Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Sérülés és tanulás?

KJSman764wo
Létrehozva: 2020. február 24. 12:59

Sziasztok!


Nem fogok nagy körítést végezni. A fiam 15 éves, versenyszinten focizik és jelenleg pincérnek tanul. Múlt héten szombaton, vagyis tegnapelőtt felkészülési meccsen volt. Sajnos elszakadt a keresztszalagja. Azt tudjuk, hogy mindenképpen műteni kell, mert a sérült szalagot el kell távolítani. A sportot és a szakmát is elméletileg folytathatja, amikor rendbe jön. De, mivel versenyszinten sportol valamint maga a szakma is eléggé igénybe veszi a lábakat, így felmerült a szalagpótlás. Két orvossal is beszéltünk már. A két orvos közül az egyik megvárná a műtéttel azt, hogy megálljon a növésbe (ez kb. 3-5 év is lehet), míg a másik még a felmerülő kockázat (pl. növekedés lelassulás/leállás) ellenére is -figyelemmel éppen a sportolói mivoltára és a tanult szakmára- mielőbb elvégezné a szalagpótló műtétet. De, mivel még kiskorú, így kellene a beleegyezésünk is. Egyik felem igent, a másik felem nemet mondana rá. A feleségem sem tud dönteni. Elvileg 6 hetünk van rá, hogy válaszoljunk, hogy beleegyezünk-e vagy sem.


A kér(d)és első fele: Akinek van valamiféle tapasztalata ilyen jellegű sérüléssel és műtéttel kapcsolatban annak tanácsát, javaslatát kérnénk!? Figyelemmel arra, hogy a gyerek még csak 15 éves...


A kér(d)és másik fele: A fiam pincér szakon szakmunkás tanuló, amihez aláírt tanulószerződés is párosul. Annyit tudunk, hogy 10 nap betegszabadság jár neki, mint szakmunkástanuló a BSZ-re 70% jár. Az lenne a kérdés, hogy a betegszabadság letelte után milyen juttatásra jogosult, mint tanulószerződéssel rendelkező szakmunkástanuló?


A megtisztelő tapasztalataitokat, tanácsaitokat, válaszaitokat előre is köszönöm!

  1. 2020. december 26. 21:31159.
    idézet:
    Mozdonj (157)
    2020-12-22 07:53:24

    Teljes mértékben rád vall!

    előzmény:
    Mozdonj (157)
    2020-12-22  07:53
  2. 2020. december 26. 21:30158.

    Valami nincs rendben . Nem "sajat nev" vagy nem sajat nev emlegeteserol beszelek .

    Jelen pillanatban a valoban  tamogatasra szorulo es tiszteletben tartando szemely AZ EGESZ VILAGON az egeszsegugyi dolgozo .
    Olyanok az egeszsegugyi dolgozok ma  , mint a tuzolto , amikor eg a masik haza  vagy mint haboruban a katona aki a hazat vedi...
    Az egeszsegugyi dolgozok a MI erdekunkben a sajat ELETUKET kockaztatjak .
    Amig Te a karantenbol pofatlanul ki-kimesz , cajgazol/focizol/baratok bevonasaval stb  es terjeszted a jarvanyt , az egeszsegugyi dolgozok a karantenbol kiszemetkedok "aldozataival" foglalkoznak..
    Tudom , hogy kitalaltad : de TERJESZTED.
    Aki olvas Teged ; az azt mondhatja : en is , en is , en is ki akarok menni szorakozni  karanten helyett..
    OLYAN SZAROKAT HIRDETSZ AMIK TERJESZTIK A KORONAVIRUST

    Amikor egy kepzelt beteg leul a szamitogep ele  es egy jo keresomotoru noi forumon egy  halom kitalalt nickkel azt jatssza , hogy O es a neje/ferje/gyerekei betegek es az asszisztens/a haziorvos nem Ot/Oket , a vilag kozepet , kezelik , a leggyorsabb utemben , akkor nekem az jon be , hogy az a lefikazott kepzeletbeli  egeszsegugyi asszisztens is nej/edesanya/ember , s  nem gep elott szorakozik , hanem NAP MINT NAP a sajat , igazi , ELETEVEL jatszik...


    Mit gondolsz , hany aggodo ember hivja oket naponta ?
    Hany beteggel foglalkoznak ?
    Felismerheto/büzlik a szovegelesedbol a hipocondria ...


    Ezt a kommunistazo marhasagot is irtad mar tobbszor , tavaly , amikor bokaszalagoztal ... de erre szarok.


    Az a ciki a szorakozasodban/elmebetegsegedben  , hogy nincs eleg egeszsegugyi dolgozo ebben a pillanatban az EGESZ VILAGON , annyi a beteg .
    Es ebben a helyzetben pofazol es jaratod le az egeszsegugyi dolgozokat , adsz tobb munkat nekik a karanten  semmibevetelevel es lopod az idejuket valodi segitsegre szorulo elol az egeszsegugyi dolgozoknak .
    Erted ?


