Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bokatörés gyógyulása

melodie2
Létrehozva: 2010. június 30. 12:16
Anyunak egy hete eltörött a bokája, megműtötték,lemezt,csavarokat tettek be neki,ma jöhetett haza a kórházból,fekvőgipsszel .2 hétig lesz fekvőgipsze,utána 4 hét járógipsz. Ha függőlegesen tartja a törött lábát,iszonyatos fájdalma van,úgy érzi,oda tolul a vér,feszíti,ezért még wc-re sem tud menni.  Volt már valaki hasonló helyzetben? Meddig fog tartani ez a fájdalom? Vagy muszáj lesz próbálkoznia a járással a fájdalom ellenére? Előre is köszönöm,ha valaki válaszol!
  1. 2019. július 29. 18:1225.

    Szia 


    Nekem másfél éve bokatoresem volt. A hátsó része teljesen eltörött. Még gipszet sem kaptam. Iszonyú fájdalmaim voltak, sőt injekciót is kellett minden nap beadni, nehogy vérrög keletkezzen. Az orvos azt mondta, hogy egy hónap szigorú fekvés, láb feltamasztva. A gyogyulasra minimum fél évet mondott, de az nem azt jelenti, hogy nem santitok. Elkeseredtem nagyon. Két nap után dagadt lábbal, két mankoval mozogni kezdtem féltem a fekvestol emboliat kapok. Így önerőt vettem magamon, és mozogtam. Másfél hónap után mankó nélkül jártam, autoztam. Kicsit santitottam még. Erőltettem és edzésben tartottam. Így két hónap sem kellett és siman jártam. Igaz még most is érzem ha erősebben terhelem, pl. Egész napos álló, fizikai munka esetén fáj még. Ezzel azt szerettem volna mondani, hogy akaraterő kell, nemszabad elhagyni magunkat. Ha elhagytam volna, talán még ma sem állok rendesen a lábamra. Ez a saját tanácsom. Pedig én sem vagyok már fiatal, 50.eves múltam. 

  2. 2018. Április 7. 15:3624.

    Sajnos en is boka es sipcsonttorest szenvedtem. Pincebe szankoztam le fenekemmel a labam alatt. 4 nap utan hazaengedtek ekkor 2 het vagott gipszben voltam. Most visszamenve 4 het teljes kor gipszet kaptam fekvesre. 2 hetig igen fajdalmas volt minden. Most a harmadik het elejen vagyok, de a terdemet fenekemet is kezdi megviselni mar. A  legrosszabb ellensegemnek se kivanok ilyet. Ha wc-re mentem nagy dologra, akkor 2 ora intenziv fájdalommal fizettem erte. Most ket het utan jarok ott hogy talan mar nem faj annyira ha logatom. Wcre mar nem fizetek 1.5 oraval. Sajnos ennyi ido kell hogy csillapodjon. Azert a hajnalok/ejszakak meg most is rosszak 2 het utan is. Kitartast kivanok mindenkinek aki ne adja Isten de hasonlokepp jar. Kegyetlen dolog. Sogorom is igy jart sirva nevettunk vele rajta. A 4 hetet fogalmam sincs hogy bekkelem ki..... a fenekem lapsra ulom a terdizulet jobban fog fajni a 10kg os gipsztol mint a bokam a vegere...

  3. 2013. június 19. 19:4723.

    Szia! Látom, nagyon régi a topik, de gondoltam, hátha megosztod vele, hogy végül hogy gyógyult az anyukád. Én június 3-án négy helyen törtem el a lábam, boka, sípcsont, szárkapoccsont, plusz elszakadt az izomszalagom. 6-án megoperáltak, tettek belém 8 csavart, meg fémlapot, és 10-én hazaengedtek. Tegnap volt a varratszedés, és még öt hét fekvőgipsz jön. Utána két tartócsavart kisebbre cserélnek, és állítólag járógipszet már nem kapok, megpróbálnak talpraállítani. Tegnapig nyitott, tegnap óta zárt fekvőgipszem van, és nagyon szorít. Érdekelne, hogy a gyógyulás hogy ment, mennyi idő volt végül míg édesanyád talpraállt?

    Üdv. 

    előzmény:
    melodie2 (21)
    2010-08-16  19:51
  4. 2010. augusztus 17. 13:0922.
    Sehol senki???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  5. 2010. augusztus 16. 19:5121.

    Ismét itt vagyok.

