Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

E coli baktérium

vinnio
Létrehozva: 2005. január 9. 23:04
Úgy gondoltam még egyszer nekifutok, mert már létrehoztam egy fórumot, Ragaszkodó baktériumok címmel, de kevés hozzászólás érkezett. Hátha a címmel volt gond.
Szóval idevárok mindenkit akinek volt már gondja vagy van gondja ezzel a bacival és megosztaná a többiekkel akár sikeres gyógyulását, vagy problémáját.
Sajnos e colival már én is évek óta kínlódom, inkább kevesebb mint több sikerrel, szeretnénk még egy babát is de amíg ez az állapot tart, addig sajnos nem lehet.
Üdv
  1. 2018. június 6. 14:1463.

    Szia! Hát igen nekem is nagyon ragaszkodó volt ez a baci. Sokszor kaptam antibiotikumot, aztán mellette volt sok húgyhólyag-gyulladásom és persze gombával is meggyűlt a bajom. Szóval elég összetett volt a problémám. Sok nőgyógyásznál és urológusnál jártam végül a megoldást a Tétényi kórházban kaptam meg vagy 7 év szenvedés után. Gondolhatod madarat lehetett volna velem fogatni. Aztán azóta nem jött vissza amióta normálisan kikezelték, meg ha odafigyelek és a doki is azt mondta hogy ha esetleg hüvelyi panasz lenne akkor azonnal a gynophilus kúpot használjam (bárhol kapni). Szóval nagyon meg tudlak érteni és átérzem főleg hogy még babát is szeretnél. Tényleg ajánlom a Szent Imre kórházat nekem nagyon jó tapasztalataim vannak hátha téged is megmentenek :) Kitartás!! 

  2. 2018. május 26. 18:5262.

    Sajnos nekem az e-coli nogyogyaszati gondot okoz es nem pusztul el az antbiotikumokra.

  3. 2005. október 27. 08:4661.

    sziasztok,

    hát a családtervezésiben semmi okosat nem mondtak eddig az E-colival kapcsolatban. Annyit csak, hogy antibiotikummal szépen kikúrálható, mire említettem, hogy azért nekem kicsit régebb óta van, nem igazán volt válasz.

    Ettől eltekintve nagyon kedvesek és öszeállított információs csomaggal várnak. Igazából tetszett a dolog, csak kicsit macerás, hogy egyelőre még nem is próbálkoztunk a babával és a páromnak mégis spermaviszgálatot kérnek.

    A legutóbbi vizelettenyésztésben hála istennek nem volt e-coli, volt azonban más. Szerencsére azt mondta a doki, hogy az nem olyan komoly. Szóval lesz még kontrol.

     

    előzmény:
    vinnio (55)
    2005-09-30  22:11
  4. 2005. szeptember 30. 22:5660.
    Ja meg Lactacyd is landolt a kukában, helyette jött a gyógyszertári mosakodó. Plusz jó sok víz ivása napközben.
    előzmény:
    somama (59)
    2005-09-30  22:55
  5. 2005. szeptember 30. 22:5559.
    Szóval ezzel azt akartam, hogy nekem alkoholos van itthon.
    előzmény:
    somama (58)
    2005-09-30  22:54
  6. 2005. szeptember 30. 22:5458.

    Szia, van alkoholmentes is, sima patikában is, azt hiszem. Az már 3-4 ezer között van, de lehet, hogy ökonetes termékek között is van ilyen. Még sohasem vettem, csak infógyűjtés közben olvastam.

    Igen, ebben az a legborzasztóbb, hogy úgy érzed, mindent megteszel, aztán mégis .

    Józan paraszti eszem vezetett a tisztasági betét elhagyásához például, de nem bántam meg.

    Minden szigorú higiénés körülmény betartása mellett, egyszerűen kárt okozott nekem.

    előzmény:
    vinnio (57)
    2005-09-30  22:39
  7. 2005. szeptember 30. 22:3957.

    Én három hónapig szedtem Urovaxomot.

    A higiéniára is nagyon odafigyelek.

    Sajna most grapefruit cseppet nem szedhetek az alkohol tartalma miatt.

    Tényleg nem tudod más formában nincs a gr. csepp csak alkohollal együtt?

    előzmény:
    somama (56)
    2005-09-30  22:37
  8. 2005. szeptember 30. 22:3756.

