Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mit tegyek most?

Viktor77
Létrehozva: 2020. február 5. 22:57

Tisztelt Fórumtársak! 43 éves, 5 gyermekes édesapa vagyok. A középső (17) és a legkisebb (13) fiam is sajnos hasonló mozgásszervi megbetegedéssel küzd. Csak éppen ellentétes oldalon. A nagynak a jobb lábszára korlátozottan mozog valamint az egyensúlyérzéke is csak baloldalon van és ott is minimális, így még a cipőjét sem tudja egyedül felvenni. Sajnos a 13 éves fiamnak hasonló problémája van, csak éppen a másik oldalon áll fenn nála a probléma. Orvosilag sajnos nem gyógyítható. A tömegközlekedés megoldhatatlan, mert egyszerűen a buszra fel, ill. buszról leszállással nagyon nagy problémájuk lenne. Hozzánk közel levő mindkét oldali buszmegálló olyan, hogy nincs járda. Alacsony padlós busz pedig erre fele nincs.


 


A nagyobbik lányom valamint a legidősebb fiam egyetemre jár (nem lakik már itthon), a legkisebb fiam meg 2. osztályos tanuló.


 


A nejemnek és nekem is van autónk. Ám sajnos a nejemé jövőhéten csütörtökön megy vizsgára, így jelenleg teljes körű szerelői vizsgálat miatt szervizben van. Nekem pedig munkaeszközöm. A héten megtudtam még oldani, hogy 6 helyett 9 órára mentem dolgozni és délután elmentem a gyerekekért a suliba.


 


Sajnos tegnap, amikor a boltból kijöttem, kiment a bokám. Már tegnap estére nagyon bedagadt. Azóta csak rosszabb lett, sőt már be van kékülve, zöldülve és minden mozzanat iszonyúan fáj. A probléma az, hogy éppen ennek nyomán derült ki, hogy a feleségemnek a jogosítványa is lejár jövő kedden (még jó, hogy megnéztük, mert úgy emlékeztünk, hogy csak jövőre).


 


 


 


Szerintetek mi lehet a bokámmal és mit csináljak vele valamint az autó- és iskolakérdéssel?


 


 


 


Falun lakunk. Orvos csak a városban van és ügyet is csak ott lehet személyesen intézni.


 


 


 


A tanácsotokat előre is köszönöm!

  1. 2020. május 10. 07:2953.

    Kedves Mozdonj! Vagy inkább hívjalak antironiának?


    Vélhetően ismered azt a kommunista módszert, hogy vádold meg ellenfeleidet azzal, amit te magad követsz el vagy akarsz elkövetni, így már mindenki az ellenfeleidre fog gyanakodni, amikor elköveted az adott cselekményt. Úgy veszem észre, hogy te és antironia pont ezt a tempót követitek, ami miatt bennem felmerül az a gyanú, hogy amivel ti engem vádoltok, már el is követtétek esetleg jóval korábban.

    idézet:
    Viktor77 (45)
    2020-02-08 10:09:37

     


     


    .........

    előzmény:
    Viktor77 (45)
    2020-02-08  10:09
  2. 2020. február 17. 20:1652.

    Felkerestük a honlapon megadott elérhetőségen a Mozgáskorlátozottak Egyesületének Országos Szövetségét, ahol tisztességgel fogadták a megkeresésünket és válaszoltak a kérdéseinkre. Ezek nyomán a feleségem elsőbbségi levél formájában elküldte a gyerekek személyes adatait tartalmazó okiratok másolata mellett az összes eddigi leleteiknek a másolatát, a korábbi támogatást megszüntető határozatoknak a másolatát, a bírósági ítéletek másolatát.


