Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bromocriptin alatt...

Torolt_felhasznalo_837580
Torolt_felhasznalo_837580
Létrehozva: 2004. szeptember 13. 08:44
Sziasztok!
Tudom, van már két bromocriptines topik, a nagyon hosszút el is kezdtem olvasni, de annyira hosszú....:)
Csupán 1-2 kérdésem lenne: mennyi idő után hatott a gyógyszer nálatok? És teherbe esett-e valaki a szedés alatt? Volt aki állandó menstruáció miatt kapta a gyógyszert?
Köszönöm előre is!
  1. 2020. Április 18. 16:2429.

    Sziasztok!en is szedem a bromot es mar 1h nap ja felet szedek de nekem nagyon hanyingerem van tole nektek voltak mellek hatasok ????es mikor estetek teherbe mert en mar nagyon szeretnek!!a gyocer alat teherbe lehet esni???elore is koszonom a valaszokat🥰

    előzmény:
    Frutty (28)
    2019-04-13  15:55
  2. 2019. Április 13. 15:5528.

    Sziasztok!


     


    Én a magas prolaktin szintem (2.170) miatt kezdtem el szedni a Bromot 3 hónapja.2,5 mg-ból napi felet.Így ment 1 hónapig,majd néztünk labort és semmi sem változott.Aztán azt tanácsolta az orvosom,h hetente kezdjük emelni az adagot fél szemenként.Így eljutottam mostanra a napi 3 szemhez,amit egyszerre vettem be este lefekvés előtt,vacsora után.Korábba semmi mellékhatást nem tapasztaltam,viszont ez a 3szem rebgeteget előhozott;hányinger,hányár,fejfájás,szédülés,izomgyengesék, hasmenés,fárdékonyság,aluszékonyság.Konkrétan 2 napja nem bírok felkelni az ágyból,úgy szédülök és még a vizeg is kihányom.Az orvosomhoz legalább 2 hét várólistával lehet bekerülni....nektek voltak ilyesmi tapasztalásotok?

  3. 2019. Április 13. 15:5427.

    Sziasztok!


     


    Én a magas prolaktin szintem (2.170) miatt kezdtem el szedni a Bromot 3 hónapja.2,5 mg-ból napi felet.Így ment 1 hónapig,majd néztünk labort és semmi sem változott.Aztán azt tanácsolta az orvosom,h hetente kezdjük emelni az adagot fél szemenként.Így eljutottam mostanra a napi 3 szemhez,amit egyszerre vettem be este lefekvés előtt,vacsora után.Korábba semmi mellékhatást nem tapasztaltam,viszont ez a 3szem rebgeteget előhozott;hányinger,hányár,fejfájás,szédülés,izomgyengesék, hasmenés,fárdékonyság,aluszékonyság.Konkrétan 2 napja nem bírok felkelni az ágyból,úgy szédülök és még a vizeg is kihányom.Az orvosomhoz legalább 2 hét várólistával lehet bekerülni....nektek voltak ilyesmi tapasztalásotok?

  4. 2018. október 14. 23:4926.

    Sziasztok! Én is a magas prolaktin szintre kaptam gyógyszert ami 1430as.. orvosommal megbeszéltük hogy kell szednem, első három nap este 0,5 szem, aztán következő három napig reggel 0,5 szem este 0,5 szem, következő háromnap reggel 0,5 szem este 1 szem, utána elérek az állandó szedésre reggel 0,5 szem este 1,5 szem ez lesz az állandó. Pénteken kezdtem el szedni, de a 2.nap tapasztaltam pecsételés vérzést, de két hete volt meg.. 

