Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ház szigetelése

Torolt_felhasznalo_242583
Torolt_felhasznalo_242583
Létrehozva: 2009. szeptember 24. 07:42

Jó reggelt!

 

Tud evalaki valamit arról a szigetelés fajtáról, amit a lebetonozott padlóra kennek rá. Folyékony, és ott megszilárdul, és nem engedi be a nedvességet sem.

 

a másik fajta amit keresek, az az, amikor befúrnak a falba, oda befecskendeznek valamit, és nem penészedik, nem vizesedik a ház.

 

Ha tudtok honlapokat, azt is megköszönném.

Üdv, blabla

  1. 2019. január 26. 18:0614.

    Üdvözlök mindenkit !


    Látom nem mostani már a téma de gondoltam ha valaki fórumot olvas talán hasznát veszi a hozzászólásomnak.Szóval én körülbelül 4-éve szigeteltetem le utólagosan a házam falait. Tartófalakat válaszfalakat egyszóval mindent :-)


    Természetesen a céget meg fogom jelölni a hozzászólásban és innen is köszönöm a korrekt munkát.


    Én is a befúrásos módszer mellet döntöttem sokan injektálásnak de már hallottam olyat is hogy vegyi falszigetelésnek hívja. Az utólagos falszigetelés hatása kb 5-6hónap múlva volt érezhető. A páratartalom is leesett normál értékre, azóta se penész semmi.


    A cég elérhetősége: szigeteles.eu

  2. 2009. szeptember 24. 11:4213.

    Most tényleg nem akarok ezen elkezdeni vitatkozni veled, de láttál már élőben ilyen munkát?

    Nekem  volt "szerencsém". 

     

    Inyektálógép = kompresszor. kölcsönözhető napi 5e. kb.

    inyektáló szelep = egy peremes henger melynek a külső mérete a furattal egyezik meg a belső mérete pedig a kopresszorból érkező fuvókáéval. Ez akadályozza meg hogy a furatba érkező nagy nyomású folyadék visszacsapjon, semmi extra. Bármilyen  lakatosműhelyben 3 mosolyért csinál a szaki ha megkérik.

     

    Létezik ez az injektálás gravitációs alapokon amikor a furatba csak öntik az injektáló anyagot, ez is működik, csak kevésbé hatékony, mert nem biztos, hogy a fal teljes keresztmetszetében felszívódik.

     

    A folyadék típusának eldöntésére pedig írtam, hogy érdemes hívni egy céget  aki x forintért mond egy szakvéleményt, a működésük apavetően ugyanaz a fal kapillárisait tömítik el, különböző módokon, szerintem a pénztárca a döntő a választás során.

     

     

    előzmény:
    csutak51 (12)
    2009-09-24  11:25
  3. 2009. szeptember 24. 11:2512.
    előzmény:
    Cs.Mónika (10)
    2009-09-24  10:31
  4. 2009. szeptember 24. 10:4511.

    http://www.aquadry.shp.hu/hpc/web.php?a=aquadry&o=1130073787

     

    a kovásító koncentrátum ami falak szigetelésére való, néhány forgalmazót találsz ha keresel a neten. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_242583 (1)
    2009-09-24  07:42
  5. 2009. szeptember 24. 10:3110.

    Természetesen igazad van, a szakember kérdésében, amennyiben van lehetőség /anyagilag/ mindenképen érdemes velük csináltatni.

    És utólag valóban nem lehet 100%os eredményt elérni, de ez nem azt jelenti hogy nem érdemes a témával foglalkozni, jelentős javulás érhető el, és a fal vizesedése is megakadályozható. 

     

    De a "nincs" nagy úr,  ha korlátozottabbak a lehetőségek szerintem érdemes 10-20 e Ft-ért kihívni egy  profi céget és  szakvéleményt kérni és a megvalósításhoz hozzá kezdeni házilag. Persze nem a falvágásnak.

     

    Nem egy nagy szakértelmet igénylő feladat a fal keresztmetszetében furatokat fúrni és azt megtölteni kereskedelmi forgalomban kapható gyantás folyadékkal, amit csapvizzel kell higítani.

     

    vagy az ajzatbetontra felkenni ezek közül valamelyiket:

     

    http://www.aquaseal.hu/akcio/245-kenheto- vizszigetelesek-akcios-aron.html?gclid=CNrGur3liZ0CFcmEzAodQ Ffv2g

     

     

    ezen az oldalon jól le vannak írva a lehetőségek:

    http://www.szigeteles.net/

     

     

     

     

     

    előzmény:
    csutak51 (9)
    2009-09-24  10:01
  6. 2009. szeptember 24. 10:019.

    Honlapokat úgy találsz, ha a keresődbe ezt írod: épület utólagos vízszigetelése, vagy: utólagos vízszigetelés

     

    Egyik megoldás sem tökéletes, és mind drága lesz, sajnos!