    Anyunak 1 hete vették le a gipszet (június közepén bokatörése volt, fekvőgipsze volt végig, 6 hétig), azóta dagad a lába, főleg esténként kell borogatnia. Meddig fog ez tartani? Mikor lehet terhelni? Most még azt mondta neki az orvosa, hogy fokozatosan terhelje,kímélje, szeptember elején kell visszemennie.Ha valaki volt már hasonló helyzetben, vagy családtagja, írjon legyen szíves!Mire számíthatunk? Mire fog rendbe jönni?

    Köszönöm előre is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  6. 2010. június 30. 14:4720.

    Fájhat a lába simán, főleg, ha feláll. Feküdjön sokat, ne lógassa  a lábát.

    Fekvőgipsszel nem szabadna rálépni, bár a terhelhetőséget (ha van valamilyen megszorítás) az orvos konkrétan és részletesen el szokta mondani, záróban is szerepeltetni kell. Attól még hogy visszahívta a rendelőbe kontrollra, nem azt jelenti, hogy a lábán lépegetve kell odamennie, mehet két mankóval is úgy, hogy nem terheli a lábát.

     

    A férjemet másfél éve műtötték, de neki most is fáj még, ha sokat áll, illetve lógatja. És eleinte nagyon durva fájdalmai voltak. Gyógytornász vagyok, de egy csomót konzultátam a dokijával, hogy meddig normális ez, mármint a fájdalom, mert tényleg nagyon fájt neki.

     

     

    előzmény:
    melodie2 (1)
    2010-06-30  12:16
  7. 2010. június 30. 14:4119.

    Juj....

     

    A gyerekek amúgy rugalmasabbak,jobban tolerálják az ilyesmit.......persze fáj nekik is,de vhogy más,mint felnőtt korban.

     

    előzmény:
    Dike (18)
    2010-06-30  14:34
  8. 2010. június 30. 14:3418.
    Nemtom, én a térdműtéteimet elég jól viseltem (igaz, a 3.-nál is csak 15 éves voltam még), ez most fizikailag, is lelkileg is jobban megviselt. Persze ebben biztos közrejátszik, hogy azokra a műtétekre készültem hónapokig, ez meg baleset miatt kellett azonnal. Plusz most elsőre jól el is cseszték (a műtét után ki volt fordulva a bokám 30fokkal), így egy hét után újra meg kellett műteni :(
    előzmény:
    CsPHajni (16)
    2010-06-30  14:29
  9. 2010. június 30. 14:3317.

    Kontrollra én is rendelőbe jártam (utógondozásra)....de amíg nem tudtam járni- kerettel kavartam v. ha nem vittük --> a portánál belehuppantam egy tolószékbe....

     

    Édesanyád használ vmi segédeszközt?Járókeretet,mankót...?

    előzmény:
    melodie2 (15)
    2010-06-30  14:22
  10. 2010. június 30. 14:2916.

    Aha,ismerős....az én vádlim is leépült.......mondjuk nem volt nagy izomtömeg előtte......de bizony látható volt a különbség.

     

    Nekem mind2 műtét után nagyon fájt a lábam....(először ugye beépítették a csavarokat=lyukat fúrtak a csontba-másodjára állítólag sokáig vésték,mert betokosodott....)...így az újabb műtét gondolatától is hidegrázást kapok...

    3 gyereket megszültem fájdalomcsillapítás nélkül,de a szülés sétagalopp volt a lábműtétekhez képest....

    előzmény:
    Dike (14)
    2010-06-30  14:17
  11. 2010. június 30. 14:2215.
    Azt mondta,hogy várja a rendelőben :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  12. 2010. június 30. 14:1714.
    Ja, a törés nekem is rettentő csúnyán forrt össze, de egyelőre nem ér meg nekem egy újabb műtétet, pont elég lesz jövőre kivetetni a vasakat. Most az izmok visszaépítése az első, szörnyen le van soványodva a jobb lábam :(
    előzmény:
    CsPHajni (12)
    2010-06-30  14:11
  13. 2010. június 30. 14:1213.

    A doki mondta úgy,hogy saját lábán menjen???? ...fekvő gipszben???

     

    előzmény:
    melodie2 (11)
    2010-06-30  14:05
  14. 2010. június 30. 14:1112.

    Szegény.......jó sokat szenvedsz te is a lábaddal...

     

    Jobbulást kívánok!!!

