Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Csont fájdalma a fejen?

galaxie
Létrehozva: 2015. július 22. 09:49

Sziasztok,


Pár napja vettem észre hajmosás-szárítás közben, hogy fáj a jobb fül alatti/mögötti csontom, illetve annak környékén feljebb és lejjebb is a tarkó környékén  a koponya/fej csontja is a jobb oldalon, és nem szűnik egyelőre. :( mi okozhatja ezt, vagy minek a tünete..? önmagában nem fáj, de nyomásra igen, és akkor is érzem a fejemen,ha csak rajta fekszem,forgolódom. 


Volt már valakinek hasonló?


 


 

  1. 2020. augusztus 5. 12:0016.

    Sziasztok, 


    Feltámasztom az ezer éves topikot.. nem jártam erre nagyon régen, és hiába tudtam még a felhasználónevem és jelszavam, eltűnt az összes privát üzenetem korábbról :-( 


    Szóval, ha megvan valakinek az a recept, újra kérném én is.


    Az a helyzet, hogy ezzel a dologgal semmi konkrét nincs.. fogorvosi kezelésen azóta többször is voltam, semmi köze hozzá a fejen lévő dudoroknak. Azóta azt is észrevettem, hogy mindig ugyanott érzem, jobb oldalon fül alatt és tarkótájon, és mindig akkor, amikor megfázom kicsit, és azt is, hogy ez nyáron jön elő. Most például újra előjött pár napja, megfáztam, és megint ment a ventillátor, illetve utaztam hideg légkondis vonaton is.. és egyébként egy ideje a bal fülem is fáj, ha megfázom, mindig csak az.. Azóta jártam több fül-orr-gégészeten is a gyakori felső légúti/hurutos megfázásom miatt, de ez esetben ugyanakkor nem volt jelen sokszor ez a csontfájdalom, ha télen/ősszel volt..akkor csináltak teljes koponya CT-t, semmi eltérést nem láttak orrnál, fülnél, viszont streptococcus bacit igen, illetve egy-két orvos ingatta a fejét a torokmandulám miatt, de nem mondta határozottan egyik sem, hogy vegyük ki.. talán mert akkor is már 36 voltam.. 


    1 szó mint 100, én egyre inkább azt gondolom, hogy ez a nyári megfázáskor jön elő, és főleg, amikor légkondi/venti/huzat éri a fejem, pláne talán, ha előtte mosok hajat is.. 


    tehát kicsit elegem van már ebből, és lehet, hogy szépen kifejlesztettem egy krónikus arcüreggyuszi félét, amivel senki se akar/tud foglalkozni, vagy ez cska időszakosan jön elő ,amire fokozottan figyelnem kellene..


    valakinek valami eredmény/tapasztalat?

  2. 2020. Április 26. 13:4315.

    Szia Péter!


    Én is elkérhetném a receptet?

    előzmény:
    kukacapja (8)
    2015-07-23  08:40
  3. 2020. január 9. 13:5414.

    Hasonló problémával küzdök. Sikerült valamit kideríteni, hogy mi okozhatja? Első alkalommal voltam orvosnál, de fájdalomcsillapítón kivül semmit nem kaptam, nem küldtek sehová, és most ismét előjött.

  4. 2019. október 27. 13:0613.

    Szia! Mi van Veled azóta???!!! Ugyanez van most nekem, amit leírtál! Ráadásul terhes is vagyok. 😲Kérlek írj, hogy hogy alakult a fül mögötti fájdalmad! Eléggé izgulok! Várom válaszod! Zsófi 

  5. 2019. szeptember 24. 14:2112.

    Szia


     


    Én is megkaphatnám azt a receptet?!


     


    Köszi

    előzmény:
    kukacapja (10)
    2015-07-26  18:39
  6. 2015. december 5. 20:5211.

    Szia. Jutottál valamire? Mert ettől szenvedek én is.... Néhány hónapon belül másodszor :(

    előzmény:
    galaxie (1)
    2015-07-22  09:49
  7. 2015. július 26. 18:3910.

    Azért normális, mert a nyirok ilyenkor túl can terhelve, nem képes ilyen ütemben elszállítani, ezért ideiglenesen lepakolja. 


    Küldöm a receptet. 

    előzmény:
    galaxie (9)
    2015-07-26  17:19
  8. 2015. július 26. 17:199.

    Szia Péter,


    köszi a véleményt, nem voltam gépközelben eddig,de egy picit már jobb a helyzet,bár most már "csak" alul fájdogál a csont, fejtetőn már nem,ill.minimálisan. 


