Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyomorsav, epe, máj

Dorixd1992
Létrehozva: 2019. december 3. 06:23

Sziasztok! 27 éves nő vagyok, jelenleg 15 hetes kismama. Már terhesség előtt is szenvedtem a gyomorsavval, gyomorfajdalommal, de most nagyon durván elő jött és félek, hogy árt a babának is 🙄


Rövidke történetem: kb 4 éve kezdődött a stressztől a gyomor fájdalom aztán jött a sav és sok sok más emesztorendszeri probléma. Jártam gyomortukrozesen már 2x is az utóbbinál refluxot állapított meg az orvos. Kaptam gyógyszert, akkor nem is volt olyan erős tünetem. Kb 6 hetes terhes lehettem mikor megint elő jött, a jobb mellem alatt majdnem egészen közepén a mellkasomnal fájdalmat éreztem éves közben, azóta folyamatos a fájdalom, ha kicsit többet eszem vagy épp iszom egy pár korty szénsavas üdítőt, hirtelen annyira belefajdul hogy össze kell gornyednem, erős szúró érzés ami az egész jobb oldalamon athalad végig a lapockámba, pár percig tart és elmulik. Annyira félek hogy valami komolyabb bajom van, mit nyomhat ott a puffadt gyomor ami ennyire fáj? Voltam háziorvosnál, de elküld mivel kismama vagyok és mit kezdjen velem 😥😪

  1. 2019. december 5. 08:2820.

    Köszönöm szépen a valaszaitokat! Kedden mindenképp megnézetem. Ma reggel felkeltem gyorsan ittam pár korty vizet és annyira bele fájdult a jobb oldalam a, 5 perc múlva kihanytam és már csak tompa fájdalom maradt, ez is lehet az epe? 

  2. 2019. december 3. 22:3919.

    Egy hasi UH biztosan nem árthat, hogy az epekövet kiszűrjék. De tudnod kell, hogy az epehólyag kiürülésének nehézsége úgy is fennállhat, hogy nincs epekő. Ilyen vagyok én, ezért elmondom a tapasztalataimat és hogy mi segít. Tünet: időnként elakad az epesavam, görcsöl, fáj, rosszul vagyok akár ájulásig. Okozhatják pl. tonhal, hagyma, gomba, de néha random bármire így reagálok, amire azután máskor nem (pl. volt már vörösbortól, szódától, sárgadinnyétől volt már rohamom). 


    Kétévente nézetem UH-on, de azt mondták legutóbb, "kár, hogy nincs köve, azt legalább ki lehetne venni". Szóval azt mondták, hogy beidegződési probléma is lehet, hogy időnként ilyen tünetem van konkrét ok nélkül. 


    Nekem az segít, hogy ilyenkor szedek görcsoldót (papaverint) és epehajtót (pl. Rowachol vagy mentatea vagy Cholagol cseppek). Már akkor beveszem, ha kicsit nehezebbet eszem és érzem a furcsa nyomást a gyomrom táján, illetve pontosan ott, ahol te is írod: kissé jobbra és lent a gyomromtól. Az a lényeg, hogy ne hatalmasodjon el a fájdalom, mert akkor már gyulladásig tud fokozódni. De már rutinosan nem várom ki, hogy súlyosbodjon. A felsorolt epehajtók szerintem veszélytelenek a babára, ezek gyógynövényekből vannak. A görcsoldót beszéld meg orvossal, igazából nem annyira fontos, mint a másik. 


    Remélem, tudtam segíteni. 

  3. 2019. december 3. 20:0518.

    Akkor bízzunk benne, hogy ha ezeket időnként alkalmazod, meg is oldod a problémát!


    Nagyon fontos, mit étkezünk, próbálj csak házi kosztra átállni, ha eddig nem azt etted volna.


    Magadnak kell megfigyelni, mely ételek azok, amiknél a tünetek felerősödnek, és azokat minimalizálni, vagy ha tudod, egy időre elhagyni az étkezésből.


    Remélem, sikerül megoldanod!

    előzmény:
    Dorixd1992 (15)
    2019-12-03  10:36
  4. 2019. december 3. 15:1917.

    Lehet vicces, de kismama vagyok és igen is meg kívánom a kólát néha néha, mikor nem voltam akkor tudomásul vettem, hogy nem szabad és nem is ittam, de akkor is voltak ilyen panaszaim csak enyhébben. Inkább azt mondom hogy legyen epe bajom, csak derülne már ki valami 

    előzmény:
    terdszelikatica (16)
    2019-12-03  13:58
  5. 2019. december 3. 13:5816.

    Kedves válaszolok! Ma mindenki ingerültebb a kelleténél? Gyorsan írtam reggel és a telefonom vagy ki javítja ekezetesre vagy nem.  Eddig még csak a 12. Uh-n voltam és vérvételen, január 3.-án lesz a következő vizsgálat, a közben még egy belgyógyászatra is el kell mennem a vérvétel eredményével. Ott meg fogom említeni a problémát!


    Tudom, hogy nem szabad szénnsavasat inni, de néha néha megkívánom és muszáj 2 kortyot innom. 

    idézet:
    Dorixd1992 (9)
    2019-12-03 09:48:13

    " ... tudom hogy nemszabad inni ,de neha megkivanom ...."  orvos ismerostol hallottam , betege   epeholyag problemakkal kuszkodott es gyakran hivta.Egy ilyen alkalommal ezt hallja a telefon tuloldalarol : Doktor Ur! Doktor Ur! Jojj jojjon es hozza a Bila Git injekciot , tejfeles toltottkaposztat foztem es most megfogom kostolni .