    Lánok, az Urovaxom tényleg jó a colira! Engem az tett rendbe, meg a következő dolgok:

    - tisztasági betét kukába dobása (ne füllesszen be egész nap, bármilyen "légáteresztő" is)

    - mosakodás csak a nonionos hidrophyles gyógyszertári baba mosdatókrémmel

    -cukor, CH csökkentés

    De főleg az első három együttes alkalmazása vezetett sikerhez. Ha bármit éreznék, ott figyel a grapefruit csepp a szekrényben, titkos fegyverként, de ez már inkább pszichológia 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. szeptember 30. 22:1155.

    Hát tünetem az annyi, hogy főleg reggelenként vagy ha sokáig nem pisilek, akkor nem túl illatosat pisilek. És néha csíp is.

    Nemrég megint voltam egy ultrahangon és rtg. de nem találtak semmi elváltozást.

    Hol bújhat meg ez a vacak baktérium?

    A Családtervezőben én is voltam már, igaz más okból, azt nézettem meg, hogy voltam-e már himlős, mert édesanyámék nem emlékeznek és egy következő terhességnél izgalmas lehet a dolog ha a kisfiam hazahozza. Mivel terhesség alatt veszélyes.

    Ott én (szerintem) említettem az ecoli bajomat, de úgy emlékszem nem nagyon mondtak rá semmi.

    Kíváncsi vagyok neked mondtak-e valami használhatót. 

    előzmény:
    mkk76 (54)
    2005-09-27  09:49
  10. 2005. szeptember 27. 09:4954.

    Sziasztok!

    Bocs, hogy csak most írok, most sokáig nem néztem a fórumot.

    Én most ott tartok, hogy miután beszedtem egy adag antibiotikumot és múlt héten leadtam mintát. Most csütörtökön megyek dokihoz megbeszélni az eredményt. Remélem...

    Alternatív terveim  

    1, Ma megyek az Optimális Családtervezési Központba. Hátha mondanak valami okosat?!

    2, Ha csütörtökön megint pozitiv a lelet akkor a homeopatias szert fogom szedni egy hónapig és utána új teszt...

    Tényleg az a gáz, hogy ha el is múlik, egyáltalán nem biztos, hogy végleg.

    Neked sincsen semmiféle tüneted? Csak a lelet negatív?

     

    előzmény:
    vinnio (52)
    2005-09-13  20:33
  11. 2005. szeptember 14. 09:2453.

    Sziasztok!

    Bár már ít valaki róla, de én szeretném megerősíteni a tőzegáfonya jótékony hatását:

    Pont a hasonló problémák miatt találtam a neten a tőzegáfonyáról egy leírást. CRAN-C néven található a gyógynövényboltokban 3500 Ft körül. Gyerekek és kismamák is szedhetik. Nem engedi a colit megtapadni és szaporodni a hólyag ill. a húgycső falán. Persze nem antibiotikum helyett. Én ezt csináltam: beszedtem az antibiotikumot, utána 2 héttel vizelettenyésztés (katéteres-negatív) majd utána megelőzésképpen a CRAN-C 3 hétig 3x1, 2 hétig 2x1 majd azóta folyamatosan 1x1. 3 hónapja nem volt bajom!!! (nálam nagy szó!) Ha érzem, hogy mintha kezdődne, felemelem az adagot 3x1 re egy pár napig, majd fokozatosan visszacsökkentem  napi 1-re. És reménykedem. Mindezek mellett Protexint is szedek (bélflóra regenerál&oacute a sok antibiotikum miatt, amit kaptam a ferőzésekre.

    Remélem segítettem.

    előzmény:
    vinnio (1)
    2005-01-09  23:04
  12. 2005. szeptember 13. 20:3352.

    Tudom, hogy hihetetlen de én még mindig kínlódok ezekkel a rohadt bacikkal!

    A múltkor már majdnem sírva mondtam az urológusnak, hogy csináljon valamit, mert 33 éves vagyok és szeretnék testvért a kisfiamnak, de ezektől a dögöktől nem lehetek terhes. A nőgyógyászom szerint az urológus szava szent és sérthetetlen ebben a témában, amig nincs két negatív leletem nem lehetek terhes.

    Az egészben a poén, hogy fogalmunk sincs, hogy honnan fertőződök folyamatosan! Voltam minden elképzelhető vizsgálaton, vesefestés, mindenféle rtg, kb. 10 ultrahangon stb...

    Nincs vizeletpangás, a meglévő vesekövek sem olyan helyen vannak, a férjemtől nem kapom el, a higiéniára maximálisan adok. Akkor honnan? 3 éve folyamatosan. Amióta szültem. Már arra is gondoltam, hogy gátmetszéskor nem jól vartak össze valamit 

    Egy csomó antibiotikumot beszedtem, uro-vaxomot, de semmi.

