Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Végbélrepedés műtét :(

lulu81
Létrehozva: 2011. március 4. 07:51

Sziasztok!

 

Valószínűleg hamarosan végbélrepedés műtétem lesz, azt szeretném kérdezni, hogy volt-e már valakinek ilyen. Megcsinálják-e ambulánsan, mennyire fáj utána, helyi érzéstelenítéssel vagy altatással végzik, és esetleg tudnátok-e ajánlani dokit vagy kórházat Miskolc környékén, ahol normálisan bánnak az emberrel.

 

Már több mint egy éve  szenvedek ezzel, voltam vele már tavaly dokinál, de semmit sem javult, hiába tartottam be az utasításait. Most újra készülök dokihoz, de a háziorvos tanácsára nem a kórházba megyek a proktológiára, hanem egy magánsebészetre, hátha tudnak ott kezdeni vele valamit. Bár nem hiszem... 

 

 

Köszönöm mindenkinek, aki válaszol!  

  1. 2021. július 27. 10:0238.

    Szia!


    Megkérdezhetem, hogy neked segített-e a műtét véglegesen a problémádon?


    Üdv,


    Ferenc

    előzmény:
    Pineapple12 (35)
    2019-01-06  01:52
  2. 2021. január 13. 17:3437.

    Szia, mindjárt műtétes vagyok.. szívesen cserélnék veled tapasztalatot! E-mail: d.szandrakukacicloudpontcom

    előzmény:
    trend (36)
    2020-01-12  12:13
  3. 2020. január 12. 12:1336.

    Sziasztok,


    Nem tudom,hogy a korábbi hozzászólok közül még idetéved-e valaki de ha igen és aki átesett ilyen műtéten  az nem tenné meg,hogy kiírja nekem az e-mail címét,hogy írhassak neki? Nagyon sokat segítene....


    Egy e-mail címet találtam (Benikeee-ét de sajnos ő nem válaszolt).


    Előre is Nagyon Köszönöm!

  4. 2019. január 6. 01:5235.

    Szia Viktor, 


     


    Nagyon örülök, hogy rá találtam erre az írásodra, mert ilyen tapasztalatokat nem írtak sehol és én is hasonlón megyek keresztül, mint Te akkoriban. 


     


    3 hete mutottek fissura, a felépülés alatt eddig minden rendben ment, de tegnap volt egy keményebb székletem és újra éreztem azt a tipusu fájdalmat, csak sokkal enyhébben. Nagyob megijedtem. A mai wc-nél pedig véres volt, amikor megtöröltem. Halálra rémültem. Ez a műtét után akkor előfordulhat? Ez nem azt jelenti, hogy szétrepedt most más helyen vagy hogy aranyerem van? Csütörtökön megyek újra kontroll vizsgálatra, csak nehogy addig kiújúljon. 


    Remélem ennyi évvel később megkapod a levelemet! Nagyon sokat segítenél! Köszönöm előre is!

    előzmény:
    viktor2223 (29)
    2015-11-01  21:02
  5. 2019. január 6. 01:5234.

    Szia Viktor, 


     


    Nagyon örülök, hogy rá találtam erre az írásodra, mert ilyen tapasztalatokat nem írtak sehol és én is hasonlón megyek keresztül, mint Te akkoriban. 


     


    3 hete mutottek fissura, a felépülés alatt eddig minden rendben ment, de tegnap volt egy keményebb székletem és újra éreztem azt a tipusu fájdalmat, csak sokkal enyhébben. Nagyob megijedtem. A mai wc-nél pedig véres volt, amikor megtöröltem. Halálra rémültem. Ez a műtét után akkor előfordulhat? Ez nem azt jelenti, hogy szétrepedt most más helyen vagy hogy aranyerem van? Csütörtökön megyek újra kontroll vizsgálatra, csak nehogy addig kiújúljon. 


    Remélem ennyi évvel később megkapod a levelemet! Nagyon sokat segítenél! Köszönöm előre is!

    előzmény:
    viktor2223 (29)
    2015-11-01  21:02
  6. 2018. december 20. 22:2833.

    Szia!Nekem is a műtétet javasolták.Leírnad hogy neked hogy sikerült mivel jár a műtet utan nagy a fájdalom?es hogy vagy azóta? Köszönöm.Kérlek írj mar emailen Benikee2050@freemail.hu

    előzmény:
    nagu (32)
    2018-12-09  16:24
  7. 2018. december 9. 16:2432.

