Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

BIATORBÁGYRA KÖLTÖZNI

isoraz
Létrehozva: 2008. február 23. 17:46
Emberek!
Fejünkbe vettük, hogy el a panelből, irány Biatorbágy! Azon belül is a Zöld Sziget (ez a neve?) lakópark mellett most épülő egyik sorházi lakás. Gyerekeink bölcsődés korúak (egyik 1 év múlva már óvodás kor&uacute és fogalmam sincs, hogy mennyire tekinthető biztosítottnak a bölcsődei, óvodai elhelyezésük, továbbá, hogy mennyire ellátott Biatorbágy patikával, ABC-vel, zöldségessel, gyermekmegörzővel, van-e ott konditerem, illatszerbolt, pizzafutár, cipész, szemfelszedő, műstoppoló, mittttttomén, stb., ami egy normális életvitelhez kell két kölök mellett.
Szóval, aki Biatorbágyon lakik, kérem világosítson fel, hogy nagyobb erőfeszítések nélkül lehet-e ott élni hosszabb távon!
  1. 2021. Április 5. 13:2250.

    Hello!

    Lehet tudni, hogy azóta javult-e a közlekedés Biatorbágyon? (Nekem se autóm, se jogsim, valszeg vonatoznék/buszoznék, ha van és működik...)

  2. 2017. március 27. 15:5849.

    Én november óta lakom Iharosban, autóm nincs, így gyalog járok, de ahogy elnézem ezzel egyedül vagyok, itt mindenki autóval közlekedik, így megnehezíti a bejutást a munkahelyemre. Egy ideig vonattal jártam, de az fél órára van a házamtól, most volánnal járok, az fele annyi idő:). Egyelőre még nem sikerült a szomszédokat körbekérdeznem otthoni tv és net szolgáltatókkal kapcsolatban pl. Van vezetékes vizem, nagy telek, csend, nyugi. Viszont sokat égetnek kerti hulladékot a mindenhonnan, nem tudok kiteregetni, multhéten pénteken, egy férfi tevékenykedett a kertemben, rajtakaptam.. úgyhogy a következő projekt egy pitbull tipusú kutya( amúgy is imádom őket). Én egyelőre szeretek itt lakni, nem bántam meg.

  3. 2017. január 26. 22:2548.

    Annál nagyobb hülyeség nincs, mint egy falusi lakópark!


    Egyesíti magában a vidéki élet hátrányait a városi élet hátrányaival.


     

  4. 2017. január 26. 19:5047.

    Kedves Monih!


     


    Érdeklődni szeretnék, hogy végül kiköltöztetek-e az Iharosba. Megosztanád a tapasztalatokat? Mi a Katalin-hegyre készülünk.


     


    Köszönöm!

    előzmény:
    monih (42)
    2009-12-01  09:19
  5. 2017. január 26. 19:4446.

    Kedves Monih!


    Érdeklődni szeretnék, hogy végül kiköltöztetek-e az Iharosba. Illetve, ha igen megtennéd-e, hogy megosztod a tapasztalatokat. Mi a Katalin-hegyre készülünk költözni, ahol szintén hasonlóak a feltételek. Visszajelzésedet köszönöm!

    előzmény:
    monih (42)
    2009-12-01  09:19
  6. Torolt_felhasznalo_408320
    Torolt_felhasznalo_408320
    2016. március 9. 08:4045.

    Oxi-foxi, hülyeséget írtam. Ált. iskola NÉGY van, de ebből a református nekünk nem jön szóba (még csak az 5. osztály kezdődik szeptemberben, felmenő rendszerben). 


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_408320 (44)
    2016-03-09  07:51
  7. Torolt_felhasznalo_408320
    Torolt_felhasznalo_408320
    2016. március 9. 07:5144.

    Elnézést, nem olvastam végig. Jó régi a topik.


    Engem a köv. érdekelnek:


    1. Van ugye Bia, Torbágy és Biatorbágy. Mindegyikben van városközpont? Nem is annyira a szemfelszedő (esküszöm, először szemfedőnek olvastam a topikindítóban) miatt, hanem orvos, gyógyszertár, könyvtár, kultúra miatt. 


    2. Általános iskolának utánanéztem a neten, tulképpen egy van. Milyen? (Tudom, ez szubjektív.)


