Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Magas fényű konyhabútor

Gy73
Létrehozva: 2012. július 28. 21:12

Sziasztok!

 

Most készül a konyhabútorom, alul dió, felül pedig krém színű lesz. A gondom, hogy nem tudom eldönteni, hogy a festett krém felület matt vagy magasfényű legyen. A fényes jobban tetszene, csak félek, hogy nagyon kényes lenne. A bútoros szerint nem kényesebb, mint a matt. Ha koszos lesz, mindegyiken ugyan úgy meglátszik. Van valakinek tapasztalata a fényes bútorfrontról, hogy mennyire kényes.

 

A másik dilemám, hogy világos munkalapot szeretnék, de ahol készül a bútorom nem látok megfelelőt. Tud valaki segíteni képekkel, kódokkal, hogy nála milyen van otthon? Hátha betudnánk szerezni.

Jelenleg a kiválasztott munkalap szürkés, de szívem szerint módosítanék, ha látnák megfelelőt.

 

Segítségeteket előre is köszönöm.

 

Gyöngyös

  1. 2020. január 2. 15:5644.

    Nekem csak ennyi hozzáfűzni valóm van - https://tisztitoszer.hu/blog/magasfenyu-konyhabutor-tis ztitasa-zsirtalanitasa/


    A legegyszerűbb és leghatékonyabb módja a magasfényű konyhabútor tisztításának! Érdemes kipróbálni! Én imádom! 😊

  2. 2012. augusztus 1. 22:4943.

     

     

    Akkor az a legjobb, ha a fal színével megegyező csempét veszel.

     

    Nagyon fontold meg a bútort, mert nem 2-3 évre veszed. Az asztalosnak kellene törnie magát, hogy mintákat mutasson neked, én addig nem rendelném meg nála, míg nem találod meg a tökéletes színt.

     

    Közben eszembejutott a az utca neve a XIII. ker.-ben, Dévai u.

    előzmény:
    Gy73 (41)
    2012-08-01  21:41
  3. 2012. augusztus 1. 21:5142.
    Ezt a bútort gondold át mégegyszer, mert a fotón lévő egyszerűen katasztrófa.
    előzmény:
    Gy73 (41)
    2012-08-01  21:41
  4. 2012. augusztus 1. 21:4141.

    Sajnos nem Budapesten élek, hogy hátamra vegyem a várost munkalap illetően, de amit tudok megteszek. Nézem a netet, s ha látok megfelelőt, akkor bútorossal átbeszélem.

    Csempe igen, csak a két bútorsor között lenne. Végül is maradt szerintem annyi járólapom, hogy ki tudnám rakni azt a kis helyet, deeeeeee nem tudom elképzelni, hogy egy olyan lap kerüljön a falra. Na azért majd összenézem a lapokat, mert semmi sem lehetetlen.

    A zöld munkalap távol áll tőlem, inkább a barn (bézs) árnyalataiban gondolkodom.

    A szürkére visszatérve nekem is furcsa lenne a dió laphoz, de nézz körül a neten, rengedeg ilyen összeállítást látok.

     

     

    előzmény:
    csitar (40)
    2012-07-29  21:03
  5. 2012. július 29. 21:0340.
    Nehezen tudom elképzelni, hogy ne kapnál munkalapot, lehet, hogy a nyakadba kellene venni a várost a két színű bútordarabbal.   Csempe csak a két bútorsor között lenne?, ha igen, akkor talán megoldható lenne a járólapból kirakni azt az 50-60 cm széles részt. Amennyiben nem kapsz munkalapot  valamelyik bútorral megegyezőt, akkor fontold meg a zöld egyik árnyalatát, mert az mind a bútorokhoz, mind a járólaphoz jobban passzolna, mint a szürke.
    előzmény:
    Gy73 (39)
    2012-07-29  19:28
  6. 2012. július 29. 19:2839.

    Igen "amen", elég sok szín keveredik, de most már mindegy, próbálom megoldani a problémát. Szerettem volna felrakni képet a járólapról, bútorszínről de nem sikerült. A munkalapot feljebb láthatod.

