Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Postán felbontják a levele

BigPetra
Létrehozva: 2020. február 10. 22:15

Sziasztok! 


Falun lakom és már nagyon elegem van, hogy sorozatban felbontott leveleket, küldeményeket hoznak. Volt, hogy utólag hozta vissza egyértelműen felbontva. Meg egy hivatalos ajánlott levelemet egy hivatalos szervtől felbontva és visszanyomkodva hozták ki. Azt mondták, megsérült szállítás közben, mikor reklamáltam. De volt celluxxal is leragasztva.


Most attól rettegek, hogy feladtam egy kényes csomagot ma, ott ment a pletyka, szerintem felbontják, majd rákérdezek. Semmi extra amúgy, de évezredes pletyka lenne, ha elolvasnák, el nem tudom képzelni.


Nem tudom, minez a felbontogatás... Az előző postást is azért rúgták ki, mert ellopkodta a leveleket, meg nem kézbesítette ki, hanem kidobálta a kukába, mondjuk én eltüzeltem volna otthon, ott nem bukik le. Ennyi erővel, felbonthatnak akármit, azt a leculoxozza és ráírja, sérült. Teljesen mindegy, ajánlott nem ajánlott.


De meg városon le se szarják, feladhatsz akár kamu névvel, címmel is valamit. Vagy nem írsz rá feladót sima levélnél, meg nem kell attól rettegned, hogy felbontják, mert nem ismernek. 


Kicsit kiakadtam. Szerintem nem a postás teszi ezt, hanem ösznépileg a dolgozók, sőt inkább azok. 

  1. 2020. május 9. 15:3022.

    "Hasznalj internet levelezot ha ilyen fobiaban is szenvedsz ."


     


    Mozdonyka drága, te agyilag visszamaradott IQ fighter! De elmehibbant, szerinted arra használja valaki a postát, hogy levelezneknegymássla, mint 50 éve? Komoly? Bolomd vagy!


    Tudod, ha elassz valamit, azt is postán kell feladni, vagy jönnek hivatalos iratok is postán, amit nem tudsz kikerülni!


    Te gyengelméjű, komolyan azt hitted, arra van a posta, hogy Marika és Juliska néni ott levelezik egymással? 🤣🤣🤣🤣


    Beteg faszkalap? Miket hordasz össze egyébként? 


     


    Másrészről nálunk is ezt művelik a postán, gondolom mindenki örülne, hpgy jön egy levele a rendőrségről (nem csak azért, lehet tanú, vagy feljelentett, bejelentést tett, elveszett az irata, ellopták a telefonját), a postán meg felbontják és erről pletykál a falu!


     


    De ilyen IQ Fighter, mint Mozdonyka, meg Antika ezt nem értik meg! Ők korukból fakadóan visszamaradottak, nem értenek a témákhoz, csak mocskolódni, kicsinálni jánrka ide mindenkit! 


    Pont az ilyen rothadékok miatt ment szarrá az anfórum, mint ti, nem az ilyen létező probléma miatt, amit Mozdonyka agykapacitása nem fog fel!


     


    A szöveg, meg a sok baromság az mi? Kimaradt a Xanax reggel? 

    előzmény:
    Mozdonj (2)
    2020-02-11  07:01
  2. 2020. február 16. 19:4621.

    azert ez mindennek a teteje es ez nem csupan legenda


    Karte kommt 50 Jahre zu spät – Post will Nachporto
    Im Kanton Schwyz wurde 1965 eine Postkarte abgeschickt. Angekommen ist sie erst heute. Der Empfänger soll nun das korrekte Porto nachzahlen.

    https://www.20min.ch/schweiz/zentralschweiz/story/Karte- kommt-50-Jahre-zu-spaet---Post-will-Nachporto-23915928


     


    https://www.20min.ch/schweiz/zentralschweiz/story/Karte- kommt-50-Jahre-zu-spaet---Post-will-Nachporto-23915928

    előzmény:
    nidda (20)
    2020-02-16  19:35
  3. 2020. február 16. 19:3520.

    Az esetet nem ismerem, de ez sem rossz...

    előzmény:
    terdszelikatica (13)
    2020-02-13  19:13
  4. 2020. február 15. 18:5519.

    "Ennyi erővel, felbonthatnak akármit, azt a leculoxozza és ráírja, sérült. Teljesen mindegy, ajánlott nem ajánlott. ..."


     


    szerintem erre kell hogy legyen valami szabalyzata a postaknak.


    Nalunk a serultek melle a belyegzon kivul meg egy "eset leirast" is kapsz/kaphatsz  alairasokkal belyegzovel.


    A hivatalos  leveleknek meg van nyomonkovetese .

  5. 2020. február 15. 18:5118.