    3. Ha valakinek nincs autója, akkor mennyire tud közlekedni? Van elfogadható buszjárat Biatorbágyon belül? Biatorbágyon kívülre? (Budapest főleg)


    Köszönöm!

  8. 2011. június 24. 17:1443.

    Kiköltöztetek már az Iharosba? :)

     Engem is érdekelne milyen ott lakni...

    előzmény:
    monih (42)
    2009-12-01  09:19
  9. 2009. december 1. 09:1942.

    Sziasztok!

    Megpróbálom feléleszteni ezt a topicot :)

    Az eddig olvasottakból az derül ki, hogy tényleg jó Bián élni, kisgyerekkel is, de azért jó ha van kocsi :)

    Esetleg van valami, amit kiemelnétek, ami nagyon jó vagy rossz Biatorbágyon?

    Mi olyan helyre költöznénk, IHAROS, ahol fúrt kút van (nincs vízvezeték ...még) , illetve gáz sincs, tartályos gázzal kellene megoldani a fűtést. Van ilyen tapasztalat valakinél?

    Iharoson lakik valaki? Milyen?

    Köszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_950151
    Torolt_felhasznalo_950151
    2008. október 6. 15:3141.

    Sziasztok biatorbágyiak!

     

    Mivel sok szép új ház épült mostanában nálatok, ajánlom magamat: szívesen vállalom egyedi tervezésű ólomüveg betétek készítését ajtóba, ablakba.

     

    Ötletadóként nézelődni:

    http://www.kopisbenedek.hu

     

    olvasgatni:

    http://olomuveg.blog.hu

     

    Üdv

    előzmény:
    isoraz (1)
    2008-02-23  17:46
  11. Torolt_felhasznalo_582581
    Torolt_felhasznalo_582581
    2008. szeptember 15. 18:1540.
    A biatorbágyi lakóparkal (lakótelep) kapcsolatosan itt bőségesen megtalálod a választ kérdésedre. Ne zavarjon meg a topic címe, mert a zöld lakóparkal egybeépült. Ja és volánbusz az nyente a telepen! Csend van és jó levegő, a problémákat pedig olvasgadhatod!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_694834 (37)
    2008-08-03  22:39
  12. Torolt_felhasznalo_582581
    Torolt_felhasznalo_582581
    2008. szeptember 15. 18:0439.

    Nos nem csak neked, hanem másnak is ajánlom ezt a biatorbágyi fórumot:

    http://forum.index.hu/Article/showArticle?cmd=Article_showArticle&t=9098079

     

    Több ott lakó véleményét nézzétek csak át! Tanulságos...

    előzmény:
    isoraz (1)
    2008-02-23  17:46
  13. 2008. augusztus 5. 11:4338.

    Mi is szoktuk nézni az eladó lakásokat séta közben, már csak azért is, mert ha kinőjük a mostani lakásunkat, akkor mindenképp a közelbe szeretnénk csak költözni. Szerintem amik nem mennek el, azoknak nincs jó fekvése, vagy egyéb problémájuk lehet, meg talán a piac sem virágzik most éppen. Mást nem nagyon tudok elképzelni, én épp attól félek, h nem lesz elég választék, amikor majd költöznénk a mostaniból... :)

     

    Én is vonattal járok, amit nagyon szeretek (újak), ritkán van 5-10 perces késés, de ez még belefér. 

    Volánbusz úgy tudom még nem jár ki a lakóparkba, de talán lesz ebben változás. (Mondjuk mi bő 10 perc gyaloglásra vagyunk a vonattól, szóval minket nem érint annyira...)

     

    Viszont azoknak a lakóknak, amik messze vannak a vonattól, v buszmegállótól, azoknak elég nehéz lehet, ha  csak 1 autójuk van. Talán az itteni ingatlanok tényleg nehezen adhatók el.

     

    Remélem sikerrel jártok majd, én mindenesetre örök életemre itt szeretnék majd lakni, annyira beleszerettem!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_694834 (37)
    2008-08-03  22:39
  14. Torolt_felhasznalo_694834
    Torolt_felhasznalo_694834
    2008. augusztus 3. 22:3937.

