Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

PreMens tabletta újra

Torolt_felhasznalo_576370
Torolt_felhasznalo_576370
Létrehozva: 2004. október 20. 09:48
Sziasztok!
Tudom, hogy volt már egy ilyen topic, de sajnos abban nem találtam a tabletta mellékhatásairól semmit.
Most kezdem el szedni ezt a gyógyszert, remélem, hatásos lesz, de azért egy kis fenntartással vagyok minden új gyógyszerrel szemben.
Ha van valaki, aki már szedte, vagy szedi ezt a tablettát, örülnék, ha leírná a tapasztalatait, véleményét.
Van valami hatása a tablettának a teherbeesésre? Egyenlőre még nem aktuális a téma, majd 2-3 év múlva szeretnék babát, de nem lenne jó, ha akkor látnám kárát a most beszedett gyógyszernek.
Előre is köszönöm a hozzászólásokat!
  1. 2020. október 18. 11:5021.

    Sziasztok!


    1 éve küzdök menstruációs zavarokkal. Januárban egy műtétem is volt miatta, azóta az orvosom fogamzásgátlóval próbálja helyre állítani a ciklusom. Eddig minden rendben volt, majd szeptemberben megint megjelentek a tünetek amiket próbáltunk elnyomni. Olyan mintha folyamatosan menstruálnék, állandó barnás vérzésem van. Nem ürül ki normálisan a hüvelyem, néhol fájdalmaim is vannak. 1 évvel ezelőtt is ezzel kerestem meg a doktorom. Most ő is a PreMens tablettát írta fel és egy másik fogamzásgátlót (Belara azt hiszem) amit együtt kell szednem vele.


    Az én kérdésem az lenne, hogy van-e köztetek esetleg olyan aki szintén fogamzásgátlóval együtt szedte? És ha igen mik a tapasztalatai?


    24 éves vagyok, sajnos az orvosom szerint nagyon is korai az ilyesfajta probléma, remélem valaha megoldódik.


     


    Szép napot!

  2. 2005. február 6. 21:2020.
    Nézzétek meg a www. phytotec. hu oldalt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. február 6. 21:1319.
    Sziasztok!
    Szeretnék én is hozzászólni a témához!
    A PreMens növényi hatóanyagot tartalmazó gyógyszerkészítmény.
    Menses előtti panaszok kezelésére szolgál, aki tejcukorra érzékeny az figyeljen a benne található laktózra!
    Barátcserje gyümölcsének a kivonata, amit terhesség és szoptatás alatt nem kell szedni, hisz akkor a menses is elmarad.
    Mindennap egyszer ugyanabban az időben kell bevenni, 3 hónap alatt fejti ki a hatását, tehát legalább 3 hónapig kell szedni.
    Amúgy a dobozában van egy részletes tájékoztató.
    Én is a dokim javaslatára kezdtem szedni és semmi mellékhatást nem tapasztaltam, csak pozitívat.
    Néha ájulásszerűen rosszul voltam a mensi alatt (dolgozni sem tudtam).
    De azóta nem volt ilyen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. február 5. 17:3418.
    Nekem bevalt. Kb ket honapja hagytam abba az elso kuramat (a tajekoztatoban megadott modon beszedtem 3 dobozzal), es egyelore tok jol vagyok, szinte eszre sem vezsem, mikor megjon. Elotte tiszta idegbeteg voltam, es sulyos gorcsoktol szenvedtem. Mindenkinek ajanlom. Egyebkent a mensesyl cseppek is egesz jo, de nekem eleg szabalytalan a cikusom, es sokszor nem esett le, hogy azert vagyok teljesen hulye, mert elobb fog megjonni, es akkor hirtelen megjott, es majd belepusztultam. De a mensesyl is jobb a semminel, es valoszinuleg olcsobb, legalabbis rovid tavon. Nem tudom, ez meddig fog igy maradni, ugy ertem, a premens szedese nelkul. Mert lassuk be, eleg borsos az ara.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_339258
    Torolt_felhasznalo_339258
    2004. november 2. 10:3017.
    6 hónapig szedtem ezt a tablettát, semmiféle káros mellékhatást nem tapasztaltam. Emellé még a ligetszépe kapszulát is szedtem. (mind a kettőt nőgyógyász tanácsára) Most fogok szünetet tartani. Ha visszajönnek a panaszaim, folytatom a szedést. Egyébként írtam a cégnek, ott azt tanácsolták, nyugodtan lehet folyamatosan szedni ha előjönnek a gondok, minden probléma nélkül. Egyébként a hatóanyaga a barátbors, olvassatok róla egyéb helyeken. Több cikket is találtam róla, fogamzás elősegítésére is megfelelőnek tartják és a premenstruális szindrómára is. Szabályozza a progeszteron-ösztrogén egyensulyt. Ha már megvettétek, miért áll a polcon és nem szeditek?? Akkor minek vettétek meg, csak segíteni fog szerintem. Több kolleganő szedi, mindenkinek elmúltak a vérzési gondjai tőle, szerintem jó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. november 1. 13:0016.
    "nincs káros hatása" helyett "van káros hatása"
    előzmény:
    aveas (15)
     