  5. 2005. március 6. 16:1825.
    Sziasztok, én csak véletlenül találtam rátok. Nálam is nagyon aktuális a téma. Én 8 hón, -szedtem. Emlékszem az első allk, végig hánytam a napot tölle. Aztán monta az orvosom , ne este vegyem be, hanem délben az ebéddel. Talán próbáljátok meg ti is így. 3hó szokták kontrolálni. Igaz nem lettem még terhes, de kiderült nem csak ezen múlott. Sziasztok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_976892
    Torolt_felhasznalo_976892
    2005. március 4. 20:1024.
    Helló!
    Segíteni ugyan nem tudok neked, de a szintén rossz a tapasztalatom ezzel a gyógyszerrel szemben, megosztom veled.
    Elmentem a dokihoz, hogy babucit szeretnék. . . Elküldött vérvizsgálat stb. .
    Kiderült , hogy van némi hormon eltérés amit proverával néhány hónap alatt "eltüntetett"sikeresen, majd a következő vérvétel magas prlt mutatott ezért felírta a bromoct.
    Este bevettem , majd lefeküdtek aludni, 2 óra múlva már a vc -be lógott a fejem annyira rosszul voltam egész éjjel.
    A gyanum beigazolódott végre terhes lettem csak a rémülettől nem tudtam merre fussak , nem lesz baj . .
    Végülis most gyönyörű egeszsége a pici babám született.
    Szerintem menj vissza doki bácsihoz, és mod neki , hogy találjon ki mást!
    Ez egy iszonyat .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_591287
    Torolt_felhasznalo_591287
    2005. február 25. 12:2823.
    Sziasztok! De jó, hogy megtaláltalak titeket! Én is ezt a gyógyszert kaptam, de nem vagyok jól tőle, hányingert okoz. Ezért sajnos nem is szedem minden nap, csak ritkán. Persze, hogy ez így nem hatásos. De ha lenne egy jobb gyógyszer, akkor azt szedném szívesen. Nekem 599 a prl szintem és addig nem eshetek teherbe, míg lejjebb nem megy. Nekem 10 év után vették észre ezt a hormonhibát. Addig sosem nézték ezt a szintemet. Szomorú:-((
    Szóval, sokáig kéne szednem, de hát hiánycikk is és amúgy is borzalmas beszedni. Felkavarta a ciklusomat is, nekem kétszer jött meg múlt ciklusban. Előtte meg 8 napot késett, azt hittem végre kisbabám lesz. De tévedtem.
    És hány havonta kell vérvételre menni? Ugyanúgy ellenőrizik, hogy 3 naponként kell szurira menni? Vagy csak egy vérvétel lesz? Hány havonta érdemes ellenőriztetni? Hát igazából nem sokat mondott el nekem az orvos erről a bogyóról, csakhogy végig szednem kell, míg teherbe nem esem, akár újabb 10 éven át.
    A másik dolog, hogy nem lehet alkalmazása alatt alkoholt fogyasztani. Ez mit jelent? Hogy évekig nem ihatok semmit sem? De néha névnapozás van, néha buli van. Akkor én nem ihatok? Ez a hatását zavarja meg, vagy nagyon veszélyes inni? Sokmindent nem tudok a gyógyszerről, kérlek adjatok tanácsot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243388 (22)
     
  8. Torolt_felhasznalo_243388
    Torolt_felhasznalo_243388
    2004. szeptember 27. 12:4022.
    A Norprolac hatása azonos (prolaktin-inhibitor) a Bromocriptinnel, de nem ugyanaz a hatóanyaga. Felírása megeegyezik a Bromocriptinnel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_897601 (20)
     
  9. 2004. szeptember 24. 20:0621.
    Nagyon jó, hogy rátok találtam. 2004. áprilisban szültem, de sajnos a kisbaba meghalt oxigénhiány miatt. A tejbelövellés megakadályozása miatt kaptam Bromocriptint, de semmilyen információt sem mondtak erről a szerről, a gyógyszerész sem tudott róla felvilágosítást adni. Nekem szerencsére nem okozott semmilyen problémát a gyógyszer.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. szeptember 24. 19:3020.
    Sziasztok! A tüneteim ugyanazok voltak, a Bromocriptint két nap után abbahagytam, mert kicsinált. A Mastodynon csepp sem használt, szinte semennyit. Már 2 éve Norprolacot szedek, ugyanaz mint a Bromocriptin, az elején ici-picit rossz volt, de ez a Bromohoz képest semmi. A Norprolaccal csak az a baj, hogy azt nekem a kórházban írják föl, nem tudom, hogy nektek a háziorvos adhatja-e receptre. . . asszem nem, de járjatok utána. Érdemes.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. bú
    2004. szeptember 24. 18:5919.
    960
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_675237 (18)
     
  12. Torolt_felhasznalo_675237
    Torolt_felhasznalo_675237
    2004. szeptember 23. 09:5218.
    Én a bromotól kiütéseket kaptam, ami eddig állítólag senkinél nem fordult elő.
    Ezért most Mastodynon cseppeket szedek, ez gyógynövényes készítmény.
    Az én prolaktin szintem 599 volt, elvileg 501-ig normális.