    Köszönöm szépen a gyors a választ. Egy kérdés ami még eszünkbe jutott, bár ez egy kicsit fura kérdés belátom.Szóval hogy miért nem mennek el az újonnan épülő illetve használt lakások, házak, kb. 2 hónapja figyeljük a piacot, de szinte ugyanazok vannak és nem forog a piac. Ez annyiból fontos hogyha az ember netán pár év után el szeretné adni az ingatlanját vajon értéktartásól beszélhetünk vagy csak nagybukta árán adható el?

    Köszi előre is a választ!

    előzmény:
    soma0530 (36)
    2008-07-31  09:45
  15. 2008. július 31. 09:4536.

    Szia,

    a vonat szerintem megbízható, reggel kicsit sokan vannak rajta, de gyorsan be lehet érni.

    Volánbusszal sincs gond, azt nem tudom mikor megy ki a lakóparkba. Én 1 óra alatt vagyok bent háztól házig a Váci utcában vonattal, de volánbusszal se több szerintem, csak a vonat kényelmesebb nekem.

    A közmű szolgáltatások olyanok mint mindenhol máshol, nem akadoznak. (Ilyet még nem is hallottam). Van kábeltv, meg lehet digi vagy upc direct. Van kábeles internet.

    Most épül 2 abc. 

    Ha eszedbe jut még valami kérdezz nyugodtan. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_694834 (35)
    2008-07-28  21:21
  16. Torolt_felhasznalo_694834
    Torolt_felhasznalo_694834
    2008. július 28. 21:2135.

    Sziasztok!

     

    Mi is most  költöznénk Biatorbágyra, fiatalházasként, szóval baba még nincs, de reméljük lesz............egyenlőre én is vonattal kívánom a Bp.-t megközelíteni, de vajon a vonatok mennyire megbízhatóak? A kolléganőim mesélték hogy pl. hatvani vonalon vagy azért nem  megy a vonat mert hideg van vagy azért mert meleg van........ez erre felé is elődordul?A volánbusz az nagyon gáz reggel?Mit tudtok arról hogy a volanbusz a viadukt lakópark közelében megálljon?AZt mondtak hogy egy ideje szó van róla, de nem igazán történ még semmi...

    Télen a  közlekedés nagyon nehézkes? Infrastruktúra mennyire fejlődik?Villany, tv, gáz.........egyéb szolgáltatások nem akadoznak? Pl. Érden nincs víz ha túl meleg van.

    Kicsit sok kérdés így elsőre tudom.........de nem akarjuk utólag megbánni a lépesünket.

    Köszi előre is a válaszolóknak.

    előzmény:
    mkmkmk (33)
    2008-06-18  14:03
  17. 2008. június 18. 14:0534.
    Nekünk egyelőre még nincsenek babáink, de ha találkozom "illetékessel", megkérdezem...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_524530 (32)
    2008-04-07  13:32
  18. 2008. június 18. 14:0333.

    Mi 1 éve lakunk Biatorbágyon a Viadukt lakóparkban. Azelőtt Pesten éltem és hát össze sem lehet hasonlítani! Egyszerűen imádunk itt lakni!

    Szép, rendezett kisváros, jó levegő, gyönyörű környezet, kedves emberek és azért minden megtalálható itt, ami fontos.

    Bevásárolni általában Budaörsre megyünk - kocsival 10-15 percre van Aldi, Auchan, Tesco, Cora, Ikea, Obi stb..., szóval semmiben nem szenvedünk hiányt. :)

     

    Bejárni vonattal szoktunk - a modern piros, halk, klímás vonatok járnak, szóval még jobb is, mint kocsiban ülni. Gyalog 13 perc a vonatállomás (mi a lakópark alsó felén lakunk), de általában kocsival megyünk odáig és ott hagyjuk a parkolóban.

    15 perc vonattal a főváros, de kocsival is hamar be lehet érni! Az autópálya pont az első biai lehajtóig ingyenes - szóval nekünk minden nagyon összevág és semmi pénzért nem költöznénk el innen... 

    Szóval én 1 év után mindenkinek csak ajánlani tudom! De szerintem nem csak én vagyok ilyen elfogult az itteni lakók közül...:-)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_524530
    Torolt_felhasznalo_524530
    2008. Április 7. 13:3232.

    Bocsi, hogy itt teszem fel ezt a kérdést, de nem tudok új fórumot nyitni, mert állítólag újonnan regisztrált vagyok, bár ez nem így van, de mindegy...