    Nekem a Doxiproct kenőcs volt a legjobb. A műtétem 6 napja volt. 

  8. 2018. június 13. 11:4631.

    Szia tudsz jo kremeket irni? Neked teljesen elmult? Elore is koszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_413693 (27)
    2014-04-06  17:21
  9. 2015. november 1. 21:2130.

    Remelem az Ars Medica klinikara nem mentel el ehhez a Domotor Gabor nevu hentes orvoshoz! Egy mocskos barbar, tele van az internet a rola szolo remtortenetekkel! Rengeteg szovodmenyes mutet, muhibak! Barki is olvassa ezt javaslom kerulje el azt a helyet es orvost de nagy ivben!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299177 (4)
    2011-03-04  09:49
  10. 2015. november 1. 21:0229.

    Szia lulu81!


    Nekem volt egy eleg nagy vegbelrepedesem (kb.12-15 cm), amin az operalo orvos meg is lepodott. A mutetet helyi erzestelenitesben vegezte es egy IV.foku kulso aranyeret is operalt. A mutetbol nem ereztem semmit, nem volt fajdalmas. Utana mikor kiurult az erzestelenito akkor kezdodtek a fajdalmak. A szekleturites utan rettenetesen csipett es egetett. Amire nagyon figyelni kellett, hogy puha legyen mindig a szeklet. A fajdalmas idoszak kb. 3 het volt, utana mar nem volt gond, kiveve amikor veletlenul volt nyomosabb szeklet. A visszatartas es a nyomas nagyon rossz dolog volt, akkor ver is volt a szekletben. A mutetem 7 hete volt mar, a nyomosabb szekletet vagy ha vissza kenyszerultem tartani azt sajnos meg most is sinylem. Remelem jol sikerult a muteted! Kitartast es jobbulast!

    előzmény:
    lulu81 (1)
    2011-03-04  07:51
  11. 2014. május 31. 21:3228.

    Meggyógyult a végbélrepedésem!!!

     

    Sziasztok! szeretném megosztani minél több emberrel a történetemet, remélem ezzel tudok másoknak is segíteni!

     

    A kialakulásának oka valószínűleg egy szorulás volt, amit az okozott, hogy 4 napig kolbászt ettem törtkrumplival. Nem gondoltam, hogy nagy baj van, csak azt éreztem folyton, hogy törölgetésnél sokkal jobban fáj a szokásosnál. kb egy hónap múlva mentem el először orvoshoz. Hónapokon keresztül félrekezeltek aranyérrel, pedig megnézettem mással is, akinek volt már és ő is azt mondta, hogy ez nem az, mindössze egy enyhe dudort éreztem, de az kezdetektől fogva olyan volt és olyan is maradt. Harmadik alkalommal megállapította a doki, hogy itt szó sincs aranyérről, csak fissuráról. A felírt kenőcsök, kúpok mind csak átmenetileg használtak. Ezután jártam még egy sor orvosnál, fél éven keresztül kb. 7-nél, de a felírt kenőcsök mind csak átmeneti javulást hoztak. Közben éreztem azt a kellemetlen nyomó érzést is ülés közben. A létező összes kúpot,krémet kipróbáltam, még azon kívül is, amit felírtak. Fél év után belefáradtam és nem foglalkoztam többé a dologgal, műtétet semmiképp nem akartam. Szerencsére nem volt nagy a repedés, és nem is okozott különösebb fájdalmat, inkább kellemetlen volt, főleg törölgetésnél. Voltak rosszabb-jobb időszakok, a sport és a stresszmentes életmód pl. egyértelműen segített. Ha probléma volt, bekentem valamelyik kenőccsel.

    3 évig állt fenn a betegségem. 

     

    Első alkalommal akkor lett tünetmentes, amikor csontkovácsnál jártam, de nem tulajdonítottam nagy jelentőséget neki, mert csak 2 napig volt utána tünetmentes.

    Egy nehezebb időszakomban azonban megint súlyosbodtak a problémák, ezért újból előtérbe került a dolog. 5 hétig kezeltem a Rectogesic-kel, amire azt mondta a doki, hogy ha ez se segít, akkor már csak a műtét. Nem használt. Ekkor elkeseredésemben utánaolvastam a betegségnek és azt írták, hogy a szorongás is hozzájárulhat ahhoz, hogy krónikussá váljon. Ekkor elkezdtem napi szinten relaxálni, és egy speciális medence lazító tornagyakorlat-sorozatot csinálni. Ez sem segített, bár a duzzanat kisebb lett, de maga a seb csak nem múlt el.

