Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Csempére festés

Marika65
Létrehozva: 2004. december 22. 12:53
Tudja-e valaki, hogy hagyományos mezei fehér csempére milyen festékkel festhetnék pl. virágmotívumot.
A konyhámba szeretném ezt megvalósítani.
Köszi.
  1. 2019. október 26. 14:4928.

    Festékboltba tudnak tanácsot adni. Én a mipába járok, és ott szoktam kérdezteni mindenfélét. Eddig mindig tudtak segíteni. 

  2. Torolt_felhasznalo_453396
    Torolt_felhasznalo_453396
    2004. december 29. 14:0527.
    Helló mindenki, bocs az offért:
    Jó állapotú öntöttvas lábaskádat vennék, min. 170 cm-est, akár felújítandót is. Ha tudsz ilyet, vagy rendelkezel eggyel és eladnád, kérlek írj!
    köszi: daneel
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. december 22. 16:0526.
    Megkeresem én is azt a topicot és ott beszélgethetünk, mert még a szemünkre vetik, hogy konkurenciát akarunk csinálni:-))))))))
    Most hazahúztam.

    Sziasztok.
    előzmény:
    banyoc@ (25)
     
  4. 2004. december 22. 15:5725.
    majd megkeresem az üvegvestét topicot, még nem jártam arra:)
    előzmény:
    Marika65 (22)
     
  5. 2004. december 22. 15:5624.
    nem, egyáltalán nem, lennen nagy kérés, de nincs digitális gépünk, és bevallom, hogy augusztusi nyaralásol elfotózott filmek sem lettek még előhivatva.
    Szóval amint lesz rá lehetőségem, fel fogok tenni képet, mert már mások is kérték.
    Az unokuatesómnak van dig. gépe, és megkérem hogy készítsen néhány felvételt.
    előzmény:
    16111963 (23)
     
  6. 2004. december 22. 15:5223.
    Kedves Banyóca! Nagy kérés lenne, hogy a bem. lapodra tegyél fel néhány fotót, hogy gyönyörködhessünk a munkáidban?
    előzmény:
    banyoc@ (21)
     
  7. 2004. december 22. 15:4422.
    Hát Te nagyon ügyes vagy. Úgy el tudom képzelni a lakásodat:-))Remélem, nekem is sikerül majd valamit összehozni a kétbalkezemmel:-)) Mert időm az rengeteg lenne. Ha nem haragszol, látom, hogy van üvegfestős topic. Nem akarnék újat nyitni, úgyhogy én nagyon köszönöm a segítséget. Ha kérdésem van átmegyek oda.
    Te is szoktál benézni? Ott találkozunk. Ja és Mazsola nálam is OK. :-))))

    És mindenkinek köszi, aki segített.

    Kellemes ünnepeket mindenkinek.

    Sziasztok.
    előzmény:
    banyoc@ (21)
     
  8. 2004. december 22. 15:3821.
    Én már nagyon sokmindent.
    Először is a fürdőszobánkból csináltam tengerpartot:)))
    Matricázva van a csempe, azon van csiga, kagyló, tengeri növény, hal, delfin, világító torony.
    Szalvétatechnikával készült tartók. (virágcserpek lefestve és szintén tengermintás szalvival díszítve)
    Szintén tengermintás a WC. (szennyvízcsőből készült WCpapír tartó, minden egyéb tartó ), a csempén matrica díszekke.
    A konyha állandóan változik, ott van gipszkép szalvétatechnikával, és sok lehúzható matricafesték, most épp karácsonyi. Az ablakokon is, tükrökön is.
    Ezen felül sokat készítettem eladásra is. Úgyhogy volt aki hozta a mintát mondta a színt, én megfestettem, de volt aki az én meglévő mintatáramból választott és még a színösszeállítást is rámbízta.
    Babra munka, de én szeretem csinálni, kikapcsol.
    2 éve foglalkozok már ezekkel, először dipszönt-és szalvitechnika volt csak, de már 1 éve jött hozzá a matricafestés is.
    kollégáim karácsonyi ajándékot is ilyent kaptak
    Készítettem házi Baleys-t amit az év közben begyűjtött pici üvegekbe öntöttem, mindenkinek matrica kontúrral ráírtam a nevét, és egy karácsonyi motívumot raktam rá szintén lehúzható festékkel.
    Örültek neki:)))
    előzmény:
    Marika65 (20)
     