    A sok locsogas/buta "tapasztalat" helyett ezt kell elolvasni , minden kerdesre valaszt kap a beteg/az aggodo

    idézet:
    Mozdonj (156)
    2020-12-22 07:37:57

    Az, hogy szöveget értelmezni nem tudsz - az a te bajod!
    Csak értsd már meg, hogy majdnem 3 hónapja SEHOL, nem voltunk, mert karanténba vagyunk folyamatosan te idióta TROLL!

    Az, hogy egészségügyi dolgozók között hiány van a világon, ebben igazad van.
    Az, hogy ki a hipochonder, azzal kapcsolatban vitatkoznék veled. Én éppen azt látom, hogy te vagy az és neked kellene valami segítség.

    Csak értsd már meg azt, hogy éppen az országos tisztifőorvos hangoztatja azt, hogy AKI TÜNETEKET PRODUKÁL AZ AZONNAL HÍVJA A HÁZIORVOSÁT. Amikor ezt megtenné, de órákig vagy napokig nem éri el őket, akkor felmerül a kérdés, hogyha NEM FOGADHAT beteget a háziorvos, akkor vajon miért nem lehet őket elérni és hogyha esetleg valaki fel is venné az asszisztens a telefont, akkor meg lekelően viselkedik velük és nem együttműködő, pedig KÖTELEZŐ LENNE NEKI IS A TUDÁSA ALAPJÁN SEGÍTSÉGET NYÚJTANI A HÍVÓ FÉLNEK.

    Szóval az igazi Troll az éppen te vagy, aki többszörösen is bizonyítja, hogy szövegértésből 0 vagy.

    előzmény:
    Mozdonj (156)
    2020-12-22  07:37
  3. 2020. december 22. 07:53157.
    előzmény:
    semya67kazoku (155)
    2020-12-20  21:13
  4. 2020. december 22. 07:37156.

    Valami nincs rendben . Nem "sajat nev" vagy nem sajat nev emlegeteserol beszelek .

    Jelen pillanatban a valoban  tamogatasra szorulo es tiszteletben tartando szemely AZ EGESZ VILAGON az egeszsegugyi dolgozo .
    Olyanok az egeszsegugyi dolgozok ma  , mint a tuzolto , amikor eg a masik haza  vagy mint haboruban a katona aki a hazat vedi...
    Az egeszsegugyi dolgozok a MI erdekunkben a sajat ELETUKET kockaztatjak .
    Amig Te a karantenbol pofatlanul ki-kimesz , cajgazol/focizol/baratok bevonasaval stb  es terjeszted a jarvanyt , az egeszsegugyi dolgozok a karantenbol kiszemetkedok "aldozataival" foglalkoznak..
    Tudom , hogy kitalaltad : de TERJESZTED.
    Aki olvas Teged ; az azt mondhatja : en is , en is , en is ki akarok menni szorakozni  karanten helyett..
    OLYAN SZAROKAT HIRDETSZ AMIK TERJESZTIK A KORONAVIRUST

    Amikor egy kepzelt beteg leul a szamitogep ele  es egy jo keresomotoru noi forumon egy  halom kitalalt nickkel azt jatssza , hogy O es a neje/ferje/gyerekei betegek es az asszisztens/a haziorvos nem Ot/Oket , a vilag kozepet , kezelik , a leggyorsabb utemben , akkor nekem az jon be , hogy az a lefikazott kepzeletbeli  egeszsegugyi asszisztens is nej/edesanya/ember , s  nem gep elott szorakozik , hanem NAP MINT NAP a sajat , igazi , ELETEVEL jatszik...


    Mit gondolsz , hany aggodo ember hivja oket naponta ?
    Hany beteggel foglalkoznak ?
    Felismerheto/büzlik a szovegelesedbol a hipocondria ...


    Ezt a kommunistazo marhasagot is irtad mar tobbszor , tavaly , amikor bokaszalagoztal ... de erre szarok.


    Az a ciki a szorakozasodban/elmebetegsegedben  , hogy nincs eleg egeszsegugyi dolgozo ebben a pillanatban az EGESZ VILAGON , annyi a beteg .
    Es ebben a helyzetben pofazol es jaratod le az egeszsegugyi dolgozokat , adsz tobb munkat nekik a karanten  semmibevetelevel es lopod az idejuket valodi segitsegre szorulo elol az egeszsegugyi dolgozoknak .
    Erted ?


    A sok locsogas/buta "tapasztalat" helyett ezt kell elolvasni , minden kerdesre valaszt kap a beteg/az aggodo

    előzmény:
    semya67kazoku (155)
    2020-12-20  21:13
  5. 2020. december 20. 21:13155.

    Kéne írni annak a dokinak, hogy küldje pszichiáterhez ezeket a bokás rémeket! :-DDD


    Színtiszta OPNI-szökevény!


    Kb. háború és béke részletességgel ír le egy csomó irreleváns körülményt. Bérletvétel, bakker.... :-DDDDDD   Csodálom, hogy azt nem írja le, hogy éppen ilyen színű boxeralsó, vagy zokni volt a bokáján...