    Az Egyesület erre is reagált már. Minden olyan segítséget, ami jelenbéli és jövőbeli időkben általuk nyújtható a gyerekeknek és nekünk is, abban segíteni fognak. Rajtuk keresztül már most feltudtuk venni a kapcsolatot egy hasonló helyzetben levő - és hozzánk viszonylag közel élő - családdal is, akik hasonló helyzetben vannak, mint mi. Csak talán annyival jobb a háttér, hogy a háziorvosuk és a kezelőorvosuk már a kezdet kezdetén felvilágosította őket a lehetőségeikről (ez nálunk nem történt teljes körűen meg - kivéve a kiemelt családi pótlékot és egészen 2017-ig az ápolási díjat).


    Kedves Niki! Minden eddigi tanácsodat köszönöm! Amennyiben vannak még javaslataid, tanácsaid szívesen fogadom.


    A tanácsadást persze másoktól is szívesen fogadnám....

    előzmény:
    Nikita 666 (43)
    2020-02-07  21:29
  3. 2020. február 17. 20:0751.

    Február 8-án elmentem a sürgősségire. Ott megvizsgáltak, majd elküldtek röntgenre, ami törést nem mutatott. A szalag-szakadás gyanúja merült fel, de ennek megerősítéséhez MR vizsgálat kellett, amit akkor nem tudtak elvégezni, így a kezelésemet megkezdő orvos benntartott. Másnap technikai okok (gépprobléma) miatt továbbra sem tudták megcsinálni a kellő vizsgálatot. Végül 10-én megtörtént az MR vizsgálat. Ez megerősített, hogy a bokámba az elülső szalag részlegesen elszakadt. A múlthétre gipszsínt (egyfajta nem zárt fekvőgipsz) kaptam, amit ma járógipszre cseréltek, amit 2 hétig kell majd viseljek. Aztán nagyjából 3 hét bokarögzítő fog következni. A dolog menetét kb. így vázolta fel a kezelőorvosom.


    Akinek van bokaszalag-szakadással kapcsolatos tapasztalata az kérem írja meg! Előre is köszönöm!


    Milyen lesz, amikor leveszik a gipszet? Milyen lesz a bokarögzítő? Mire számítsak azután, hogy ez a nagyjából 6 hét letelik (pl. gyógytorna, terhelhetőség)? Milyen hatással lehet egy ilyen sérülés hosszabb távon rám (bokámra) nézve - sérülékenység, időjárási frontérzékenység stb.??

  4. 2020. február 17. 20:0650.

    1. Nem a vizsgálattól féltem, hanem az esetleges következményektől.


    2. A családom minél szélesebb körű ellátásának biztosítása.


     


    A gyerekeim biztosan nem fognak ide jönni fórumozni.

    előzmény:
    Új élet (48)
    2020-02-10  11:18
  5. 2020. február 10. 11:4349.

    előzmény:
    Új élet (48)
    2020-02-10  11:18
  6. 2020. február 10. 11:1848.

    1. Már ne is haragudj, de milyen férfi vagy te, hogy félsz egy orvosi vizsgálattól?


    2. Mi a cél? Az, hogy el tudd látni a családodat? Ehhez viszont az kell, hogy minél hamarabb meggyógyulj!!! Vagy az a cél, hogy siránkozzál? Mert ha ez, akkor jó helyen vagy itt.


    Az egészségnél nincs fontosabb. Ha így folytatod, legközelebb a fiaid jönnek majd fel ide fórumozni és arról indítanak topic-ot, hogy apa lesérült, mi pedig nem tudunk iskolába menni. Ki tud segíteni?

    előzmény:
    Viktor77 (32)
    2020-02-07  19:35
  7. 2020. február 8. 21:3147.


    De jó, hogy megtaláltad! 

    előzmény:
    Mozdonj (44)
    2020-02-08  07:45
  8. 2020. február 8. 11:0446.

    Nagyon szépen köszönöm az újbóli hozzászólásodat, tanácsodat.


    - 2017. szeptember 1. először délelőtt úgy fél 10 körül hív a nejem, hogy baj van, mert csak az egyik ápolási díj érkezett meg, már vagy 1,5 órája a másik még nem. Aztán úgy háromnegyed 2 körül hív, hogy 2017. augusztus 16-i keltezésű levélben arról tájékoztatnak bennünket, hogy Levente (középső) fiam után 2017. augusztus 31-i hatállyal, míg egy másik levélben pedig arról, hogy 2017. november 30-i hatállyal Tamás (kisebbik) fiam után járó ápolási díjat megvonják.


