Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Beteg köröm??

rezulany
Létrehozva: 2011. július 11. 18:09

Hello!

Most vettem észre a 3 éves gyerek körmén ezt a furcsaságot. Tegnap már láttam egyik körmén, de mivel becsípte a szekrényajtóval, ráfogtam.

 

De már 3 ujja ilyen a kezén, és 1 a lábán. Azokat nem csípte be!

Pont olyan, mint amikor a körömágynál üti be az ember, és leválik... csak nem lila. 

 

Látott már valaki ilyet?

 

És ezzel hova vigyem? Bőrgyógyászhoz? Vagy körzetihez? (az most szabin van egész júliban...) 

  1. 2021. február 6. 22:2216.

    Akármelyikhez viszed, nem tévedsz. De ha biztonytalan vagy, akkor először a védőnőt kérdezd meg. Az orvosok közül bőrgyógyászt tudok ajánlnai, őt is csak Debrecenben. (Nem tudom, hogy jó-e ez neked) Dr. Bálint Ágnes. 

  2. 2020. október 3. 20:2215.

    Gyerekorvos, védőnő, bőrgyógyász, bármelyik jó. Ha esetleg a bőrgyógyász mellett döntesz, akkor dr. Bálint Ágnest tudom ajánlani. 

  3. 2018. február 23. 07:2614.

    Szia tudom nagyon régi a kérdésed itt de hatha olvasod .Az en kisfiam körme is levŕlik ugyanugy mint anno a kislŕnyodé.Mi lett belől?

  4. 2016. március 4. 10:1913.

    Sziasztok! A topicot felvezető hölgynek címezve- nemrég nekem is volt egy komolyabb ótvaros fertőzése, és most egy hónappal később nekem is hasonlóan néz ki az ujjamon a köröm mint a feltöltött képen! Kérdésem az lenne hogy azóta a gyermeknél történt változás? Rendbe jött a körme? És ha igen hogyan? Köszönöm szépen! :)

  5. 2011. augusztus 9. 12:1112.

    Hasznos link

     

    köszi! 

    előzmény:
    AlmaLatina (11)
    2011-07-22  14:23
  6. 2011. július 22. 14:2311.

    Itt egy hasznos oldal neked, a webbeteg.hu, azaz egy orvosi oldal!

     http://www.webbeteg.hu/cikkek/borbetegsegek/1094 0/nem-koromgomba-okozta-elvaltozasok

     

    Mindenesetre vidd el a gyerekedet a gyerekorvoshoz. Ne bőrgyógyihoz, hanem belgyógyászhoz, mert lehet hog yvalami fertőzésre, vagy egyéb betegségre figyelmeztet ez benneteket.

     

    Csak egy példa tőlem, hogy mi mindenre figyelmezetethet téged egy körömelváltozás:

    Februárban tüszős mandullagyuszim volt, majd a mandulám góc lett és számtalan komoly gondot okozott a szervezetemben (vérképzési zavarok). A két hüvelykujjamon május környékén figyeltem meg, hogy egy kis hepe-hupa keletkezett. No, mondtam is magamban, sosem lesz nekem már szép körmöm, de kicsire nem adunk.

     

    Pár hét múlva a nagylábbujjamon fájni kezdett a köröm, ha zárt cipőt viseltem. Nem is gondoltam semmi komolyra, túlképp eltekintettem ettől a kis szösszenettől. Jött a jóidő, papucsot húztam, a körmöm kilakkoztam, aztán oda se neki körömfájás. Ekkor már ki voltam írva mandulaműtétre. Bőrgyógyihoz kellett mennem, megmutatni a körmömet egy kontrolra (ez már hónapok óta meg volt beszélve), mivel a bal nagylábujjamon kb 1 évvel ezelőtt benőtt a köröm (fizikai sérülés miatt) és az okozott hosszú ideig fájó gyulladást. Mostanra az a köröm már rég meggyógyult, gondoltam, de a bőrgyógyi hívta fel a figyelmem, hogy nini, félhold alakban gyulladt mindkét nagylábujjamon a köröm, úgy az 1/3-ig. Ő mondta, ez azt jelenti, krónikus gyulladás kezdődött a szervezetemben kb 3-4 hónapja, ami az egész szervezetemet érinti. Erre én, hát igen mandulám góc és megyek is műtétre. Erre ő, miszerint a köröm nagyon sok általános gyulladásra válaszol a szervezetben, pl, kisgyerekeknél megfigyelték, hogy ha a mandula góccá válik, akkor a hüvelykujjakon megjelenik egy hepe-hupa, a góccá válás időpontjában, ami a körömmel együtt nő le. Én 40 vagyok. Azért azonnal megmutattam a két hüvelykujjam és a hepe-hupáimat, amit végleg nem gondoltam olyan fontosnak, hogy beszéljek róla. És tényleg. Ugyan kisgyerek az nem vagyok, de a mandulámat kivették, és láss csodát 1 nap alatt elmúlt a nagylábujjamon a körömágy gyulladás és lassacskán a hepe-hupák is lenőnek a hüvelykujjamon.