     

    idézet:
    antironia (48)
    2020-02-27 12:08:56

    Most eppen covid topikkal szerepel a bokas rem ...Szorgalmasan roja a sorokat , egyik multinicket krealja a masik utan s tanuskodnak , tanuskodnak. Mindegyikuk lejaratja a haziorvost.... .
    S mint mindig : zarojelbe biggyeszti az ezeregy jelentektelen kis "pontositast" : a datumokat , a gyerekek szamat , eletkorat , rokonsagi kapcsolatat minden , a tortenetben resztvevo , szereplonek/uj hozzaszolonak . 


    A "gyereknek"  a serult bokaja atallt csontdaganat operacioba es ujra szorakozik az infomed orvosaval is... de ott a csontdaganatrol kussol...


    infomed1


    infomed2


     

    idézet:
    Mozdonj (154)
    2020-12-16 13:24:51

    Tisztelt Mozdonj!

    Vagy hozzászólsz ott és elmondod a tapasztalatodat, vagy maradj csöndben. Ráadásul bár a lányom daganatos megbetegedésben szenved, de sajnos nem csontdaganattal kezelték és már háromszor félévet jártunk vele kemoterápiára. Nem kívánom egy gyereknek, sem pedig szüleinek, amin a lányom és mi átmentünk. Én az informedről először a mai napon szereztem tudomást, amikor kb. 1 órája olvastam a te okoskodó kommentedet itt.

    Én 52 éves vagyok, így éltem a kommunista időszakban (26 éves voltam a rendszer változáskor) - nekem a te vádaskodásod ahhoz hasonlít, amikor a kommunisták bevádolják az ellenkezőképpen gondolkodókat/cselekedőket azzal, amit ők már rég elkövettek. Azért vagy ilyen kérdésekben annyira profi, mert te már rég megcselekedted mindazt, amivel másokat vádolsz. Ugyanez igaz arra a válaszolóra is, akinek a még korábbi válaszát idézted.

    előzmény:
    Mozdonj (154)
    2020-12-16  13:24
  6. 2020. december 16. 13:24154.

    Kéne írni annak a dokinak, hogy küldje pszichiáterhez ezeket a bokás rémeket! :-DDD


    Színtiszta OPNI-szökevény!


    Kb. háború és béke részletességgel ír le egy csomó irreleváns körülményt. Bérletvétel, bakker.... :-DDDDDD   Csodálom, hogy azt nem írja le, hogy éppen ilyen színű boxeralsó, vagy zokni volt a bokáján...


     

    idézet:
    antironia (48)
    2020-02-27 12:08:56

    Most eppen covid topikkal szerepel a bokas rem ...Szorgalmasan roja a sorokat , egyik multinicket krealja a masik utan s tanuskodnak , tanuskodnak. Mindegyikuk lejaratja a haziorvost.... .
    S mint mindig : zarojelbe biggyeszti az ezeregy jelentektelen kis "pontositast" : a datumokat , a gyerekek szamat , eletkorat , rokonsagi kapcsolatat minden , a tortenetben resztvevo , szereplonek/uj hozzaszolonak . 


    A "gyereknek"  a serult bokaja atallt csontdaganat operacioba es ujra szorakozik az infomed orvosaval is... de ott a csontdaganatrol kussol...


    infomed1


    infomed2


     

    előzmény:
    antironia (48)
    2020-02-27  12:08
  7. 2020. március 4. 21:45153.

    Na, megérkezett a mára rendelt....  

    idézet:
    antironia (152)
    2020-03-04 20:58:32

    Úgy látom, hogy mára is jutott a kötekedő és egyben bunkó megjegyzésedből. Ebben a topikban erről már többször tanúbizonyosságot tettél, így ezzel kapcsolatban már csak magadat minősíted le még jobban. 

    előzmény:
    antironia (152)
    2020-03-04  20:58
  8. 2020. március 4. 20:58152.

    Na, megérkezett a mára rendelt....  

  9. 2020. március 4. 12:36151.

    Tisztelt Kérdező! Tisztelt Válaszadók!

    Szeretném tapasztalataimat, javaslataimat megosztani veletek.

    32 éves vagyok, van egy 3. osztályos és egy középső csoportos óvodás fiam, emellett 14 éve dolgozom pincérként. Egészen 19 éves koromig igazolt labdarúgó voltam, valamint 17 éves koromig iskolai szinten is fociztam. Az első komolyabb sérülésem egy bokatörés volt még 2000 tavaszán. Aztán nagyjából másfél évvel később (2001 ősze) újabb súlyos sérülést szenvedtem. Ekkor az elülső keresztszalagom szakadt el, emellett megnyúlt az oldalszalagom és levált egy porcdarab is a jobb térdemben. A porc- és oldalszalag sérülés miatt 6 héttel később tudták az elszakadt keresztszalagomat eltávolítani a jobb térdemből. A műtétig fekvő, majd azt követő 6 hétbe járógipszben voltam.

