Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Sebes macskafarok

melodie2
Létrehozva: 2011. február 1. 17:59
Egy ideje idős nősténymacskám farkán azt vettem észre,hogy kb.hüvelykujjnyi területen nincs szőre, több helyen sebes és gennyezik. Ez egyik napról a másikra történt. Próbáltam bekenni neki Neogranormonnal de nem használt. Nem tudom,mitől lehet,talán gombás fertőzés? Először azt hittem,hogy esetleg megharapta egy másik macska és majd meggyógyul de nem akar. Orvost csak akkor akarok hívni, ha nagyon muszáj,mert nagyon megvadul idegen emberektől.Szerintetek mivel kellene bekennem?
  1. 2021. július 10. 23:3115.

    szia..nekem a cicamnak a farka és a 2 hátsó lába sebes szerű mintha le lenne ott sulve és nem tudom mi lehet a dokihoz vittem nem csinált semmit mit tegyek?

    előzmény:
    Jula (8)
    2011-02-01  20:33
  2. 2011. február 2. 08:4014.
    Amit a karimancs ajánlott azt a kenőcsöt kaptam én az állatorvostól , mert ugyanez volt a baja a macskámnak és helyre hozta, persze azért inkább el kéne vinni a dokihoz.
    előzmény:
    melodie2 (1)
    2011-02-01  17:59
  3. 2011. február 2. 02:5113.
    ORVOSSAL kellene bekenned. jobb egy kicsit vad macska, mint egy nagyon halott macska.
    előzmény:
    melodie2 (1)
    2011-02-01  17:59
  4. 2011. február 1. 23:1412.

    Vidd, amilyen hamar tudod állatorvoshoz!

    Ne kend semmivel, ne próbálkozz, vidd, vagy hívd az orvost! 

     

    Nekem volt egy cicám, ugyanilyen tünetekkel! Alighanem valami rágcsáló harapásától kapott fertőzést.

    Előbb csak kis seb volt a farkán, -meg mintha tűszerű harapásnyom lett volna rajta-, aztán egyre nagyobb területen sebesedett.

     

    Elvittem állatorvoshoz még az elején, próbálkoztunk vagy két hétig gyógyszeres kezeléssel (azt hiszem, antibiotikum volt), meg helyi kamillás mosogatással, -krémet semmilyet nem írt az orvos!- de sajnos, egyre terjedt a sebesedés.

    Fájni érdekes módon nem fájhatott a cicusnak, engedte a napi többszöri mosogatást, de sem az, sem a gyógyszer nem segített.

     

    2 hét után azt mondta az állatorvos, vagy engedem levágni a cica farkát, vagy várok, meggyógyulni nem fog, magától letörik majd.

    Az azonnali műtétet választottam, persze, így leműtötte az orvos az egész farkat.

     

    A farkatlan cicusom még vagy 2-3 évig vidáman élt nálunk, egyáltalán nem látszott, hogy bármiben akadályozná a faroknélkülisége.

     

    Aztán egyszer csak nem jött haza :(. Kerestem a környéken, de nem találtam. Majd cca fél év múlva nagy meglepetésemre megjelent!

     

    Örömem nem tartott sokáig, pár napig jött, és aztán megint eltűnt.

     

    Remélem, él valahol, befogadták, de meglehet, csak hiú remény.

    Mert több éve már nem jön.....

     

     

     

    előzmény:
    melodie2 (1)
    2011-02-01  17:59
  5. 2011. február 1. 23:0911.

    szia

     

    a cicámnak ugyanez volt.kijött a doki és ő mondta valószínű verekedés közben megharapta a másik macska a farkát

    betadin inekciót kapott,és kenegettük is..

    hamar gyógyult

    ha dokihoz nem tudod elvinni,akkor vegyél patikában betadint és azzal kend be

    de ha másik macsek harapta meg,akkor be fog gyulladni és dagadni,akkor mindenképp kell inekcio

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_940001
    Torolt_felhasznalo_940001
    2011. február 1. 22:1210.
    Rüh is lehet, arrameg speciális szer kell. Vidd el állatorvoshoz (hozzánk ki se jönnek macskához...)
    előzmény:
    melodie2 (1)
    2011-02-01  17:59
  7. 2011. február 1. 20:369.