     

    És ezután 2 dolog történt egyidőben, ezek közül valamelyiktől meggyógyult a sebem!!! Sajnos a mai napig nem tudom, hogy melyiktől.

     

    -újból jártam csontkovácsnál, bár csak egy 5-10 perces kiropogtatásban volt részem (bemutatásképpen)

    -majd rá egy nappal lecseréltem a tusfürdőmet natúr szappanra és elhagytam a nedves törlőkendőt is, ezen kívül napi 2x bekentem a sebet shea vajjal.

     

    3-4 nap múlva drasztikus javulást éreztem (95%-os gyógyulást) majd az elkövetkező napokban, hetekben tovább javult, végül meggyógyult!! Ennek már majdnem 2 hónapja.

     

    Abban az egyben biztos vagyok, hogy a hagyományos tusfürdők nem hogy a bőrnek nem tesznek jót,de egy friss sebnek még inkább nem! a nedves törlőkendőben is benne van a tartósítószer, meg a fertőtlenítőszer. Lehet, hogy pont ezek miatt a vegyszerek miatt nem tudott szegény seb regenerálódni.

    Ezzel azt akarom üzenni, hogy van remény, ne a műtét legyen az első megoldás, ne törődjetek bele a műtétbe, tegyetek meg mindent előtte, hogy elmondhassátok tényleg nem rajtatok múlt!!!! Remélem tudok segíteni ezzel néhány embernek!! Sok sikert a gyógyuláshoz!!!
  12. Torolt_felhasznalo_413693
    Torolt_felhasznalo_413693
    2014. Április 6. 17:2127.
    Sziasztok, pár tanács, ha elfogadjátok. Ha nem nagyon durva az eset, műtétet inkább ne. Sokat segít az intim-torna, a sok mozgás, a sok folyadék, minden nap aszalt szilva, kefír, semmi csoki és van pár jó krém, ha valakit érdekel, megírom.
    előzmény:
    lulu81 (1)
    2011-03-04  07:51
  13. 2014. Április 5. 21:2926.

    Engem kedden műtenek ezzel.

    Ezt a kúpot én is használom, a tüneteket enyhíti, az tény, de elmúlni nem fog, nekem 4 éve megvan, de én nem bírok, és nem is akarok tovább ilyen szenvedésekkel élni.
    Sokszor kitülemkedett, olyankor gennyezett is (tályog), és kegyetlen fájdalommal is jár. A székletem is mindig véres, amikor éppen vissza van húzódva ez a dolog, akkor is. Reméllem ezzel megoldódik a problémám, nálunk vastagbélrákos, és chrone (lehet nem így írják) beteg is van a közvetlen családban (szülő, nagyszülő, testvér), így picit félek, hogy több van a dolog mögött, mint a tályog.
    Majd jövök mesélni, hogy milyen volt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_580889 (23)
    2014-03-30  18:40
  14. Torolt_felhasznalo_580889
    Torolt_felhasznalo_580889
    2014. március 30. 18:4325.
    "2-3 nap alatt napi egy kúpot"
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_580889 (23)
    2014-03-30  18:40
  15. Torolt_felhasznalo_580889
    Torolt_felhasznalo_580889
    2014. március 30. 18:4224.

    "Nekem az a kérdésem, hogy még nem gyógyultam meg 100%-ra de lehet nemi életem a férjemmel? Ti mit gondoltok?"

     

    TE mire gondolsz? Miért ne lehetne? Természetesen anális szex kizárt!

    előzmény:
    Manna 20 (21)
    2014-03-28  00:55
  16. Torolt_felhasznalo_580889
    Torolt_felhasznalo_580889
    2014. március 30. 18:4023.

    Nekem van ilyen, hol előjön, hol nem. Még nem sikerült megfejtenem, hogy mikor és mitől jön elő. 2 évvel ezelőtt kaptam 20 darab szteroidos (?) kúpot, azzal, hogy használjam el a 20 darabot (napi kettőt). Hát izé, nem így tettem, ha előjön, 2-3 nap alatt egy kúpot használva szoktam "helyretenni magam".