    Bokatörés után törekedtek, ill. törekednek a fokozatos terhelésre, amihez hozzátartozik az is, hogy a bokatöréseket általában térdig érő gipsszel rögzítik. Ezt térdsérülésnél nem lehet megtenni.

    Amikor a keresztszalag-szakadásom után levették a gipszet, nekem a kezelőorvosaim és a gyógytornászom is azonnal ajánlotta a térdórtézis viselését. Amikor a gipszet levették és az első gyógytornán bár megpróbált a gyógytornász óvatos lenni, amikor behajlította a merev lábamat, de azokban a pillanatokban majd' megbolondultam valamint csillagok ezreit láttam a szemem előtt a fájdalomtól. Hosszú-hosszú hónapokig, mintegy 5 hónapig tartó gyógytorna következett, hogy a szükséges alapfunkciókat visszaszerezzem, majd pedig következett a sportalapú speciális combizom-erősítő gyakorlatok és mozdulatok betanulása. Nagyjából 12-13 alkalom után a gyógytornász maga javasolta nekem mindazon gyakorlatoknak az otthon történő elvégzését, amit a "kezelések során" ő is csinál. Emellett ajánlatot tett a kezelőorvosom felé arra vonatkoztatóan, hogy írjon fel egy izomlazítót, ami megkönnyítheti a gyakorlatok otthon való elvégzését is. A doki akkor Rictofilt írt fel, ami nyugtató hatású volt és egyben lazította is az izmokat. Ezáltal otthon is eltudtam mindazokat a gyakorlatokat, a saját tempómban is végezni, amit a gyógytornán "rohanó" tempóban végeztünk el a gyógytornásznővel.
    Megjegyezném, hogy teljes sérülésmentességet a térdrögzítő (térdórtézis) sem nyújt, csak az újbóli sérülés kockázatát csökkenti. Sajnos nekem többször is úgy ugrott vagy fordult ki a térdem, hogy viseltem a rögzítőt. Bár az is igaz, hogy elvétve ugyan, de főleg szakiskolás éveim végén (12-ben) előfordultak olyan napok, amikor megpróbáltam nagyzolni és sorsot kísérteni azzal, hogy nem vettem fel a rögzítőt, mondván, hogy úgysem fáj a térdem, minek. Egyszer majdnem rá is fáztam erre és azóta bárhova is megyek, mindig viselem. Sajnos a hiányzó szalagnak is köszönhetően annyira elkoptak a porcok a térdemben, hogy elkerülhetetlenné vált a műtét. Jelenállás szerint e hét hétfőhöz 1 hónapra lesz a műtétem.

    Korábban jeleztem, hogy pincér vagyok. Ez a szakma 8-12 órás műszak szokott lenni. Attól függ, hogy kisebb pizzéria, étterem, vagy nagyobb étteremről van szó és milyen nyitva tartással valamint hány emberrel rendelkezik. Diákoknál -ha az emlékeim nem csalnak, akkor- a szakmai gyakorlat 1. szakképzési évfolyamon 6 óra, a 2. szakképzési évfolyamon 7 óra, ami szintén nem könnyű. A kérdést feltevőjének a fia szerintem legkorábban valamikor ősszel tud majd aktívan részt venni szakmai gyakorlaton, így számítsanak arra, hogy gyakorlatból való bukás miatt mindenképpen évet kell majd (várhatóan) ismételjen.

    Mielőbbi jobbulást a fiúnak!

    Kedves Nikita!

    A következőket írod:
    "A keresztszalag sérülés is gyakori, és rosszabb mint az oldalszalag sérülések. A térdkalácsot inak tartják javarészt a helyén, és az izmok fogják erősen. Tényleg bárkinél előfordulhat ez a sérülés serdülőkortól."

    Ezzel kapcsolatban a két kezelőorvosomat (akik egyben apai ágon távoli rokonaim, valamint az idősebbik a keresztapám is) hagyj idézzem:
    "A lábszár és a térdsérülések az inaktív vagyis a kötelezőkön kívüli mindenféle testmozgást kerülő un. "civil" 10-18 év közti fiataloknál az elmúlt 10 évben a kisebb bokasérüléssel (rándulás) szakorvoshoz fordulók száma majdnem a húsz szorosára emelkedett. A kicsit súlyosabb bokasérüléssel (ficam, zúzódás) hozzánk fordulók arányában is nagyjából tizenötszörös (15) emelkedést tapasztalok. Ami elgondolkodtató, hogy mintegy nyolcszorosára (8) emelkedett a bokatörések száma is. Ami szintén elgondolkodtató, hogy a különböző térdízületi szalagsérülések is megugrottak. A térdsérülések esetében szerencsére többnyire "csak" szalag-nyúlásról van szó. Itt is megközelíti a tizenkétszerest (12) a növekedés. A részleges szakadás esetében is hét-nyolcszoros (7-8) növekedés van. A teljes elülső szalagszakadásnál, ami tapasztalataim szerint soha nem önálló sérülés szerencsére a kétszerest sem éri el a növekedés." - mondta el a fiatalabbik doki, aki apu unokabátyja


