Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nagymaros gazos telek

smona
Létrehozva: 2019. június 8. 10:35

Sziasztok!


Tudtok ajánlani kertészt vagy céget, aki segítene egy elgazosodott telek rendbetételében? Most vettük, és sajnos eléggé el van hanyagolva.


Interneten nézegettem, de nem találtam, illetve szívesebben venném, ha ajánlana valaki egy megbízható szakembert.  


Köszönöm!


Smona

  1. Torolt_felhasznalo_748578
    Torolt_felhasznalo_748578
    2019. június 14. 19:104.

    lassan tudtam én is rendbeszedni a kertemet.ez nem nagy, de olyan durván belepte a kivághatatlan gaz,hogy rengeteget szenvedtünk vele.most már rendben tartjuk, szépen megújítottuk az egész környezetet.


    lesz vele bajotok,de megéri a sok munka.

    előzmény:
    smona (3)
    2019-06-08  15:14
  2. 2019. június 8. 15:143.

    Hát ez nem túl biztató.. De azért köszönöm! 


    Szép a kerted! Remélem a mienk is szebb látványt nyújt idővel. 

    előzmény:
    castaneasativa46 (2)
    2019-06-08  12:44
  3. 2019. június 8. 12:442.

    Őszinte együttérzésem.


    Nekem egy 500 négyszögöles /!/ telkem van, amit pontosan 37 évvel ezelőtt vettem. A rendezéssel azóta se vagyok teljesen kész, de bárkit hívtam, hogy valamilyen munkát végezzen el, mindig háromszor annyiba került, mint amennyire számítottam, és kétszer olyan rossz lett, mint amire gondoltunk. Nem lett jó a metszés, a permetezés, az ásás, stb. A gipszkartonozást kétszer annyiért számolták, de a hézagolást nem végezték el.  Az ácsmunkánál "elfelejtették" számolni a lambériát - persze ennyivel olcsóbb volt az ajánlat, de a végén csak drágább lett. 


    Az egyetlen pozitív tapasztalat a kút tisztítása volt, mert bár drágán - 68.000 ft-ért takarítottak, a víz azóta is kristálytiszta.


    Még egy gondolat: mikor a vízcsövet kellett lefektetni, 85.000 forintot kértek - ÁFA nélkül - a kiásásért, de természetesen a betemetést nem vállalták. Semmilyen garanciát nem vállaltak - volna - a gyümölcsfák épségéért. Kiszállás: további 10.000 forint. Ez két évvel ezelőtt volt. Végül nekiálltam, és egymagam nekiálltam a 85 méternek - három napig borogattam utána a kezemet, de kész lett, a cső azóta is a helyén van /betemetve/.


    Biztosan vannak korrekt kisiparosok is... a remény hal meg utoljára.


    Néhány képet mellékelek - az elkészült jó munka némi sikerélményt jelenthet.



     

Címlap

top