Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mandulaműtét jó döntés?

Liny06
Létrehozva: 2019. november 21. 00:00

Sziasztok. 


18 éves lány vagyok és van egy problémám. Kicsi korom óta nagyon gyakran begyullad a torkom, szinte állandóan beteg vagyok. 4 éves koromban apukám elvitt egy gégészhez aki mandulaműtétet javasolt de anyukám nem engedte így megmaradtak. Sajnos ez a dolog mostanáig is tart az elmúlt 3 évben pedig különösen rossz a helyzet. Havonta legalább 2x begyullad a torkom, és antibiotikum nélkül nem gyógyulok meg, de egy éve már szinte azzal sem, csak több doboz esetén.


Nagyjából két hónapja úgy döntöttem hogy elmegyek dr. Rüll Miklóshoz. Ő is a mandulaműtétet javasolta. Okt 27. Én történt volna a műtét, de lebetegedtem szóval az új időpont nov 22. Sajnos két hete ismét beteg vagyok és antibiotikummal sem sikerült meggyógyulnom. Viszont az aggodalmam a következő: nekem nem mandulagyulladásom (az maximum 10-szer volt életemben) hanem torokgyulladásom szokott lenni, nagy duzzadt de nem gyulladt mandulakkal. Láz és fulfajas nem jellemző, láz esetleg ritkán.


Nem tudom jó ötlet e műtét és bár már a kapuban állok, meg mindig kétségek gyötörnek. Vajon tényleg megoldja a dolgot két fontos szervem kidobasa?


Tanácsokat, véleményeket szívesen fogadok. Előre is köszönöm 

  1. 2019. november 27. 19:5930.

    Igen, a mandulagyulladás csak a tünet. Ha kiveszik a manduládat anélkül, hogy megtalálnák a gócot, ami okozza az állandó


    gyulladást, akkor az máshol fog kitörni. Ami nem biztos, hogy jobb lesz. Nekem a mandula kivétele után kezdtek fájni az izületeim, aztán jött még évekig ilyen-olyan gyulladás, végül kiderült, hogy mindezt autoimmun probléma okozza.


    Szóval végére kéne járni, mi okozza a bajt.

  2. 2019. november 26. 16:0529.

    OFF_ elkuldjuk Indiaba ?


     


    hatasos sajatos gyogyitas






    Indians Swallow Live Fish To Cure Asthma

     



    Kids forced-fed, thousands swallow LIVE FISH to heal breathing problems in India

    https://www.facebook.com/watch/?v=729009800582725


     


    https://www.facebook.com/watch/?v=729009800582725

    előzmény:
    demise (7)
    2019-11-21  20:57
  3. 2019. november 26. 16:0028.

     OFF : "A pácienst gyakran csak TÜNETILEG kezelik - DE NEM GYÓGYÍTJÁK!  Arra is van példa, hogy az okot szándékosan hallgatják el ..."


    Indiaban az egeszsegugyi miniszter is azt mondja , hogy a rakos megbetegedeseket   az elmult elet bunei okozzak 


     


    https://www.facebook.com/photo.php?fbid=736633950022937&set=a.145749145778090&type=3&theater 


    https://www.facebook.com/photo.php?fbid=736633950022937&set=a.145749145778090&type=3&theater


    https://www.facebook.com/photo.php?fbid=736633950022937&set=a.145749145778090&type=3&theater

    előzmény:
    castaneasativa46 (9)
    2019-11-22  13:11
  4. 2019. november 26. 15:4027.

    " Sajnos házi praktikák sem váltak be mint pl a lándzsas szirup, a homeopátiás bogyók..."


    Biztosan elmondtak Neked hogy egy torokgyulladas bacterialis , gombas fertozes ,de virus is okozhatja


    ezekre minden esetben mas es mas gyogyszert adnak.