    "A megnövekvő esetszámok nagy mértékben összefügghetnek azzal, hogy úgy vezették be a mindennapos iskolai testnevelés órát -amit alapvetően nem tartanék rossz ötletnek-, hogy az iskolák többségében sok minden hiányzott hozzá. Ilyen pl. a tornatermek és a testnevelő tanárok jelenléte is. Aztán úgy gondolták -és nem az iskolák saját kútfőből-, hogy a testnevelést kiváltják délutáni sportszakkörökkel, amelyekhez pedig az adott sportághoz értő szakembert hívnak. Sokszor akár sportágában aktívan versenyző vagy edzéseket egyébként is levezető személyt, aki nincs ahhoz hozzászokva, hogy olyanokkal kerüljön szembe, akik nem mozognak rendszeresen, és ezáltal nem a pedagógiát veszi alapul, hanem sajnos a sportmenedzseri (edzői) mivoltát, így nagyon sok sérülés ebből is adódhat, ill. adódik. De abból is akadnak problémák, hogy olyan általános vagy középiskolákban, ahol több párhuzamos osztály működik, még azt a heti 2-3 ki nem váltható órának tantermi lebonyolítását is majdhogynem teljesen lehetetlen megoldani. - mondta az idősebb doki, aki a keresztapám egyben, aki már egyébként nyugdíjas korú.

    A sportorvossal kapcsolatos felvetésedre:
    Minden 18 éven aluli sportolónak félévente kell, hogy sportorvoshoz járjon. Az kérdés lehet persze, hogy a sportszervezet lefoglalja-e a sportolóinak az időpontot vagy a szülőknek kell erről gondoskodni. Egy biztos, hogy viszonylag sűrűn kell, hogy sportorvos lássa őket. (Bár a sportorvos-hiány miatt néhány éve a házi orvos is kiadhatja a sportorvosi engedélyt sajnos vagy szerencsére - ezt mindenki döntse el maga.)

    előzmény:
    Nikita 666 (150)
    2020-03-02  09:55
  10. 2020. március 2. 09:55150.

    Nem, nem foglalkozom gyógytornáztatással, csak 16 éves korom óta folyamatosan kiugrott a térdem, pedig akkor megműtötték. Laikusként már többet tudok erről a sérülésről mint kellene. A keresztszalag sérülés is gyakori, és rosszabb mint az oldalszalag sérülések. A térdkalácsot inak tartják javarészt a helyén, és az izmok fogják erősen. Tényleg bárkinél előfordulhat ez a sérülés serdülőkortól. Ha a térddel egy rossz csavaró mozdulatot végzünk, és az izom nem elég erős, már szakadhat sok minden. Márpedig sem a sportolók, sem pedig a "civilek" nem arra figyelnek hogy milyen óvatosan forduljanak. A szalagpótlások után is lehet sérülés ugyanúgy. A sportolók az ismeretségi köreimben vannak, én nem sportolok. A gyógytorna szükséges, de amikor többen vannak együtt, akkor kevésbé tudnak figyelni külön-külön a sérültekre, márpedig az fontos. Én már tudtam hogy a gipsz levétele utáni merev lábat hogyan kell bemozgatni minimális fájdalommal. Nagyon gyorsan elértem a szinte teljes hajlitást. Észrevettem hogy igazából a feszitéssel van gond többeknél, mivel a rögzitést (merev gipsz) enyhén hajlitott térddel végzik, és a térd úgy pár hét alatt "beáll". Tehát amikor leveszik a gipszet, nem csak a hajlitó, de a feszitő mozdulat is nagyon fáj. Kétszer jártam igy, utána már a gipszben óvatosan elkezdtem a feszitő gyakorlatot, annyit mindig enged a gipsz. 16 éves korban még növésben van szinte minden gyerek, ha nem szükséges okvetlenül, akkor felesleges műteni mert esetleg utána kell még korrigálni. Egyébként azon kivül hogy a térd sérülése, fiacama az egyik legfájdalmasabb dolog, semmi extra. Ha egy 16 éves sportolónak van sportorvosa, akkor érdemes rá hallgatni, hiszen ő jobban tudja hogy mit kell tenni, várni vagy műteni. Ebben a kérdésben csakis az orvosra kell hagyatkozni. A laikusok csak a gyógyulást segitő tippeket adhatják, amik megkönnyitik a gipszben lévő, illetve a levétele utáni életvitelt.

    előzmény:
    Father&Fivechild65 (147)
    2020-03-01  18:10
  11. 2020. március 1. 20:25149.