    De meg városon le se szarják, feladhatsz akár kamu névvel, címmel is valamit. Vagy nem írsz rá feladót sima levélnél, meg nem kell attól rettegned, hogy felbontják, mert nem ismernek. " 


     


    Tul optimista vagy. A varosi ember pont olyan kivancsi , pont olyan pletykaehes mint a kisebb  telepuleseke, csak a munkakorulmenyeik masak , amik kordaban tartjak/ tarthatjak  a "kivancsisag ehseget "

  6. 2020. február 13. 19:3017.

    Varosnak azert van elonye kisebb telepulesekkel szemben, mert ott ugy velem tobb ember dolgozik egyszerre es lenyegesen nagyobb a levelfeldolgozas mennyisege amit geppel oldanak meg .


    Nem tudom milyen gyakori a levelvaltasod, mert akkor a varosban nyithatnal egy postafiokot is.


     

  7. 2020. február 13. 19:2616.

    Komolyra forditva kell hogy legyen a postaknal szabalyzat megszego bejelenteseknek irodaja.


    Tessek bejelenteni ha a gyanud nem csak gyanu hanem valosag is .


    Kulonben en sem hagynam !

  8. 2020. február 13. 19:2315.

    belem bujt a kisordog, irj magadnak egy levelet es valamelyik varosban add fel, ird bele hogyha ezt is kibontja a postaskisasszony a tobbi levelbe UV sugarzasra reagalo festeket helyeznek es akkor azonnal ki fog derulni ki az aki  postan a kivancsiskodo, es megszegi a  szabalyzatot .

  9. 2020. február 13. 19:1814.

    Ez a  felbontjak a leveleimet sajnos valos bosszanto tema.


    Nekem is jott mar ilyen kuldemenyem .Volt amelyiknel belyegzovel igazoltak hoogy melyik orszagban kik bontottak fel.es kaptam egy mellekletet a felbontok igazolasaikrol. de voltunk olyan helyen ahol a mi erdekunkben bontottak fel a leveleket , biztonsagi okokbol.


    Igy szavunk sem lehetett.

  10. 2020. február 13. 19:1313.

    Nem jut eszembe ,ki volt az aki nem vette at a levelet amiben ertesitettek valami dij atadorol , vagy kinevezesrol, beiktatasrol ? 


    mert a portot nem akarta kifizetni a kuldemeny utan ?

    előzmény:
    nidda (7)
    2020-02-11  19:04
  11. 2020. február 13. 19:1012.

    ez aranyos tortenet 

    előzmény:
    nidda (7)
    2020-02-11  19:04
  12. 2020. február 13. 19:0811.

    Ez egy orok vissza visszatero tema. Ez rengeteg irodalmi, novella temaja is volt es lesz. A kis kozossegek jol ertesult postaskisasszonya filmekben is visszatero figura.


    Bosszanto az eset nagyon.

  13. 2020. február 13. 09:1310.

    Nem Keszthelyen volt a lefilmezés...?  Plusz a Híradóban meglátták az anyjáék, hogy nincs az egyetemen. :-D 


    Meg Hévízen a szatír, plusz a buszmegállóban a kifigyelés-zaklatás... 


     


    :-D

    idézet:
    antironia (4)
    2020-02-11 10:40:44

    .


    .


    Bizony bizony . Pontosan .
    A stilusa , a fogalmazas felepitese , a szokincse elaruljak .
    Az ilyen netszemet nyitasa visszaeles a segiteni-akarassal . Addig uvolt "farkast" szorakozasbol az unatkozo pasztor , mig meg nem unjak a segiteni akarok...

    Ez egy unatkozo troll. Van olyan hsz-e is , amiben a "kontrollmanias" pedagogus anyukaja kinyittatja a Postan az altala feladott leveleket a postai baratnoivel....

    O nyitotta a hires topikot:


    Apâm a seggemet bámu

    előzmény:
    antironia (4)
    2020-02-11  10:40
  14. 2020. február 12. 06:449.

    Kedves Mozdonj ! Nem tudom, valóban Te írtad.-e a hozzászólást, mert éles meglátásaid és kritikád nem szokott közönségesen megnyilvánulni. Lehet probléma egy levél elvesztése , vagy kibontása. Valóban megoldás " lenne" az internetes kommunikáció. Ennek azonban egyik gátja az idősebbek, internettel nem rendelkezők, másik a hekkerek  , Én 1992 óta dolgoztam számítógéppel ( könnyű, mert fiaim informatikusok ), kb 20 éve internetezek , 10 éve irogatok Nlcaféba is. Sok személyes levelem is jön , ( főleg jött ) El is tűntek leveleim, kellemetlenségem is volt miatta. Gond lehet falun élőnek , ha pletykába kerül. Ezért költözzön el? Itt kis hazánkban nem mobilisak az emberek. A mi korosztályunk ( 70 körüliek ) nehéz körülmények között létesítettünk saját otthont. ) Így ragaszkodunk hozzá, sok minden végeztünk el saját kezünkkel , mert a mestereket nem tudtuk megfizetni.  Ezért élünk mi férjemmel ketten 5 szobás házban , melyet kilakni nem tudunk , eladni nem akarunk.