    Remelem homeopathiast nem , 


    /ha beszeled az angolt olvasgasd   


    When the UK homeopathy sector issues a joint statement, hilarity is never far  
    When the UK homeopathy sector issues a joint statement, hilarity is never far 

     


    EDzard  Ernst    https://edzardernst.com/   


     


     

    előzmény:
    Liny06 (20)
    2019-11-25  00:04
  5. 2019. november 26. 15:3426.

    "Szerinted jó orvos akia mandulagyulladasra azt mondja hogy szopogassak tablettat... "


     


    csak ugy csendesen mondom nehanyuknak bacterium /gomba es virusolo hatasa van ./ flurbiprofent tartalmaznak / nonsteroid gyulladascsokkento szarmazekkal rendelkeznek /


     

    előzmény:
    Mozdonj (23)
    2019-11-25  07:22
  6. 2019. november 25. 22:0725.

    Es ha nem lenne elég a gépben az adat vagy a papír amit viszek mindig elmondok mindent az orvosomnak hiszen tudom hány évet tanult és tippelni is tudom hány embert gyógyított 

    előzmény:
    Liny06 (24)
    2019-11-25  22:04
  7. 2019. november 25. 22:0424.

    Először is. Azért váltottam egyik ponton orvost mivel anyukám építészmernok sokat költöztunk a munkája miatt, pl Nagykanizsa, Budapest, Székesfehérvár, Csór, külföld stb...  Az orvosi papírjaim, pont emiatt nyomtatva vannak, bár gépben is megtalalhato. Másik részben pedig nem te mondtad hogy az orvosomnak börtönbe a helye?.... Azért járok hozzá vissza mert főleg Fehérváron vagyok, Mivel gimi óta nem megyek messzebbre, és mert itt ő a legjobb, a másik pedig magánorvos, ő már többször mentette meg az életem ( asztmarohamok.) és ha végső esetben a rendes orvosom szava nem elég meggyőző számomra, akkor megyek hozzá.


     


    Szerinted jó orvos akia mandulagyulladasra azt mondja hogy szopogassak tablettat mert ez csak megfazas, és utána két napra rá a kórházban kötök ki? Nem volt értelme váltani? Másik: 4 orvos nézett rá a torkomra a mononal és egyik sem küldött vérvételre, egy darab se! Aztán asztmarohamot kaptam mivel annyira összeszorult már a torkom és a kórházban jöttek rá.


     


     


    Házi praktikak szoktak működni, öcsémnek, anyunak, apukámnak és barátaimnak remekül használnak, sőt nekem is néha de van az az állapot amikor már nem. Olyankor szoktam ezeket használni amikor az orvos nem ír antibiotikumot, mint pl most azt mondta a kórházban a gégészem hogy nem kell írni mert csak rosszabb lenne, inkább használjam ezeket. :)


     


    És orvosira készülök....... Szóval szerintem három év sima és három ev emelt biosz (csak gimi) után valamint kémia után van fogalmam az emberi testről. Ezzel nem azt mondom hogy orvos vagyok vagy többet tudok akárkinel de szerintem azért valamennyi eszem csak van hozzá.


     


    Én sem szeretem a házi gyógyítókat, akik csak azért sem mennek orvoshoz meg ha 40.fokos lázzal fekszenek is otthon de nem kell attól még eltelni, csak ésszel kell használni őket. 


     


     


    Szerintem a példám, hogy akárhányszor beteg voltam, elmentem orvoshoz, írt antibiokumot, bevettem, nem működött, házi praktikak, az sem... Nem tudom mit tehettem rosszul. :) 

    előzmény:
    Mozdonj (23)
    2019-11-25  07:22
  8. 2019. november 25. 07:2223.

    Szeretnek feltenni egy kerdest : latvan hova jutottal , abban egyetertesz-e , hogy a peldadat nem szabad kovetni ?

    előzmény:
    Liny06 (21)
    2019-11-25  00:09
  9. 2019. november 25. 07:1822.

    Jol nezzed ezt meg : NEM NEKED IROM , HANEM AZOKNAK A BETEGEKNEK , AKIK A NETEN TEGED OLVASVA KOVETNéK  A PELDADAT . OK?

