Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Diflucan

Torolt_felhasznalo_688419
Torolt_felhasznalo_688419
Létrehozva: 2005. július 4. 19:27
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Olyanok válaszát várom, akinek
tapasztalata van, volt a Diflucan 150 mg kapszulával.
Vehetek be ebből a gyógyszerből, ha most épp nem tudom, terhes vagyok-e, vagy ha babát szeretnénk? Nem árt ez a magzatnak?
  1. 2020. október 2. 14:4729.

    Diflucan - httрs://topеuro-shop.com Megkaptam a rendelésem, mely időben érkezett, és a pirulák is tökéletesen hatnak. 

  2. 2016. június 5. 10:0828.

    Diflucan - http://onlinecheappills.com/buy-diflucan-hu.html Megkaptam a rendelésem, mely időben érkezett, és a pirulák is tökéletesen hatnak.

  3. Torolt_felhasznalo_311557
    Torolt_felhasznalo_311557
    2008. március 20. 20:4827.

    Sziasztok!

    Ha valakinek van megmaradt Diflucanja átvenném.

    köszi 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. július 26. 16:5426.
    Ez érdekes, én is hallottam már róla hogy az első 2 hétben nincs semmilyen kémiai összeköttetés az anyával, tehát bármit iszol, eszel, stb. . . az nem árthat! Azért ez bíztató!
    előzmény:
    hszilvuska (25)
     
  5. 2005. július 25. 09:3425.
    Sziasztok!

    A családfa és betegségek felderítése után elővette a pasi a "mindenttudó"
    könyvét amibe megkereste a gyógyszereket amiket szedtem és onnan nézte és nyugtatott meg minket hogy ezek a gyógyszerek A v. B kategóriások amik nem ártanak. Meg még egy érdekes dolgot mondott, hogy ha fogantátst követő 14 napon belül szedtem ezeket a bogyókat akkor nincs gáz mert ilyenkor a "baba" védettséget élvez.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. ppp
    ppp
    2005. július 23. 22:0924.
    Mit kellett volna még csinálnia?
    előzmény:
    bnagy (23)
     
  7. 2005. július 23. 17:1123.
    Nekem is a szülés után múlott el. Ezt gyorsan le is kopogom, mert már több, mint öt éve!
    Szintén megjártam a genetikai tanácsadót hasonló okból, de szerintem kész vicc volt az egész "vizsgálat" (így utólag legalábbis; akkor egyáltalán nem találtam nevetségesnek). A prof. - 90 és a halál közt - felvázolta a születendő gyermek családfáját, és megkérdezte, van-e valamilyen örökletes betegség családjainkban. A nemleges válasz után "megnyugtatott", hogy ha a szer ártott volna a babának, akkor úgyis elvetéltem volna. A ciki csak az, hogy 200 km-t utaztunk emiatt.
    előzmény:
    hszilvuska (22)
     
  8. 2005. július 23. 16:3322.
    Sziasztok!

    Szeretnék hozzászólni ehhez a témához, mert úgy érzem van mint mondanom nektek.
    Terhességem előtt Én is diflucanon éltem több évig hüvelyi gombás fertőzés ( candida albicans) miatt és Én is halogattam a babakészítést. A nőgyogyóm azt mondta ha babát szeretnénk akkor hagyjam abba. Könnyű volt neki mondani nem ő kínlódott a tünetektől. :-(( Na mindegy a lényeg a lényeg, hogy terhes lettem a gyógyszerszedés alatt. Sőt még antibiotikumot is kellett szednem a fogamra. Természetesen örültünk nagyon a férjémmel a kis jövevénynek de aggasztott a kétféle gyógyszer hogy hátha ártott a babának.
    Ezért a dokim javaslatára elmentünk egy genetikushoz ( Családtervező központ , Örs vezér térhez közel) és az megnyugtatott, hogy a Difl. nem tartozik azok közé a gyógyszerek közé aminek magzat károsító hatása lenne.
    Szóval ha mégis valaki terhes lesz a gyógyszer szedése mellett nem kell aggódni nem lesz semmi baj. Júniusba meg is szültem a Kisfiamat és ép egészséges anyatejes baba. :-) Sajnos a terhességem alatt végig Pimafucin kúpot kellett használnom, mert nagyon gyarkran kijött a gomba. Szinte 1 hetet nem bírtam ki kúp nélkül rögtön jött a szokásos viszketés túrós váladék stb. Hát nem volt kellemes, de ez van. Sajnos az évekig tartó gyógyszeres kezelés nem segített. A szülésznőm szerint vannak olyan nők akikre a szülés jó hatással van e téren. Talán én is közésjük tartozom, mert mióta megszültem semmi tünet. Biztonság kedvéért van nálam egy biankó recept a kúpokra megnyugtatásként. Remélem ez már így is marad. Ja mégegy! Szoptatás alatt nem szabad Difl. szedni.
    Röviden ennyi.
    Üdv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_302601
    Torolt_felhasznalo_302601
    2005. július 22. 17:1621.
    Ugyanezzel a problémával küzdök évek óta. Már túl vagyok egy egyéves Diflucan kúrán, ami kb. 1 1/2 évre tünetmentessé tett, de most megint visszajött és még soha nem volt ilyen rossz. Véletlenül találtam egy kúpot, ami 3 nap alatt elmulasztotta. Pervagyl C a neve és vény nélkül is kapható. Lehet hozzá venni egy tesztet is, hogy ellenőrizhesd biztosan gomba okozta-e a fertőzést. Nekem használt! Remélem neked is fog segíteni. Gyógyulást.
    előzmény:
    bucka81 (4)
     
