Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Falfesték - milyet?

áfonyabogyó
Létrehozva: 2010. június 26. 19:50

Sziasztok!

 

Szeretnék tanácsot kérni Tőletek.

Lakásfestés előtt állunk és a legegyszerűbb megoldást szeretnénk választani. Egy rétegben fedő falfestéket szeretnénk használni.

 A "piacon" most sokfajtát reklámoznak, de melyik az, ami tényleg szépen és egyenletesen fed nagy a színválaszték belőle és esetleg többféle kiszerelésben is kapható.

Előre is köszönöm a válaszokat.

 

  1. 2022. Április 1. 17:2023.

    Van olyan kicsi henger ,ami befér a radiátor mögé,én azt használom. Sok éves kérdés,de hátha hasznos lesz még a válaszom valakinek.

    előzmény:
    krimolnar (21)
    2010-06-28  18:02
  2. 2014. augusztus 12. 15:2522.
    Szia!

    Nem tudom, hogy bárki olvassa-e még ezt a topikot. Elég rég írtak ide utoljára.
    Meglep, hogy ennyire meg vagy elégedve a polifarbe platinum festékkel.
    Szerintem egy nagyon gagyi festék. Életbe nem veszek ilyet többet.
    Miért is?
    Most építkeztünk és az egész ház szakember keze által Polifarbe platinum festékekkel lett kifestve. Megjegyzem gyönyörű színei vannak, de hogy rettentően kényes az biztos. Ez a festék múzeumba való, ahol a falak előtt végig kordon áll, hogy még csak véletlenül se érjen hozzá senki.
    A festés után az asztalos munkáknál néhol sikerült hozzáérni a falhoz, illetve 2 éves kisfiam is játékautóval ezzel azzal, tenyerével hozzáért a falakhoz. Vagy akár én is a beköltözés folyamán.
    Maradt festék, hogy majd javításra jó lesz. Persze.. Állítólag lemosható.. Hülyeség.. Óvatosan próbáltam lemosni enyhébb foltokat. Olyan lett utána a fal, mintha zsíros paca maradt ott.
    Próbáltam a megmaradt festékből kijavítani a falat. AKkor meg foltos lett. Teljesen más a szín mint amit a festő felvitt a falra. Pedig ugyanabból a festékből próbáltam kijavítani a foltot. Szóval egy rakás ez a festék szerintem. Anyósoméknál ugyanezzel lett kifestve és ő is erre a problémára panaszkodott mint  mi (pedig ők már nagyon vigyáznak mindenre, beleértve a falakat is). Mégis.
    Mikor a festőt visszahítam mert valamit javítani kellett a (újra festeni), ő is megmondta, hogy foltos lesz hiába ugyanazzal keni át.
    Én nem ajánlom senkinek.
    Pont emiatt szeretnék egy olyan festéket találni ami valóban lemosható (nem csak kamu) és, ha bele kell javítani akkor az nem látszik meg, hogy ott javítva van. A polifarbe platinum nem ilyen. :(
    Valaki tud ilyen festékről?
    Üdv
    SzuperBandee
    előzmény:
    tmira (15)
    2010-06-26  22:04
  3. 2010. június 28. 18:0221.

    Nálunk a  radiátor mögött csak annyira lett befestve, ameddig az ecset, henger befért. Senki sem mondja meg, hogy mögötte nincs lefestve. Leszedni felesleges, meg perse nem is lenne olyan egyszerű. Szerintem más se szedegeti le.

     

     

    Jó festegetést.

    előzmény:
    áfonyabogyó (20)
    2010-06-27  22:57
  4. 2010. június 27. 22:5720.

    Sziasztok!

     

    Mindenkinek köszönöm az eddigi hasznos tanácsokat és javaslatokat. Ennek tudatában fogok választani festéket.

     

    Azért az tényleg meglepő, hogy a reklám ellenére, (miszerint 1 rétegben elég felvinni) kell az a második réteg is.. ezt mindenki meg is erősítete.

     

    És még egy kérdés. Nagyon megköszönném, ha ebben is ellátnátok jó tanáccsal.

    A radiátor mögötti részt ki hogyan festette le?  ha nem tudjuk leszerelni a radiátort, akkor csak azt a részt, ahová még befér az ecset?  Vagy mögötte nem is szokták festeni? Bocsánat, hogy butaságot kérdeztem.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  5. 2010. június 27. 21:0719.

    Szia!

     

    Mi éppen tegnap festettünk. Hérával.

     

    Az egyik szobát ezzel:

     

    http://www.trilak.hu/products/product.php?id=6 40

     

    Színre kevertettük. Egy adag szín talán 125,- forint volt. Nagyon szép lett, nem lett foltos, egyenletesen fed mindenhol. Gyorsan szárad.