    Ez a hozzaszolas igazolja azt , amit mondok .
    Az alternatif szarakodasok/ongyogyitasi kiserletek  kesleltetik az orvoshoz fordulast es vegul a beteg sokkal rosszabb allapotban vegveszelyben kerul "tudomanyos"= valodi   kezeles ala.
    /// lasd: "...Sajnos házi praktikák sem váltak be mint pl a lándzsas szirup, a homeopátiás bogyók, a propolisz... Bíborkavirág cseppek és még sorolhatnam..." ///


    A sok alternativ ongyogyitasi probalkozas azt mutatja , hogy a tudomanyos gyogyitasban mar megrendult a "beteg" hite....= orvostol orvoshoz megy , mert "rosszak" , de azert  2-hoz a mind rosszbol "visszajar" .??
    /mintha Mo-n is lenne kotelezo haziorvos , akihez a nevet le kell adni... ez azert van , hogy koordinaljak/atnezhetobbe tegyek az egyennel tortent egeszsegugyi problemakat.../
    Nagy problema ez : amikor egy orvos koveti a beteget , akkor tisztaban van az egeszsegi allapottal es a kapott kezelesekkel.
    Az "orvosok" vannak hibaztatva , de mit csinaljon az orvos , akihez beallit egy torokfajos es nem mondja el se a tobbi orvost , se a ladzsas szirupot , se a homeopatias bohockodast se a biborviragot stb...
    Mert az orvosok ezt mondjak : a beteg egyszeruen elhallgatja az elozmenyeket , mert tudja , hogy azokat valodi orvos nem helyesli...
    A csokbetegseg = mononukleose ? ... az viralis .
    Ott csak akkor kapsz antibiotikumot , ha sulyos szovodmenyek vannak...nem igaz , hogy nem volt legalabb egy verkep.

    Ami az ilyen beteggel tortenik , az nem az "orvosok" hibaja.
    Az a tanacsado marinenik hibaja.
    Es itt is van tanacsado s a hal "kapott" a "cipojere" : majd utananez a 18 eves okos fejevel az allapota "okanak"...

    előzmény:
    Liny06 (20)
    2019-11-25  00:04
  10. 2019. november 25. 00:0921.

    Bocsánat a helyesírási hibák miatt, de most nem volt erőm javítani és a telefonom automatikusan külön ír dolgokat, valamint én is gyorsan helytelenül gépelek olykor. 

    előzmény:
    Liny06 (20)
    2019-11-25  00:04
  11. 2019. november 25. 00:0420.

    Kedves választandó. Gulyás Evelin a nevem, más a Nick nevem mert már volt gyakori kérdés oldalam az email címemem szerint, itt fórumot direkt emiatt csináltam. Ezért más a nevem. A becenevem a barátaim között Lini. A születési dátumomban pedig ott a 6os szám.


     


    Igen nagyon sokat vagyok beteg és nagyon sok antibiotikumot szedtem, és igen ennek lettek mellékhatasai, pl azért nem műtöttek meg pénteken és vagyok még mindig kétségbe esve mert az utolsó két vervetelen ( kedd és csütörtök) verzekenyseget láttak. Az orvosom szerint az egy vagy másfél hete beszedett antibiotikumom lehet a hibás ugyanis eddig soha nem volt gondom ezzel.


     


    A háziorvosok írjak számomra az antibiotikumot soha nem játszanek a testemmel és netrol sem szereznem be de hadd ne magyarázkodjak. Az elmúlt 3 évben összesen 5 házi orvosom volt, ebből 2hoz vissza is járok, de volt hogy ügyeletre kellett mennem mert pl felfaztam és rögtön kellett segítség vagy alig kaptam levegőt a torkom miatt. Lehet hogy nem annyit szedtem amennyit írtam de a havi 1 amúgy biztos hogy meg volt és igen 9. Osztály végén, ( most végeznék de mivel 3 hete nem engednek iskolába a szüleim és az orvosok, és több mint egy hónapot beteg voltam évet kell ismetelnem majd de ez most mindegy) csókbeteg lettem. Ekkor mivel nem teszteltek az orvosok összesen 7 doboz antibiotikumot szedtem be. Ekkor kórházba is kerültem. Remélem megfelelően válaszoltam számodra. De többet nem fogok ugyanis semmi értelme az ilyen vadaskodo embereknek