  10. 2005. július 13. 14:5020.
    az a helyzet hogy nekem nincs akut fertőzésem, csak aféle megelőzésként kellene szednem , mert rengeteg antibiotikumot szedtem az elmúlt időben. (az a probléma már megoldódott).
    Viszont a babát már régóta "halogatjuk", félek hogy kifutok az időből :(
    előzmény:
    eri777 (19)
     
  11. 2005. július 13. 11:1819.
    Állítólag ez egy elég erős gyógyszer. Kb. 1 hónap, mire kiürül, nekem azt mondták. Szerintem amíg valakinek fertőzése van, addig nem jó babát csinálni. Előbb kúráld ki a fertőzést és csak utána próbáljatok babázni. Szvsz. Én addig óvszerrel védekeznék, mert az is véd a fertőzésektől és segíti a gyógyulást.
    előzmény:
    kenddra (17)
     
  12. 2005. július 13. 11:1518.
    Szerintem a legjobb, ha egy orvost kérdezel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2005. július 13. 11:0117.
    sziasztok!
    látom nem halad előre a topik, pedig szerintem sokunkat érint a dolog. . én is megörültem amikor a keresőben ráleltem a témára!
    Engem is az aggaszt, hogy mivel babaát szeretnénk/tervezünk beszedjem-e a 150mg gyógyszert????
    Persze miért sikerülne rögtön. . . ha viszont igen akkor lehet hogy bajt okozok?
    Arról is ellentmondásosak a vélemények (bőrgyógyi, háziorvos) hogy mennyi idő után ürül ki a szervezetből, tehát mennyit kell még "kihagynunk" a babázással?
    Valaki tud segíteni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. július 13. 11:0116.
    sziasztok!
    látom nem halad előre a topik, pedig szerintem sokunkat érint a dolog. . én is megörültem amikor a keresőben ráleltem a témára!
    Engem is az aggaszt, hogy mivel babaát szeretnénk/tervezünk beszedjem-e a 150mg gyógyszert????
    Persze miért sikerülne rögtön. . . ha viszont igen akkor lehet hogy bajt okozok?
    Arról is ellentmondásosak a vélemények (bőrgyógyi, háziorvos) hogy mennyi idő után ürül ki a szervezetből, tehát mennyit kell még "kihagynunk" a babázással?
    Valaki tud segíteni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_688419
    Torolt_felhasznalo_688419
    2005. július 5. 08:3815.
    A 2 kapszulás változat volt 2700 Ft.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248974 (14)
     
  16. Torolt_felhasznalo_248974
    Torolt_felhasznalo_248974
    2005. július 4. 22:2414.
    Szaisztok!
    Most találtam a Kismama magazinban:

    Teratológia tanácsadó (a várandóssággal alatti gyógyszerszedéssel kapcsolatban): 363-2229 vagy 363-5272

    Valamikor csak felveszik. . . .

    Ui. Ha nem vagyok indiszkrét, mennyibe került a d. ? Tavaly kaptam én is, de nem emlékszem, hogy annyira drága lett volna. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2005. július 4. 21:2313.
    ja. Viszont amikor már 1 tabletta után elmúltak a kinzó tünetek, és utána a második után hirét se láttam soha többé, miközben két éve szenvedtem tőle kisebb-nagyobb kihagyásokkal, és sirni tudtam volna, annyira fájt, akkor úgy gondoltam: inkább nem eszek egy hónapig, minthogy feleennyiért megint megvegyem a kúpot, ami megint nem segit SEMMIT!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_688419 (11)
     
  18. 2005. július 4. 21:2212.
    Na, azért az olcsóbb változat is lenullázta a kasszámat:))) de asszem kb. 1000-1500al mégis olcsóbb volt. . .

    előzmény:
    bucka81 (9)
     
  19. Torolt_felhasznalo_688419
    Torolt_felhasznalo_688419
    2005. július 4. 21:2011.
    Én se hittem a fülemnek, mikor a férjem mondta, mennyibe került!!:(
    előzmény:
    bucka81 (9)
     
  20. Torolt_felhasznalo_688419
    Torolt_felhasznalo_688419
    2005. július 4. 21:1810.
    És ha csak a férjem szedi, attól még próbálkozhatunk tovább?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2005. július 4. 21:179.
    Komolyan van olcsóbb változata? Dobtam egy hátast a patikában, mikor kiderült, mennyibe kerül a Diflucan. . . De remélem, nem lesz rá szükség. . . :)
    előzmény:
    kószáló (7)
     
  22. Torolt_felhasznalo_688419
    Torolt_felhasznalo_688419
    2005. július 4. 21:168.
    Nálam még nem jelentkeztek tünetek a gombára, inkább a férjemnél,
    égést szokott érezni, egyebet nem.
    1-1- tablettát írt fel a házidoki.
    De én már nagyon szeretnék babát, és most ez közbe jött:(((
    előzmény:
    Mamox (6)
     
  23. 2005. július 4. 21:097.
    Nekem két évig nem múlt el ezektől a hülye kúpoktól. Akkor kaptam diflucant. Úgy irta fel a doki, hogy 1et első nap, aztán egyet hat nap múlva, ugyanigy szedte a férjem is. Aztán még négy hónapig egy-egy szemet szedtem.

    Ja, legközelebbre egy tipp: irass Flucosolt, ugyanaz, csak olcsóbb. Legalábbis volt, kérdezz azért rá, csak alternativaként mondom. . . :)))
    előzmény:
    bucka81 (4)
     
  24. 2005. július 4. 21:076.
    Nekem nem írta fel, mikor terhes voltam, hanem csak a páromnak, nekem maradt a kenőcs és a kúp.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_688419 (1)
     

Címlap

top