Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ez mennyire komoly?

Lujza
Létrehozva: 2019. július 23. 14:33

Sziasztok!


Férjemmel babát szeretnénk. A minap összevesztünk és volt egy nagyon durva megjegyzése, ami így szólt: "remélem nem estél teherbe, mi lenne itt szegény gyerekkel, ahol folyton veszekszenek?" Annyit tudni kell (meg még rengeteg mást is tudni kéne), hogy a kapcsolatunk sosem volt mentes a vitáktól, a férjem nagyon hirtelen haragú és dühében elképesztő dolgokat tud mondani, amit rendre megbán később. (hadd jegyezzem meg, hogy bár ez a poszt csak a negatív oldalról szól, egyébként nagyon jó ember és a hétköznapjaink a vitákat leszámítva kiegyensúlyozottak). A probléma az, h mikor egy vita elharapózik, akkor mintha egy másik emberrel állnék szemben. Ilyenkor, hiába tudja, hogy mennyire letaglóz vele, nem tudja türtőztetni magát, és a dolog rendszeres, pár hónap múlva egy veszekedés során újra mond valamit hasonlót, ami a kapcsolatunk alapjait rengeti meg. Neki általában két óra múlva semmi baja nincs, és úgy folytat mindent tovább, mintha semmi nem történt volna, én meg napokig (sőt néha tovább) depis vagyok. Erre is csak annyit mondott (mint általában), hogy haragjában mondta, sajnálja, nem kellett volna és természetesen nem gondolja komolyan, mindezt elég flegmán. Én viszont néha már nem tudom mit gondoljak...hogy képes valaki akár haragjában is ilyeneket mondani? Van valakinek hasonlóan működő társa?

  1. 2021. Április 3. 23:5947.

    Download wcc1 mod apk   asdasdADSF

    előzmény:
    Lédienn (24)
    2019-07-24  11:49
  2. 2019. július 28. 17:1146.

    Az a lelki érettségétől függ.


    Nem mondhatjuk meg hogy mit tegyen, de megmutathatjuk a két út lehetőségeit. Az egyiknek a végkimenetele is látszik, a másik verzió képlékeny, ő alakithatja.


    Azt szerintem te is tudod, egy érett személyiség az irásomra első körben úgy reagál mintha pofon vágtam volna. De egy érett személyiség képes megfontolni a szavaimat, és helyesen dönteni.


    Egy romboló kapcsolatból igen nehéz kilépni, és a megtépázott önbizalmat újra felépiteni. Sokan megijednek ettől, inkább maradnak a biztos rosszban, semmint a bizonytalan másféle életet választanák. Az a szörnyű, hogy a biztos rossz sok embernek a stabilitást jelenti.

    előzmény:
    terdszelikatica (44)
    2019-07-28  16:40
  3. 2019. július 28. 17:0445.

    Az a baj hogy némelyik nőnek bizonyos életkor után eljön az "utolsó pillanat" érzése. Szó szerint ész nélkül kapaszkodnak olyan férfiakba, akikről lebeszélnének más nőket.


    Ezzel mondjuk még semmi baj nincs.


    De a gyerek a szerelem gyümölcse kell hogy legyen, nem pedig háztöltelék, életűr töltelék.


    Szerelem viszont sok kapcsolatban nincs. A  kezdeti 2 év lelkesedése elmúlik, és elkezdik tisztán látni egymást, megy a pad alatti rugdosódás. kifelé mit is mutatnak? Minden szuper, remekül megvannak csak ... no igen, az a csak szó. Az a lényeg. Ha én jól megvagyok valakivel akkor nincsen csak, akkor én a másikat úgy szeretem, úgy fogadom el ahogy van. A csak szó a baj jelenlétét jelzi, márpedig ha baj van egy párkapcsolatban, akkor az a kapcsolat már nem kielégitő. Tehát, mire is hozzanak létre sokan gyereket, az instabil párkapcsolatra ami kifelé gyönyörű, de egyébként időzitett bomba?