    Atya világ! Még további szófosás jön?

    idézet:
    Csend Ike (148)
    2020-03-01 19:05:24

    Kedves Csend Ike! Bár jómagam felvetettem azt a lehetőséget Nikitának, hogyha lehetne arról szó, hogy saját követlen és közvetett tapasztalata van, akkor talán részletesebben is kitérhetne rá, hogy ezzel végre olyan tapasztalat is jelenjen meg itt, amire Te és többen mások nem voltatok képesek. Tartom azonban valószínűnek, hogy Nikita sem fog több részletet megosztani saját tapasztalatait illetően, hisz valami ilyesmit jelzett is a 146-os hozzászólásában.

    előzmény:
    Csend Ike (148)
    2020-03-01  19:05
  12. Torolt_felhasznalo_265455
    Torolt_felhasznalo_265455
    2020. március 1. 19:05148.

    Atya világ! Még további szófosás jön?

    előzmény:
    Father&Fivechild65 (147)
    2020-03-01  18:10
  13. 2020. március 1. 18:10147.

    No igen.


    Semmi gond.


    Én abban a társalgásban ami ezen a topicon jelenleg folyik, én nem óhajtok részt venni. Ha tudok segitek, de csak ennyi.

    idézet:
    Nikita 666 (146)
    2020-03-01 17:01:55

    Teljesen igazad van!

    A kérdező esetében lehet, hogy több segítséget jelentene, hogyha a #41-es valamint a sokszor idézett #81-es hozzászólásodat akár kicsit kibontva is megírnád, ahogy én is tettem (bár lehet, hogy annyira részletesen nem kell) a  #83-as hozzászólásomban. Bár igaz, hogy ezzel is betámadtak engem (is) egyesek, mondván, hogy csak sajnáltatni magam jöttem ide.

    Éppen a #81-es hozzászólásodban fogalmazod meg, hogy több fiatal sportolóval, vagy szüleikkel volt módod beszélni. Ez alapján felmerült bennem egy kérdés:
    Te foglalkozol gyógytornáztatással?

    Bocs a kérdésért!



    De úgy tudom, hogy elvileg nem túl gyakori a keresztszalag-szakadás - főleg serdülőkorban. Bár a sportolóknál kicsivel gyakoribb, mint a nem sportolóknál. Legalábbis valami ilyesmit mondott az unokám gyógytornásznője, amikor egyszer úgy alakult, hogy én vittem gyógytornára.

    előzmény:
    Nikita 666 (146)
    2020-03-01  17:01
  14. 2020. március 1. 17:01146.

    No igen.


    Semmi gond.


    Én abban a társalgásban ami ezen a topicon jelenleg folyik, én nem óhajtok részt venni. Ha tudok segitek, de csak ennyi.

    előzmény:
    Father&Fivechild65 (145)
    2020-03-01  11:34
  15. 2020. március 1. 11:34145.

    Nő vagyok, egyébként lényegtelen, vagyok aki vagyok.


    Az 5 hét fekvőgipsz kemény lesz. A hajlitást gyógytornász fogja kezdeni, de ne engedjétek hogy hirtelen behajlitsa, a fiad csillagokat látna fájdalmában. Üljön majd le az ágyára, a kezét tegye a térdhajlatba, és finoman huzogassa felfelé. A térde mindig többet enged majd. Amikor kicsit már hajlik, akkor az ágyon ülve nyújtsa ki, lógassa ki az ágyról, és saját erőből engedje el az izmait, hogy saját súlyát vigye le a láb. Ráadásként, kenegessétek az egész lábát izomlazitóval. Ha már majd be tud ülni a kádba, a forró viz is ellazitja, ugyanúgy nyúljon a térde alá és huzza fel lassan, majd nyújtsa ki. Mellé magnézium bőven.


    Vagy térdortézis, vagy pedig keress rá a Qmed-re, O-Tape térdszoritó. Ez fixen tartja a térdkalácsot, mellette lehet hogy tud majd edzeni, kérdezd meg a sportorvosát. Van még hasonló, biztos láttad már, szines ellasztikus ragasztószalagok. Arról hallottam ezt-azt, de engem az aggasztott amit mindenki mondott, hogy ha rosszul van feltéve, akkor az okoz sérülést. Én nem használtam.


    A szalagpótlás ne aggasszon, nagyon jól megcsinálják. a műtéti hegre is van egy olyan kence, ami gyors gyógyulást és szép sima sebet biztosit. Az mondjuk drága, de megéri.


    De a fiad még növésben van, én várnék a műtéttel ha az én gyerekemről lenne szó. Több betegtől (fiatal sportolók) és szüleiktől hallottam már, hogy vártak pár évet. És egy tipp, erre keress rá: OGK. Ne tévesszen meg a neve, fantasztikusak mindenben.

    idézet:
    Nikita 666 (81)
    2020-02-27 19:57:24

    Mindaz, amit leírtál, akkor válhat aktuálissá, amikor a gipsz lekerül a fiatalember lábáról, hisz térd esetében combtőtől lábujjig ér a gipsz, így azokat a gyakorlatokat igencsak lehetetlen megoldani.

    idézet:
    Father&Fivechild65 (104)
    2020-02-28 13:25:38

    FELTÉTELEZTEM HOGY AKI OLVASSA VAN OLYAN OKOS, HOGY GIPSZLEVÉTEL UTÁNRA ÉRTI AZT AMIT JAVASOLTAM. ---OKÉ, LÁTOM ITT MINDENKINEK ELMENT A JÓZAN ESZE.