     

    előzmény:
    Dorixd1992 (9)
    2019-12-03  09:48
  6. 2019. december 3. 10:3615.

    Nagyon szépen köszönöm a tanácsaidat és a jó kívánságodat! Nagyon rég terveztünk babát, 3 év alatt míg nem sikerült rengeteg vizsgálaton voltam, de igazából csak a gerd reflux derült ki semmi más, voltam Uh-n is, tükrözésen, röntgenen, de akkor semmi mást nem találtak. 

    előzmény:
    Zsánna (13)
    2019-12-03  10:23
  7. 2019. december 3. 10:2714.

    Helyedben a főtt krumplit hanyagolnám, amúgy sem igazán egészséges.

    előzmény:
    Zsánna (13)
    2019-12-03  10:23
  8. 2019. december 3. 10:2313.

    Különösen kismamakánt az emésztőrendszer természetes karbantartására kell törekedned.


    Pár naponta fogyassz héjában sült krumplit, valamilyen kis olajjal meglocsolva, letisztítja, és az esetleges sebeket az olaj filmrétegként bevonja, hogy amíg rajta van, gyógyulni tudjon.


    Az avokádó szintén takarítja az emésztőrendszert, azt is ajánlott legalább hetente egy alkalommal.


    Cikóriát lehet kapni instant is már, nekem a natúr jön be, amihez kapucsínót keverek. Epe-máj tisztítására kíméletesen jó, mivel a gabonatartalma általában magasabb mint a cikória.


    Okozhatja akár epe is a fájdalmat, csak esti fogyasztásra só nélkül a retek sokat segíthet.


    A helyedben alaposan kivizsgáltattam volna magamat, és miután rendben vagyok, vállaltam volna a babát.


    Ki tudja, mennyit érzékel mindebből, amit leírtál!:((


    Szülés után mindenképpen járj a végére, mi okozza, és mi a gyógymódja.


    Remélem, addig is ezek enyhíthetik a panaszaidat!


    Szénsavasban különösen a citrus tartalmúak nem javasoltak, talán ha ezt figyelembe veszed, fájdalommentesen bűnözhetsz a pár korttyal néha!


    Kívánom, legyen egy szép egészséges kisbabád!


     

  9. 2019. december 3. 10:1612.

    Rendben van, mindenképp. Jövőhét kedden belgyógyászati vizsgálaton is meg említem hátha tudnak valami okosat mondani. A héten haziorvoshoz is vissza megyek, egy uh beutaloert, nézzék meg az epemet is, arra is gyanakszom, habár nem tudom, hogy az epe kivaltana e fájdalmat mozgásra, nyomasra is 

  10. 2019. december 3. 10:1311.

    Van büfögés is, puffadás is

    előzmény:
    Mozdonj (2)
    2019-12-03  06:54
  11. 2019. december 3. 09:5710.

    Terhesseg 3 trimestereben reflux nelkul is siman elofordulnak / elofordulhatnak ilyen tunetek . Ilyenkor tobbszor kevesebb elelmiszer bevitelt es nehany " jobb ha keruljul " gyumolcsot, zol


    dseget , uditot ...javasolnak .Mindenkeppen emlitsd meg kezeloorvosaidnak . Majd gyere es szamolj be Ok mire tippeltek, mit javasoltak ! 

    előzmény:
    Dorixd1992 (9)
    2019-12-03  09:48
  12. 2019. december 3. 09:489.

    Kedves válaszolok! Ma mindenki ingerültebb a kelleténél? Gyorsan írtam reggel és a telefonom vagy ki javítja ekezetesre vagy nem.  Eddig még csak a 12. Uh-n voltam és vérvételen, január 3.-án lesz a következő vizsgálat, a közben még egy belgyógyászatra is el kell mennem a vérvétel eredményével. Ott meg fogom említeni a problémát!


    Tudom, hogy nem szabad szénnsavasat inni, de néha néha megkívánom és muszáj 2 kortyot innom. 

  13. 2019. december 3. 09:278.

    gyakran osszetevesztheto a reflux es az infarktus tunete , jo lenne ha gastroenterologushoz fordulnal .

  14. 2019. december 3. 09:257.

    GERDnel felhivjak a paciens figyelmet arra hogy szensavasat ne fogyasszon .!!!!!!!!!!

  15. 2019. december 3. 09:236.

    bofoges nincs ?

  16. 2019. december 3. 07:185.

    Persze hogy "elkuld" , ha igaz ez a mese .
    Ha igaz lenne a torteneted , mint "kismama" , akkor rendszeresen vizsgalnanak , nogyogyasz tanacsolna es mar kivalasztottad volna , kinel fogsz szulni es ki figyel rad es a magzatra  a szulesig...


    Milyen terhessegi vizsgalatokon estel mar at ?

    előzmény:
    Dorixd1992 (3)
    2019-12-03  07:02
  17. 2019. december 3. 07:104.

    // off Ez az ekezet-nem ekezet az irasodban honnan jon ?//

  18. 2019. december 3. 07:023.

    Bocsánat nem gondoltam, hogy így fogja kiadni! Hiába megyek dokihoz ha elküldenek. 

    előzmény:
    Mozdonj (2)
    2019-12-03  06:54
  19. 2019. december 3. 06:542.

    Allatira zavaro ez a sok idetlen emotikum!!


    Orvoshoz menj , a baba erdekeben . Itt megis mi a peneszt varsz ?

Címlap

top