    Nem értem az embereket. Mély tiszteletem a kivételeknek. Inkább éljen egy nő egyedül, inkább vállaljon gyereket egyedül, mint egy méltatlan kapcsolatban.


    Gondolatébresztést csak az arra fogékony embereknek lehetne végezni. Akiknek nem csak a szemeik nyitottak a szépre, világra, hanem a lelkük is.

    előzmény:
    etilany (43)
    2019-07-27  09:17
  4. 2019. július 28. 16:4044.

    Az utolsó lehetőséged nem az hogy ebben az életben ettől a férfiól gyerekeid szülessenek.


    Az utolsó lehetőséged az, hogy ebben az életben ettől a férfitól megszabadulj.


    Ha azzal a nővel igy bánik akit szeret és akitől gyereket akar, akkor a gyerekeiddel is ugyanigy fog bánni.


    A gyerekeidnek is ilyen sorsot szánsz? Vagy neked az mindegy, csak legyen már gyerek?


    Miért nem hiszel a szerelemben? Amit ti műveltek az nem szerelem. Szerelmes ember nem bántja a társát. Bolond emberrel pedig csak a hülye köti össze az életét.


    Kérdés amire őszintén tudod a választ és csak magadnak válaszolj. Annyira "szar" nő vagy, hogy senki másnak nem kellesz? Annyira leértékeled önmagad, hogy veled meg lehet ezt tenni? Csak ennyit érsz, bocsánatkérések és meghazudtolások sorozatának a főhősét? Ő az aki mellett boldogan fogsz élni? Biztosan ő az akit a gyerekeid apjának szánsz? Hátralévő életedben kiknek szeretnél majd panaszkodni? Ja igen, ezt már most döntsed el, mert többen elfordulnak majd tőled, és még többen lenéznek. 35 éves korod után megszűnsz nőnek lenni, nem működik a tested, nem lesz peteérésed? Miért nem bizakodva szemléled a jövődet? Miért akarod fiatalon élve eltemetni önmagad?


    Nem a férjednek van szüksége pszichológusra, hanem neked. Ő jól eléldegél a dilijével de te kishitű vagy, már most érezni hogy a lelked megnyomorodott.


    Kemény szavak, ám hasznosak. Haragudhatsz rám miattuk nyugodtan, az az én közérzetemet nem befolyásolja.


     

    idézet:
    Nikita 666 (42)
    2019-07-27 08:07:58

    en most nagyon kivancsi vagyok , h mit fog erre valaszolni a TI

    előzmény:
    Nikita 666 (42)
    2019-07-27  08:07
  5. 2019. július 27. 09:1743.

    Hú, Nikita, nagyon jó gondolatok voltak! Ponrt eszembe jutott (csak közben másfelé kanyarodtak el a gondolataim) az is, amit írtál, hogy tényleg ettől a pasitól kell neki gyerek, meg, hogy ez az utolsó lehetősége.. miért is? Miért is kell rögtön abszolválni a gyerekkérdést 35 évesen? Összejöhet az 36 évesen is, mástól is. A másik meg, szíve joga mindenkinek úgy cseszni el az életét, ahogy akarja, de tényleg, ilyen sorsot szán a gyerekeinek? Hogy azok se merjenek semmit megbeszélni az apjukkal, mert hú, begurul? 


    Van egy gondolatom, csak eszembe jutott: sok férfi (a 30-as korosztály), úgy gondolja, korai még a  gyerek, és ha egy nő gyereket, családot akar, akkor menekülnek (ez nem az én tapasztalatom, hanem olyanok panaszolják, akik komolyan társat keresnek..). Na most, főhősnőnk pasija elvileg ebben más: azt mondja, akar gyereket.... és ebből TI leszűri, hogy akkor nekik jó az életük mert ugyanabban az irányban gondolkodnak.. Hát izé... Normál esetben az ember lánya meggondolja, ki az, akinek és akitől gyereket szülne, és nem azon agyal, hogy gyereket KELL szülnöm, MOST, mert már 35 ÉVES vagyok, tehát kellene ehhez egy faszi, aki nem mond nemet... Szóval, ez csak azért jutott eszembe, mert a  jelek szerint a TI még mindig azon pörög, hogy gyerek kellene, meg a pasi is akar, blabla, az meg nem nagyon jut eszébe, hogy lehetetlen így élni anélkül, hogy az ember bele ne keseredne, hogy azt lesse, mitől akad ki a pasija...