    - Mivel a gyerekek kezelőorvosával jó kapcsolatot ápolunk, így ismerjük a privát számát is. A nejem rögtön felhívja őt és elmondja neki. A doktor úr már másnap délután fogad bennünket és velünk együtt tajtékzik dühtől, hogy két tartósan beteg, fogyatékos gyerektől milyen jogon vonják meg az ápolási díjat. A határozatokat kézhezvételtől számított 15 napon belül meg lehetett támadni, amit mi a szakorvosi és háziorvosi javaslatot mellékelve még 2017. szeptember 6-án a területileg illetékes felsőbb orvos-szakértői bizottsághoz. Ők nagyon kiszámolva az időt és november 3-i keltezéssel feladták az elutasító levelet, amelyet november 14-én kaptunk kézhez. Újabb 15 napon belül (november 20) benyújtott fellebbezés, amelyre január 4-én jött egy levél, hogy a másodfokú orvosi vizsgálaton január 15-én délelőtt 10:00 órakor kell megjelenjünk a középső fiúval, majd aznap délután 14:30-kor a kisebbikkel is. Ráadásul a Fővárosban. Szerencsére ekkor kérhettünk szállítást, amit meg is kértünk. Aztán január 31-én megkaptuk az elutasító határozatot, amit 15 napon belül a területileg illetékes Közigazgatási és Munkaügyi Bíróságon lehetett megtámadni, amit mi 2018. február 4-én megtettünk. Az első tárgyalásra 2018. május 17-én, a másodikra június 1-jén került sor. Aztán az ítélethozatalra meg április 5-én, amelyben a bíróság az orvos-szakértői bizottságnak adott igazat. A kezelőorvos teljesen ki volt akadva, hisz minden logikai és orvosi etikai döntést semmibe vettek, hisz a "szakértők" éppen csak általános orvosok és nem szakirányú orvosok. A fellebbezéssel meg kellett, hogy várjuk azt, hogy írásba foglalják az ítéletet, amire 60 napja van a bírónak. Ezt ki is használta, hisz augusztus 2-án foglalta írásba. Az ügyvédünk és a szakorvos együttes tanácsára tovább mentünk az illetékes törvényszékre, ahol elég hosszadalmas volt az ügy, mert több betegség miatt csúszott meg. Volt, hogy mi kértünk a gyerekek megfázásos, lázas betegsége miatt halasztást, volt hogy a másik fél, sőt olyan is volt, hogy maga a bíróság a bíró betegsége miatt. Aztán négy tárgyalás volt. Az első 2018. december 13-án, a második 2019. március 21-én, a harmadik 2019. június 24-én, aztán pedig december 6-án volt az ítélethirdetés. A jogerős bírósági döntés pedig az, hogy nem jár. A háziorvos és a gyermekorvos még mindig nem érti (ahogy mi sem), hogy miért nem jár. Az ügyvéd most arra vár, hogy az ítélet írásos formában is megjöjjön és tovább mehessünk egy bírósági jogorvoslati kérvénnyel, harmadfokra, mert annak ellenére utasította el a másodfok a jogosultságot, hogy több eljárási hibát is közölt az elsőfokú ítélettel kapcsolatban, ami miatt tér van további fellebbezésre. Az ítélet írásba foglalása azonban még sajnos nem történt meg. Az ügyvéd annyit mondott, hogy vélhetően a harmadfok az max. 1 tárgyalás lesz, aminek a végén vagy helyben hagyja a másodfok döntését vagy visszautalja másodfokra, vagy jogosultságot állapít meg. Amennyiben jogosultságot állapít meg, akkor a középső fiú esetében 2017. szeptember 1., míg a kicsi esetében 2017. december 1-ig visszamenőleg megkapjuk az összeget. Ő éppen arra számít, hogy valamikor tavasz közepén végre jogerősen lezárul és pozitív kimenetelű lesz a döntés. 