     


     


    A többi választ pedig köszönöm. Sajnos házi praktikák sem váltak be mint pl a lándzsas szirup, a homeopátiás bogyók, a propolisz... Bíborkavirág cseppek és még sorolhatnam.


     


    Abban én is biztos vagyok hogy már goc és a szívemre is kezd ramaszni, félek tőle. Félek hogy beteg maradok. Ezek szerint járt így már más is. Igyekszem majd megkerssni a rendes okát. 

    előzmény:
    Mozdonj (17)
    2019-11-24  07:05
  12. 2019. november 24. 21:2119.

    Ez azért nem állja meg a helyét, mert maga a háziorvos ismerte el, hogy igazam van, és feleslegesen szedtem be a gyógyszert. /A cukor gyógyszerről van szó/ Persze nem verte a mellét, mert én annyira doktort még nem láttam feldúlva, mint őt, de a tény az tény! Elismerte , megszüntette a gyógyszerfelírást - azóta sem szedek semmit immár tíz éve - és passz.


    Egyébiránt az orvos sem ellensége a saját pénzének. Ha lelkiismeretesen jár el, az okot szünteti meg - és nem fedi azt el a gyógyszer szedésével - bizony rosszul jár, mert sem a paraszolvenciát, sem a gyógyszer forgalmazás után járó jutalékot nem kapja meg. Bár az orvosok fizetése általában nem magas - nem véletlen, hogy aki teheti Nyugatra húz el - annál azért több, mint ami a köztudatban van, persze a jóból semmi nem elég.


    Szerintem mindig kritikusnak kell lenni még az orvosok tevékenységét illetően is, mert ő is ember, és ha több doktort kérdezünk, hamarabb kiderülhet az igazság. Az, hogy az emberek átlagéletkora magasabb, mint régen, tény, de ez nem mond ellent az előbb leírtaknak.


    előzmény:
    Mozdonj (17)
    2019-11-24  07:05
  13. 2019. november 24. 07:0718.

    elhizuk=elhuzik   /=keres egy ujabb orvost/

    előzmény:
    Mozdonj (17)
    2019-11-24  07:05
  14. 2019. november 24. 07:0517.

    kis hazánkban még mindig sajnálatosan alacsony a betegség okának feltárása. A pácienst gyakran csak TÜNETILEG kezelik - DE NEM GYÓGYÍTJÁK!  Arra is van példa, hogy az okot szándékosan hallgatják el - persze nem akarok vádaskodni - mert a tájékozatlan beteg így marékszámra szedi be a drága gyógyszert


     


    ??????????...
    Nem igaz , amit itt mondasz .
    Egy verkepbol tobbet tud/lat az orvos , mint a Te össz "ki jar az en cipomben" tudomanyod...AZ a problema , amikor nem azt mondja az orvos , amit a beteg szeretne es elhizuk masikhoz es masikhoz.....

    Rosszat teszel szendevo betegeknek azzal , hogy az orvoslasban/a meggyogyulas lehetosegeben megingatod a hituket...
    Elobb-gyogyulas helyett keslelteted az orvoshoz fordulasukat , s ezzel sulyosbitod az allapotukat ,  hulye altarnativ tanacsokkal , ongyogyitasra serkentessel...
    Ez a hulye csaj is pont ezt csinalja : Itt "nem jatszik" , de a gyakorikerdeseken valaszolgat es mar visszaszivta a harom ev ota havi ketszer beszedett antibiotikumot...
    Kerdesemre , hogy ki a feszkes irja neki ezt a halom antibiotikumot , eloszor "priviben"" odapimaszolja az orrom ala  , hogy "haziorvos irja az antibiotikumot " .
    Miutan megirom nyilvanosban , hogy dutyiban a helye az orvosanak , visszairja , hogy : JAaaa, lehet , hogy nem havonta ketszer szedek antibiotikumot , de egyszer , amikor "csokbeteg" voltam...bla bla bla....