    Mint írtam kislányom most 3 és fél éves és most szeretnénk beiratni oviba. Mi a Fő téri illetve a Szt László utcai oviba tartozunk. Minedkettőt megnéztük már és nem igazán tudok dönteni. Mindkettőben vegyes csoportok indulnak. A  Szt László utcai jobban tetszik, mert szebb a kertje, meg jobb helyen van, de a termeket, játékokat, felszereltséget  nem láttam  egyikben sem és ami a legfontosabb, az óvonéniket sem ismerem. Mert szerintem az óvónő személye a legfontosabb.

    Szóval, szeretnék tapasztalatokat gyűjteni a két óvodával kapcsolatban. Kérlek segítsetek ha tudtok!

    Előre is köszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_524530 (31)
    2008-04-07  12:53
  20. Torolt_felhasznalo_524530
    Torolt_felhasznalo_524530
    2008. Április 7. 12:5331.

    Sziasztok!

     

    Mi is nyáron költöztünk ide most 3 és fél éves kislányommal a 11. kerületből, panelből. Én személy szerint egy percre sem bántam meg, bár tény, hogy sok mindenben más, mint a főüvárosban lakni. Nekünk egyik elsődleges szempont pont az volt, hogy kertes ház és mivel ezt anyagi megfontolásból nem tehettük meg Bp-en, így döntöttünk Biatorbágy mellett.

    Mivel nekem is kisgyerekem van, nekünk is az volt a fontos, hogy vele együtt tudjunk továbbra is programokat csinálni. Itt tényleg sok és jó játszóterek vannak, van ringató és torna is. A gyerekdokink egy szuper. És a levegő csodálatos, ami szerintem fontosabb, minta a mangó ízű fogtisztító kendő, már bocsánat... Óvoda, iskola itt is van és ha már esetleg felsőbb iskolába fog járni akkor még mindig visszaköltözhetünk ha majd akar (bár a közlekedés miatt ez szerintem később sem lesz probléma, sőt).

    Az tény, hogy nem élünk akkora társasági életet mint előtte, de ez nem azért van, mert itt kevésbé lehet, hanem, mert itt inkább eljárunk kirándulni (amihez még autóba sem kell szállnunk) vagy a kertünkben kertészkedünk. Itt sokkal jobban megtapasztalja a természet változásait és élettel kapcsolatos dolgokat, mint egy panelban, amit én fontosabbnak tartok, mint hogy minden nap csak a játszótéren játszon. Persze mi is járunk be vele a 11 kerületbe tornázni, a 22. kerületbe úszni, de egyik sem tart tovább fél óránál.

    Futni meg itt inkább tudsz, mint a 3. kerületben, csak mondjuk nem a Duna parton, hanem egy patak partján. De én csak a saját véleményemet írtam le, nem akartam senkit megbántani.

    előzmény:
    isoraz (1)
    2008-02-23  17:46
  21. 2008. február 23. 23:0330.
    Tabanett:
    Óvodával kacsolatban csak annyit mondtak az Önkormányzatnál, hogy "tessenek jelentkezni, aztán ha megfelel a paramétereknek, akkor valahol talán lesz helye...". Na, ezzel nem jutottunk előrébb. Gumiból van. Érdekes különben a párhuzam. Az én párom is a 11. kerületben dolgozik, így véletlenül megválaszoltad azt a kérdést is, hogy oda mennyi idő alatt lehet bejutni.
    Összefoglalom, amit tudunk. Biatorbágyon mindent megtalálni "alapszinten", csak fel kell térképezni a fellelhetőségüket. Azért mire megtalálom, hogy hol lehet Pampers action lotion 5-ös pelenkát, biztonsági fülpiszkát, illatosított 16 db-os WC papírt és mangó ízű gyermek fogtisztítókendőt kapni (hogy a többit ne soroljam) elég sok idő fog eltelni. Asszem, ha én és családom beérnénk tejjel, kenyérrel meg a mosószappannal, akkor egy percig nem hezitálnék a költözésen, de a 2 gyerek miatt olyan speciális igényeink vannak, amiket nehéz lesz kielégíteni. Sajnos. (Ahogy a fiam mondja: "Tajnos").
    előzmény:
    tabanett (28)
    2008-02-23  21:43
  22. Torolt_felhasznalo_172983
    Torolt_felhasznalo_172983
    2008. február 23. 21:5329.
    Sziasztok!
    Szép zöldséget a Szabadság út - Gábor Áron utca sarkán lévő boltban lehet venni (nem rokonaim )
    Van cipész - 2, patika - 3, fittnesszalon az Ady Endre utcában - Saci fittnes (a posta utcájában), gyerekorvos -2, háztartásigép-szerelő, tv-szerelő, bowden javító, kulcsmásoló, panziók, faluház szinházteremmel, étterem, gumijavító...etc
    Alapszinten mindent meg lehet találni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2008. február 23. 21:4328.
    folyt. köv