  9. 2004. december 22. 15:2820.
    Na ezeket a lapokat meg meg fogom keresni:-)) Te miket csináltál már?
    előzmény:
    banyoc@ (18)
     
  10. 2004. december 22. 15:2519.
    na!hibajavítás.

    starlapon van olyan, hogy lapok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. december 22. 15:2418.
    Startlapon vna olyan, hogy lakob ABC sorrendben.
    Ott van
    Üvegfestés lap, kreatív lap. Mindkét helyen rengeteg infót találsz ezekről.
    A festék drága, ezért jobb ha körülnézel előbb, mert ahány helyen van annyi áron.
    Most karácsony előtt talán akcióban lehet készleteket kapni, akkor kicsit olcsóbb.
    előzmény:
    Marika65 (16)
     
  12. 2004. december 22. 15:1917.
    Az előbbi kérdés pedig nem is a matricára vonatkozott. Most látom csak. Hanem, hogy sablont lehet-e kapni. Mert láttam, hogy olyan átlátszó valamit kell rátenni négyzetrácsos papírra, azt kivágni, és rátenni a falra pl. és úgy festeni ecsettel.
    De gondolom, azt az átlátszó valamit - nem tudom a nevét - is lehet kapni a hobbyboltokban.
    előzmény:
    Bee83 (15)
     
  13. 2004. december 22. 15:1616.
    Akkor először is elmegyek egy üzletbe, veszek hozzávalókat, amiket leírtatok, és úgy már én is látni fogom, hogy tulajdonképpen mi is az. És aztán pedig kérdezek jó?
    Mert fogalmam sincs az egészhez. De most már kedvet adtatok hozzá mindannyian, úgyhogy el fogom kezdeni azért is:-))
    Hogy mit fogok elkezdeni, nem tudom. :-)))
    előzmény:
    banyoc@ (14)
     
  14. Torolt_felhasznalo_239286
    Torolt_felhasznalo_239286
    2004. december 22. 15:0915.
    Lehúzható üvegfestéket hobbyboltokban lehet kapni, Tescoban, Auchanban, Corában, játékboltokban stb. . . . . . . Én most vettem egy 6darabos készletet 1100FT volt.
    előzmény:
    Marika65 (13)
     
  15. 2004. december 22. 14:5614.
    MAtricát sehol:))))
    Vegyél lehúzható üvegfestéket (ezt hívják matrica festéknek is)
    Kell hozzá kontúr, és kitöltő. A kontúr állagában kicsit más.
    Ezzel fested meg a minta szélét. Aztán ha megszáradt, ebbe fested bele a minta színét.
    Ha minde megszárad, akkor lehúzdo a fóliáról (arra kell festeni!!!) minta matricát, és felrakod oda ahoval akarod.
    Kontúrt lehet kapni feketét, acélt, aranyat, ezüstöt. . . meg gondolom még más színt is.
    kitöltőt meg szinten minden színben.
    A minta bármi lehet, akár amit Te kitalálsz, vagy amit meglátsz valahol egy újságban, lapon, képen, vagy lehet kapni sablonmintákat is, de a netten a üvegfeséslap-on is talasz rengeteget.
    Egyébként van ilyen könyvecske is akár hol megvehető ami kimondottan ezzel a matricafestéssel foglalkozik.
    De bátran kérdezze, válaszolunk:)
    előzmény:
    Marika65 (13)
     
  16. 2004. december 22. 14:5013.
    Na én is így vagyok, hogy még írni sem tudok rendesen nemhogy rajzolni. Tehát tök fakezem van. De meggyőztetek. Elkezdem. OK.
    A matricát hol lehet kapni, vagy milyen az.