    - Nagyon szépen köszönöm a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége internetes elérhetőségét. Hétfőn mindenképpen továbblépünk ebben az irányba is.


    - A bokámmal kapcsolatban a mai napot még elvileg kivárom. Ezt is csak azért, mert jönnek 15 órára anyósomék látogatóba. (Minden hónap második szombatján jönnek. A negyedik szombaton mi megyünk hozzájuk, de akkor itthon van a két legnagyobb is.) Aztán holnap reggel robbantom a dolgot, mert egyre rosszabb és egyre jobban fáj. 

    előzmény:
    Nikita 666 (43)
    2020-02-07  21:29
  9. 2020. február 8. 10:0945.

    Kedves Mozdonj! Vagy inkább hívjalak antironiának?


    Vélhetően ismered azt a kommunista módszert, hogy vádold meg ellenfeleidet azzal, amit te magad követsz el vagy akarsz elkövetni, így már mindenki az ellenfeleidre fog gyanakodni, amikor elköveted az adott cselekményt. Úgy veszem észre, hogy te és antironia pont ezt a tempót követitek, ami miatt bennem felmerül az a gyanú, hogy amivel ti engem vádoltok, már el is követtétek esetleg jóval korábban.

    előzmény:
    Mozdonj (44)
    2020-02-08  07:45
  10. 2020. február 8. 07:4544.

    Áhh, lekéstem a leleplezéssel! :-D :-D 

    idézet:
    antironia (16)
    2020-02-07 08:22:10

    Tul konnyu labda volt... es idezlek , Antika , a masik bokaficamos topikbol


    "... Tudod, van az a mondás, hogy ha valami olyan sárga, mint egy kacsa, úgy hápog, mint egy kacsa, úgy totyog, mint egy kacsa, az valószínűleg egy kacsa. :)))..."

    előzmény:
    antironia (16)
    2020-02-07  08:22
  11. 2020. február 7. 21:2943.

    Nézd, nem akartam leirni, de egy részüket ismerem azoknak akiket ajánlottam. Senki nem fog elhajtani, bizz bennük. Az ápolási dijat szerintem visszakapjátok. Talán visszamenőleg is. És ... talán valami lehetőséget tudnak, amivel szállitod a gyerekeket a későbbiekben. És ... van egy olyan lehetőség, hogy ha a házatok a gyerekek miatt átalakitásra szorul, akkor kaptok X összeget. Direkt nem irok konkrétumot. Érdeklődj valamelyik központban, de azt mondd hogy őket találtad a neten, ők biztos tudnak segiteni.


    Na még egyszer: bizz bennük. A bokád egy másik verzió. Én a helyedben/helyzetedben mentőt hivnék. A legrosszabb esetet vázolom, műtét, pár nap kórház. Jó esetben borogatás, köztes megoldás a gipsz. Tehát a legrosszabb helyzet is csak pár napig tart, de mivel te vagy a család feje, kénytelen vagy mielőbb rendbe hozni. A gyerekek ügyeit pedig kezdd el intézni, hiszen az állapotuk nem lesz jobb, alapozd meg a jövőt hogy milyen támogatást kaphatnak, és milyen irányba induljanak a megélhetés/munka miatt. Lehet hogy később lelkileg is segitségre szorulnak, legalább nem lesznek egyedül, talán sorstársakat is találnak.


    Csak egy kérdés. Miért foglalkozol olyanokkal, akik abszolute nem ismernek, ám képesek olyan véleményt mondani rólad, ami neked rosszul esik? Miért hagyod, miért mész bele értelmetlen magyarázatokba hogy ki vagy te valójában? Te tudod, segitséget kérsz, másoknak pedig teljesen mindegy, nem? Ha válaszolgatsz nekik, az idők végezetéig folytatják.

    előzmény:
    Viktor77 (41)
    2020-02-07  20:21
  12. 2020. február 7. 20:2242.