    idézet:
    Nikita 666 (143)
    2020-02-29 19:48:09

    ELNÉZÉSEDET KÉREM!  NEKEM NEM MENT EL AZ ESZEM! ABBAN VISZONT ELISMEREM, HOGY TELJESEN IGAZAD VAN, HOGY ELÉGGÉ HÜLYÉN REAGÁLTAM A TE HOZZÁSZÓLÁSODRA.

    előzmény:
    Nikita 666 (143)
    2020-02-29  19:48
  16. 2020. március 1. 11:29144.

    off: mit idegesited magad. Minden formalis es informalis csoportnak megvan a maga hulyeje , okoskaja, ...


    nagyon kevesen tanultak vitakulturat , es nagyon kevesen kepesek ra hogy csak a temahoz szoljanak es ne a szemelyt pufoljek. En 

    idézet:
    terdszelikatica (135)
    2020-02-28 21:57:50

    Az annyira igaz, hogy Mozdonj a #129-es hozzászólásánál úgy küld be linket, hogy nem ellenőrzi le azelőtt, hogy a linkek működőképesek-e külsős látogatóknak.


    Nekem ezt írja ki:


    BudFe65 adatlapja
    BudFe65 a Hoxa.hu közösségének egyik tagja.
    Ahhoz, hogy ennek a felhasználónak az adatlapját megnézhesd, be kell jelentkezned!

    Az oldal megtekintéséhez be kell jelentkezned!
    Amennyiben még nem regisztráltál a Hoxán, itt hozhatsz létre új felhasználói fiókot!


    Valamint


    KarokalA70 adatlapja
    KarokalA70 a Hoxa.hu közösségének egyik tagja.
    Ahhoz, hogy ennek a felhasználónak az adatlapját megnézhesd, be kell jelentkezned!

    Az oldal megtekintéséhez be kell jelentkezned!
    Amennyiben még nem regisztráltál a Hoxán, itt hozhatsz létre új felhasználói fiókot!

    Valamint


    Bvik72 adatlapja
    Bvik72 a Hoxa.hu közösségének egyik tagja.
    Ahhoz, hogy ennek a felhasználónak az adatlapját megnézhesd, be kell jelentkezned!

    Az oldal megtekintéséhez be kell jelentkezned!
    Amennyiben még nem regisztráltál a Hoxán, itt hozhatsz létre új felhasználói fiókot!


    De, hogy a önlebuktatása hatásos legyen ezt már a #128-as és a #133-as hozzászólásához csatolt egyes fájlokkal is alátámasztja, hogy azt ő teszi meg, amivel engem valamint a kérdés feltevőjét vádol. Ehhez a #128-as válasza esetben 3, míg a #133-as válasza esetében 2 olyan képernyőképet csatol, amelyet a fentebb leírtak alapján leszögezendő, hogy CSAK regisztrált tagok láthatják bejelentkezés után. A linkek közül is csak azok nyilvánosak, amely fórumként működnek, vagyis egyfajta konstruktív beszélgetés folyik rajta.

    előzmény:
    terdszelikatica (135)
    2020-02-28  21:57
  17. 2020. február 29. 19:48143.

    Nő vagyok, egyébként lényegtelen, vagyok aki vagyok.


    Az 5 hét fekvőgipsz kemény lesz. A hajlitást gyógytornász fogja kezdeni, de ne engedjétek hogy hirtelen behajlitsa, a fiad csillagokat látna fájdalmában. Üljön majd le az ágyára, a kezét tegye a térdhajlatba, és finoman huzogassa felfelé. A térde mindig többet enged majd. Amikor kicsit már hajlik, akkor az ágyon ülve nyújtsa ki, lógassa ki az ágyról, és saját erőből engedje el az izmait, hogy saját súlyát vigye le a láb. Ráadásként, kenegessétek az egész lábát izomlazitóval. Ha már majd be tud ülni a kádba, a forró viz is ellazitja, ugyanúgy nyúljon a térde alá és huzza fel lassan, majd nyújtsa ki. Mellé magnézium bőven.


    Vagy térdortézis, vagy pedig keress rá a Qmed-re, O-Tape térdszoritó. Ez fixen tartja a térdkalácsot, mellette lehet hogy tud majd edzeni, kérdezd meg a sportorvosát. Van még hasonló, biztos láttad már, szines ellasztikus ragasztószalagok. Arról hallottam ezt-azt, de engem az aggasztott amit mindenki mondott, hogy ha rosszul van feltéve, akkor az okoz sérülést. Én nem használtam.


    A szalagpótlás ne aggasszon, nagyon jól megcsinálják. a műtéti hegre is van egy olyan kence, ami gyors gyógyulást és szép sima sebet biztosit. Az mondjuk drága, de megéri.