    Most grapefruit mag- és kasvirág kivonatot iszok és várom a következő vizeletvizsgálatot.

    Ha valakinek van ötlete akkor elő vele!  

     

    Üdv Vinnio

     

    előzmény:
    mkk76 (51)
    2005-08-29  17:27
  13. 2005. augusztus 29. 17:2751.

    Sziasztok!

    Érdekelne, hogy azóta vannak-e újabb tabasztalataitok! Én is hasonló cipõben járok sajnos. És mivel kisbabát szeretnénk mielõbb szeretnék megszabadulni ettõl a bacitól. Azaz igazság, hogy alig-alig van tünetem, még is minden vizeletben kitenyésztik ezeket a dögöket.  Elmentem egy új nõgyógyászhoz, és mikor a baba mellett ez szóba került, megrémített. Eddig több orvossal is beszéltem és senki nem mondta, hogy ez probléma lehet. Így most várok.

    Az orvos antibiotikumot írt fel. Homeopátiás kezelésen is jártam és kaptam szereket, a kolléganõm pedig váltik állítja, hogy a sunrider termékek segítenének. Se kapkodni, se kihagyni nem szeretnék semmit. Kérlek írjatok a tapasztalatokól!

    Köszi

    előzmény:
    vinnio (1)
    2005-01-09  23:04
  14. Torolt_felhasznalo_722381
    Torolt_felhasznalo_722381
    2005. Április 1. 12:5550.
    Szia Gombóc!

    Nekem a kislányomnak volt nyáron vesemedence gyulladasa E-coli baktérium miatt. Azóta az I. gyermekklinika neőphrológiáján kezelik. Az orvosa fenntartó antibiotikum kezelést javasolt, ez bennem számos ellenérzést kelt, és félek a mellékhatásaitól is, de adom neki a gyógyszert.
    Ha gondolod, szivesen megadom a kezelőorvosának nevét, elérhetőségét - nagyon rendes és hozzáértő, tapasztalt szakember.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_830598 (44)
     
  15. 2005. március 9. 00:4149.
    Ha a savassag-lugossag kapcsan belekotyoghat valaki aki a az E. coli nevu bacival dolgozik jonehany eve.
    Kis kedvencem a savas kornyezetet nem szereti, pH 6 alatt nagyon rosszul erzi magat, pH 5 alatt nem szaporodik merhetoen.

    Escherichia coli minimum pH 4. 4 optimum pH 6. 0-7. 0 maximum pH 9. 0 mondja a tankonyv http://textbookofbacteriology. net/nutgro. html .
    Nem tudom, mennyire savas vagy lugos a szervezetned az a resze ahol a baci gondot okoz. . .

    Egy anytibiotikum kuranak szerintem nagysagrendekkel kevesebb kara van, mint egy elhuzodo bacifertozesnek, de hat en nem vagyok orvos. Foleg ha olyan antibiotikumot ir fel az orvos, aminek nincs kozvetlen mellekhatasa.
    előzmény:
    vinnio (47)
     
  16. Torolt_felhasznalo_454526
    Torolt_felhasznalo_454526
    2005. március 8. 23:2648.
    még egy: lehet hogy észrevétlenül megy rá a veséjére (krónikus vesemedencegyulladása lesz)
    akkor előfordulhat hogy már tönkrement, működésképtelen vese lesz az első jele a súlyos bajnak (és jöhet a művesekezelés és a vesetranszplantáció)

    ne vedd riogatásnak, nem azért írom. nem mindnekinél fajul eddig a helyzet, de benne van a pakliban.
    csak egy szempont, miért erősködik a hagyományos orvos, hogy kezelés legyen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_454526 (46)
     
  17. 2005. március 8. 23:0347.
    Egyetértek Delfinnel, arról nem is beszélve, hogy ennyi idősen megvonni csak úgy a húst és tejet.
    nekem pld. túlságosan is lúgos a szervezetem és lám mégis van bacim.
    nekem van egy jó dokim (urológus) , ha gondolod megadom a számát.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_830598 (44)
     
  18. Torolt_felhasznalo_454526
    Torolt_felhasznalo_454526
    2005. március 8. 22:4446.
    hmmm. . .
    miért utasítod el csípőből az antibiotikumot?
    ha egyszer már az alternatív gyógyászat kudarcot vallott, érdemes lenne egy esélyt adni a hagyományosnak is szvsz. . .
    ez egy veszélyes állapot (lehet), rámehet a veséjére.
    én vennék egy nagy levegőt és meggyógyíttatnám.