    A járólapom amúgy drappos (szövetmintásnak mondják) itt-ott barna csíkokkal benne, bútorlap közép dió (-t mondanék rá), a munkalap szürkés kevés drappal és a felső szekrény ugye krém színű lenne.Tehát a barna árnyalatai a munkalap kivételével. Állítólag a munkalap akkor mutat jól, ha az alsó szekrénnyel megegyező vagy teljesen eltérő. Hát nekem eltér :-)) Végül is ha kapnék a felső szekrényhez hasonló csempét, akkor még nem lenne rossz az összhang. De viszont ha találnánk valahol krém munkalapot, akkor pedig valami barnás csempe kellene. Na az már tényleg egy plusz felesleges szín lenne. 

     

    Sajnos ebből a dió színből pont nincs munkalap. Másik dió színek pedig vagy sötétebbek vagy más túnusuak, így azok stornok. Úgy tudom, hogy sima bútorlap pedig nem jó háttérnek csempe helyett, hanem oda is az adott szín munkalapját teszik fel méretre vágva. De lehet, hogy rosszul tudom.

     

    Most hirtelen az jutott eszembe, hogy a juhar munkalap nem lenne rossz talán, mivel az is krém színbe meg át ugye, és azt fellehetne rakni csempe helyett akár. Van benne egy kis faminta, mint az alsó szekrényben és világos krémes, mint a felső szekrény. De ez csak egy gondolat volt a sok közül.

     

    előzmény:
    amen (33)
    2012-07-29  09:50
  7. 2012. július 29. 14:1438.

    most hogy mondod, nekem is magasfenyu feher a mosdoszekrenyem.

     es semmivel nem  kenyesebb mint a konyhaszekreny ami nem annyira fenyes.

     

     

    előzmény:
    ninamyers (29)
    2012-07-29  09:13
  8. 2012. július 29. 14:0937.

    Azt valaszd amelyik igazan tetszik. Mind a ketton meglatszik minden ha nincs takaritva , de ha te a magasfenyuhoz vonzodsz jobban , akkor lehet hogy megbanod kesobb mert az tetszett jobban.

     

    ez egy nagy beruhazas, erdemes azt valasztani ami maradektalanul tetszik.

     

    nekem az elozo hazban a konyhabutoron nem jo helyen voltak a fogok.

     

    Ebbol tanultam  itt mar jo helyre kerultek. ezert is mondom hogy valaszd elsore az igazit ami a legjobban tetszik neked.

    előzmény:
    Gy73 (19)
    2012-07-28  22:46
  9. 2012. július 29. 14:0636.

    Nekem tomor tolgybol van a konyhabutorom es halvanyzold erezesu a munkalap hozza. nagyon jol nez ki a faval.

     

    A magasfenyu butor gyonyoru ,de en akkor valasztanam ha az egesz butor olyan lenne. persze ez csak az en velemenyem.

     

    A matt talan jobban illene a diohoz.

    előzmény:
    Gy73 (15)
    2012-07-28  22:33
  10. 2012. július 29. 11:1835.

     

     

    Nálam is ugyanaz a magasfényű bútor van a fürdőszobába, ott is remekül működik.

     

    A fürdőszobait készen vettük, a konyhait csináltattuk, akkor azt mondták, hogy úgy készítik ezt a magas fényt, mimt az autókét, ráégetik.

     

    Az enyém nem töredezik, gyönyörű fényes, sima.

     

     

    előzmény:
    ninamyers (29)
    2012-07-29  09:13
  11. 2012. július 29. 10:0134.

    Szia!

     

    Nem olvastam a korábbi hozzászólásokat, csak leírom a tapasztalatom.

     

    Nekem mediterrán jellegű a konyhám. A csempe és a járólap is terrakotta színű, a fuga sötétebb. De a bútorom magasfényű tiszta fehér. Alul is és felül is. Mindenki azt mondja, hogy milyen kényes. Hát nem. Szinte alig lehet észre venni rajta valamit. Én nem sikálom minden nap, max hetente 1x és kb fél évente tartok igazán nagytakaírtást. Nem bántam meg, bár sajnos töredezetté vált, mivel nekem nem festett, hanem laminált lap, bevonattal. De ezt is csak nagyon közelről, jól megnézve lehet észre venni.

