Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Építkezés-kevés pénzből?

aagnees4
Létrehozva: 2007. július 22. 13:22
Sziasztok!

Nagy fába vágtuk a fejszénket, mi ifjú házasok, telket vettünk és építkezésbe fogunk. A házunk terve egyébként megvan, könnyűszerkezetes lesz. Csak van egy kis bibi... Kevés pénzből gazdálkodunk A költségtakarékos megoldások érdekelnének, ki hogyan spórol /spórolt ilyenkor, min érdemes, és min nem érdemes. Érdekelnek az ötletek és a tapasztalatok!!!
  1. 2020. január 2. 15:4881.

    Sziasztok, 


    Alább láthattok pár képet, hogy milyen minőségben kivitelezte a házam építését a Brillbau Kft


    http://igyepulahazam.blogspot.com/

  2. Torolt_felhasznalo_477899
    Torolt_felhasznalo_477899
    2010. Április 12. 17:2580.
    Ez így elég olcsónak tűnik ;) Ház a coca-cola üvegekből ;)
    http://www.7haz.hu/oeko-hazak-epitese/16-ujrahasznositot t/23-haz-ujrahasznositott-uvegekbol

    valószínűleg elég sokat ihattak belőle ;)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_477899 (79)
    2010-04-12  17:22
  3. Torolt_felhasznalo_477899
    Torolt_felhasznalo_477899
    2010. Április 12. 17:2279.

    Ez elég olcsónak tűnik :D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_992971 (78)
    2009-11-12  08:51
  4. Torolt_felhasznalo_992971
    Torolt_felhasznalo_992971
    2009. november 12. 08:5178.

    Sziasztok!

     

    Minden érdekelne a könnyűszerkezetes házakról. Nem rég beszéltünk egy tervezővel, aki nagyon ellene beszélt, de eddig még nem sikerült független véleményt hallanom senkitől. Mi leginkább a gyorsasága miatt választanánk ezt, persze az sem mellékes, hogy jóval olcsóbb is. Egyébként fémvázasban gondolkodunk. Vannak tapasztalataitok? Előre is köszi! 

    idézet:
    Pantscha (76)
    2009-04-15 14:01:52

    Általában a többség csak rossz tapasztalatokkal illetve hírekkel rendelkezik a könnyűszerkezetes házakról. Ennek az az oka, hogy a rossz hír jobban terjed, másrészt a könnyűszerkezetes házakat építő cégek többsége nem végez elfogadhatóan jó munkát. Ezért, ha ilyesmibe vágjátok a fejszéteket fontos, hogy egy jó céget tudjatok kiválasztani.

     

    Én egyébként a készházakat javasolnám, tobbnyire azok is könnyűszerkezetesek, de kevesebb helyszíni munkával készülnek, így biztonságosabb és gyorsabb az építése.

     

    Egy csomó tanácsot, tapasztalatot összefoglaltam (általában az építkezéssel kapcsolatban) egy online építési tanfolyamban, ezt a weboldalamon bárki kérheti. A témában ezt a két linket ajhánlom:

     

    Könnyűszerkezetes

     

    Készházak

    előzmény:
    Pantscha (76)
    2009-04-15  14:01
  5. 2009. Április 23. 18:5077.

    1. a legjobban azon lehet spórolni, ha az adott építkező saját maga csinál BIZ. dolgokat, pl. szigetelés, gipszkartonozás, burkolás, festés, stb.

    Én ajánlom: ezen nem kevés pénzt takaríthatsz meg, de persze kemény munkával jár

     

    mi is így tettünk, bizonyos munkáknál (szigetelés, gipszkarton, víz, gáz, festés,...), de van amihez természetesen szakember kell (ez több dologtól függ, mit vállaltok be, mihez értetek, mit tudtok elsajátítani, stb.)

    nem könnyű: Sőt! a párom se tudott mindent, de 1. megtanulta, 2. jó ha van aki segít a környezetből infókkal vagy ténylegesen. jószívűségből (pl a mi esetünkben) 3. infószerzés 4. energia és időráfordítás

     

    2. ha felfogatok valamire szakembert, pl. építési vállalkozót a szerkezetre, tetőfedésre, bádogos munkákra, szigetelésre, stb. (nagyon vigyázzatok!!! mindig csekkold le őket, a munkát csak akkor vedd át és fizesd ki ha maximálisan jó az elvégzett munka, tudja hogy mi a menet, jó munkát vársz különben...

    ellenőriztetheted is műszaki ellenőrrel, szakemberrel (szakértői vélemyény, ez lehet plussz ktg. de megéri)

    mert ha elrontják, nem teljesítenek, stb- akkor nehéz (kilátástalan)helyzetbe lehet kerülni!

