Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bélféreg ellen

Korona23
Létrehozva: 2017. január 16. 09:23

Bevált módszerek bélférgek ellen!


 


Kérem, aki átesett már ilyenen, írja le tapasztalatait!


Mi használt? Mennyi ideig tartott a gyógyulás?


Köszönöm!

  1. 2022. Április 17. 19:2136.

    Kívánok boldog húsvéti ünnepeket minden kedves ide látogató topiktársnak.

  2. 2022. Április 17. 19:1535.

    Köszönöm.


     


    Engem többször alaposan kivizsgáltak, s azt mondták abszolút semmi féle bélféreg nálam nincs. Ezt csak én úgy beképzelem. A természet gyógyásznő adott valamilyen globulinokat. Nem tudom a nevét. Két hét után csakugyan úgy éreztem, hogy elmúlt minden. A valóság, hogy mi volt azt nem tudom. De már nem is fontos.

  3. 2021. március 15. 15:2633.

    Koszi! Ez egy fizetett hirdetes, ami az elso 20 talalatot elviszi... Nem meggyozo nekem sajnos

    előzmény:
    Hida (30)
    2021-03-15  05:23
  4. 2021. március 15. 06:4132.

    Ha ezt a szöveget beadja az ember a keresőbe, talán bejön az interjú. Úgy emlékszem a cikket 2021 március.11- én jelenitették meg. Sajnos a képet nem tudom feltenni.


    Habár nálam székletvizsgálatnál nem találtak parazitát mégis gondolom, hogy az orrdugulásom erre vezet vissza. Természetesen orvoshoz is fogok menni.


    Nagyon hálás vagyok Houston22- nek a jó tanácsaiért ezzel kapcsolatba. Sajnos mostanában nem látom itt a fórumban. Igaz én is ritkán jövök ide.

    idézet:
    Hida (31)
    2021-03-15 05:34:43

    "....Nagyon hálás vagyok Houston22- nek a jó tanácsaiért ezzel kapcsolatba...."


    Tovabbadnad mi hasznosat  tanacsolt a Houston22 ?


     

    előzmény:
    Hida (31)
    2021-03-15  05:34
  5. 2021. március 15. 05:3431.

    Ha ezt a szöveget beadja az ember a keresőbe, talán bejön az interjú. Úgy emlékszem a cikket 2021 március.11- én jelenitették meg. Sajnos a képet nem tudom feltenni.


    Habár nálam székletvizsgálatnál nem találtak parazitát mégis gondolom, hogy az orrdugulásom erre vezet vissza. Természetesen orvoshoz is fogok menni.


    Nagyon hálás vagyok Houston22- nek a jó tanácsaiért ezzel kapcsolatba. Sajnos mostanában nem látom itt a fórumban. Igaz én is ritkán jövök ide.

  6. 2021. március 15. 05:2330.

    Halló Raboczky, most olvastam egy interjút a Parazita Intézet vezetőjével Kovács Lajossal.


    Megjelent a 


    MEDICINA-ban


    Parazitológiai vélemények


     


    Akellemetlen száj szagot paraziták okozzák, A legjobb infektológus elmondta a magyar lakosoknak hogyan mentheti meg magukat és családjukat.

  7. 2021. március 11. 22:4929.

    Szia! Most lattam a 4 evvel ezelotti topicodat. Mi a ket nagyobb fiammal ugyanezt szenvedjuk 1 eve. Neked bevalt aztan valami? Tulvagyunk tobb Vermox kuran, fokhagyman, mosason... Nagyon remenykedem, hogy latod az uzenetem es tudsz valami jot tanacsolni...🥲


    koszi!

  8. 2019. július 1. 11:0028.

    en ismertem egy szimesznot aki nem tudott lefogyni,es hosiesen lenyelt egy galandfereg fejet,csak ugy olvadoztak a kilok rola,es tejjel es fasirthussal megprobalta eletben tartani,hogy mi lett a vege az rosssz volt,a 60-as evekben volt...

  9. ERA
    ERA
    2019. június 2. 22:3827.

    A körzeti orvos írja fel!


     

    előzmény:
    Korona23 (22)
    2017-01-16  20:22
  10. 2017. Április 30. 08:1426.

    Az én esetemet figyelembe véve, nálam egy olyan parazita ellenes szer vált be, amely kizárólag természetes alkotóelemekből áll és a termék biztonságos is.

  11. 2017. február 23. 13:4525.

    Feketedió tinktúrát  vagy  diólevél teát próbált már valaki bélférgességre?


     


     

  12. Torolt_felhasznalo_672736
    Torolt_felhasznalo_672736
    2017. január 18. 20:3024.

    Lehet mŕr írta valaki alattam, de a tökmagnak és a szegfüszegnek jó féregirtó hatŕsa van. A tökmag finom is, így lehet naponta fogyasztani megelözésre. A szegfüszegnek borzalmas az íze összerágva, de pont ez az íz indikálja hogy valamit el fog benned pusztítani. A fokhagyma szintén, de az ugye szinte mindenre jó.  A fekete retek is hatásos, annak is az erös íze parazitaölö. Még papaja mag széttörve. Persze mindezt nyersen fogyasztani. 