     

     

    A munkalap nekem vajszín alapon márvány mintás.

    Szerintem ilyesmit ha választasz az jó, mert megy a felsőhöz és az alsóhoz is.

     

    A munkalap szempontájból meg szerintem mindegy, hogy matt vagy fényes, mert mindenképp karcosodni fog.

     

     

     

    előzmény:
    Gy73 (1)
    2012-07-28  21:12
  12. 2012. július 29. 09:5033.

    Ha jól értem, az alsó szekrények mattak lesznek? Nem lesz túl sokféle a bútor így? Kétféle szín és felület (matt és fényes), a munkalap a harmadik, a csempe a negyedik, a padló az ötödik, a fal a hatodik.....ezt mind összhangba kell valahogy hozni.Ppersze lehet, hogy csak nekem tűnik kicsit soknak, én biztosan nem mernék ilyen bátran nyúlni a színekhez és az anyagokhoz.

     

    Milyen a padlóburkolat és a csempe?

    Jól mutatna, ha a dió színt felfuttatnád körben a két szekrénysor közé is (falburkolatban is lehet ezeket kapni a bútorral megegyező színben, úgy, ahogy kislinda mutatta lejjebb) , szép lenne rajta bármilyen világos munkalap.

     

    A fényes - nem fényes ügyben jól fel van adva a lecke :)) Kíváncsi vagyok, melyiket választod végül :) 

     

    előzmény:
    Gy73 (28)
    2012-07-29  08:58
  13. 2012. július 29. 09:3332.
    Jól hangzik! Ezek szerint működik.
    előzmény:
    orlando22 (31)
    2012-07-29  09:22
  14. 2012. július 29. 09:2231.
    Szia, válaszd nyugodtan a magasfényűt, ha az jobban tetszik a mattnál. A fiaimnál olyat csináltattunk 2 éve, és gyönyörű. Csak ráfújják a tisztítószert,  letörlik, és ragyog. Az övék bézs színű, a munkapult wenge, a hátfal bordó üveg. Az üveget simán ablaktisztítóval takarítják.  S mindez két egyetemista mellett is működik
    előzmény:
    Gy73 (1)
    2012-07-28  21:12
  15. 2012. július 29. 09:1830.
    Hááááááááááááát........igen! :-))
    előzmény:
    ninamyers (29)
    2012-07-29  09:13
  16. 2012. július 29. 09:1329.

    Szia!

     

    Nekem ugyan nem konyhai tapasztalatom van, hanem az egyik fürdőszobában van nálunk fényes felületű mosdó alsószekrény. Azért, ha belegondolunk, ez is viszonylag nagy igénybevételnek van kitéve: mellette tusolunk, így éri meleg pára és víz + a 3 éves gyerek mosakodása, fogmosása sem éppen bútorkímélő.

     

    Én nagyon szeretem ezt a bútort, semmivel nem kényesebb, mint a matt konyhabútorom, nagyon könnyen tisztítható, csak ráfújom a tisztítószert, nedves ronggyal letörlöm és kész. (Sőt, a matt konyháról sikálni kell a foltokat, zsírpacnikat, ezt meg csak letörölni.)

     

    Konyhába én tutira a magasfényűt választanám, modern, letisztult, dekoratív. 

     

    Na, most jól megkavartalak, mi:)

    előzmény:
    Gy73 (1)
    2012-07-28  21:12
  17. 2012. július 29. 08:5828.

    Csitar, nekem is ezt mondta a bútoros, hogy semmivel sem kell többet takarítani a fényeset, mint a matt bútorlapot (mert azon is ugyan úgy meglátszik minden). Főleg, hogy csak a felső szekrény lenne magasfényű. S mivel a fogantyút fogod meg, nem pedig magát a bútorlapot tapogatod én is így gondoltam.

