Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Psziché

Adry234
Létrehozva: 2019. július 7. 18:01

Sziasztok!


Bizonyára van hasonló fórum,de  frisset nem találtam!


Győrben szeretnék találni egy jó pszichiátert,az sem lenne utolsó szempont,ha pszichológus is lenne.


Valóban jót szeretnék,aki nem az óráját nézi amíg bent van a beteg.


Ha van ilyen fórum kérlek irányítsatok oda! Előre is köszönöm!


  1. 2019. július 19. 21:5810.

    Attól,hogy tudom az okot vagy sem (egyébként részben tudom) !


    Szóval ettől még nem találtam egy igazán jónak mondott,figyelmes orvost Győrben!


    Ha  valaki tud ilyet,ne tartsa titokban! :)


    Köszönöm!:)

    előzmény:
    castaneasativa46 (8)
    2019-07-11  14:18
  2. 2019. július 16. 07:539.

    Szerintem a lelki bajok gyógyításának itt nem alakult ki még a kultúrája. Pedig jó lenne. Nekem is kellene most valaki.

  3. 2019. július 11. 14:188.

    Az egykori OPNI-ban minden második beteget "szedálással" gyógyítottak. Lehetett depressziós, mániás, pánikbeteg és a többi...jól elkábították a dilibogyókkal, utána felmérték, hogy mennyi változás állt be. Persze az esetek többségében javult a betegek állapota, közben persze pszichoterápián gyakorlatoztatták a betegeket, hogy kinek mennyire változott a kommunikációs készsége. A beteg általában már attól jobban van, ha figyelnek rá - ez általában neuralgikus pontja az életvezetésnek. 


    Az is feltűnő, hogy minden évben rengeteg új "betegséget" fedeznek fel. Ez dicséretes lenne, ha igaz lenne. Sajnos, csak papíron diagnosztizálnak újabb és újabb kórisméket - feltehetően azért, hogy minél több gyógyszert lehessen törzskönyvezni. Hallottunk már kétévesnél "kommunikálási zavarról" ami egyenlő volt régen a hisztivel - és hasonlókról.


    Persze távol álljon tőlem, hogy általánosítsak, vannak súlyos esetek, de én úgy érzem, hogy egyesek nagyon rájátszanak arra, hogy felnagyítsák a problémákat, és a betegeket kiadásokba verjék. 


    A Te esetedben is szerintem a baj okát kell megszüntetni - mint minden esetben - kérdés, hogy tudod-e, hogy mi az az ok.

    előzmény:
    Adry234 (6)
    2019-07-10  22:52
  4. 2019. július 10. 23:237.

    Teljesen igazad van, szerintem egy jó szakember rengeteget számít!Ha nem válik be újat kell keresni (bár nehéz megtalálni a megfelelőt,ha valakinek komolyabb problémája van)


    Vegyünk egy erőteljesebb betegséget pl : 


     Kényszerbetegséget( obszesszív-kompulzív zavar) Nem gondolom,hogy ennél csupán egy iskola,vagy munkahely váltás könnyedén segítene!!

    Én is csak gratulálni tudok,hogy helyre jöttél!!!


     


     

    előzmény:
    Jenny Wilson (5)
    2019-07-09  09:49
  5. 2019. július 10. 22:526.

    Valószínű nekem is a baj okát kellene megszüntetni!!!


    Elgondolkodtató! ;)


     


     

    előzmény:
    castaneasativa46 (4)
    2019-07-08  22:49
  6. 2019. július 9. 09:495.

    Nem a pszichiáterszakma értéktelen, hanem az adott orvos nem volt a helyzet magaslatán. Ne általánosítsunk! Én azt sem értem, hogy minek vártál húsz évet. Ha egy terápia nem válik be, azt a páciens már pár hónap után észreveszi (és általában vált, vagy orvost, vagy módszert). De azért örülök, hogy rendbe jöttél, végül is ez a lényeg!

    előzmény:
    castaneasativa46 (4)
    2019-07-08  22:49
  7. 2019. július 8. 22:494.

    Engem egyébként évtizedekig kezelgettek ezzel-azzal, gyógyszert is írtak halomszámra. Diagnózis annyi volt, mint égen a csillag. Volt "character-neurosis", "maior depressió", anyámtyúkja... jártam pszichoterápiára, több, mint 20 évig, felállítottak mindenféle "kognitiv" elméletet...a helyzet jottányit nem változott. Mikor azután megszünt a munkahelyi feszültség, egycsapásra megoldódtak a gondok, mindenféle gyógyszeres kezelgetés nélkül. Persze óriási sértődés volt az ügyeletes pszichiáter részéről, megfenyegetett, hogy "majd meglátja, hogy ennek milyen következménye lesz..."


    Megláttam.


    Azóta kutya baj, semmilyen dilibogyót nem szedek, élek, mint hal a vízben./ Cca 15 éve/


    Lehet, hogy - szokatlan módon - a baj OKÁT szüntettem meg?


    előzmény:
    Adry234 (3)
    2019-07-08  17:03
  8. 2019. július 8. 17:033.

    Igen ezt én is így tudom,de van amelyik pszichiáter aki jobbára csak gyógyszereket ír fel,és a pszichológia területén igen gyengécske.


    Nekem az számít jónak,akivel tudok a gondjaimról beszélni,végighallgat,tanácsot ad.


    Nem lekezelő,ember számba vesz!Ennyi!


    Hahhóóó,biztos van ilyen fórum itt valahol,csak én nem lelem!

    előzmény:
    castaneasativa46 (2)
    2019-07-07  23:29
  9. 2019. július 7. 23:292.

    Én úgy tudom, hogy a pszichiáter egyben pszichológus is, csak ő recepteket is írhat. A pszichológus csak a lelki problémákkal foglalkozik, de receptet nem írhat.


     

Címlap

top