    De a fiad még növésben van, én várnék a műtéttel ha az én gyerekemről lenne szó. Több betegtől (fiatal sportolók) és szüleiktől hallottam már, hogy vártak pár évet. És egy tipp, erre keress rá: OGK. Ne tévesszen meg a neve, fantasztikusak mindenben.

    idézet:
    Nikita 666 (81)
    2020-02-27 19:57:24

    Mindaz, amit leírtál, akkor válhat aktuálissá, amikor a gipsz lekerül a fiatalember lábáról, hisz térd esetében combtőtől lábujjig ér a gipsz, így azokat a gyakorlatokat igencsak lehetetlen megoldani.

    idézet:
    Father&Fivechild65 (104)
    2020-02-28 13:25:38

    FELTÉTELEZTEM HOGY AKI OLVASSA VAN OLYAN OKOS, HOGY GIPSZLEVÉTEL UTÁNRA ÉRTI AZT AMIT JAVASOLTAM. ---OKÉ, LÁTOM ITT MINDENKINEK ELMENT A JÓZAN ESZE.

    előzmény:
    Father&Fivechild65 (104)
    2020-02-28  13:25
  18. 2020. február 29. 17:19142.

    off:SO WHAT ?

    előzmény:
    antironia (137)
    2020-02-29  11:42
  19. 2020. február 29. 14:53141.

    Mondjuk az is rettentően érdekes, hogy a topiknyitó eltűnt, viszont helyette megjelent, Father&Fivechild65, aki ugyanazt dagasztja tovább, mintha a védőügyvédje lenne. 


     

    idézet:
    antironia (137)
    2020-02-29 11:42:08

    Ezt iszonyúan elnézted! Én ugyanis folyamatosan követem a topikot, csak egyszerűen meguntam azt, hogy mindig csak magyarázkodnom kell, és azt, hogy hozzád hasonló rombolók jelennek meg itt, akik tanács helyett csak vádakkal illetnek engem (és már másokat is).

    Először nem ártana magadba nézned egy kicsit:
    Idejössz egy topikba, tanácsot nem adsz, javaslatot nem írsz, de vádaskodni nagyon jól tudsz.

    idézet:
    KJSman764wo (140)
    2020-02-29 14:52:15

    Arról nem is beszélve, hogy tegnap sok időm nem is volt, hisz éppen tegnap engedték ki a gyereket a kórházból és ezzel kapcsolatban még volt mit elintéznünk.

    előzmény:
    KJSman764wo (140)
    2020-02-29  14:52
  20. 2020. február 29. 14:52140.

    Mondjuk az is rettentően érdekes, hogy a topiknyitó eltűnt, viszont helyette megjelent, Father&Fivechild65, aki ugyanazt dagasztja tovább, mintha a védőügyvédje lenne. 


     

    idézet:
    antironia (137)
    2020-02-29 11:42:08

    Ezt iszonyúan elnézted! Én ugyanis folyamatosan követem a topikot, csak egyszerűen meguntam azt, hogy mindig csak magyarázkodnom kell, és azt, hogy hozzád hasonló rombolók jelennek meg itt, akik tanács helyett csak vádakkal illetnek engem (és már másokat is).

    Először nem ártana magadba nézned egy kicsit:
    Idejössz egy topikba, tanácsot nem adsz, javaslatot nem írsz, de vádaskodni nagyon jól tudsz.

    előzmény:
    antironia (137)
    2020-02-29  11:42
  21. 2020. február 29. 14:52139.

    Tehát most bevallottad, hogy te vagy a topikindító KJSman764wo  is??


     


    Én ugyanis végig róla beszéltem/írtam!


    idézet:
    antironia (106)
    2020-02-28 13:38:15

    Mivel ő nem én vagyok, így ezt eléggé abszurdnak nevezném.

    előzmény:
    antironia (106)
    2020-02-28  13:38
  22. 2020. február 29. 14:52138.

    Nagyon szépen köszönöm válaszodat! Remélem, hogy mások is példát vesznek rólad és Nikitáról és a vádaskodás helyett a tényleges tapasztalatokkal, javaslatokkal jelennek itt meg végre.

    előzmény:
    Father&Fivechild65 (83)
    2020-02-28  07:25
  23. 2020. február 29. 11:42137.

    Mondjuk az is rettentően érdekes, hogy a topiknyitó eltűnt, viszont helyette megjelent, Father&Fivechild65, aki ugyanazt dagasztja tovább, mintha a védőügyvédje lenne. 


     

  24. 2020. február 29. 11:40136.

    OK, akkor betudjuk az abszolút véletlenek szerencsétlen konstellációjának, hogy ugyanarról a témáról, ugyanolyan szóhasználattal, ugyanolyan dagályos szófosással (irreleváns körülmények indokolatlan részletezése) , ugyanolyan képi megjelenítéssel (bizonyos félmondatok kivastagítása, dőltbetűzése, stb.), egymástól teljesen független személyek írnak netszerte. 


     


    Ma is tanultunk valamit. 

    előzmény:
    Father&Fivechild65 (134)
    2020-02-28  21:54

Címlap

top