    Na most aztán mint az óvodában. Előlről kérném szépen. Ha lehet:-)
    előzmény:
    banyoc@ (10)
     
  17. Torolt_felhasznalo_401939
    Torolt_felhasznalo_401939
    2004. december 22. 14:4612.
    Mivel tapasztalatlan vagy még ilyesmiben, én is azt tanácsolnám, hogy matricával csináld, ha elrontod, legfeljebb leszeded.
    előzmény:
    Marika65 (11)
     
  18. 2004. december 22. 14:4111.
    Jujj. Köszi köszi. És mindenkinek. Most már a bőség zavarával küzdök:-))) Persze olyan analfabétának mint én vagyok, ki kell tapasztalni, melyik a jó, így aztán most már van miből válogatni:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_401939 (9)
     
  19. 2004. december 22. 14:4010.
    Szióka4
    Bevallom hogy magamtól, szabad kézzel egy krumplit sem tudok lerajzolni:))
    Sablonnal készül minden munkám:))
    Úgyhog yha nem megy a mggyőzés, akkor nyugodtan állj neki Te is:)
    Az ablak nagyon klassz lehet, én is gondolkoztam vlaami ilyesmin az előszlbába, de végül tükör lett a dologból:)
    előzmény:
    Marika65 (8)
     
  20. Torolt_felhasznalo_401939
    Torolt_felhasznalo_401939
    2004. december 22. 14:359.
    Akkor én is adok egy tippet
    Ha végleges művet akarsz a csempére, akkor a kreatív-hobby boltokban lehet kapni porcelánfestéket.
    Az üvegfestékek közül tartós festéknek csak a Deka Lack típust tudom ajánlani, ez fedő festék.
    előzmény:
    Marika65 (8)
     
  21. 2004. december 22. 14:168.
    Köszi. Jó ötlet. Ez is. Most már csak férjuramat kell meggyőzni, hogy próbálkozzon mindenfélével.
    Csuda jó ötleteket adtatok. Köszönöm.
    Én meg a falfestésbe vagyok beleszerelmesedve teljesen. Már az étkezőben van egy ablak függönnyel, mögötte meg hegyek. Tökéletesen kitágítja a teret.
    Most meg az előszoba van felújítás alatt, oda meg virágot fest a bejárati ajtó fölé. Királykékben. Tök jó.

    Én csak csodálni tudom azt, aki ennyire ügyes. Mint pl. Ti is vagytok.
    előzmény:
    banyoc@ (6)
     
  22. Torolt_felhasznalo_239286
    Torolt_felhasznalo_239286
    2004. december 22. 13:537.
    Nekem sincs semmi kézügyességem, viszont evvel a lehúzható festékkel óriási sikerélményem vol, mert még én is gyönyörűeket tudtam alkotni :). Ajánlom az uvegfestes. lap. hu oldalt, itt lehet mintákat nézegetni.
    előzmény:
    Marika65 (5)
     
  23. 2004. december 22. 13:396.
    Szia4
    Én is alkotok mindefélet kreatív dolot, és ha nem akarod örökre a mintákat akkor a lehúzható matricafestéket ajánlanám. sok helyen kapható, szép színekben, csempént tökéletesen megmarad, viszont ha már nem tetszik akkor le lehet nyom nélkül szedni és akár másik mintát rá lehet tenni.
    Nálam a fürdőszoba olyan mint egy tengeri akvárium. Teljesen vízálló a matrica és a cillittel való takarítást is teljesen bírja.
    A konyhámban most karácsony van, aztán januárban meg jönnek a tavaszi matricák:))))))
    Szerintem nagyon jó ez a lehúzható technika, mert bármikor meg lehet újítani a lakást vele, kosz, és átalakítás nélkül:)

    Jó munkát.

    Banyóca:)
    előzmény:
    Marika65 (5)
     
  24. 2004. december 22. 13:335.
    Köszi a gyors válaszokat. Budapest kiesik mert "én vidéki lány vagyok". De itt is vannak hobby boltok, majd körülnézek. Tulajdonképpen én tök béna vagyok, de a férjemet megáldotta a sors valami hihetetlen kézügyességgel, úgyhogy én csak a tippeket adom neki, hogy mit szeretnék.
    De kipróbáljuk azokat, amiket ajánlottatok.

    A falra akrillal fest, de a csempére nem volt semmi ötletem.

    Mégegyszer köszi:-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top