     

    szakértők által bebizonyosodott hogy a mienket le kellett bontani (könnyűszerkezet!, ajánlották a céget és referenciájuk is volt) és ebből sok Többletköltség és Csúszás keletkezett és idegileg is durva...és meg van lőve az ember hova forduljon, mi lesz/lehet..

     

    Erre mindenképp óva intenék az építkezni szándékozókat/építkezőket.

     

    3. ha felfogadtok valakit (szak)munkára pl. villanyszerelő, vállalkozó, STB. akkor minél több árajánlatot és megbízható infót szerezzetek be

     

    - nem biztos hogy a legolcsóbb vagy az ismerős a legjobb! tanúsíthatom

     

    - nekünk ismerős csinálta volna a villanyt x áron (mint kiderült drágán, szla-t kaptunk volna vagy inkább nem) nem nagyon jött, majd lecseréltük másikra (ajánlották, az apja is vill.szerelő) és pikk-pakk lett villany korrekt áron (szlaval), szakaszos fizetéssel, és kiváló hozzáállással, sőt az elműt is intézte

    A lényeg a megbízhatóság és az elvégzett munka MINŐSÉGE

     

    4. az anyagokat amit lehet te vedd meg és informálódj róla (ár, minőség, felhasználhatóság, szállítás, szállítási díj, stb.)

    vagy ha a vállakozó veszi, egyeztess vele, nézz körül alaposan a piacon, kérdezz körbe, interneten keresgél, kalkulálj

     

    pl. szigetelés, gipszkarton: azt gondoltam, hogy adott cégnél jó az ára, aztán keresgéltem és annál volt jobb

     

    a könnyűszerkezethez sok FA (gerenda, léc, stb.) kell: alaposan nézz körül a piacon, kül. árfekvések vannak, és az se mindegy hogy a száll. díj mennyi házhoz

     

    vagy a vállalkozó berakott egy ajtót amit jóval magasabb áron akart elszámolni a ténylegesnél (keressen rajta de ne inkorrekt módon)

     

    egy ponton túl szerkezetkész állapot után mi néztük az anyagokat, és mi dolgoztunk vele:

     

    megspórolható a munkadíj költség és ha jól körülnézel az anyagköltség is

     

    nézzétek az akciókat, kiárusításokat (az obitól/baumaxtól kezdve a szakkereskedéseken nagykereken át)

    - net, telefon, személyes, kérdezős -

     

    5. a tervezésnél is jó a körültekintő hozzáállás, nem mindegy kivel terveztetsz, mit szeretnél.

    ha közben jönnek elő ötletek, akkor módosítás kellhet (plussz ktg)

    a kiindulás után amúgy islehetnek változtatások, valamennyit be kell kalkulálni

     

    én ezekre a tételekre (ár, lelőhely) figyelnék elsősorban tehát:

     

    faáru, lécek!

    szigetelés (Ne spórolj rajta, legyen elegendő és jó szigetelésed, árat nézd!)

    gipszkarton

    cserép

    nyílászárók

    burkolat

    beton

    épületgépészeti szerelvények, radiátor, kazán, stb

    homlokzati hőszig. rendszer

    szaniterek

    ...

    ...

     

    stb

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    aagnees4 (1)
    2007-07-22  13:22
  6. 2009. Április 15. 14:0176.

    Sziasztok!

     

    Minden érdekelne a könnyűszerkezetes házakról. Nem rég beszéltünk egy tervezővel, aki nagyon ellene beszélt, de eddig még nem sikerült független véleményt hallanom senkitől. Mi leginkább a gyorsasága miatt választanánk ezt, persze az sem mellékes, hogy jóval olcsóbb is. Egyébként fémvázasban gondolkodunk. Vannak tapasztalataitok? Előre is köszi! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. március 19. 21:3575.

