Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ismét Candida, segítsetek

Torolt_felhasznalo_483469
Torolt_felhasznalo_483469
Létrehozva: 2004. augusztus 18. 12:43
Sziasztok!

Tudom, hogy már többen hozzászóltatok a témához, de most még egyszer szeretném eme betegséget felvetni.
A nővéremről lenne szó, aki ettől szenved- hüvelyi változata-, folyamatosan diétázik, nem eszik csak szinte semmit, cukormentesség, no liszt, és minden, amit be kell tartani, és mégsem akar javúlni az állapota, sőt, néha nagyon rosszul érzni magát, annak ellenére, hogy szigorúan mindent betart. Volt már sok helyen ezzel, mindenféle gyógyszert, bogyókat kipróbálta, de nem segítenek.
Ha lenne köztetek valaki, aki meg tud adni valami csodareceptet, vagy tud olyan eljárásról legyen az gyógyszeres, vagy egy segítő orvos, természtetgyógyász, aki meg tudja mondani, hogy hogyan lehet ebből teljesen meggyógyulni, mert a diéta sem segít, kérem írnom.
Előre is mindent köszönök.

Üdvözlettel:
Anemini

  1. 2019. június 29. 23:5892.

    Orvos mit mondott? Én dr. Bálint Ágneshez  járok, ő nagyon jó. 

  2. Torolt_felhasznalo_399481
    Torolt_felhasznalo_399481
    2007. július 19. 12:4991.
    Szia én 19 éves vagyok és nem a pénzre megyek előre mondom.

    Én is candidás voltam másfél évig a kínok kínját éltem át... a szerelmi életem is nyűglődött az állandó betegeskedéstől.

    Elfogyasztottam sok orvost köztük urulógusokat, nőgyógyászokat, természetgyógyászokat míg végül megtaláltam amitől meggyógyultam.

    Az utolsó természetgyógyászom ajánlotta ezt a terméket amitől én és azóta már több sorstárs jobban lett.

    A neve nutrimax a cég aki forgalmazza a vision.

    A terméket megrendelheted tőlem de mint mondtam nem pénz centrikus vagyok így akár más számát is megadhatom aki foglalkozik vele.

    Ha érdekel a termék írj vissza.
    címem:vickyramy@mailbox.hu
    Van élet a candidán túl....és nem is oly távol...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_682916
    Torolt_felhasznalo_682916
    2007. május 21. 14:0190.

    Sziasztok! Nem fórumoztam még, de már ki merem jelenteni:Van élet a CANDIDA-n túl is!!! Candidából gyógyult beteg vagyok, ha szeretnéd a tapasztalataimat megismerni, tanácsokkal-receptekkel, környezet és egészségkímélő termékekkel kigyógyulni, hívj bátran, segítek!!! 0630/9562-006 vagy 30/431-0251 zsuzsa

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_252215
    Torolt_felhasznalo_252215
    2004. szeptember 7. 21:5889.
    Két hete a magán nődoki azt mondta, ha lenne gomba, menjek el, megvizsgál, arra kezel, ami van. Na, nem bírtam volna kivárni a jövő hétfőt, meg ugye nem éppen olcsó lett volna. . . , szóval elmentem ambuláns rendelésre. Ott ültem pár órát, mire végül éppen a magándoki vizsgált meg:) Csak éppen most ingyen, fura szitu, de aranyos volt. Csak az zavart, h míg én szétett lábakkal feküdtem, felvette a megcsörrenő mobiltját és meg kellett várnom, míg leteszi. Amúgy udvarias, rendes, de ezt nem várnám. . . Nyílván lehet sürgős hívása, vagy ha én hívom lelet miatt, ugyanez előfordulhat. No, én azért toleráns vagyok:) (egy ideig)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_258658
    Torolt_felhasznalo_258658
    2004. szeptember 7. 07:5188.
    Nem semmi. . Na jó helyre kerültem! :)) Még jó hogy a barátnőmnél "nem talált semmit", mert ő az a típus, aki drámát csinál az ilyesmiből.
    előzmény:
    ppp (87)
     
  6. ppp
    ppp
    2004. szeptember 6. 20:0287.
    sajnos a bizonyítványok száma és a józan ész nem mindig jár együtt :-) Valószínűleg egyébként a Vega-tesztről van szó. Van egy cikk róla a www. invivo. hu oldalon, középtájt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_258658 (86)
     