    De...... elég sokan, a fórumosok, barátok, család is ennek az ellenkezőjéről kezdenek meggyőzni.

    előzmény:
    csitar (26)
    2012-07-29  06:58
  18. 2012. július 29. 08:4627.

    Sajnos a kiválasztott dió színben nincs munkalap, így muszály valami más színt választanom oda.

     

    Gondoltam én is a tiszta krém bútorra dió oldalfallal, ..stb, de mivel még egy falon lesz plafonig érő zárt szekrény (ami szintén krém lesz dió kerettel), így már túl sok lett volna a világos színből, főleg, hogy D-i oldalú a konyha és egész nap süti a nap. Így esett a választás arra, hogy lent dió, fent krém szín. 

     

    De az is lehet, hogy elég lett volna egy erősebb falszínt választani hozzá és már  nem is lett volna feltűnő a sok krém szín a konyhában.

     

    Késő bánat

    előzmény:
    kislinda (23)
    2012-07-28  22:57
  19. 2012. július 29. 06:5826.

     

    Sziasztok!

     

     

    Nekem 11 éve van hófér, magasfényű konyhabútorom. Imádom. semmivel sem kell gyakrabban takarítani, mint bármelyik másik szint, ha valami lecsöpög, lefolyik, azt ígyis-úgyis letörlöd/ csak fínom, karcmentes szer kell a takarításhoz, én a mosogatószerrel tisztitom /.  Az unokáim 10 évesek, kibírta sérülés nélkül, pedig nem túl széles a konyhám.

     

    A munkalap szintén fényes mély bordós-barnás, arany szinű apró foltokkal- a csempe is magasfényű, szintén bordós mintával- ez kezd mattulni, a cserénél matt felületet fogok tenni.

     

    Én biztos, hogy az alsó szekrény színével megegyező matt felületű, cirmos munkapultot raknék, az van a legjobban kitéve a kopásnak. Annak idején a Lehel piac meletti Búcsú utcával párhúzamos utcában - a Váci útról nyílt - volt a sarkon egy bútorlap és szerelvény üzlet, ott lehetett a legnagyobb választékot kapni / a Búcsú melleti utca /. 

    előzmény:
    Gy73 (1)
    2012-07-28  21:12
  20. 2012. július 28. 23:0225.
    Nagyon jól néz ki!
    előzmény:
    kislinda (23)
    2012-07-28  22:57
  21. 2012. július 28. 22:5924.
    Nincs mit, drukkolok hogy sikerüljön a választás..
    előzmény:
    Gy73 (21)
    2012-07-28  22:54
  22. 2012. július 28. 22:5723.

    Nem tudom, hogy tudsz/akarsz-e variálni a színekkel, de ha a dió/krém szín abban a kombinációban is nagyon jól mutat, ha nem a felső és alsószekrény színét választod két színné, hanem az előlap és az oldallap színével variálsz. Ebben az esetben az oldallap színét fel lehet vinni munkalapra sőt fali panelre is (ha esetleg nem lenne csempéd).

     

    Ilyesmire gondoltam: 

    http://rexstudio.hu/szolg/ucarmel4.jpg

    előzmény:
    Gy73 (18)
    2012-07-28  22:41
  23. 2012. július 28. 22:5422.

    Sötét bútor világos fal- és padlóburkolattal, munkalappal jól mutat. Kiemelik egymás színét.

     

    A fényes felületet gondold át jól, még ha csak munkalapról lenne szó, az hagyján, de a szekrényekhez tényleg csak kesztyűben lehet majd nyúlni :) 

     

     

    előzmény:
    Gy73 (18)
    2012-07-28  22:41
  24. 2012. július 28. 22:5421.

    Köszönöm a válaszokat, véleményeket.

     

    Ha azért jár erre olyan "háziasszony", akinek fényes felső szekrénye van, kíváncsi vagyok a véleményére.

    előzmény:
    *mosi* (16)
    2012-07-28  22:35

Címlap

top