    Valami eredmenyt csak felmutat az orvostudomany : ma nem 40 eves az atlag eletkor , hanem atlagosan a VILAGON 80... s lehetnel beteg Afrikaban , ahol , ha van , fel aszpirint adnak a jakaranda fa alatt a sorban varakozo haldoklo rakos nonek...

    Ez a nick eleve hazudozik : felvetett egy temat , mert  unatkozik .
    gyakori 1 old
    gyakori 2 old
     

  15. 2019. november 23. 23:4816.

    Derék dolog, hogy véded a mundér becsületét, de most én nem érzem az igazadat. Én a vércukorszint mérő értéke alapján itélek - amit időről időre a háziorvos által kiírt laborvizsgálattal ellenőrzök. Ha az érték megfelelő - akkor nincs hiba. Ugyanez a helyzet a vérnyomásmérővel. 

    előzmény:
    sabangela (14)
    2019-11-23  11:27
  16. 2019. november 23. 11:3115.

    Milyen jó, hogy az NLC fórumozóihoz fordultál, hiszen itt nagyon sok az orvos, gyakorlatilag mindenki. Látatlanban adunk neked tanácsot, ajánlunk gyógymódot, nem kerül semmibe. A következmények pedig a tieid.


    Csak így tovább.

    idézet:
    demise (7)
    2019-11-21 20:57:38

    Nem artana ha az ilyen es hasonlo forumokon is ott lennenek " alruhaban " .Kulonben meg lehet hogy ez egy fizetett reklam ami tanacskeresnek van alcazva 

    előzmény:
    demise (7)
    2019-11-21  20:57
  17. 2019. november 23. 11:2714.

    cukor demonizalasa? Gaz orvosok  akik  9- 12 ev tanulmany utan megkeseritik betegeik eletet?hatott Rad a sok hulyeseg ? Mindenkinek joga a sajat hite es mukodik a termeszetes selekcio .

    előzmény:
    castaneasativa46 (11)
    2019-11-22  19:36
  18. 2019. november 22. 20:1313.

    előzmény:
    Zsánna (12)
    2019-11-22  20:00
  19. 2019. november 22. 20:0012.

    Igen, maximálisan így van, azok vagyunk, amit eszünk.


    Sokszor sikerül sajnos a napi rohanásban figyelmen kívül hagynunk.


    Köszi, hogy leírtad!


     

    előzmény:
    castaneasativa46 (11)
    2019-11-22  19:36
  20. 2019. november 22. 19:3611.

    Szerintem mind a két tünetegyüttest a sok szénhidrátféleség fogyasztása okozza.


    A szénhidrátokat a hasnyálmirigy bontja le, de az ősember nagyságrenddel kevesebbet fogyasztott, mint mi. Szinte minden élelmiszerféleségben szénhidrát van, olyasmiben is, amire nem gondolnánk /öntetek, ketchup, paradicsompürék, stb. / Mivel mi az ősember  génjeit örököljük - amik nem változnak egy-két száz év alatt - a hasnyálmirigyünket túlterheljük, ami egy idő után cukorbetegséget, magas vérnyomást - a lerakódások miatt - de akár Alzheimer-kórt is okozhat. Az is kézenfekvő, hogy egy régóta fennálló állapoton nehezebb változtatni, mint egy frissen kialakulton - ez a magyarázata annak, hogy a 2-es típusú  cukorbetegséget előbb lokalizáltuk, mint a magas vérnyomást. 