    A topikok célja és feladata a kapcsolatteremtés. Hogy ki , milyen kapcsolatra vágyik, ? Ha tisztességes nem számít . Ha segítséget vár , jelentkeznek  olyanok akik szívesen segítenek. Járjon pszichológushoz ? Valóban eltejedtebben kellene használni ezt a lehetőséget . Fő akadálya az, hogy az állami egészségügyben ez időhiány miatt nehezn valósítható meg , magán úton egy alkalom kb 20 ezer forint.


     

    előzmény:
    Mozdonj (3)
    2020-02-11  07:15
  15. Torolt_felhasznalo_265455
    Torolt_felhasznalo_265455
    2020. február 11. 19:298.

    előzmény:
    nidda (7)
    2020-02-11  19:04
  16. 2020. február 11. 19:047.

    A felbontott levél (Hátha valaki nem ismeri)


    "A postára érkezik egy levél, melyet a Mikulásnak címeztek. Mivel a postások nem tudják, mi legyen vele, úgy döntenek, hogy felbontják. Egy kétségbeesett gyermek kívánságát olvassák


    "Drága Mikulás! A családunk nagyon szegény, így nem tudok mit adni a szüleimnek karácsonyra. Légy szíves, küldj 20 000 Ft-ot!"


    A postások nagyon megsajnálják, és elhatározzák hogy, összedobják neki a pénzt. Végül a kalapban 10 000 Ft gyűlik össze, amit el is küldenek. Az ünnepek után lázasan bontják fel a Mikulásnak szánt köszönőlevelet: "Nagyon köszönöm, hogy segítettél, de képzeld, szerintem azok a köcsög postások a felét lenyúlták!"


     

  17. 2020. február 11. 18:016.

    Sajnos, a postai dolgozókat övező népszerűség - tisztelet a kivételnek - már a múlté. Felelősségteljes munkát kell végezni, de állítólag nincsenek megfizetve, ezért azután nagy a hiány, és akiket felvesznek, nem mindig van a feladathalmaz magaslatán. Bizony nálunk is gyakran előfordult, hogy el-el kallódtak a tértivevényes/ajánlott levelek, elveszett ez-az... Egyszer azután egy rögtönzött "falugyülésen" jól kibeszéltük a témát, és egyikünk bement a Posta Vezérigazgatóságához, a sokak által aláírt levéllel. Óriási botrány lett persze belőle, de néhány hét múlva már rendesebben jöttek a levelek, és nemigen vesztek el.


    Szerintem Nektek is ezt kellene tenni.


  18. 2020. február 11. 10:425.


    Itt nyílt újra az OPNI...??? 

    előzmény:
    Mozdonj (3)
    2020-02-11  07:15
  19. 2020. február 11. 10:404.

    Nem Keszthelyen volt a lefilmezés...?  Plusz a Híradóban meglátták az anyjáék, hogy nincs az egyetemen. :-D 


    Meg Hévízen a szatír, plusz a buszmegállóban a kifigyelés-zaklatás... 


     


    :-D

    előzmény:
    Mozdonj (2)
    2020-02-11  07:01
  20. 2020. február 11. 07:153.

    idezet: ".................városon le se szarják, feladhatsz akár kamu névvel, címmel is valamit. Vagy nem írsz rá feladót sima levélnél, meg nem kell attól rettegned, hogy felbontják, mert nem ismernek..........."


    Mintha az lenne a problemad , hogy "ismernek" es "pletykalnak"..
    Koltozz el varosba..
    Ennyi .
    Ha ezekutan is felsz ettol/attol , akkor SÜRGÖS lesz az , hogy pszychiatert keress fel .
    Remego nyuszi-allapotban elni minden nap , az szenvedes lehet .
    Az betegseg.
    Tonkreteszed magadat.


    Minket is tonkreteszel, ne haragudj , mert az ide meg be- beolvasok normalis tarsasagot keresnek itt es beszelgetest , igazi temakkal , nem beteg agyakban szeretnenek turkalni .

    Ez itt nem elmegyogyintezet , vagy orvosi varoterem, vagy kigyot/bekat sziszego pletykafeszkek gyulekezete  volt nem is olyan regen...


    Most meg mi van ?
    Kirugja a modi az indexrol a bokas szatirt..idejon.
    A pannipiano itt szorakozott
    A Gigit megunta a gyakorikerdesek , erre  itt nyalja a szatirt
    A masiknak a fenekit nezi az apja...

  21. 2020. február 11. 07:012.

    Te lipoti vagy ? Ördög-aroki  ?
    Ott lopnak , kovetnek , zaklatnak a szatirok minden fagyizo egyetemista  fiatal lanyt ...


    Hasznalj internet levelezot ha ilyen fobiaban is szenvedsz .

Címlap

top