    Sziasztok!

     

    Mi is most választottuk ki a telket, aztán jöhet a tervezés és ha minden jól megy, akkor jövőre építkezünk. Kb. 120 nm-re gondoltunk, garázzsal együtt. Nekünk azt mondták 12 millióból kijön. Szerintetek ez vidéken, úgy hogy sokmindent magunk csinálnánk reális...?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_518282
    Torolt_felhasznalo_518282
    2009. március 17. 17:3874.

    Szia!

     

    Mi tavaly húztuk fel a házunkat. Ebben a főfalak, a szerelőbeton, a beton födém és tető van kész. A bruttó alapterület 60 2m. A tervezéssel és a kivitelezéssel együtt eddig 2,3 M volt. Ezt mi és a barátaink csináltuk, munkadíj nem volt.

    A barátaink könnyűszerkezeteset csináltattak, egy céget bíztak meg, nagyon megbánták, mert nekik ez a rész 3,6 M-ba került.

    Az árajánlatokat én magam kértem az ország minden részéró, mert ha a helyi tüzépen vettem volna meg, akkor ez 500-zal több lett volna. Szomorú, de a téglát a horvátoktól hozattam.

    előzmény:
    aagnees4 (1)
    2007-07-22  13:22
  9. 2009. március 17. 15:1473.
     

    Üdvözlöm!

     

    Tudom, milyen nehézségekkel jár egy építkezés előkészülete, és maga az építkezés menete is. Cégünk több mint tíz éves szakmai tapasztalattal rendelkező tervező és kivitelező cég.

    Az elméleti és gyakorlati szakemberek egy-egy felmérésen, és tervezés folyamatában is együtt dolgoznak.

     

    A kivitelezés folyamatát hetekre bontva ütemtervben elkészítjük, ezáltal heti szinten láthatja, hogyan fog elkészülni az adott építkezés.

    Előre elkészítjük egy-egy szakmára, munkafázisra az adott anyagköltséget, segítünk ennek beszerzésében is. Az egyes kivitelezési szakaszokat, nagy gondossággal ellenőrizzük.

     

    Miben mi Önöknek tudunk segíteni:

    Hitelügyintézés,

    Ügyvédi ügyintézés,

    Műszaki felmérések, tervezés,

    Statikai szakvélemények, kivitelei tervek,

    Szerkezetépítő-kőműves munkák,

    Ács-bádogos munkák,

    víz-fűtésrendszer kiépítés,

    villany-riasztó rendszer kiépítés,

    festés, burkolás, laminált lap lerakása,

    Munkáinkat szerződéssel, garanciával vállaljuk.

     

     

    Üdvözlettel:

     

    www.csaladi-hazepites.c om

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2007. november 2. 10:0172.
    Olcsó bérlet téglavágó jumbo 900
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_350786
    Torolt_felhasznalo_350786
    2007. július 25. 13:1671.
    Köszönöm nektek, én is keveselltem a 8 milliót, többen is azt mondták 15-ből már fullra kijönne. Nem baj, még nem aktuális, van időnk gyűjtögetni. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_910659 (70)
    2007-07-25  09:43
  12. Torolt_felhasznalo_910659
    Torolt_felhasznalo_910659
    2007. július 25. 09:4370.
    Szia! Én ebben dolgozom egy építő ipari cégnél!Az összeg 100 m2-re hát elég kevés.Középkategoriás anyagokkal sem lehet sajna ekkora m2 kulcsra készen kihozni,de még csak faházból sem.Ebből a összegből egy emeltszintű készültségi foku fa ház jönne ki aminek m2-re 68-70 ezer forint.A faház kulcsra kész m2 olyan 113-115 ezer forint körül mozog.A tégla ház emelt szintje 120-125 körül a kulcsrakész pedig 130-135ezer forint.Ezek az árak természetesen teljes generál kivitelezés esetén!A beépítet anyagok,szolgáltatások,kedvezmények már mind megegyezés kérdése amely mínuszban vagy pluszban is mozdithat az árakon. Nem akartalak elkeseriteni,de ismerve az anyagárakat stb., 8 millióból nem jönn ki.Sajnos més úgy sem,ha a rokonság barátok építik,és akkor a garancia sem érvényesíthető,saját tapasztalatomból mondom drágább a baráti munka mint a szakemberé!A pince tényleg csak egy plusz költség lenne!Remélem tudtam valamit segíteni!Azért fel a feljjel!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_350786 (67)
    2007-07-24  10:45
  13. 2007. július 24. 17:0869.
    Ja, ytong ház, félig alápincéve, ezt nem mondtam...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_350786 (67)
    2007-07-24  10:45
  14. 2007. július 24. 17:0568.