    A szegfüszeg állítólag csak megbénítja a parazitákat, amik aztán majd kiürülnek a kakival.


     

  13. 2017. január 16. 21:1523.

    Mindkét gyógyszert háziorvos is felírhatja!


    Az a gond,hogy azok az orvosok,akik nem találkoznak gyakran ilyen problémával,nem ez a specialitásuk,sajnos nem tudják  mi a helyes gyógyszerelés. Egyszer megtanulják,de itthon ez nekik nem napi probléma,kevés a bélférges fertőzés szerencsére,ezért nem tudják jól gyógyszerelni. 


    A Szt. lászló kórházban dolgoznak azok a dokik,akik a helminthiasis (bélférgesség) minden fajtáját is jól tudják gyógyítani.


    Széklet parazitológiai tenyésztést bármikor kérhet a háziorvos és adhat beutalót a Váci úti ÁNTSZ laboratóriumába is,ahol évtizedek óta végeznek ilyen székletvizsgálatot,ők profik!


    Hidd el,hogy Európában és itthon is mindenki kap cérnegiliszta fertőzést kisgyermekkorban.


    Az lehet,hogy csak egyszer és már senki nem is emlékszik erre,mert hamar meggyógyítottak. Gyerekorvosoknak ezt nem gond gyógyítani és a kicsiknél hamar észre is veszik,mert kínzóak és feltünőek a tünetek,emiatt biztosan orvoshoz viszik őket és jól is reagálnak a gyógyszerre.


    Mivel olyan helyen jártál,ahol a bélférgesség valószínű 'természetes' betegség,így szinte mindenki fertőzött lehet és visszafertőződhet,te meg töményen megkaptad a fertőzést. 


    A vérképen csak akkor van eltérés,ha már súlyos és régóta fenn áll a fertőzés.


    Biztosan cérnaférgesség,azaz Enterobius vermicularis volt most a diagnózisod?

    előzmény:
    Korona23 (22)
    2017-01-16  20:22
  14. 2017. január 16. 20:2222.

    Lédienn! Köszönöm a válaszodat!


    28 éves vagyok, eddig még sosem volt dolgom ilyennel, tehát valóban nem szereztem védettségett ezzel szemben.


    A gyógyszerek adagolásával való tanácsot nagyon köszönöm! Ezek alapján  az orvosaim csak tapogatóztak egy sötét szobában.


    A háziorvosom nem az a típus, aki csak úgy felírogat gyógyszert, talán ezért is tartok itt ezzel a dologgal. Maximum beutalót tudok kérni más szakrendelésre.


    Hol tudnék feliratni Decaris tablettákat majd Vermoxot?


     

    előzmény:
    Lédienn (20)
    2017-01-16  17:55
  15. 2017. január 16. 18:4521.

    Igen,az a gond,hogy a peték megbújnak a bélbolyhok között és nem pusztulnak el,ha nem megfelelően adagolják a gyógyszert,de egyébként is nehezen írthatók,nagyon ellenállók. A kifejlett példányokat könnyebb kiírtani. 


    Ha sikerül úgy szedned a gyógyszereket,ahogy előzőleg leírtam,akkor csak az újrafertőződést kell megakadályoznod. Mivel utazó vagy és olyan helyeken jársz,ahol könnyű bármilyen bélférgességet összeszedni,különösen fontos,hogy itthon mindig meggyógyulj,de ehhez megfelelően kell a gyógyszereket adagolni és pontosan beszedni. Ellenkező esetben a már meglévő és sosem gyógyult fertőzéshez újabbakat kaphatsz.


    Nőknél gyakran okoznak ezek a "dögök" hüvelygyulladást is,ugyanis a peték átmásznak főleg éjszaka a hüvelybe is! Nagyon fontos a fehérnemű,pizsama,ágynemű napi cseréje,fertőtlenítése,vasalása is! Éjszakára célszerű jól záródó bugyit felvenni és naponta cserélni az éjszakait is. A tanga felejtős!!

    előzmény:
    Korona23 (18)
    2017-01-16  14:58
  16. 2017. január 16. 17:5520.

    A bélférgességet semmilyen háziszerrel nem lehet kiírtani,csak gyógyszerrel!!


    Felnőtteknél már igen ritkán fordul elő "cérnagiliszta" fertőzés,mert gyermekkorban mindenki megkapja ezt a fertőzést és kialakul egy védettség. Ezen kívül minden más bélférgesség többször is előfordulhat felnőttkorban is. (Sokféle van,nem részletezem). A cernagiliszta fertőzésre jó a Vermox,de nem mindegy,hogy adagolják,hogy szedi a beteg!


