Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Légfrissítő

pipi8607
Létrehozva: 2010. június 16. 14:42

Sziasztok!

 

Ezt a topicot az otthoni légfrissítőknek nyitottam.

 

Érdekel, hogy ki milyet használ, miért, mennyire intenzív, milyen az illata, mit semlegesít kiválóan?

 

Vásárolod, vagy készíted? Ha készíted, mi a recept?

 

Beszélgessünk nagy barátainkról, a légfrissítőkről, mely otthonos hangulatot varázsol lakásainkba/házainkba.

 

Természetesen a témában felvetődő kérdések is jöhetnek.

 

Beszélgessünk, kérdezzünk, érezzük jól magunkat, cseréljünk tapasztalatokat! 

 

 

Mindenkit örömmel látunk, bármikor bárki jöhet, csatlakozhat hozzánk! 

 

Szép napot mindenkinek!

  1. 2019. február 15. 16:1420.

    Sziasztok!


     


    Nekem egy ilyen Moodo nevű illatosítóm van. Nem olyan régen vettem, de eddig tetszik. Nagyon finom illatokból lehet válogatni és egyenlőre azt tapasztalom, hogy tartósak is a patronok. Tudom, hogy nem a legolcsóbb termék, de szerintem jó befektetés. Ja és ráadásul illóolajosak a kapszulák. https://moodo.hu/shop/ 

  2. 2012. március 12. 12:5419.

    Ha esetleg valaki még járna ezen az oldalon,szeretném a segítségüket kérni.
    Kérdőíves felmérést végzek a szakdolgozatom elkészítéséhez.

    Az eredményeket statisztikai módszerekkel, NÉV NÉLKÜL, összesítve elemzem. Az adatok CSAK KUTATÁS CÉLJÁBÓL lesznek felhasználva. Kérem, segítsék munkámat a kérdőív kitöltésével, és ha nem túl nagy kérés, akkor kérem terjesszék kérdőívemet, hogy szélesebb képet kapjak a légfrissítők/illatosítók használatáról.

    Hálásan köszönöm a segítségüket!

     

    Kérdőív: Légfrissítők és illatosítók használata

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2010. június 18. 22:1318.

    Akkor itt a rafináltság!! :)

     

    Igen, ezt imádom, hogy ilyen erős, finom illata van az öblítőnek. Imádom kinyitni a szekrényemet is! :)

     

    Merre felé laksz? Melyik országban?

    előzmény:
    Liimo (17)
    2010-06-17  21:54
  4. 2010. június 17. 21:5417.
    Én külföldön élek, úgyhogy valószínű az van amit mondasz. A póló ami ma rajtam volt munkában kb. 3 méterre van tőlem és ide érzem az öblítő illatát.:) Legalább nem kell parfümöt használnom.:)
    előzmény:
    pipi8607 (16)
    2010-06-17  07:44
  5. 2010. június 17. 07:4416.

    Sziasztok!!

     

    Schristin!

     

    A szellőztetés valóban elengedhetetlen, én is sűrűn szellőztetek, az alap! :) De nekünk a lakás pillanatok alatt egyrészt télen kihül, mert a földben vagyunk és gyér a fűtés, másrészt "visszabüdösödik". Szóval én muszáj vagyok ezen felül ilyen taktikat bevetni.

     

    Konnektoros illatosító? Bevallom, még sose hallottam kimondottan konnektorosról, de majd utána nézek. Egy ilyen meddig bírja az illatozást és mekkora területet képes ellátni?

     

    Antironia!

     

    Nagyon-nagyon szépen köszönöm!! Biztosan be fogok nézni oda előbb-utóbb! :)

     

     

    Nutella!

     

    Ez ilyen asztali dísznek is használható, ugye? Abból van több féle is, azt már láttam.  Melyik fajtára gondolsz pontosabban? Meddig bírja és mekkora területet képes ellátni ez a gömb?

     

    Melior!

     

    Igen a fahéjnak nagyon finom illata van, a konyhaszekrényem nekem is attól illatozik! Igaz én nem tört rudat teszek oda, hanem nincs fűszertartóm és a nyitott zacsiból árad az illata. Egyébként a sok fűszernek összességében egy nagyon kellemes igazi konyhás illata van! :) Imádom!! :)

     

    Liimo!

     

    Igen, az valóban isteni, bár illatosítóként nem alkalmas szerintem. Főként, hogy én ilyen jó időben kiteszem a szárítót az udvarra. Nagyon pici, 35 nm körüli lakásunk van egy albérletben, örülök, ha jó idő van és a konyha közepén nem kell kerülgetni a szárítót.. :) A Lenort nem annyira szeretem, én inkább a Silan illatait kedvelem. Habár az öblítők sokfélék, sokszor az sem mindegy, honnan, milyen gyártásút veszel. Pl amit apuék a raktárban árulnak kék lenort, azt külföldről hozatják és egészen más illata - sokkal finomabb - van, mint a boltinak. :) Nagyon cselesek az öblítők. :)

     

     

    Szép napot mindenkinek!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  6. 2010. június 16. 20:2915.
    Köszi, akkor én is kipróbálom !
    előzmény:
    Liimo (14)
    2010-06-16  19:02
  7. 2010. június 16. 19:0214.

    Kék Lenor.