    Nektek mennyi volt? Amúgy én napi 1/2 bromot szedtem, de csak 10 napig.
    előzmény:
    évi* (17)
     
  13. 2004. szeptember 23. 08:4717.
    Hát akkor csak remélni tudom, hogy soha többet nem lesz rá szükségem, mert a Bromocryptintől én biztos elpatkolnék. . . . :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243388 (16)
     
  14. Torolt_felhasznalo_243388
    Torolt_felhasznalo_243388
    2004. szeptember 22. 14:2116.
    2003 07. havi a törlés. Ez nem jelenti azt, hogy a gyógyszer azonnal eltűnik a gyógyszertárakból, közforgalmú patikákban még a következő év végéig tartható (amennyiben beszerezhető a nagykereskedőktől).
    A törzskönyvi törlés: a gyár döntése alapján a jövőben nem gyártott. Ez tehát a legtöbb esetben piaci döntés.
    előzmény:
    évi* (14)
     
  15. 2004. szeptember 22. 13:1415.
    Ez egy elég hosszú tortúra sajnos. Türelem. Én májustól következő év márciusig kínlódtam vele. . .
    előzmény:
    inor0312 (13)
     
  16. 2004. szeptember 22. 13:1314.
    Mikor? Márciusig szedtem. Azóta törölték?
    És akkor mi van azokkal akik nem bírják a Bromoc-t??? Én többször el is ájultam, meg rendszeresen hánytam. És akkor csak a szükséges adag felét szedtem. Maga volt a rémálom! És nem tudtam hozzászokni, pedig próbálkoztam hősiesen!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243388 (12)
     
  17. 2004. szeptember 14. 16:5713.
    magas a porlaktinom. Hónapok óta szedem és az első hónap után növekedett a szint annak ellenére, hogy szedtem a Bromót. Most felemeltük 2-re és jövő hónapban megyek vérvételre, remélem lejjebb megy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_837580 (6)
     
  18. Torolt_felhasznalo_243388
    Torolt_felhasznalo_243388
    2004. szeptember 14. 15:5112.
    A Serocryptint törölték a törzskönyvből.
    előzmény:
    évi* (11)
     
  19. 2004. szeptember 14. 15:4311.
    Sziasztok!
    Én már túl vagyok rajta! :)
    Tavaly tavasszal egy vetélés kapcsán derült ki, hogy magas a PRL szintem. Elkezdtem szedni a Bromocryptint, de nagyon rosszul voltam tőle, többször el is ájultam. Felírt helyette a doki SEROCRYPTIN-t, ettől már nem volt bajom (ugyanaz a hatóanyag ua. adagban, de valami vivőanyag más. . . ) Szerintem, aki rosszul van, váltson, érdemes, mert elég hosszan kell szedni.
    Fél év múlva kontroll koponya MR és hormonszint vizsgálat volt. Az MR jobb lett, a PRL szint nem javult.
    Újabb 3 hó szedés után ismét kontroll: addigra negatív lett végre az MR, abbahagytam a gyógyszert.
    Ettől megint magas lett a PRL szint, de egy hónap múlva helyreállt.
    Ha minden igaz, akkor most rendben.
    Szóval elég hosszú kezelésre kell számítani. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_159731
    Torolt_felhasznalo_159731
    2004. szeptember 14. 08:2610.
    Athene77: Nagyon szerencsés vagy.
    Természetesen nem mindenkire hat egyformán.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. szeptember 13. 19:599.
    Én is szedem a Bromo-t, de én csak kétszer felet kaptam. Viszont semmi bajom nincs tőle.
    Athene
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_837580 (5)
     
  22. Torolt_felhasznalo_159731
    Torolt_felhasznalo_159731
    2004. szeptember 13. 13:158.
    Mikor végre megjött 10 hónap múlva, olyan rosszul voltam, hánytam és úgy görcsölt a hasam, azt hittem már megszülök valamit, hogy a szomszéd nővér injekcióban adagolta a görcsoldód, meg a hányás elleni szereket. Dokim (akit rögtön ott is hagytam), telefonba: Szedje össze magát és jöjjön be! (köszi)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_159731
    Torolt_felhasznalo_159731
    2004. szeptember 13. 13:137.
    Szia! Én szintén a magas prolaktin szint és az állandó menstruációs zavarok miatt kaptam. Olyan tüneteim voltak, mint a menopauzásoknak, olyan rosszul voltam, hogy csak na. 6 hónapos kúra helyett 10 hónapig szedtem, majd írt fel a doki egy másik gyógyszert, amitől a már nagy nehezen leadott kilók 1 hónap múlva újra a helyükön csücsültek és a mensesem is túró ezóta, bár most már a másik variáns, jó ha egy évben 2x menstruálok. PCOS-szindróma a neve a betegségemnek, készülök a Dévai klinikára, csak még anyagilag össze kell kapnunk magunkat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_837580
    Torolt_felhasznalo_837580
    2004. szeptember 13. 12:266.
    Inor te mire kaptad? És mióta szeded?
    előzmény:
    inor0312 (3)
     

Címlap

top