     

    (idővel én is esélyes leszek egy újabb nyisszra....szép csontkinövések vannak a műtét helyénél.......de ameddig tudom,halasztom....)

    előzmény:
    Dike (10)
    2010-06-30  14:05
  15. 2010. június 30. 14:0511.
    Ja,és jövő hétfőn már vissza is kell mennie a rendelőbe a sebészetre. "Saját lábon". A kocsiból az ágyig is alig tudott bejönni,vagyis úgy hozták,nem tudom,hétfőre mennyivel lesz jobb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  16. 2010. június 30. 14:0510.
    Az a baj, hogy nekem ezt a lábamat (térdemet) már 3x műtötték, nem volt benne rendesen izom, szóval így még nehezebben jön rendbe.
    előzmény:
    CsPHajni (9)
    2010-06-30  13:59
  17. 2010. június 30. 13:599.

    Sajnálom....

     

    Én is sokáig bicegtem.......nekem 4 éve,hogy a balesetem volt,rá fél évre vették ki a csavarokat-abból a műtétből hamarabb gyógyultam (de az elején a láblógatós fájdalom sajna megvolt...)

     

    Néha még mindig bicegek.....ha mondjuk sokat járkálok v. ha hülye az időjárás...

    előzmény:
    Dike (8)
    2010-06-30  13:43
  18. 2010. június 30. 13:438.
    Nekem lábszártörésem volt március végén (szintén csavar, fémrúd), gipszet egyáltalán nem kaptam, de a műtét után 6 hétig 2 mankóval jártam, utána 3 hétig egy mankóval, mostmár mankó nélkül hetek óta, de még mindig elég rendesen bicegek és fáj :(
    előzmény:
    CsPHajni (7)
    2010-06-30  13:33
  19. 2010. június 30. 13:337.

    Fekvőgipszben nemigen kell próbálnia ,majd a járóval... (előbbinek nincs sarokrésze,amire rá tud állni,utóbbinak van)

     

    Nekem műtét után 1 hónappal azt mondta a doki,hogy:lábat letéve-de nem terhelve kell próbálgatnom a járást. (kerettel).....bár,ahogy írtam nekem nem bokatörésem volt.

     

    Ha megy gipszcserére,mindenképpen kérdezzen rá,nehogy vmit rosszul csináljon.

    előzmény:
    melodie2 (4)
    2010-06-30  13:21
  20. 2010. június 30. 13:316.
    Így van, plusz ez a nagy meleg se tesz jót, mert még jobban dagad a lába.
    előzmény:
    Dike (3)
    2010-06-30  12:58
  21. 2010. június 30. 13:275.

    Szia!

     

    Nekem a lábfejem volt eltörve,műtötték is->kaptam 2 szép nagy csavart bele....

     

    Amit írtál,hogy:iszonyatos fájdalom,amikor lógatja a lábát,az sajna normális... ...nekem is egy pokol volt hetekig....

    Én nem kaptam rá gipszet,csak egy sint és járókerettel járkáltam is (3 gyerek + egy költözés/építkezés zajlott nálunk éppen, szóval muszáj volt) .

     

    A műtét után 6 héttel indultam el önállóan... ....addigra enyhült az az agresszív fájdalom.

     

    Ha nagyon fáj,vegyen be fájdalomcsillapítót!(én Contramalt kaptam rá)

    Édesanyádnak:kitartást és jobbulást kívánok!!

    előzmény:
    melodie2 (1)
    2010-06-30  12:16
  22. 2010. június 30. 13:214.
    Az orvosa azt mondta,hogy próbálgatnia kell járni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  23. 2010. június 30. 12:583.
    Sajnos nagyjából normális ez a vértolulás-feszítés-fájdalom egy darabig, 2 hétig biztos eltart. Hogy a járást mennyire kell erőltetni, azt meg az orvos és a gyógytornász kell, hogy megmondja.
    előzmény:
    melodie2 (1)
    2010-06-30  12:16
  24. 2010. június 30. 12:432.

    Szia!

     

    Látatlanban elég nehéz mondani bármit, de szerintem ha ennyire fáj neki, meg kellene nézetni, nem túl szoros-e a gipsze, mert az okozhat további problémákat. 

     

    Mit mondtak, mennyit kelhet föl a gipsszel? (mert a fekvőgipsz azért fekvő gipsz, hogy ne legyen benne járkálás)

     

    A lábát mindenképpen tartsa felpolcolva, ne lógjon! 

    előzmény:
    melodie2 (1)
    2010-06-30  12:16

Címlap

top