    Imádom. Most egy ideig csak ezt fogom használni.

    előzmény:
    Sarapod2 (13)
    2010-06-16  18:17
  8. 2010. június 16. 18:1713.
    Mellik öblítő illen finom illatú? Ez is nem a reklám helye, csak kiváncsi vagyok, kipróbálnám. Néha kellene váltani is. Nekem eddig a fehér olivás Silán jött be legjobban.
    előzmény:
    Liimo (12)
    2010-06-16  18:06
  9. 2010. június 16. 18:0612.
    Én a száradó ruha illatát érzem. Főleg most, hogy találtam egy nagyon finom illatú öblítőt.
    előzmény:
    pipi8607 (1)
    2010-06-16  14:42
  10. 2010. június 16. 18:0211.

    szia! én is inkább a természetes illatokat szeretem. a konyhaszekrénybe rakok egy kis tálkába összetört fahéjrudat:) de a kakaópor illatát is imádom. egyébként meg illóolajakat, illatgyergyákat is használok.

    de szeretem még a prontó illatát is mikor áttörlöm a szekrényeket:D 

    az elektromos illatosítkban még nem találtam meg az igazit.

    előzmény:
    pipi8607 (1)
    2010-06-16  14:42
  11. Torolt_felhasznalo_133216
    Torolt_felhasznalo_133216
    2010. június 16. 17:5010.

    Szia!

     

    Én az Airwick Illatgömbjét használom, abból a narancssárga nagyon jó. Évek óta ez a kedvencem, és akárki belép a szobámba, mindenki dícséri:) 

    előzmény:
    pipi8607 (1)
    2010-06-16  14:42
  12. 2010. június 16. 17:279.

    Ha jársz Bp-en, a Bencés boltban biztosan lehet kapni:

     

    http://www.benceskiado.hu/index.php?hlid=3

     

    Rég ebben teákat vettem itt.

     

     

    előzmény:
    pipi8607 (7)
    2010-06-16  15:25
  13. 2010. június 16. 16:598.

    Én a szobákban konnektoros illatosítót használok,most éppen Air Wick magnóliásat.Eddig ennek tetszik legjobban az illata.

    Néha illatos gyertyákat is gyújtok,ez a magnólia illat van gyertyában is,ezen kívül almás-fahéjasat,vagy erdei gyümölcsöset használok,amiket Ikea-ban vettem.

    Ja,és a legjobb illatosító szerintem a szellőztetés,nálam állandóan nyitva vannak az ablakok,télen-nyáron kell a friss levegő.

    előzmény:
    pipi8607 (1)
    2010-06-16  14:42
  14. 2010. június 16. 15:257.

    Az elég messze van tőlem... :) Gödöllői vagyok.

     

    Igen, az ilyen illatok a legjobbak!! :) Aminek nincs mű hatása.

     

    Én most cseresznyét használok éppen próba gyanánt. Nem a legjobb..

     

    Egyébként igyekszem változatosan használni őket, főként virág illatokat. Karácsonykor pl. fenyőt mandarint. Szoktam extrémen kevergetni is őket, na az nem mindig sül el jól... Levendulát pl. imádom egyébként, csak valóban zavaró, hogy nincs az az igazi illata. 

     

    A füstölöknél bevallom őszintén a neveket nem tudom, mindig a minta alapján vásárlom őket megszokásból.. Majd megnézem, mit használok pontosan.

     

    Nálunk egyébként most nagy probléma ez a nagy párás meleg, mert alagsorban lakunk, nagyon beragad minden kellemetlen szag. Nem győzök szellőztetni, illatosítani..

    előzmény:
    haramatka (6)
    2010-06-16  15:15
  15. 2010. június 16. 15:156.

    Legutóbb a győri jezsuita templom melletti Szerecsen gyógyszertárba vettem, előtte ajándékba kaptam. Gondolom Pannonhalmán :)

     

    de tényleg szuper illat! amit nagyon szeretek benne, hogy nincs olyan "mű" illatkomponense, ami sok más illóolajnak van. Egyszer vettem egy citrusillatú olajat, az borzalmas volt. Te milyen illatokat szoktál használni?

     

    A másik illat amit szeretek, az a sütőben készülő csokis süti illata :)

     

     

    előzmény:
    pipi8607 (5)
    2010-06-16  15:03
  16. 2010. június 16. 15:035.

    Nahát, ez remekül hangzik! :)

     

    Ilyet hol lehet beszerezni? A levendula nagyon finom illat, biztosan jó lehet használni, szívesen kipróbálnám a megszokott illatok mellett! :)

    előzmény:
    haramatka (4)
    2010-06-16  15:00
  17. 2010. június 16. 15:004.

    Szia!

     

    A Pannonhalmi Apátságnak van egy nagyon szuper levendulaolaja, azt szoktam használni illatmentes gyertyába cseppentve vagy párologtatóba, de a vasaló víztartályába is azt teszek, amikor a gőz funkciót használom, ettől is finom illat lesz a lakásban.

    Nem túl erős, de nagyon kellemes illat.

     

    harmatka

    előzmény:
    pipi8607 (1)
    2010-06-16  14:42
  18. 2010. június 16. 14:513.

    Szia! :)

     

    Igen, én is jobban szeretem a természetes megoldást. Én pl. nagyon-nagyon szeretek füstölőzni is és illóolajozni is egyaránt. A WC-ben pedig valóban elkél az elterjedt fújós. :) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_650874 (2)
    2010-06-16  14:50
  19. Torolt_felhasznalo_650874
    Torolt_felhasznalo_650874
    2010. június 16. 14:502.

    Nem az a tipikus légfrissítő, én a kis illatos mécsesekat szeretem.

     

    Most épp eper-vanilia van itthon.

     

    Hagyományos flakonos, kizárólag a wc-ben...ott sem szeretem de néha elkél.

    előzmény:
    pipi8607 (1)
    2010-06-16  14:42

Címlap

top