Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pár nap alatt ősz hajszál

Niallita
Létrehozva: 2021. Április 29. 20:04

Sziasztok! 


Tudom, hogy nem nagy dolog. 22 éves vagyok és pár napja találtam a hajamban 2 ősz, teljesen fehér hajszálat. Mi okozhatta? Egy hét alatt alakult ki, mert előtte hajmosásnál, vasalásnál nem volt ott. Továbbá azt olvastam, hogy az ősz hajszál úgy nő ki, nem az 50 centis hajam lesz hirtelen full ősz... Pár hete volt vágatva, akkor sem volt még az..


Azt olvastam, hogy nagyfokú stressz is okozhatja, de nem tudom, igaz-e. Ugyanis július óta nagyon durva zaklatásnak vagyok kitéve, erről nem szeretnék többet megosztani, sem azt, hogy felismernek, csak azt, hogy nagyon-nagyon durva és nem kellene ezt senkinek sem átélni.


Továbbá hálás lennék, ha megosztanátok, hogy ezeket festékkel otthon hogyan lehet eltünteni. Valami színezőre gondoltam. Befesteni az egészet egyelőre nem akarom még. Köszönöm. 

  1. 2021. Április 30. 11:418.

    Én a két ősz hajszálat simán levágnám tőből. Minek két szál miatt az egész hajadat festékkel kennegetni?


    Ami a kialakulását illeti, valóban érdemes utánajárni, ha még egyszer előfordul. A te korodban nem normális még az ősz hajszál.

  2. Torolt_felhasznalo_605445
    Torolt_felhasznalo_605445
    2021. Április 29. 22:207.

    Persze, van ilyen színező, amivel azt a pár szálat befestheted ideiglenesen. Illatszerboltban nyugodtan érdeklődj az eladónál!

  3. 2021. Április 29. 22:096.

    Nagymamaink buszken viseli oszulo hajat,


    de anyukank is : azt mondjak Ok megdolgoztak az osz hajszalaikert .


    Remekul tudjak festes nelkul is elni az eletuket . bizom benne hogy majd en is igy fogok tenni 

  4. 2021. Április 29. 22:085.

     Altalaban eletkorral osszefuggo oszules van es ez nagy mertekben oroklott.


    Szuleid , nagyszuleid mikor kezdtek el oszulni ?


    Vannak akiknel korabban, masoknal kesobb kovetkezik be.

  5. 2021. Április 29. 22:064.

    "Azt olvastam, hogy nagyfokú stressz is okozhatja, de nem tudom, igaz-e...."


      Az oszulest ritkan okozza a stressz inkabb genetikai.


     


    de gen szerepe is lehet /IFR4 gen / 30 %ban  .


     

  6. 2021. Április 29. 22:053.

    "Azt olvastam, hogy nagyfokú stressz is okozhatja, ...."


    A stressz / telogen effluvium/hajhullast idezhet/ne elo.

  7. 2021. Április 29. 22:032.

    ". 22 éves vagyok és pár napja találtam a hajamban 2 ősz, teljesen fehér hajszálat. Mi okozhatta?" 


    A korai oszulo haj betegseg jele is lehet.Alopecia areata autoimmun betegseg is lehet


     es neha azonnali = egyik naprol a masikra torteno oszulest okoz ,


    /vit-ih-LIE-go / Virtiglio /, melanocytak elvesztese ,


    foltokban bor szinenek elvesztese ,ez immunrendszer problema is lehet/ne,


    B12 vitamin hiany ,TSC /tuberous sclerosis/


     


    genetikai , joindulatu rakos elvaltozast okoz  majon, veseben ,szemen, agyban... /...


    Biztosan tudni akarod ? Soroljam a tobbit is ? 

Címlap

top