát ajánlani? A New York-ról hallottam jókat

    előzmény:
    fitospanni (4)
    2009-08-23  19:24
  18. 2009. augusztus 23. 19:244.

    Minden korosztalyban vannak versenyek, 35 eves kor folott mar nincsenek korcsoportok, az a Senior kategoria. Az alatt vizsont szerencsesebb, ha Veled egykoru a partnered.

    Mas megkotes nincs, nincs para az eletkor miatt!!:)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785884 (1)
    2009-08-23  19:12
  19. 2009. augusztus 23. 19:223.

    Szia!

    Oylan helyet keress, ahol kifejezetten VERSENYTANC tanfolyam van (ha a 10tanc-bol a latinrol van szo)! Oda beiratkozol, vadaszol magadnak partnert, es az E-kurzus vegen mar indulsz versenyeken. Ennyi. Ha gondolod, tancpartnerkereson kereshetsz magasabb szinten levu fiut, D-s vagy C-s kategoriajut, aki hajlando felzarkoztatni Teged, es akkor D-ben indulhatsz mar elsore.

    Sok helyen van oylan, hoyg csak uyg tanctanfolyamok a levegobe, és cska aki TETSZIK a tanarneninek, azt "futtatja", kepzi tovabb, ilyne helyre ne menj!!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785884 (1)
    2009-08-23  19:12
  20. 2009. augusztus 23. 19:222.

    Szia!

    Oylan helyet keress, ahol kifejezetten VERSENYTANC tanfolyam van (ha a 10tanc-bol a latinrol van szo)! Oda beiratkozol, vadaszol magadnak partnert, es az E-kurzus vegen mar indulsz versenyeken. Ennyi. Ha gondolod, tancpartnerkereson kereshetsz magasabb szinten levu fiut, D-s vagy C-s kategoriajut, aki hajlando felzarkoztatni Teged, es akkor D-ben indulhatsz mar elsore.

    Sok helyen van oylan, hoyg csak uyg tanctanfolyamok a levegobe, és cska aki TETSZIK a tanarneninek, azt "futtatja", kepzi tovabb, ilyne helyre ne menj!!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785884 (1)
    2009-08-23  19:12

Címlap

top