    előzmény:
    rezulany (1)
    2011-07-11  18:09
  7. ppp
    ppp
    2011. július 22. 09:4710.

    A "Ringworm"-ot gomba okozza, az ótvart baktérium. A kettő nem ugyanaz

     

    A ringworm bőrgomba, tehát nem körmön jelentkezik, hanem bőrön.

     

    A képen nem körömgomba látszik. 

    előzmény:
    rezulany (1)
    2011-07-11  18:09
  8. 2011. július 11. 22:419.

    a kezdő hsz-ben is feltünhet, hogy szándékomban áll... köszi.

     

    Csak gondoltam valaki látott már ilyet, és leírja a tapasztalatát, minek következtében legalább nyugodtabban alszom... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_280272 (8)
    2011-07-11  22:17
  9. Torolt_felhasznalo_280272
    Torolt_felhasznalo_280272
    2011. július 11. 22:178.

    ezt mondtam en is  az  elobb.

    MENJETEK  EGY  JO  BOR-ORVOSHOZ!!!

    Nem szabad  ilyesmivel  viccelni,    komoly  dolg!!!!

    előzmény:
    Makrancos (7)
    2011-07-11  22:08
  10. 2011. július 11. 22:087.

    Bőrgyógyász...

    ne halogasd, ne hallgass senki sületlenségére itt ;-)

    Sokszor még orvosok is balfékek ebben.. az én lányomat 2 db gyerekorvos ÉS 4 db sebész látta, mire bőrgyogyihoz jutottunk :) ez utóbbi gyógyította meg :D (másféle cucc miatt...)

    előzmény:
    rezulany (1)
    2011-07-11  18:09
  11. 2011. július 11. 21:276.
    nem jó a link. mindegy...
    előzmény:
    rezulany (5)
    2011-07-11  21:25
  12. 2011. július 11. 21:255.

    ?? mért ne lehetne 3 éves??

     

     Rékerestem:

    a ringworm = ótvar

    és az körkörös piros foltokban jelenik meg a bőrön...

     

    pikkelysömör létezik, az sem körmön jelentkezik...

     

    ha mégis, akkor ilyen 

     

    a végén válik el.

     

    Neki meg a körömágynál. Teljesen máshogy néz ki....

     

    De azért köszi. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_280272 (4)
    2011-07-11  21:11
  13. Torolt_felhasznalo_280272
    Torolt_felhasznalo_280272
    2011. július 11. 21:114.

    Haaaat,  ez  a kep nem  ugy  nez  ki  mintha  egy  3eves  gyerek  keze  lenne...

    na, mindegy.

     

    ami a  kormen van,  annak  a  neve:  RINGWORM,   magyara'ul:

     

    ko"ro"m     so"mo"r 

     

    IRANY---->   a  dokihoz,  (borgyogyaszhoz)  mielott  atterjed  az  osszes  tobbi  kormeire  is!!!!

    előzmény:
    rezulany (1)
    2011-07-11  18:09
  14. 2011. július 11. 18:263.

    Ó köszi! 2 hete beteg volt, akkor lehet attól?

     

    Én már a legrosszabbra gondoltam... (mérgezés...) ...áááá amugy "nem vagyok" paramami....  

    előzmény:
    danvi (2)
    2011-07-11  18:21
  15. 2011. július 11. 18:212.

    Ugyan ilyen volt az én lányomnak is 2-3 éve. Valamilyen vírus okozza, ami előzőleg átment rajta.

    Nagyon hamar lefog nőni. Semmit nem kapott ár a dokitól.

    Ne iledj meg szerintem. Habár először én is sokkot kaptam.

    előzmény:
    rezulany (1)
    2011-07-11  18:09

Címlap

top