    Gyulladt fogam elvileg nem lehet, mert nem annyira rég csináltattam panoráma rtg-t,bár az is begyulladhat talán pikkpakk,úgyhogy megfogadom a tanácsod,és jövő héten elmegyek..:)


    hogy érted,hogy az ödéma normális? 


    várom a tea nevét! ha használ,nem számít,milyen szar:))


     


     

    előzmény:
    kukacapja (8)
    2015-07-23  08:40
  9. 2015. július 23. 08:408.

    Szia. 


    Azért fáj a csont, mert a hártya gyulladásban van. Az érrendszered valószínűleg a huzattól, vagy klímától befyulladt. Normál esetben egy venti ilyet nem csinál, úgyhogy más is van. Nyugi, semmi halálos :-)


    az oedema normális, mert a nyirokerek túl vannak terhelődve, nem képesek ennyit elvinni. Lassú a lefolyás és az oedema is vándorolhat. Általában fejtető felől tarkó felé. A csomó, amíg 1cm alatti és un mobilis, azaz a két ujjad közé fogva elmozgatható a környező szövetektől, addig nem kóros. 


    Nem emlékszem most a teakeverékre, brutális, rettenet szar az íze, abból kell inni 2 hétig naponta. Majd elküldöm. 


    Viszont, ha jobban vagy már első utad vezessen fogdokihoz. Sanszos, hogy van egy gyulladt gyökeret. Ha elsőre nem talál semmit, kérj panoráma röntgent. Én rágófogra tippelnék, de nem vagyok röntgengép. 


    Ja, óvatos jegelés az oedemás területen jó. Rongyba tekerd be, és ne tartsd rajta túl sokáig. 


    A csomót a vizsgálat után ne piszkáld!


    Üdv. Péter

    előzmény:
    galaxie (7)
    2015-07-23  07:17
  10. 2015. július 23. 07:177.

    köszi. 


    az a furcsa, hogy nem igen múlik a fájdalom, és a jobb oldali koponya csont is fáj, kb. egyvonalban elöl a homlokkal,és olyan,mintha meg is lenne duzzadva a csont (elég hülyén hangzik). most már direkt lekapcsoltam éjjelre a ventit, hátha ez a baj. de ugyanúgy ébredtem. fül-orr-gégészetre utalt be az asszisztens a háziorvos szabadságon van,de a fülorrgégén meg rengetegen vártak és azt mondták a kartonozóban,hogy ha csak nem vérzik,ne is várjak ha nincs időpont :( 

    előzmény:
    Filemon (6)
    2015-07-23  05:57
  11. 2015. július 23. 05:576.

    Arcüreggyulladásnál szokott nekem ilyen lenni. Elsőre én is megijedtem, aztán kitapasztaltam (sajnos évente legalább 1x visszatér), hogy az egyik első tünet ez. A füleim mögött indul, le, egészen a tarkómig. Én sem bírom a ventillátort, hiába van bent 30 fok.

    előzmény:
    galaxie (1)
    2015-07-22  09:49
  12. 2015. július 22. 22:305.

    remélem,hogy "csak" ez okozza, bár nem tudom,meddig fájhat egy ilyen. tegnap még a fül alatt is jobban fájt, most meg inkább a koponya hátsó részén a csont, olyan mintha valami göb is lenne ott:( ma akartam elmenni fül-orr-gégészhez,de közölték,hogy ha csak nem vérzik valami belőlem, akkor ne várjam ki a sort.. 

    előzmény:
    kávé23 (4)
    2015-07-22  11:34
  13. 2015. július 22. 11:344.

    a ventillátor lehetséges. esetleg rakd kicsit távolabbra, vagy fordítsd más irányba.


    a légkondi is okozhatja, ha túl közelről kapod.

    előzmény:
    galaxie (3)
    2015-07-22  11:27
  14. 2015. július 22. 11:273.

    hát, nem igazán. az lehetséges,hogy mivel éjjel a ventillátort úgy hagyom a meleg miatt,hogy attól huzatot kaptam..? ez most jutott csak eszembe. melóhelyen meg légkondi van.

    előzmény:
    kávé23 (2)
    2015-07-22  11:11
  15. 2015. július 22. 11:112.

    nem vagy megfázva? huzatot kaphattál esetleg.

    előzmény:
    galaxie (1)
    2015-07-22  09:49

Címlap

top