    Na, hátha gondolatébresztők leszünk:))))

    előzmény:
    Nikita 666 (42)
    2019-07-27  08:07
  6. 2019. július 27. 08:0742.

    Az utolsó lehetőséged nem az hogy ebben az életben ettől a férfiól gyerekeid szülessenek.


    Az utolsó lehetőséged az, hogy ebben az életben ettől a férfitól megszabadulj.


    Ha azzal a nővel igy bánik akit szeret és akitől gyereket akar, akkor a gyerekeiddel is ugyanigy fog bánni.


    A gyerekeidnek is ilyen sorsot szánsz? Vagy neked az mindegy, csak legyen már gyerek?


    Miért nem hiszel a szerelemben? Amit ti műveltek az nem szerelem. Szerelmes ember nem bántja a társát. Bolond emberrel pedig csak a hülye köti össze az életét.


    Kérdés amire őszintén tudod a választ és csak magadnak válaszolj. Annyira "szar" nő vagy, hogy senki másnak nem kellesz? Annyira leértékeled önmagad, hogy veled meg lehet ezt tenni? Csak ennyit érsz, bocsánatkérések és meghazudtolások sorozatának a főhősét? Ő az aki mellett boldogan fogsz élni? Biztosan ő az akit a gyerekeid apjának szánsz? Hátralévő életedben kiknek szeretnél majd panaszkodni? Ja igen, ezt már most döntsed el, mert többen elfordulnak majd tőled, és még többen lenéznek. 35 éves korod után megszűnsz nőnek lenni, nem működik a tested, nem lesz peteérésed? Miért nem bizakodva szemléled a jövődet? Miért akarod fiatalon élve eltemetni önmagad?


    Nem a férjednek van szüksége pszichológusra, hanem neked. Ő jól eléldegél a dilijével de te kishitű vagy, már most érezni hogy a lelked megnyomorodott.


    Kemény szavak, ám hasznosak. Haragudhatsz rám miattuk nyugodtan, az az én közérzetemet nem befolyásolja.


     

    előzmény:
    Lujza (38)
    2019-07-25  15:28
  7. 2019. július 25. 17:0241.

    Ez esetben gyakorlatilag a pároddal beszélni sem lehet a   dologról, mert azonnal kattan. Igen, vsz. tudja ő, hogy nem OK a viselkedése. A baj az, hogy esze ágában sincs változtatni rajta. Azt tudni kell, hogy egy terápia nem feltétlenül feltáró jellegű. Tehát: kérheti azt, hogy "csak" technikákat mutasson neki. Esetleg megpróbálhatja a relaxációt. Nem kell mindjárt egy évekig tartó pszichoanalízist bevállalni. Esetleg lehetne próbálni a csoportos terápiát, pl. nagyon jó szokott lenni a pszichodráma (azt én is próbáltam, jó volt). Ha ő is akarja a babát meg a  közös életet veled, akkor nyugodtan megmondhatod, hogy neked ez így nem megy (mármint, ha tényleg nem megy). Ha nem kezd valamit az indulati kitöréseivel, akkor nem fog magától javulni és egyre nehezebb lesz elviselni, ha már most zavar. Én értem, hogy szól a vészcsengőd a korod miatt, de azért gondolj bele, hogy ilyen áron is akarod a gyereket? Esetleg akarod úgy is, hogy nem vele neveled fel? Nem kell erre itt és most válaszolnod, csak rágd át magadban.  Meg, h a párod már attól bepöccen, hogy megemlíted a terápiát, akkor nem tudom, hogy mire érted, hogy "egyébként jól működik a kapcsolat". Hogyan működhet jól egy olyan kapcsolat, ahol óvatoskodnod kell, hogy milyen témákat hozol fel, hogy nehogy felhúzd? Az elkövetkező éveidben tojáshéjon akarsz egyensúlyozni, hogy vajon mitől fog begurulni a párod? 

    előzmény:
    Lujza (38)
    2019-07-25  15:28
  8. 2019. július 25. 15:3640.