    szia, nem tudom az én véleményem számít-e, de van kőműves/építész barátom, aki pontosan tavaly nyáron azt mondta, hogy van egy "ismerőse" akinek csinálták a kőműves haverék a házát, pontosan ekkora, egy szintes, 100nm garázs nélkül (!!!), és azt mondták nekik az építkezés kezdetén (telkük megvolt eleve) ,hogy

    van 16M forintjuk, abból ki kell jönnie! Erre mondta nekik a kőműves haverom: de ugye berendezni nem akarjátok ebből?   Hát erre az volt a válasz, hogy a burkolatokat szeretnék ha meglennének... Így is lett, 16.200.000 ft lett a vége, konyha nem volt benne (ott jártam, összeadva a számlák, meg a kőműves haverom igazolta) csak szaniterezve volt... Alföldivel, zalás csempével, műa nyílászárókkal (Fenstherm) és laminált parkettával, fehér festékkel +adalékkal kikevert falszínekkel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_350786 (65)
    2007-07-23  13:17
  15. Torolt_felhasznalo_350786
    Torolt_felhasznalo_350786
    2007. július 24. 10:4567.

    Szia. Köszi hogy írtál.

    Tulajdonképpen mindegy, az Ytongról is jókat hallottam. Teljesen felépítve, tehát költözhető állapot. Na persze, ha egy-két helyiségben nem lenne burkolat, vagy ilyesmi, az kibírható. Nem a legolcsóbb alapanyagok, de nem is luxus. Mondjuk 100 nm körül. Pince nélkül, úgy hallottam, úgy olcsóbb. Egy építőmérnök barátom szerint 8 millióból kijönne. Szerinted?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_910659 (66)
    2007-07-24  08:40
  16. Torolt_felhasznalo_910659
    Torolt_felhasznalo_910659
    2007. július 24. 08:4066.
    Szia! Téglából vagy fából?És milyen készültségi fokban?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_350786 (65)
    2007-07-23  13:17
  17. Torolt_felhasznalo_350786
    Torolt_felhasznalo_350786
    2007. július 23. 13:1765.
    Szerintetek mennyibe kerül felépíteni egy 100 nm-es földszintes családi házat? Minimum ár. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2007. július 23. 11:1064.
    Igen, nagyon akarjuk! Reméljük, hogy sikerrel járunk!
    előzmény:
    edit873 (62)
    2007-07-22  23:04
  19. 2007. július 23. 07:0463.

    Nekem is nagyon tetszenek a faházak, s néhány éve utána is néztünk az áraknak, ha emlékeim nem csalnak, 3 milka akkor is kevés volt.... Ott az alapanyagot szállító cég csak akkor vállalta a felelőséget, ha az ő szakembere vezényli le az "építkezést", ismerősök, barátok lehetnek a segédmunkások, de egy tapasztalt szakemberre szükség van! Persze van amiből lehet olcsóbbat választani, de van amiből nem érdemes, mert később ráfizetsz. Szerintem, gondoljátok és számoljátok át ezt az építkezést, s csak akkor kezdjetek bele, ha a költségvetés átlépését valahogyan meg tudjátok oldani. Hitelt nem vehettek fel a 3 millió mellé? Fiatal házasként babát is  bevállalhattok, nem? (bár azt nem biztos, hogy 45 nm-es faházra adnak-e...)

    előzmény:
    aagnees4 (1)
    2007-07-22  13:22
  20. 2007. július 22. 23:0462.

    Hát, igen...

    Milliónyi szempont van, ebben csak ti tudtok dönteni, hogy minek mennyi előnye és hátránya lesz...

    Ha külön kell költözni a szülőktől, akkor még egy albérlet is csodás lehetőség!!!!  

    A 4.em. panelnél milliószor jobb lehetőség lesz a kis faházatok!