  7. Torolt_felhasznalo_258658
    Torolt_felhasznalo_258658
    2004. szeptember 6. 17:1486.
    Nagyon köszi, okvetlen kereslek majd a csomaggal, ha arra járok :))
    Mellesleg az épületes vizsgálat egy csomó fura ampulla csipogtatásából állt, majd komor arccal közölték az eredményt és csak ingatták a fejüket mikor mondtam, hogy semmi panaszom: hja kedvesem ez csak idő kérdése! (Ja, mindezt bejegyzett természetgyógyász, falon lógó öles oklevéllel)
    előzmény:
    ppp (85)
     
  8. ppp
    ppp
    2004. szeptember 6. 16:5985.
    Ha gondolod, szívesen megnézzük, hogy neked és barátnődnek pontosan mennyi Candida van a székletében :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_258658 (83)
     
  9. ppp
    ppp
    2004. szeptember 6. 16:5884.
    Az emberek 60-70%-ából kimutatható valahonnan Candida (legtöbbször a székletből). A vicc az, hogy kb 100-szor annyi baktérium van a belekben, mint gomba. Ha már ezzel a témával foglalkoznak, miért nem ezeket a bacikat nézik?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_258658 (83)
     
  10. Torolt_felhasznalo_258658
    Torolt_felhasznalo_258658
    2004. szeptember 6. 16:1483.
    :)))
    Én pár hete - kíváncsiságból - elmentem candidaszűrésre egy barátnőmmel, nála nem találtak semmit, én viszont állítólag tele vagyok: vastagbél, vékonybél, nyombél. De semmilyen panaszom sincs! Magamtól eszembe se jutott volna, hogy van nekem ilyenem. Persze mindjárt javasoltak volna is "gyógymódot", gondolom a fent említett cseppeket mert ez is tízezer körül volt.
    Akkor azt mondod Doki, hogy rá se rántsak?
    előzmény:
    ppp (82)
     
  11. ppp
    ppp
    2004. szeptember 6. 16:0382.
    kb 10 évet dolgoztam gombás betegségekkel fogalkozós szakrendelésen és a mellette lévő laboratóriumban. Nem is gondoltuk, hogy milyen aranybánya a Candida.

    Állandóan mindenütt próbáljuk elmondani, hogy mekkora ostobaság ez az egész Candida-mánia, de sokkal kevesebb teret kapunk, mint a Candida-őrületen gazdagodó "gyógyászok". Téged is átvertek.

    Nem arról van szó, hogy a Candida időnként ne okozna ilyen-olyan betegséget - de itt a Candida-gyógyászok a gombhoz keresik a kabátot - vagyis minden lehetséges és lehetetlen panaszra ráfogják, hogy Candida. Úgy becsüljük, hogy 1000 betegből, akinél így felmerül, talán egynek van valóban valami köze a Candidához.
    előzmény:
    *Sissi26* (81)
     
  12. 2004. szeptember 6. 15:5681.
    Sziasztok!

    Nekem is az van. :( A múlt héten elmentem egy természetgyógyászhoz, aki megállapította. Ott hagytam több tízezer forintot, és ezért kaptam egy olyan cseppet, ami - szépen szólva - nem igazán jó az epének. Tehát most úgy döntöttem, csepp ide, csepp oda, nem szedem be a többit, nem megyek vissza sem. Elkezdem a kúrát (amúgy sem lehet rossz) és majd meglátjuk mi lesz. Nem akarom "túlkezelni" magam. Ki tudja, hogy ez a Candida csepp mennyire károsít? Egyébként baromi felháborítónak tartom, hogy felkapják ezt a dolgot és egy csomó pénzt képesek kiszedni az emberből. :( Érdekes, régen a kútból ittam, mégis megmaradtam. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_252215
    Torolt_felhasznalo_252215
    2004. szeptember 6. 15:2080.
    :((( Torkommal volt egy nehezen múló nyavalyám, meg fullasztó köhögési rohamaim, végül kaptam antibigyót, és bár eszem én az Activiát, meg semmi cukor. . . (kivéve a köptetőben), és úgy érzem, újra itt van. Nemcsak az ősz. . . . :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. szeptember 6. 15:1879.
    Én is most megyek a János kórházba kitenyésztésre.
    Illetve a jövőhéten.
    És akkor megmondják, hogy mi van, és úgy kezelnek majd.
    Állítólag 97%-ban tudják gyógyítani a dolgot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_308462 (77)
     
  15. ppp
    ppp
    2004. szeptember 6. 12:5878.
    Attól függ, mit értesz Candidán. Mi a panaszod?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_308462 (77)
     
  16. Torolt_felhasznalo_308462
    Torolt_felhasznalo_308462
    2004. szeptember 6. 12:3977.
    sziasztok!

    Felmerült, hogy esetleg Candidám van, és most szeretnék elmenni csináltatni egy vizsgálatot. Neten eddig csak ilyen drága egészségügyi központokat találtam. Tudtok esetleg ajánlani egy jó helyet?