     

     

    A másik szobát ezzel:

     

     http://www.trilak.hu/products/product.php?id= 640

     

    Ez már eleve színezett festék. Szép színekben kapható. Mi ugyan felhígítottuk fehérrel, mert a próba után kicsit sötétnek találtuk a megvett színt. De keveréssel tudtunk rajta világosítani. A boltban van is színminta, hogy ha 1:1 arányban kevered a színest és a fehéret, milyen lesz az eredmény. De persze te keverheted más arányban is. Mi egy vödör fehérhez fél vödör színeset adtunk. Nagyon szépen fel lehet hordani.

     

    Persze nem elég az egyszeri felhordás, hogy tényleg szép legyen kell a két réteg.

     

    Mindkét festék dörzsálló és mosható. Remélem, így lesz. A boltban is az eladók és a festő nagyon dícsérte.

     

    Előtte festettünk már Dulux-szal. Hát azzal egyáltalán nem voltam megelégedve. Legalábbis a dörzsálló, mosható tulajdonságával. Egyáltalán nem lehetett lemosni. Vagyis lehetett, csak jött vele a festék is. Szóval, nekem az nem jött be. És jó drága is volt.

     

     

     

    előzmény:
    áfonyabogyó (1)
    2010-06-26  19:50
  6. 2010. június 27. 07:1418.
    Mi tavaly Trilak Decor festéket vettünk, latin sárga színben. Imádom a szoba színét, gyönyörű. Ezt is két rétegben kellett festeni, az egy réteg nem volt elég.
    előzmény:
    áfonyabogyó (1)
    2010-06-26  19:50
  7. 2010. június 26. 22:4617.

    Polifarbe Platinum, Dulux, nekem ebben a sorrendben ajánlották a festők.

    És 2 réteg kell általában.  

    előzmény:
    áfonyabogyó (1)
    2010-06-26  19:50
  8. 2010. június 26. 22:2216.

    Szia!

     

    Nekünk bevált a Dulux (Honey Bee és Lotus Blossom).

    Ami viszont kifakult, az Ambiente márkájú...nagyon nem ajánlom. A Duluxot simán le lehet törölni, nem marad folt.

    Festés előtt az alapozás fontos!!! Általában 2 réteg szükséges a festékből.

    előzmény:
    áfonyabogyó (1)
    2010-06-26  19:50
  9. 2010. június 26. 22:0415.

    En is Polifarbe fan vagyok. Hobbifestokent magam szoktam festeni a hazat es eddig soha nem volt foltos. Az ara is kedvezo. Most teflonost vettem, de meg nem avattam fel. Az iden elcsabultam a Hera moshato/dorzsolhetojere. Jo nagy bakloves volt. Meregdraga es bizony a dorzsolessel egyutt lejott a festek is, ezenkivul nehez volt vele dolgozni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  10. 2010. június 26. 22:0114.
    Ha héra, akkor szuperhéra, és minimális összegért kikeverik nektek. Ez a festék mosható-finoman, és remek árnyalatokban kapható.Tegyetek el minden színből fél litert, a következő évek javításaihoz, és írjátok rá a színkódot!
    előzmény:
    áfonyabogyó (1)
    2010-06-26  19:50
  11. 2010. június 26. 21:2113.
    A Hérát merem én is ajánlani. Színezheted akár te magad is pasztával, de a legtöbb helyen be is keverik a színskálából választott színt. Érdemesebb kisebb festékboltokkal próbálkozni szerintem. Vannak bizonyos színek (általában az erősebbek), amiket nem tudnak az alapfestékből kikeverni, hanem csak egy másik fajtából, ami azt hiszem a pigmentek miatt van, de ebben nem vagyok szakértő.
    Ha elfogadható fedést szeretnél, nem fogod megúszni 2 réteg alatt, márcsak a flekkolások miatt sem.
    Itt a környékünkön 4000 Ft körül van egy vödör alapfesték, ami a gyártó szerint 144 nm-re elég, a gyakorlat szerint azért ennél kevesebbre. A színezés ára elég nagy szórást mutat még hasonló színeknél is (értek már meglepetések), ezt tanácsos előre tisztázni.
    előzmény:
    áfonyabogyó (1)
    2010-06-26  19:50
  12. 2010. június 26. 21:1612.

    Nekem a parom fest,magunknal 2 eve festettunk. Heraval.