    Tudod meg mi jutott eszembe ? Az agresszio fajtakban van verbalis agresszio , van kommunikacios vita, amiben  gyakran hasznalnak az emberek  agressziv elemeket  , vannak tudatos es ahogy Te is irta tudatalatti agresszio , de van szatuszorzo es statuszvedo agresszio is . Ezeket a kornyezet ismeri, de megoldani feltarni szakember tudna  .

    idézet:
    terdszelikatica (39)
    2019-07-25 15:32:28

    sztatuszorzo = statusz orzo es statusz vedo agresszio

    előzmény:
    terdszelikatica (39)
    2019-07-25  15:32
  9. 2019. július 25. 15:3239.

    Tudod meg mi jutott eszembe ? Az agresszio fajtakban van verbalis agresszio , van kommunikacios vita, amiben  gyakran hasznalnak az emberek  agressziv elemeket  , vannak tudatos es ahogy Te is irta tudatalatti agresszio , de van szatuszorzo es statuszvedo agresszio is . Ezeket a kornyezet ismeri, de megoldani feltarni szakember tudna  .

    előzmény:
    Lujza (37)
    2019-07-25  14:54
  10. 2019. július 25. 15:2838.

    Azt mindenképpen hozzá szeretném tenni, hogy a gyerekvállalást semmiképp nem szeretném elodázni. Nekem erre már nincs időm, 35 éves vagyok, ilyenkor már rizikós játszani az évekkel. Nekem valőszínűleg itt és most ezzel a férfival van az utolsó lehetőségem arra ebben az életben, hogy gyerekeim szülessenek....

  11. 2019. július 25. 14:5437.

    Köszönöm az ötleteket! Elég jól látjátok a helyzetet. A férjem valóban nem érzi, legalább is úgy tesz, mintha nem érezné, hogy ezzel akkora probléma lenne és sajnos ha nyugodt pillanatában próbálok visszatérni rá, akkor is hamar elindul a pumpa megint...nagyon nagyon óvatosnak és végtelenül nyugodtnak kell lennem vele ilyenkor, de kb 10 percem van és ha nem hagyom abba, borul minden. Vagyis ez egy rendkívül érzékeny téma nála, szerintem valahol mélyen érzi, hogy problémás a viselkedése és inkább hárít. Egyszer próbáltam pszichológust javasolni neki, ami mélységes felháborodást váltott ki nála, merthogy én bolondnak nézem őt. Egy hónapig próbáltam rávenni különböző módszerekkel, de teljesen elzárkózott. Annyival elrendezte, hogy ő nem hisz ebben és kész....és innentől kezdve sajnos tényleg nem látom értelmét. Ezek a terápiák valóban akkor hatásosak ha az alany felismerte, h segítségre van szüksége és akarja a változást. Ő tehát nem akarja. Úgy gondolom valami nagyon mély sebeket tépnénk fel vele, vagy olyasmire derülne fény, ami valamilyen gyengeségére utalna, ezt pedig egyszerűen nem vállalja be. Közben mondja, h csak tőlem szeretné a babát és hogy nélkülem el sem tudja képzelni az életét. Tenni mégsem hajlandó azért, hogy ez a dolog köztünk jobb legyen.. :(

  12. 2019. július 25. 05:3236.

    off : K Thomas - R. Killmann  es a Mindfulness is nagyon jo . Erdemes elolvasni .

    előzmény:
    etilany (31)
    2019-07-24  17:40
  13. 2019. július 25. 05:2335.

    Valtozatlanul azt  mondom . segiteni csak azon lehet aki maga  is akarja a valtozas .Igy parod nyugodt allapotaban meg kell/ lene beszelni h viselkedese , reakcioja Teged bant .  ha ezt elfogadja es akarja a valtozast lehet szakemberhez  fordulni .ha ez a probalkozas nem jar/ na sikerrel Neked kell eldontened mennyi az az  indulati agresszio, indulati kitores amit eltudsz, kepes vagy elviselni .