    Bármilyen ironikus is próbált lenni, ez nálam nem válik be a jelenlegi helyzetet tekintve.

    előzmény:
    Csend Ike (37)
    2020-02-07  20:04
  13. 2020. február 7. 20:2141.

    Az a baj, hogy a magyar társadalom 90% (köztük nagyon sok hivatalnok is) pont ugyanilyen, mint itt néhány kommentelő. Másokat ócsárolni, bántani, megszólni megtudnak, de segítség nyújtás nuku. Tisztelet a kivételnek!


    Neked még egyszer köszönöm a tanácsokat!

    előzmény:
    Nikita 666 (30)
    2020-02-07  19:14
  14. 2020. február 7. 20:1940.

    Nagyon szépen köszönöm még egyszer!

    előzmény:
    Nikita 666 (29)
    2020-02-07  19:11
  15. 2020. február 7. 20:1239.

    Mihelyst regisztrációt kér egy fórum, ahol bármilyen nevet és egy működőképes email címet meg kell, hogy adjál, onnantól fogva már nem nevezhető teljesen anonimnak a fórum, még úgy sem, hogyha a beszélgető partnerek nem jutnak hozzá az adataidhoz, amiket megadtál a rendszergazdának.


    Persze úgy mondva "név nélkül" vagyis valamiféle kitalált névvel könnyebb bármit megosztani, mint saját neved alatt. Persze ugyanúgy meglehet az is kamu, amit saját név alatt ír valaki, ahogy az is lehet kamu, amit álnév alatt írnak. Mindenki maga tudja a teljes igazságot. Ahogy én tudom, hogy itt, ebben a topikban megosztott saját dolgok mind igazak.

    előzmény:
    antironia (28)
    2020-02-07  19:08
  16. 2020. február 7. 20:0538.

    Miért te hogyan tudod bizonyítani, hogy a korábban ide linkelt Index-es fórum bármelyik nickneve mögött én állok? Ugye sehogy? Ezt nagyon benézted.

    előzmény:
    antironia (27)
    2020-02-07  19:07
  17. Torolt_felhasznalo_265455
    Torolt_felhasznalo_265455
    2020. február 7. 20:0437.

    "De bevallom attól is félek, hogy kicsit súlyosabb a dolog annál, mint amire én gondolok."


    Na, ja.

    előzmény:
    Viktor77 (32)
    2020-02-07  19:35
  18. 2020. február 7. 20:0336.

    Nagyon szépen köszönöm a segítségedet! Azt hiszem ez végre egy olyan pont lesz, amin el lehet indulni. Bár, mint írtam, hogy ennek meglépését a többi hatóság velünk és gyermekeinkkel szemben mutatott viselkedése miatt a legtöbb ismerősünk (köztük több rokon is) szkeptikusan kezeli. Bevallom valahol én is féltem és félek, hogy újabb falakba ütközünk majd, de talán mivel ők (majdnem) kizárólag (csak) mozgáskorlátozottakkal foglalkoznak, így talán esélyünk van valamire.


    Majd még egyszer megnézem a honlapot, de ha jól láttam, akkor ezt is már csak hétfőn lehet megkeresni.

    előzmény:
    Nikita 666 (26)
    2020-02-07  19:04
  19. 2020. február 7. 19:5035.

    Az ismerősbe beletartozik több rokon is, így pl. a szüleim, anyósomék (a gyerekek nagyszülei), nagymamám (a gyerekek nagymamájának édesanyja; az ő dédmamájuk), a keresztanyám (nagypapám néhai bátyjának özvegye) is.