    (egy pici ötletem van, bocs ha már túl vagytok rajta: jól tud popsit törölni?)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_830598 (44)
     
  19. 2005. március 8. 22:3145.
    Kedves Gombóci!

    Én azért a helyedben adnék a kisgyereknek antibiotikumot, mert ha nem túl bonyolult a dolog rendbe tudja hozni.
    Sajnos mivel még én is kínlódok vele nem tudok tanácsot adni, hogy mitől jöttem helyre.
    De többen írták itt, hogy mitől lettek jól.
    Azon egyébként én is gondolkoztam, hogy ha most ettől a gyógyszertől nem jövök helyre elmegyek egy jó természetgyógyászhoz, hogy az "egészemet" vizsgálja meg, mert ez így tényleg nem megy hosszú távon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_830598 (44)
     
  20. Torolt_felhasznalo_830598
    Torolt_felhasznalo_830598
    2005. március 8. 08:4644.
    Sziasztok!
    Nekem a 6 éves kislányomnak van E. colija, mostmár 7 hónapja makacsul tartja magát a vizeletében. Antibiotikumot adni és nephrológusok által javasolt vizsgálatokat nem szeretnék csináltatni, őszintén szólva nem bízom már a hagyományos orvosokban. Én azt vallom, hogy az ember egy egész, test és lélek, és minden mindennel összefügg. Ezért az okokat keresem és próbálom megszüntetni. Próbáltam már Golden Yakkát, grapefruit magolajat, én masszírozom a talpát (nekem sokáig csinálták, és nagyjából megtanultam, meg könyvem is van), nem kap húst és tejet legalább 8 hónapja, növeltem a szervezetet lúgosító élelmiszerek mennyiségét, de eddig nincs eredmény. Ha valakinek vannak hasonló gondjai, ötletei, esetleg meggyógyult, kérlek írjátok meg.
    előzmény:
    gabo24 (20)
     
  21. 2005. február 8. 21:3043.
    Pillanatnyilag szedem az Uro-waxomot, nagy reményem van hozzá. Mellette Béres csepp, sok gyümölcs, C vitamin. Minden. Muszály meggyógyulni. Minél előbb terhes szeretnék lenni.
    Meg persze nem csak ezért. Ez miatt a vacak baci miatt kicsúztam abból, hogy a GYES alatt újból terhes legyek.
    Vesszen az e-coli!!!!!!!!!!!!!!
    Örülök, hogy jól vagy. Ez jó jel, hogy nem volt bacid.
    Pont a múltkor beszéltem egy volt kolléganőmmel, akinek 10 évig volt e-colija, és az Uro-waxomtól gyógyult meg.
    Azt mesélte, hogy ha gond van az immunrendszerével, akkor egyből megtámadja őt az e-coli. Valószínűleg ez a "leggyengébb pontja".
    előzmény:
    zsizzsik (42)
     
  22. Torolt_felhasznalo_635120
    Torolt_felhasznalo_635120
    2005. február 8. 12:0242.
    Kedves Topictársak,

    hogy vagytok ? Meggyógyult valamelyiktek ??
    Nekem sikerült végre egy bacimentes hónapot produkálnom. Nem tudom, hogy minek köszönhetően, hogy azért-e mert grapefruitmag-kivonatot szedtem, vagy az újabb antibiotikum volt hatásos, de a lényeg a lényeg, most nem volt e-colim. Remélem ez így is marad.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2005. január 12. 12:3841.
    Köszönöm a választ. Mivel pár hét múlva lesz hüvelykenet tenyésztés, így most már nem aggódok. Nem szeretnék még egyszer ilyen herce-hurcát, mint a kisfiamnál.
    Ha esetleg mégis van bennem coli és streptococcus, akkor gondolom lesz vmi "kezelés", hogy ne kapja el a kislányom szüléskor. Legalábbis remélem!
    előzmény:
    vinnio (38)
     
  24. Torolt_felhasznalo_635120
    Torolt_felhasznalo_635120
    2005. január 12. 09:0240.
    Jól gondolod, nekem eddig még a vizeletből nem mutatták ki (mert nem volt még ilyen jellegű vizsgálatom), viszont a hüvelyből igen. Nálam semmi különleges tünetet nem produkál pl. Viszont egy tenyésztésből egyértelműen kimutatják, ha van benned.
    előzmény:
    vinnio (39)
     

Címlap

top