    Ha a diagnózisod "Enterobius vermicularis",népies nevén "cérnagiliszta"'akkor mindig Decaris tablettával kell kezdeni,majd ezután kell még Vermoxot szedni 3napig 2x1 tablettát. Ez utóbbit,a Vermoxot  pontosan14 nap elteltével meg kell ismételni(!!),tehát szintén három napig 2x1 Vermox tablettát kell szedni. Ez az adagolás persze csak felnőttre vonatkozik. A gyógyszerszedést pontosan be kell tartani,nem szabad elfelejteni a bevételt! Ha így dozírozzák a gyógyszert,garantáltan megszűnik a "cérnagiliszta" fertőzés!


     


    Az ismétlés azért fontos,mert a bélben lévő peték nem mindig pusztulnak el az első adag gyógyszerre és pontosan 14 nap alatt fejlődnek ki a maradék petéből a férgek. Ezt a tényt sok orvos nem veszi figyelembe,ezért visszatér a panasz és/vagy nem gyógyul meg a fertőzés.


     


     


     


     


     


     


     

    előzmény:
    Korona23 (4)
    2017-01-16  11:05
  17. 2017. január 16. 16:1519.

    Fogalmam sincs, csak hallottam róla, házi orvost kéne megkérdezni róla, ill. ezt találtam:


    http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__immunrendszer-fer tozesek__6638441-a-decaris-es-a-vermox-ugyanazt-tudja

    előzmény:
    Korona23 (15)
    2017-01-16  14:20
  18. 2017. január 16. 14:5818.

    Gyanús, hogy külföldi utazásaim alatt szedtem össze és most jött csak ki komolyabb tünetekkel.


    Pedig mindenhol nagyon ügyelek, mindig van fertőtlenítő kendő és zselé is nálam.


    Nem csak húsról, zöldségről, gyümölcsről is lehetett.


    A visszafertőződés oka az lehet, hogy a peték, amiket hosszú ideig lerakott a bélrendszeremben, nem ürülnek ki a szervezetemből; és petékre a gyógyszer sem hatásos, csak a kifejlett példányokra.


     

  19. 2017. január 16. 14:3717.

    Szia, mivel a kutyáim sem voltak soha férgesek a sok nyers sárgarépától, hát, érdemes lenne enni, a Lidl-ben kapható "sárgarépa zölddel" finom.


    A benne lévő vitaminok, karotin, stb, is előnyödre lesz, ha éppen erre nálad nem is válna be.


    Azért nézd végig kritikusan, hol, hogyan étkezel, hol fertőződhetnél vissza....?


    Lehet, valami szuper bió cucctól, amit nem fertőtlenítesz eléggé?


    Bármi miatt lehet, a kutyásoknak van a legritkábban.


    Valamint az egész szegfűszeg, -szegfűbors és -fahéjjal vizet forralni, szobahőmérsékleten, ha megszomjazol, víz helyett inni. Nagyon hasznos, olvass utána!


    Kívánom, mielőbb győzd le őket!

  20. 2017. január 16. 14:2816.

    Nem tartok az orvostól, már nagyon soknál jártam az elmúlt hónapokban. A gyógyszert is utasításuknak megfelelően szedtem. De eddig nem haladtunk előre.


    A kiírt gyógyszer csak pár hétig tart, mivel 6db-os a kiszerelése és nem írják el hosszabb időre.


    Sok helyen viszont azt olvastam, hogy legalább 2-3 hónapig kellene hatásos eszközöket bevetni.


     

    előzmény:
    pszichothriller (13)
    2017-01-16  14:06
  21. 2017. január 16. 14:2015.

    Hallottam a Decarisról is, de azt nem írtak még fel. Most várok még egy székletvizsgálatot, lehet most majd felírják azt is, hogy ennyi idő után nem hatott a Vermox megfelelően.


    A Decaris erősebb hatóanyagú? Vagy miben különbözik a Vermox-tól?


    Jó lenne, ha adnának valami hatásosat, mert már egyre nehezebben bírom ezt a helyzetet.


     


     

  22. 2017. január 16. 14:1314.

    Decaris -t nem írtak fel?


    Én a Vermoxon kívül arról hallottam, de csak azt tudom, hogy felnőttnek van, gyereknek nem jó. De feltételezem, ha orvosnál jártál, akkor az orvosnak kellene róla tudnia...

    előzmény:
    Korona23 (7)
    2017-01-16  13:08
  23. 2017. január 16. 14:0613.

    Biztos vannak rá hatásos gyógynövények, nem vagyok benne jártas. A bükki füvesembernek (Gyuri bácsi) vannak boltjai, meg több elérhetősége, a honlapon is sok minden fent van érdemes megnézni vagy őt megkérdezni, ha ebbe az irányba viszed el a kezelést.


    Az orvostól miért ódzkodsz?

    előzmény:
    Korona23 (12)
    2017-01-16  13:45
  24. 2017. január 16. 13:4512.

    Bizony, vígan el vannak! Én pedig egyre jobban elkeseredem.


    Néztem még parazitaölő szereket, gyógynövényeket. Nem tudom, hogy melyik lehet hatásos. A leírások alapján a feketedió tinktúra jónak tűnik, legalábbis lehet, hogy érdemes lenne kiegészíteni vele a kezelést. Nem tudom...

Címlap

top