    A bejárás Budapestre szerintem jó, a Rómairól tovább tartott beérnem az Andrássy útra, mint innen. Általában vonattal járok, a kocsit lerakom a vasútnál, 20-25 perc alatt benn van a Déliben. Kocsival is gyorsan be lehet érni, csak ki kell tapasztalni, mikor érdemes elindulni. Párom a 11, kerületben dolgozik , ő általában 15 perc alatt beér.
    Busszal egyszer próbálkoztam, nem volt nagy élmény...nem is kísérleteztem vele többször.
    Dokiról sajnos nem tudok írni, még nem kerestem itt háziorvost, pedig már nagyon esedékes lenne...
    Ennyi ami így gyorsan eszembe jutott, gyerekekkel szerintem ez a hely nagyon ideális.
    Kérdeztetek másik óvodát is, hogy van-e hely?

    Üdv:Anett
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. február 23. 21:3327.
    Szia!

    Mi nyáron költöztünk ki Biatorbágyra szintén a Rómairól. Ott is nagyon szerettem lakni, de nem bántuk meg, hogy kiköltöztünk. Igaz, mi lakást vettünk itt, nem pedig házat, de szerencsére van egy hatalmas teraszunk.
    Szeretem , hogy itt nyugalom és csend van és friss a levegő.
    Az sajnos igaz, hogy nincs egy normális bolt sem, ami van, az elég drága és nincs választék. Zöldségest sem sikerült még találnom. A bevásárlásokat általában Corában vagy Auchanban intézzük, de mi is gyakran átugrunk Pátyra a CBA-ba.
    Kozmetika, fodrászat a Viadukt lakóparkban van nagyon színvonalas..legalábbis én meg voltam elégedve vele. Szoli is van illetve mellette egy biobolt-gyógynövénybolt plussz írószerbolt.
    Nekünk nincs gyerkőcünk, de láttam az új ovit, nagyon klassz. Van több játszótér, azok szerintem klasszak és rengeteg gyerekes család lakik a környéken így biztos tudnátok itt barátokat szerezni. Sajnos nekünk ez nem jött össze, mert a munkám miatt csak az estéket és hétvégéket töltöm itthon, pedig szívesen ismerkednék. A szomszédokkal is nagyon ritkán találkozok.
    Láttam itt bébihotel hirdetést, ami gyerekmegőrző, illetve játszóház is van képességfejlesztéssel. A faluházban is tartanak programokat gyerekeknek.
    Konditeremről nem tudok, itt a közelben biztos nincs, de én is szívesen eljárnék néha.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2008. február 23. 21:1526.

    Én pár km-re lakom Biatorbágytól, szintén Gazdagrétről költöztem ki a családdal. Azt nem szabad elfelejteni, hogy Budapest az Budapest, a vidék meg vidék.  (ez ám az okosság! &nbsp Amihez hozzászoktál a városban, azt biztos, hogy nem találod meg mind a faluban. Bocsi, Bia tavaly lett város, de nem látszik rajta. Ahol mi lakunk, jóval kisebb, itt tényleg alig van üzlet, a többiről nem is beszélve, de valamit valamiért. A gyerekeimnek van friss levegő, udvar, nyugalom, az iskola is jó, művészeti iskola is van, egy csomó programmal. Igaz, az oviban nincs elég hely, bölcsi nincs.

    Ha van autód, könnyen eljutsz egy csomó bevásárlóközpontba a környéken, vagy akár Bp-re, a közlekedés jó. Mi nem bántuk meg, hogy kiköltöztünk vidékre, én meg egyenesen imádom a kertészkedést, a kintlétet csak úgy. A panel nekem börtön volt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top