    Egy kicsi kert valóban megéri a fáradságot, ebben is igazat adok nektek!  

    Tényleg, innen nézve minden egészen más.

    Bár abban a többieknek igazuk van, hogy 3 millióval belevágni egy 40-50 nm-es faházépítésbe elég necces, de próbáljatok előre gondolkozni, mi lesz, ha kevésnek bizonyul a pénzetek???
    Az alaprajzot is lehetne úgy alakítani, hogy később bővíthető legyen a ház! (Most ez nem lenne nagy fáradság, de ha nem így terveztetitek, akkor később főhet a fejetek, hogyan férjetek el a házban.) Semmiből nem áll pl. a fűtést úgy megszereltetni, hogy esetleges bővítésnél csak rácsatlakoztok a meglévő csövekre.

    Ha vannak a családban szakemberek (asztalos, ács) érdemes lenne tőlük tanácsot kérni, honnan lehetne a legolcsóbb faanyagot beszerezni, szerintük mennyiből lenne kihozható az építkezés a lakhatóságig?
    Alapozás, szigetelés, falak+födém+tető, tetőfedés, bádogozás, nyílászárók, kőművesmunka (vizeshelyiségek válaszfalai, kéményépítés), falak és tető hőszigetelése, üvegezés...

    Sajnos, arra is számítsatok, hogy a villanybekötés, gázbekötés, vízbekötés és csatornára csatlakozás is kész vagyonba kerül...
    És ez is kell ahhoz, hogy ott lakhassatok.

    De érdemes belevágni, mert szép lassan minden sikerülni fog, ha nagyon akarjátok!  

     

    előzmény:
    aagnees4 (61)
    2007-07-22  22:17
  21. 2007. július 22. 22:1761.
    Szóval, sokat gondolkodtunk, mert külön szerettünk volna költözni a szülőktől. Mi egy Pest melletti községben élünk, brutális telekárak mellett. Tehát első körben maradt a pesti panel Laktunk már panelban, a 4. emeleten.... Na annál kegyetlenebb állapot nyáron kötve hiszem, hogy lesz a "mézeskalács" házikónkban.
    Viszont találtunk az előbb említett településen egy zsebkendőnyi telket, igaz a méretéhez képest nem kevésbe került, de lesz kertünk. Ha panelt választunk, akkor az alapterület szintén nem lett volna nagyobb. SŐT!
    A fába pedig "szerelmesek" vagyunk, így nem érdekel, ha nyekereg, ez természetes folyamat.
    A téli hőgazdálkodása pedig jobb a tetőteres házaknak.

    előzmény:
    edit873 (28)
    2007-07-22  15:14
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. július 22. 17:4860.

    "Örülök, hogy nektek praktikusan bevált ez az elrencdezés, de honnan vagy abban biztos, hogy mindenki így van ezzel? "

    Na még erre reagálok, aztán befejeztem, csak  pont Te írtad, hogy nem ajánlod a 2szintes házat, mert abban lakni RÉMÁLOM  Vagyis Te állítottad, hogy Neked ez a gyakorlati tapasztalatod, akkor mindenki más is így lehet ezzel. Én csak ezt próbáltam megcáfolni, az általánosítást ugyanis nagyon nem csípem.  

    előzmény:
    edit873 (57)
    2007-07-22  17:03
  23. 2007. július 22. 17:1759.

    Szerintem még nagyon gyerekcipőben jűár nálunk a fa és fém könnyűszerkezetes kultúra, olyannyira, hogy már lakottat még nagyon kevesen akartak eladni!  

    Mi egyzser anyuéknak megnéztünk egyet, gyönyörű volt, csak asjna kétszintes, 3 éves, és fent mozogtt padló (alulról látható volt  a gyerekek"dobogása", a fenti fürdőben pedig szinte szintén mozogtt a burkolat... Netzes.

    Szóval ha már muszáj ebben gondolkodni, akkor egyszintes!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_599893 (39)
    2007-07-22  15:53
  24. 2007. július 22. 17:0958.

    Én meg eleve olyat szeretnék építtetni kb 4-5 év múlva!  

    90 m2+garázs. Oszt be van fejezve!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_809081 (53)
    2007-07-22  16:48

Címlap

top