     


     


     

  14. Torolt_felhasznalo_153412
    Torolt_felhasznalo_153412
    2019. július 24. 21:5334.

    Nem hiszem, hogy egy egyszerű stresszkezelő tréning ide elég lenne. Szerintem a pasinak bizonytalan a személyisége, gyakorlatilag bármikor pánikba esik, mintha lenne egy énje, aki hárítja a kapcsolatot, a gyerekvállalást, mindent. Szerintem tisztáznia kéne magában, hogy miért van benne ez az ingadozás, talán a gyerekkori családja nem működött tökéletesen, és tudat alatt nem szeretné újraélni az ottani kudarcot, vagy ilyesmi... Vagy lehet, hogy eleve nehezen bízik meg bárkiben, fél attól, hogy elárulják, és ha nem klappol minden, akkor ettől ijed meg, és válik agresszívvé... Ezek csak tippek, szóval egy rendes szakemberrel szerintem mélyebben bele kéne mennie ebbe.

  15. 2019. július 24. 21:1633.

    Nem dőltem be neki! :))) Csak leírtam, hogy nem konkrétan egy adott tréningre/terápiára gondoltam, hanem úgy általában a stresszmenedzsmentre. 

    előzmény:
    Lédienn (32)
    2019-07-24  18:24
  16. 2019. július 24. 18:2432.

    Ne dőlj be terdszelinek! Ő sem szakember,lövése sincs a dologhoz,szokása szerint csak blöfföl. Az 'okosságait' rendszeresen csak a netről hozza,melyeket aztán igyekszik ügyesen tálalni. Saját kútfőből a legtöbb esetben semmit nem tud,mert ő az,aki csak azt tudja,hogy hol kell keresni egy adott témában. Ez nem lenne baj,de azonnal kilóg a lóláb,ha hozzáértővel találkozik és ez itt már többször előfordult. 


    Amúgy béke van!

    előzmény:
    etilany (31)
    2019-07-24  17:40
  17. 2019. július 24. 17:4031.

    Stresszmendzsment és nem menedzser:)). Amúgy én csak a kognitív viselkedésterápiát ismerem valamennyire. Nem vagyok pszi, csak tudom, hogy léteznek indulatkezelő/stresszkezelő terápiák. 

    előzmény:
    terdszelikatica (29)
    2019-07-24  16:49
  18. 2019. július 24. 16:5630.

    off : stresszmenedzser trening ?  kulonben az agresszio termeszetes emberi cselekves  csak  az idozites ok, gyakorisag valtozo .Te melyik treningre  gondolsz ?  Kenneth Thomas - Ralf Kilmann ? ott 5 lehetosegre koncentralnak : szerepel benne az elkerules , a kompromisszum  es az egyuttmukodes is igaz . Az indulatkezelest gyermekkorban tanulja meg az ember jo esetben .Sokszor neurologiai ,neurologiakemia  a hattere , genetika is allhat a hatterben .Kognitiv viselkedes terapia szerint az ember hiedelmei meghatarozzak az erzelmi reakciokat , viselkedeseiket . es mivel  TI ferje tulzottan nem erzi viselkedeset  olyannyira  zavaronak igy nagyon ravenni sem lehetne therapiara .de valahogy szembesiteni lehetne onmagaval .szivem szerint egy Jon Kabat Zinn  :Mindfulness treninget javasolnek amire mindketten elmennenek . Mindkettojuk profitalna belole . Utana johetne a gyerek 

    előzmény:
    etilany (26)
    2019-07-24  11:56
  19. 2019. július 24. 16:4929.