    A puding próbája az evés - szoktam mondani, és eszerint is ítélem meg a diéta vagy vmi egyéb tevékenység eredményét. A depresszió tünetegyüttese az idegi túlterhelés mérséklésével magától megszűnt. A cukorbetegség a szénhidrátféleségek fogyasztásának a mérséklésével  tünetmentessé vált. Úgy tűnik, hogy a magas vérnyomás is mérséklődik - 115 - 135-ös felső érték körüli - amióta lényegesen több rostos ételféleséget, és sokkal kevesebb szénhidrátot fogyasztok.


    Persze ez nem lehet szentírás. Minden ember más egy kicsit. Én csak a saját tapasztalataimat írom le, amik valószínűleg másnál is használnak, de LEHET, HOGY NEM!  Mindazonáltal egy próbát lehet, hogy minden érintettnek megér.

    előzmény:
    Zsánna (10)
    2019-11-22  15:14
  21. 2019. november 22. 15:1410.

    Elárulod, hogy a cukor- és a magas vérnyomás kordában tartására milyen módszered van?


    Biztosan sok embernek lenne hasznára!

    előzmény:
    castaneasativa46 (9)
    2019-11-22  13:11
  22. 2019. november 22. 13:119.

    Nekem is kivették tizenéves koromban a manduláimat, és a betegedések - amit hasonlóak voltak a tiedhez - megszüntek - egy ideig. Utána viszont újra kezdődtek, mert a betegségek OKÁT - ami nem a rossz mandula, mert az csak egy szerv, ami igyekszik a fertőzéseket lokalizálni  - nem szüntették meg. Azt sehol nem olvasom, hogy mi a gyakori megbetegedések OKA. /A mandula csak egy, a fertőzések leküzdésére "szakosodott" mirigy, ami persze az állandó igénybevétel hatására idővel tönkremegy, és fertőzési góccá válik./


    Tehát: mi a megbetegedések oka? 


    Persze a tönkrement és fertőzési góccá váló mandulát valószinüleg indokolt eltávolítani, de ezt azonnal a kivizsgálásnak és az ok feltárásának kellene követnie. /Egyébként úgy tudom, hogy néhány kisebb hasonló funkciót betöltő mirigy van az emberben, amik átveszik az eltávolított szervek funkcióját./ 


    Nem tudom elhallgatni azt a körülményt, hogy kis hazánkban még mindig sajnálatosan alacsony a betegség okának feltárása. A pácienst gyakran csak TÜNETILEG kezelik - DE NEM GYÓGYÍTJÁK!  Arra is van példa, hogy az okot szándékosan hallgatják el - persze nem akarok vádaskodni - mert a tájékozatlan beteg így marékszámra szedi be a drága gyógyszert - ami a tüneteket enyhíti ugyan, de nem gyógyítja. Én tíz évig szedtem feleslegesen a depresszió ellenes gyógyszereket - mikor megszüntettem a kiváltó okot - ennek is van vagy tizenöt éve . a "betegség" nyom nélkül eltűnt. A cukorbetegség gyógyszerrel hasonló volt a helyzet. Most küzdök a "magas vérnyomás betegség" leküzdésével - egyenlőre jó eredménnyel, mert a vérnyomási értékek lefelé tendálnak...


    Remélem, tudtam segíteni.

  23. 2019. november 22. 05:598.

    Milyen jó, hogy az NLC fórumozóihoz fordultál, hiszen itt nagyon sok az orvos, gyakorlatilag mindenki. Látatlanban adunk neked tanácsot, ajánlunk gyógymódot, nem kerül semmibe. A következmények pedig a tieid.


    Csak így tovább.

    idézet:
    demise (7)
    2019-11-21 20:57:38

    előzmény:
    demise (7)
    2019-11-21  20:57
  24. 2019. november 21. 20:577.

    Milyen jó, hogy az NLC fórumozóihoz fordultál, hiszen itt nagyon sok az orvos, gyakorlatilag mindenki. Látatlanban adunk neked tanácsot, ajánlunk gyógymódot, nem kerül semmibe. A következmények pedig a tieid.


    Csak így tovább.

Címlap

top