  7. 2004. november 1. 12:2015.
    Szia! Én szedem. Az első csomag felénél tartok. Bennem fel sem merült, hogy a feltüntetett esetleges mellékhatásokon (premestruációs tünetek ideiglenesen felerősödhetnek) kívül nincs káros hatása. Főleg nem jutott eszembe, hogy a későbbi teherbe esést befolyásolja. Szerintem ekkora kockázattal nem lehetne recept nélkül kapni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. október 20. 11:3214.
    Sziasztok, én a hasonló problémámra liget szépe olajat szedek. Bioboltokba lehet kapni és láttam a DM-be hogy mr kapszula is van belőle. Mensi előtt 1 héttel kell elkezdeni szedni, sztem hatásos :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. október 20. 11:2513.
    Köszönöm.
    előzmény:
    GGigi (12)
     
  10. Torolt_felhasznalo_576370
    Torolt_felhasznalo_576370
    2004. október 20. 11:2212.
    PreMens
    Igen, patikában lehet kapni recept nélkül. 1. 860 Ft az ára, 30 tabletta van benne.
    előzmény:
    aszamóca (10)
     
  11. 2004. október 20. 11:2211.
    Ja, bocs. A neve biztos az, hogy PreMens. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. október 20. 11:2010.
    Sziasztok!

    Én nem tudok semmit erről. Patikában lehet kapni, mi a neve?

    Köszönöm
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_576370
    Torolt_felhasznalo_576370
    2004. október 20. 11:189.
    Nekem is ugyanezek a tüneteim vannak. Én is alig élek a menstuáció alatt, és előtte 2 héttel már ideges vagyok, fejfájásom , mellfeszülésem van, stb. Ja, én nekem a legerősebb fájdalomcsillapítók sem használnak, pedig már kettesével szedem őket.
    Egy gyógyszerésznő javasolta nekem, hogy próbáljam ki ezt, azt mondta, hogy az ő lánya is ezt szedi kb. már 10 éve. Én ma vettem be az első szemet, remélem, hogy beválik nekem is.
    Igen, ezt naponta kell szedni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_669565 (7)
     
  14. Torolt_felhasznalo_669565
    Torolt_felhasznalo_669565
    2004. október 20. 11:138.
    más=már (ha máR megvettem. . ) bocs
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_669565 (7)
     
  15. Torolt_felhasznalo_669565
    Torolt_felhasznalo_669565
    2004. október 20. 11:127.
    Tök jó lenne, ha valaki leírná a tapasztalatait, aki szedi vagy szedte. Ugynais a dokim javasolta, tekintettel arra, hogy nagyon görcsölök, rosszul vagyok, ami miatt az első napokban kénytelen vagyok erősebb gyógyszereket szedni, hogy létezni, dolgozni tudjak (Naprosyn vagy Cataflam). Meg is vettem, de nem kezdtem el szedni, de ha jó, és ha más megvettem csak ki kéne próbáljam. Plusz egy kérdés, biztos gyagyás vagyok, vagy nem olvastam el rendesen: ugye ezt folyamatosan, minden nap szednem kell?
    Köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. október 20. 11:016.
    bocs, de mire való ez a gyogyi, a mensi előtti idegeskedés ilyesmi ellen van?
    előzmény:
    GGigi (1)
     
  17. Torolt_felhasznalo_576370
    Torolt_felhasznalo_576370
    2004. október 20. 10:305.
    Mióta szeded? Állítólag évekig is lehet szedni, bár a tájékoztatón 3 hónap ajánlott szedési idő van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_708914 (3)
     
  18. Torolt_felhasznalo_576370
    Torolt_felhasznalo_576370
    2004. október 20. 10:284.
    Igen, ez egy hormonmentes tabletta.

    j. v. c. : annyi van a tájékoztatóban, hogy terhesség és szoptatás alatt nem ajánlatos szedni.
    előzmény:
    erika48 (2)
     
  19. Torolt_felhasznalo_708914
    Torolt_felhasznalo_708914
    2004. október 20. 10:173.
    Szia , nekem bevált és nem tapasztaltam semmilyen mellékhatást. Tudtommal csak gyógynövény kivonatokat tartalmaz.
    A terhességre való esetleges hatásról a tájékoztatóban biztosan írnak.
    előzmény:
    GGigi (1)
     
  20. 2004. október 20. 10:142.
    milyen tabletta ez? Hormonmentes?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top