    Szia,

     

    hiba volt neogranormonnal bekenni, ilyenkor ez inkább árt mint használ, mert nem tud tisztulni a seb. Le kell nyírni a seb/sebek körül a szőrt és naponta kétszer betadinnel lekezelni. Gallér sem ártana a cicára egy pár napig, hogy ne nyalja le rögtön 

    előzmény:
    melodie2 (1)
    2011-02-01  17:59
  8. 2011. február 1. 20:338.
    szia, a leírásod alapján szerintem gombás fertőzés, enyęmdk most estek át rajta,és most kaptak rá oltást is. Dokit ne hagyd kj semmiképp,mert ha már gennyes is ag bacival van felül fertőzve. Addig is betadinnal fertőtlenítsd mindenképp. A gyógyulás meg nem pár nap lesz.
    előzmény:
    melodie2 (1)
    2011-02-01  17:59
  9. 2011. február 1. 18:247.
    Ha egy szállítóban elviszed a dokihoz, ott majd nem lesz vad... A legvadabb kutya és cica is csak szepeg ott, mint egy kisgyerek..)))) A krémet ajánlom, de mi van, ha valami élősködő a gond, úgyhogy jobb lenne mégis, ha doki látná!
    előzmény:
    melodie2 (1)
    2011-02-01  17:59
  10. 2011. február 1. 18:226.
    Tanusítom, igaz. Hanem épp a napokban kellett gyógyszertárban vennem és van egész picike (körömvirágos is van ekkorában) dobozkában, abban van valami antibiotikum is, 1500.-Ft. Két különböző problémára használtuk a családban, napok alatt segített, Én ezt is ajánlanám. (picinek látszik a doboz, de alig látszik belőle  ahasználat.)
    előzmény:
    karimancs (5)
    2011-02-01  18:17
  11. 2011. február 1. 18:175.

    Ha Bp-i vagy, a Kék irodát keresd fel, ott vegyél, mert az állatgyógyászati használatra készült tubusos kiszerelés jóval drágább.

    Itt: 1117. Budapest, Nándorfejérvár köz 14.
    Nyitva: Kedd, Szerda, Csütörtök: 16-20 óra

    Egy 55 ml-es tégely 2800 Ft.

    Ami a honlapon olvasható; 

    http://kekkenocs.hu/?Ha_seg%EDts%E9g_kell_...:K%E9k_ken% F5cs:A_K%E9k_ken%F5cs_hat%E1sai

     mind igaz.

    Kérdésre szivesen válaszolok priviben.

     

    előzmény:
    karimancs (3)
    2011-02-01  18:09
  12. 2011. február 1. 18:094.
    Sokat vakarózik,lehet hogy bolhától van,bár rendszeresen kezelem bolha elleni ampullával. Mostanában a nagy hidegben alig van kint a szabadban,szinte egész nap a meleg pincénkben fekszik a kosarában.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  13. 2011. február 1. 18:093.

    Próbáld meg ezt:

    http://kekkenocs.hu/?Forgalmaz%E1s

     

    előzmény:
    melodie2 (1)
    2011-02-01  17:59
  14. 2011. február 1. 18:042.

    Szia,

    inkább vállald be a kockázatot, hogy "megvadul" az állatorvostól, mert csúnyán elfertőződhet a seb és nagyobb baj lehet.

    Az is lehet, hogy "csak" bolhás és kirágta magát, gondolom, kijárós cica, ha karmolásra is gyanakszol?

    Nézesd meg orvossal légyes :)

    előzmény:
    melodie2 (1)
    2011-02-01  17:59

Címlap

top