    Előre is köszi!
    előzmény:
    Aqua25 (75)
     
  17. Torolt_felhasznalo_308462
    Torolt_felhasznalo_308462
    2004. szeptember 6. 12:3776.
    sziasztok!

    Felmerült, hogy esetleg Candidám van, és most szeretnék elmenni csináltatni egy vizsgálatot. Neten eddig csak ilyen drága egészségügyi központokat találtam. Tudtok esetleg ajánlani egy jó helyet?

    Előre is köszi!
    előzmény:
    Aqua25 (75)
     
  18. 2004. szeptember 2. 08:1375.
    teljesen igazad van :( a gyerekeket kellen már máshogy nevelni. Én nagyon csalódtam az orvosokban, mert úgy látom nem igazán gyógyítanak, tisztelet a kivételnek, (aki sajnos nagyon kevés). A dietetikusra sokkal nagyobb szükség van, mert azzal meg lehet előzni a bajokat, és sztem a táplálkozás az egészség kulcsa.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_252215 (74)
     
  19. Torolt_felhasznalo_252215
    Torolt_felhasznalo_252215
    2004. szeptember 1. 15:0874.
    Értem, és sajnálom, hogy a szakmák között sincs egyetértés, a dietetikusokat nem mindenhol becsülik eléggé. Amúgy én is rosszul vagyok néha, hogy emberek mennyire nem figyelnek, mit esznek össze-vissza, aztán meg panaszkodnak, ha baj van. Már gyerekkortól kellene kezdeni a jó útra térítést. . . Üdv! És egyél úgy, ahogy jólesik és ahogy Neked tetszik!
    előzmény:
    Aqua25 (73)
     
  20. 2004. szeptember 1. 13:1073.
    nem konkrét candida diétát, mert ez egy wellness hétvége alatt történt, és inkább arra nyitotta fel a szemünk mi az amiket eszünk és mi az amire szükség van és mennyire,
    na ezt röhögte körbe a gasztómókusnő :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_252215 (72)
     
  21. Torolt_felhasznalo_252215
    Torolt_felhasznalo_252215
    2004. szeptember 1. 11:3472.
    Szia! Milyen diétát ajánlott a dietetikusod? (jövő ilyenkor már én is az leszek, csak ezért érdekel)
    előzmény:
    Aqua25 (71)
     
  22. 2004. szeptember 1. 09:1571.
    Sziasztok megint, ehhez a puffadásos dologhoz csak annyit szólnék hozzá hogy a drága orvosok adtak egy nevet a következő tünetegyüttesnek, hasmenés, puffadás, székrekedés. (van benne ugye két teljesen ellentétes dolgo, ami már furcsa) ez az ibs, irritábilisbélszindróma. Sőt még gyógyszert is csináltak rá (pl meteospasmyl) hát elmondanám hogy amit nem tudnak megállapítani hogy mitől van a tünet mit csinálnak rámondják hogy ibs és nesze receptnélküli gyógyszer majd jobban lesz a beteg. A tünetek több mint 50 %-ban pedig a rossz táplálkozás, helytelen életmód, emiatt ugye akár candida, állhat. De hát ki mit nevez gyógyításnak ugye. Én voltam gasztroenterológusnál, körberöhögött a diétám miatt, amit dietetikussal megbeszéltem, és azt mondta hogy kislány egyen normális ételeket akkor majd helyrejön. Ami poén volt az egészben, hogy amíg bent voltam nála ki kellett rohannia wc-re, nem mondom mit, de utána kikiabált a fiúcskának hozzon neki váltóköpenyt erre visszajövet rámmolyosgott és csak annyit mondott, jaj csak a sok sárgabarack :)
    előzmény:
    Csiggy (66)
     
  23. 2004. augusztus 27. 17:3770.
    Köszi szépen! :)
    előzmény:
    ppp (69)
     
  24. ppp
    ppp
    2004. augusztus 27. 15:4969.
    Így távolból senki nem fog tudni értelmes választ adni, sőt, az ilyen, kissé bizonytalan panaszoknak az okát néha alalpos vizsgálattal sem sikerül megtalálni, ezért is kitűnő vadászterülete a "Candida-gyógyászoknak". Ennek ellenére érdemes lenne belgyógyásszal vagy dietetikában jártas orvossal átbeszélni a dolgokat.
    előzmény:
    Csiggy (68)
     

Címlap

top