    Továbbra is állítom, hogy egy szülő sem a kisujjából sz..ja ki a dolgokat, hanem tanácsot kap. A legjobb esetbe ezt a tanácsot a gyerekeket kezelő orvosok adják. Legyenek ezek szakorvosok vagy gyermek-háziorvosok. Másfelől leírtam, hogy pl. az állam által elméletileg biztosítandó ápolási díjat miként vették el tőlünk. Ráadásul még az ügyvéd szerint is jogtalan volt az ápolási díj megszüntetése, hisz attól, hogy a gyerekek iskolába járnak, még mindig ellátásra szorulnak, ill. hordani kell őket mindenhova, ami pedig nem kis költséggel, ill. költségkieséssel jár.

    előzmény:
    Csend Ike (25)
    2020-02-07  18:05
  20. 2020. február 7. 19:4734.

    Kedves antironia! Ezzel az újabb hozzászólásoddal megint csakis magadról állítottál ki olyan képet, ami sajnos a magyar társadalom túlnyomó részére igaz! Segíteni, valódi tanácsot adni nem akar, míg az ezen dolgokért hozzáfordulókat hazugsággal vádolja valamint azokat is ócsárolja, támadja, akik tényleg hajlandóak tanácsot adni. Sajnos Te és Mozdonj élő pl. vagytok annak, ami miatt a gyerekeimet pl. egyedül és tömegközlekedéssel nem tudnám jó szívvel elengedni iskolába.

    előzmény:
    antironia (31)
    2020-02-07  19:27
  21. 2020. február 7. 19:4033.

    Azért írtam le a hátteret is, hogy így érthető legyen, miért is aggódok sokszorosan azért, hogy vajon mi lehet a bokámmal. De ezt te valószínűleg nem érted, mert hogyha értenéd, akkor nem ezt forszíroznád, hogy mit és miért írtam le, hanem megpróbálnál valamiféle tanácsot adni.


    Nem szoktam egyáltalán rossz szándékú lenni senkivel szemben. Főleg, hogyha általam nem ismert személyről van szó. De életemben most először az leszek: Kívánom, hogy legyen egy mozgáskorlátozott gyereked, aztán legyen olyan élethelyzeted, hogy ne tudj dönteni, hogy a gyereked előrelépése miatt azt választod, hogy őt tartod szem előtt vagy azt, hogy te legyél újra 100%-os mértékben egészséges, ami akár több hónapba is telhet.


    Én meg tudom, hogy soha egy fórumra sem regisztráltam korábban, aki ennek ellenkezőjét állítja az hazudik.

    előzmény:
    Csend Ike (24)
    2020-02-07  17:52
  22. 2020. február 7. 19:3532.

    Nagyon szépen köszönöm a korrekt javaslatodat. Végre egy újabb olyan válaszadó, aki legalább tanácsot ad és nem ócsárol és vádaskodik.


    Nagyon szépen köszönöm!


    Jól látod. A család egyik vezető motorja én vagyok. A feleségem is sokat tesz persze a családért.


    Persze! Mentő, betegszállító lenne, ami beszállít. Jelenleg viszont úgy érzem, hogy azzal okoznék nagyobb kárt, hogyha a családot háttérbe lökném, pedig tudom, hogy nagyobb baj is lehet belőle, hogyha a lábam nem gyógyul meg vagy nem úgy gyógyul meg, ahogy kellene neki. De bevallom attól is félek, hogy kicsit súlyosabb a dolog annál, mint amire én gondolok.

    előzmény:
    Új élet (23)
    2020-02-07  16:26
  23. 2020. február 7. 19:2731.

    Nem érted, hogy fake…?????


    Előadja a hattyú halálát, aminek a fele (tizede) se igaz. Egyszerűen figyelemre éhes bokafetisiszta. 

    előzmény:
    Nikita 666 (30)
    2020-02-07  19:14
  24. 2020. február 7. 19:1430.

    Figyelj már.


    NEM UNJÁTOK EZT A BANYÁSKODÁST?


    Ha érdemben nem tudtok hozzászólni amikor egy kétségbeesett szülő segitséget kér a maga módján, akkor legalább ne szekáljátok feleslegesen.

    előzmény:
    antironia (28)
    2020-02-07  19:08

Címlap

top