    (Remélhetőleg nem talajvíznyomás ellen (pl pincében), hanem csak talajpára felszívódása ellen (lejjebb leírom) , földszinti padló szintjén akarsz vízszigetelni.)

     

    Házilagosan ne próbálkozz, keress szakembert, de csodát az sem tud tenni, sajnos!

     

    Leírom, miért, egyszerűen:

     

    A ház alatti talajból a nedvesség a ráépített épületrészekbe "felszívódik" a szerkezetekben lévő hajszálcsövesség útján. (fizikából biztosan tanultad, mi a hajszálcsövesség).

     

    Ezt úgy lehet megakadályozni, ha az EGÉSZ ház alatt EGYBEFÜGGŐ vízszigetelő réteg van. Vagyis, építésnél a padló, és a falak alatti vízszigetelést egybefüggővé dolgozzák össze.

     

    Ha ez nem sikerül, akkor maradnak hézagok, ahol a víz be tud jutni, be is jut! (Gondolj pl egy beázó cipőre, ha a talpán lyuk van, ott megy be a víz, ha meg nincs, akkor a talp szélén, körben.)

     

    Utólagosan, egy kész háznál ezt igen nehéz (vagy inkább nem lehet) tökéletesen megcsinálni, házilagosan különösen nem!

     

    Lehet valamennyit javítani a meglévő helyzeten, de mindenképp bízd ezt olyan szakemberre, aki ért hozzá, és megnézve a helyszínt, javasol megoldást. Drágát, sajnos, mert mind drága!

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_242583 (1)
    2009-09-24  07:42
  7. 2009. szeptember 24. 09:448.

    Szia!

     

    Az utólagos szigetelésnek 2 működő tímusa van :

    1. Amikor járószint alatt átvágják falat, és bepréselnek egy műanyag lemezt.

    Ez az egyetlen ami valóban működik, cserébe jó drága.

    terméskő, vályog falaknál statikailag megbontja az épületet ezért nem is használják. 

     

    2, kb 20 cm-ként mélyen befúrnak a falba járószint alatt  és nagy nyomással gyantás anyagot fecskendeznek a furatba. A folyadékot feszivják a fal pólusai, és így lesz vizzáró a fal.

     

    Ezt egyébbként házilag is lehet végezni kereskedelmi forgalomban kaphatók ezek az anyagok/nem olcsók/. kompresszor kell megy egy hosszabb fúró, az anyagot be kell fecskendezni a furatba amig nem ömlik "orrán száján" a lé. többször át lehet menni rajta, el lehet rontani 

    ,de érdemes próbálkozni vele, nem egy nagy ügyességet igénylő feladat.

     

    Ha szakember csinálja méterenkét falvastagságtól függően 6-8 e ft.

    Nem sokan vannak 2-3 komolyabb cég foglalkozik vele. 

     

      

     

     

    Az aquapolos bontás nélküli mágneses elektromos cucokat felejtsétek el, kamu, lehúzás. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_242583 (1)
    2009-09-24  07:42
  8. 2009. szeptember 24. 09:357.

    hát igen, nagyon drága, ráadásul esetünkben megoldhatatlan, mert az a falrész, ami vizes, a szomszéd háza alatt van (gondolom, nem egyezne bele, hogy elbontsuk a házat: érthetetlen!)

     

     

    előzmény:
    huszhuszonot (6)
    2009-09-24  09:14
  9. 2009. szeptember 24. 09:146.
    Igen, ez a ajta szigetelés nálunk is szóba került egyszer. Akkor egy 100 négyzetméteres házat 2,5 millióért vállaltak volna.
    előzmény:
    ardian (3)
    2009-09-24  08:00
  10. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 24. 08:275.

    katt katt es lam lam magyarul is van iras

     http://falkiszaritas.hu/index1u.html

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_242583 (1)
    2009-09-24  07:42
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 24. 08:194.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_242583 (1)
    2009-09-24  07:42
  12. 2009. szeptember 24. 08:003.

    ui: tényleg olvass utána, mert akinek van vmi módszere, az tutinak írja le, de máshol meg elmagyarázzák, hogy nem tökéletes, máshol, néha följebb jelenik meg a víz, vagy bennreked a falba és szétrohad, tehát nagyobb kárt csinál...

    igazi megoldásnak -nekem úgy tűnt - csak az számít, ha leásnak az alap mellett, s megcsinálják utólag a szigetelést, de az nagy földmunka. :-(

    nekünk csak a pince vizesedik, de nem használjuk csak lomtárolásra, ezért le is mondtam róla, hogy hozzányúljunk.

    előzmény:
    ardian (2)
    2009-09-24  07:57
  13. 2009. szeptember 24. 07:572.

    úgy keress rá, hogy utólagos vízszigetelés....

    te szegény, vizesedtek?

    készülj fel, sajnos csak félmegoldások vannak, vagy nagyon drágák :-(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_242583 (1)
    2009-09-24  07:42

Címlap

top