     

    Alapjában véve egyszerűen megpróbálok nem tudomást venni róla, fáj, fáj vérzik, vérzik, majd elmúlik. Nagyon alaposan megmosakodok és drukkolok, hogy másnapra már ne legyen baj és általában nincs is. 

     

    A kásák jól hangzanak, lehet, hogy megpróbálom őket.  

     

  17. 2014. március 28. 20:0522.

    szia ! Nekem évekig volt ezzel gondom, szó szerint évekig, első szülés után.. semmiféle kúp nem tette rendbe, mert ez sajnos egy ördögi kör. Amint begyógyulna, sajnos nem tud begyógyulni, mert jön a következő, ami újra felhasítja. Ezért a végbélrepedés egy rendkívül kellemetlen, nehezen gyógyuló folyamat, az életminőségét rontja. Az ülőmunka pedig még tovább ront a helyzeten. Végül sírva hívtam fel anyukámat mit csináljak ...

    végül eljutottam egy proktológus magánrendelésre ott azt mondta a doki egyetlen dolog hoz javulást, ha étrended megváltoztatod olyan módon, hogy állandóan székletlazító kajákat eszel. Mert amint beáll a székleted, a probléma ismét ott van.  + felírt olyan kúpot, amit a gyógyszertárban csinálnak.

     

    A kúp magában nem segített, de kiegészítve az állandó zabkása és szilvalekvár kombinációval a legnagyobb meglepetésemre tökéletesen rendbehozta a dolgokat odalent. Egyszerre csak begyógyult, egyik pillanatról a másikra, és azóta se jött soha többé elő és lekopogom, ennek már vagy 5 éve.

     

    előzmény:
    lulu81 (1)
    2011-03-04  07:51
  18. 2014. március 28. 00:5521.
    Sziasztok! Nekem is végbélrepedésem van szülés után kb 4-6 héttel jött elő. Kegyetlen fájdalom, mintha szilánkok jöttek volna ki, sokat sírtam és lelkileg is megviselt :( Hál Istennek képes vagyok a gyógyulásra, amit használtam krémet nagyon sokat segitett 2 nap alatt helyre jöttem tőle. Nekem az a kérdésem, hogy még nem gyógyultam meg 100%-ra de lehet nemi életem a férjemmel? Ti mit gondoltok?
  19. 2011. március 4. 18:3920.
    az OTI minek a rövidítése? Bocs, miskolci vagyok, nem ismerem a debreceni eü intézményeket. Kivéve a Bethlen utcai SZTK-t és a MensMentist... 
    előzmény:
    Ladybird (18)
    2011-03-04  12:32
  20. 2011. március 4. 18:3719.

    csak a kenőcsöt próbáltam, de nem volt jó, és mondta is tavaly a doki, akinél voltam, hogy aranyérre való dolgokat tökfölöslegesen használok. Bár épp most olvastam el a REparon kúp betegtájékoztatóját, és végbélnyílás körüli berepedésekre is jó, azt írja... 

     

     

    előzmény:
    szyszyhanna (17)
    2011-03-04  12:21
  21. 2011. március 4. 12:3218.
    Debrecen-OTI
    előzmény:
    lulu81 (16)
    2011-03-04  11:54
  22. 2011. március 4. 12:2117.
    Szia!Nem próbáltad a Reparon kúpot?Nekem egy hét alatt rendbetette,pedig nekem már vérzett is.És még írt fel hozzá a háziorvos Normixot,ez rendbetette a székletet.
    előzmény:
    lulu81 (1)
    2011-03-04  07:51
  23. 2011. március 4. 11:5416.

    köszi! 

    azt megkérdezhetem, hol csinálták neki ezt a műtétet?

     

    előzmény:
    Ladybird (15)
    2011-03-04  11:26
  24. 2011. március 4. 11:2615.

    Szia!

     

    Anyukámnak volt ilyen műtétje.Ambulánsan csinálták, csak "oda" kapott egy érzéstelenítő injekciót, max. 20 perc volt az egész.Utána fájt neki pár napig,meg ugye ügyelni kellett a széklet minőségére,hogy ne legyen se túl híg se túl kemény (könnyű ezt mondani).hashatót szigorúan megtiltották neki. 

     

    Jobbulást!

     

    Ha van még kérdésed írj nyugodtan! 

    előzmény:
    lulu81 (14)
    2011-03-04  10:45

Címlap

top