    Nem nagyon ismertem a festek markakat,a Duluxot nagyon reklamozzak,igy arrol tudtam. Parom beszelt le rola,nem a minosege,hanem az ara miatt. Azt mondta,a Hera is ugyanazt tudja,harmada aron. Talan nincs annyi szinvalasztek,de ez legyen a legkisebb problema. Azt mar megtanultam,ha kevert szinnel dolgozunk,a festes alapja az alapozas. Ezzel elkerulhetjuk,hogy foltos legyen a  fal. Sokan nem alapoznak,akik sajatkezulegfestenek,de ez kesobb megbosszulhatja magat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  13. 2010. június 26. 21:1011.

    Én is csatlakpznék a platinumosok táborához!

     

    Jó pár színnel festettünk már:orgona-levendula páros,

    gyékény

    trombitavirág-aranyvessző,

    Meg még volt egy világos zöld,de azóta az már nem láttam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  14. 2010. június 26. 21:0910.

    Szia!

    Nekünk a Dulux igenis bevált (olvastam, hogy valakit lebeszélt róla a festő). Mi mindíg azzal festünk, saját kis kezünkkel, mindíg szépen sikerült. Nem olcsó, de egy rétegben fed és nagyon klasszak a szinek. (Két lakást festettem már ki Dulux-szal, harmadszorra is azt venném....)

    előzmény:
    áfonyabogyó (1)
    2010-06-26  19:50
  15. 2010. június 26. 21:009.
    Csatlakozom az előttem szólókhoz!merem ajánlani  a Platinum festéket!Sok sikert!
    előzmény:
    áfonyabogyó (1)
    2010-06-26  19:50
  16. 2010. június 26. 20:258.
    Nekünk a Platinum festékek váltak be
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  17. 2010. június 26. 20:247.
    Polifarbe platinummal festettem ki tavaly a nappalimat (Nárciszsárga színre) és maximálisan meg vagyok vele elégedve, nem fakult a szín és könnyű, jó a fedése is... szép... ja és egy nőnek is kezelhető :D
    előzmény:
    áfonyabogyó (1)
    2010-06-26  19:50
  18. Torolt_felhasznalo_248363
    Torolt_felhasznalo_248363
    2010. június 26. 20:236.
    ha olcsóbban akarsz,akkor Héra és  Ti vesztek hozzá színező pasztát és keveritek ki a színt
    előzmény:
    áfonyabogyó (1)
    2010-06-26  19:50
  19. 2010. június 26. 20:145.

    Én Tikkurilát használok húsz év óta a szobák festésére, drága, de nagyon jó minőségű. Bárhogyan festessz vele nem csíkozódik, nagy fedőképességű és kopásállóságú, gyönyörű szinekben van. Én szines tapétát festettem át vele egy rétegben befedte.

    Nagyon szeretem.

    előzmény:
    áfonyabogyó (1)
    2010-06-26  19:50
  20. 2010. június 26. 20:144.

    Szia!

     

    Én a Swing Colort tudom ajánlani. Nagyon szépek a kikeverhető színei, valóban azt a színt kapod, amit a katalógus skáláján látsz. Én az egyik barkácsboltban kevertettem kb-re/m2 és azt mondták, ha kevés, akkor akár csak 1 litert is kikevernek pótlásra. Persze elég lett, igaz, két színű lett minden egyazon színárnyalatból kombinálva.

    Így, egy szobára, két rétegben a 2x5 literes kikevert festék (mindkét színből maradt is javításra eltéve) volt a festék 7000 Ft.

     

    Di 

    előzmény:
    áfonyabogyó (1)
    2010-06-26  19:50
  21. 2010. június 26. 20:053.

    Sziasztok!

    Igen,azt mondja a férjem is,két rétegre számítsak mindenképp...Kíváncsi vagyok,milyen festékeket ajánlanak mások,mi is ezután akarunk festeni...

    A Héra nálunk is kapható,igaz,nem néztem,milyen árban,de azt láttam,hogy nagyon jó színekben... 

    előzmény:
    Beee85 (2)
    2010-06-26  19:59
  22. 2010. június 26. 19:592.

    Szia!

     

    Mi most fejeztük be a lakásfelújítást. A festőnk azt mondta, hogy a Héra festékek a legjobbak, és tényleg szép lett a végeredmény. A nappalink fahéj színű, a szoba madártej színű lett, és nagyon meg vagyok elégedve.

    Először a Dulux festékeket néztem, de aztán a festő lebeszélt róla.

    Egyébként a Hérára is az van írva, hogy egyrétegű, de kétszer kellett festeni. A festő azt mondta, hogy ha szépet akarunk, mindegy milyen a festék, kétszer át kell kenni.

     

    előzmény:
    áfonyabogyó (1)
    2010-06-26  19:50

Címlap

top