    off : stresszmenedzser trening ?  kulonben az agresszi termeszetes emberi cselekves  csak  az idozites ok, gyakorisag valtozo .Te melyik treningre  gondolsz ?  Kenneth Thomas - Ralf Kilmann ? ott 5 lehetosegre koncentralnak : szerepel benne az elkerules , a kompromisszum  es az egyuttmukodes is igaz .Indulatkezelest gyermekkorban tanulja meg az ember jo esetben .Sokszor neuroliai hatter genetika is allhat a hatterben .Kognitiv viselkedes terapia szerint az ember hiedelmei meghatarozzak az erzelmi reakciokat , viselkedeseiket . es mivel  TI ferje tulzottan nem erzi viselkedeset  tulzottan zavaronak igy nagyon ravenni sem lehetne therapiara .de valahogy szembesiteni lehetne onmagaval .szivem szerint egy Jon Kabat Zinn  :Mindfulness treninget javasolnek amire mindketten elmennenek . Mindkettojuk profitalna belole . Utana johetne a gyerek 

    előzmény:
    etilany (26)
    2019-07-24  11:56
  20. 2019. július 24. 12:1628.

    Nyilván. Én speciel azért írtam azt, amit. Hogy azon gondolkodjon képes-e, akarja-e ezt a  viselkedést tolerálni. Még stressz/indulatkezelő tréninggel sem biztos, hogy képes lesz a férje visszavenni, ha meg nem az a  típus, aki elmegy "agyturkászhoz", akkor nyilván a  férj viszont nem érzi gáznak, hogy ilyen szinten kikel magából. Ez két nagyon ellentétes hozzáállás egy veszekedéshez...

    előzmény:
    Lédienn (25)
    2019-07-24  11:55
  21. 2019. július 24. 12:1027.

    Ha nem tudod vele megértetni,hogy miért kellene szakemberhez fordulnia,akkor nem túl szerencsés közös jövőt prognosztizálnék. Próbálj meg akkor beszélni vele,amikor nyugodt, "olyan,mint egy bébi",hogy keressetek egy szakembert (pszichológusra gondolok),mert ez így neki sem jó. Ha veled valóban közös jövőt,gyereket szeretne,akkor ez nagyon fontos lenne. Ha gyereketek lenne,akkor már két "gyerekkel",ahol az egyikük életkora szerint felnőtt,már végképp nem tudnál boldogulni.

    előzmény:
    Lujza (23)
    2019-07-24  11:28
  22. 2019. július 24. 11:5626.

    Ha ő is akarja a gyereket, akkor mindenképp próbáld meg rávenni valami stresszkezelő tréningre. Vannak módszerek. Kérdés, hogy mi a célja azzal, amikor ilyesmit vág a fejedhez? Nem tudom min veszekedtetek, de ez a "remélem nem vagy terhes...stb" valahogy olyan kontextusba nem illő, mert ez nem érv Egy újszülött mellett te is sokkal érzékenyebb leszel, plusz fáradt, meg ő is. Ha most sem tudja kezelni az indulatait, akkor mi lesz, ha fáradt lesz, mert éjjel azért őt is felébreszti a gyereksírás, nappal meg dolgoznia kell. Te meg nyűgös leszel és próbálod magad összekaparni. Egy higgadt és nyugodt állapotában kérdezz rá, hogy biztos akarja-e azt a gyereket. Esetleg vesd fel, hogy te még várnál vele, és nézd meg mi a reakciója. A gyerekvállalás áldozatokkal is jár, a párod kezdhetné azzal, hogy akár csak a  te kedvedért elballag egy stresszmenedzsment tréningre. Még az is lehet, hogy azt veszi majd észre, hogy hasznos:)))

    előzmény:
    Lujza (23)
    2019-07-24  11:28
  23. 2019. július 24. 11:5525.

    A topik azért idult,mert a helyzetet a TI problémának érzi és érdekelte,hogy mások ilyen helyzeteket miképp oldanak meg.


    Ő ugyanis tanácstalan,neki a könnyed vigyorgás,a szituáció bagatellizálása nem megoldás,melyek az intítóból számomra kiderültek.

    előzmény:
    terdszelikatica (22)
    2019-07-24  11:20
  24. 2019. július 24. 11:4924.

    Tényeket írtam,melyek nem fantáziák szüleményei,hanem sokéves valós (szakmai) tapasztalaton alapulnak. 

    előzmény:
    terdszelikatica (21)
    2019-07-24  11:15

Címlap

top