Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Budapestre egyedül

Móni56
Létrehozva: 2020. június 22. 12:25

Sziasztok!


Szerintetek nagyon meredek lenne, minimális félrerakott pénzből egyedül felköltözni Budapestre? 22 éves vagyok, egy borzalmas párkapcsolatban, albérletben Baranya megyében.


Hetek óta foglalkoztat a gondolat, hogy szívesen felköltöznék ( korábban már laktam ott, talán 2-3 évet de még anyukámmal), az a visszatartó erő, hogy egyedül nem tudnék kifizetni egy albérletet.. tehát mindenképpen lakótársakkal kellene élnem.


Illetve tényleg az, hogy most még se munka.. se barátok..


Van olyan aki hasonló cipőben jár mint én ? 

  1. 2020. szeptember 14. 12:118.

    Hello!

    Én is pedzegetem a gondolatot egy ideje, hogy valahova Budapestre költözzek, habár nekem nincs semmi különösebb gondom otthon, csak jobban szeretnék a munkám meg ugye minden más közelében élni...
    Én 23 vagyok, már érettségi előtt óta dolgozok, de még mindig nincs annyi megtakarításom, hogy megengedhessem ezt magamnak. Ha te meg tudod, akkor szerintem vágj bele, mert nem hiszem, hogy jobb lesz a helyzet a közeli jövőben!
    Jobb néha újrakezdeni...
    Sok sikert! 

  2. Torolt_felhasznalo_265455
    Torolt_felhasznalo_265455
    2020. június 23. 14:347.

    Phu! De ramaty ez az egész....

  3. Torolt_felhasznalo_265455
    Torolt_felhasznalo_265455
    2020. június 23. 14:336.

    Jaj! A hibás szavakat kijavítottam és úgy küldtem újból a szöveget.Ehhez képest ugyanaz lett :((((


     

    előzmény:
    Csend Ike (5)
    2020-06-23  14:31
  4. Torolt_felhasznalo_265455
    Torolt_felhasznalo_265455
    2020. június 23. 14:315.

    "Illetve tényleg az, hogy most még se munka.. se barátok.."


     


    Ha tényleg boldogulni akarsz, akkor vállalj valamit ott ahol élsz.Tényleg mindegy, csak induláshoz még árupakolás is jó.Mikor van egy kis tőkéd,  lesz időd is körbenézni merre lépj. A legfontosabb hogy magara mindig tudj számítani!


     Nem értem, hogy mi történt.Mikor átnéztem az írásom, akkor  ép volt a szöveg.


    Vagy csak nem láttam a hibákat :(.


    Javított változat:


     


    Ami a párkapcsolatot illeti, miért kell annak megszünteéséhez elköltözni?


    Elmondod a pasidnak,  hogy vége. Ha meg vele laksz, elhúzol onnan az anyukádhoz. Vagy apukádhoz vagy testvéredhez.


     


    Mentálisan tedd rendbe magad, ennél nincs semmi fontosabb. Dolgozz, hogy érezd, hogy hasznos vagy, hogy el tudod magad tartani.


    Annyira utálom a tehetetlenséget......


     


     

    előzmény:
    Csend Ike (4)
    2020-06-23  14:28
  5. Torolt_felhasznalo_265455
    Torolt_felhasznalo_265455
    2020. június 23. 14:284.

    "Illetve tényleg az, hogy most még se munka.. se barátok.."


     


    Ha tényleg boldogulni akarsz, akkor vállalj valamit ott ahol élsz.Tényleg mindegy, csak induláshoz még árupakolás is jó.Mikor van egy kis tőkéd,  lesz időd is körbenézni merre lépj. A legfontosabb hogy magara mindig tudj számítani!


     


    Ami a párkpcsolatot illeti, milrt kell annak megszünteéséhez elköltözni?


    Elmondod a pasidnak,  hogy vége. Ha meg vele laksz, elhúzol onnan az anyukádhoz. Vagy apukádhoz vagy testvéredhez.


     


    Mentálisan tedd rendbe ,agad, ennél nincs semmi fontosabb.Dolgozz, hogy érezd, hogy hasznos vagy, hogy el tudod ,agad tartani.


    Annyira utálom a tehetetlenséget......


     


     

  6. Torolt_felhasznalo_491524
    Torolt_felhasznalo_491524
    2020. június 22. 17:443.

    Szia! Gondolom, pont a párkapcsolat felszámolása lenne a cél a költözéssel...


    Szerintem érdemes lehet az agglomerációban is keresni, mert ott biztosan olcsóbb az albi, viszont cserébe ugyanannyi időben be lehet érni a munkahelyre, ha kb. jó helyen van! Én Bp. egyik külső kerületében élek, és több, mint egy óra az út befelé a városba, szóval mindig irigylem a környező településekről jövőket, ha elmesélik, hogy hamarabb benn vannak, mint én... :(


    Lehet, hogy Érd-Budaörs környékét kéne megpróbálnod, arrafelé tutira gyorsan kapnál melót, mert egy csomó nagy cégnek ott van a központja!

  7. 2020. június 22. 17:272.

    Bizony, eléggé meredek lenne.


    Talán először a borzalmas párkapcsolatot kellene megszüntetni - méghozzá nagyon gyorsan. Nem tudom, hogy miért élsz albérletben, miért nem a szüleidnél. A borzalmas kapcsolat felszámolásában biztosan segítenének.


    Kissé mindig megdöbbent, hogy a tanácsot - segítséget kérők a körűlményekről nagyon szűkösen számolnak be. 


    Budapest egyébként nagy város - drága életvitellel. /Én már több évtizedet lehúztam ott/ a problémák a lakótárssal, a munka kereséssel csak fokozódnának.


     

Címlap

top