Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Rekreáció szak - érdemes?

ilvera
Létrehozva: 2012. február 25. 20:53

Sziasztok!

 

Tegnap jelentkeztem rekreációszervezésre levelezőn (munka mellett, 29éves fejjel). Ha felvesznek nem tudom, hogy beiratkoznék-e még. Ha valakinek van valami pozitív vagy negatív tapasztalat kérem írjon. Nekem a képzés leírása szimpatikusnak tűnt, de nem tudom, hogy érdemes-e időt/pénzt belefeccölni.

 

Köszönöm szépen a válaszokat! 

  1. Ed
    Ed
    2020. december 9. 15:3516.

    Szia 2020-at írunk. :) Sikerült elhelyezkedned?

  2. 2012. február 26. 10:4415.

    Igen, én is úgy tudom, hogy a TF a legjobb. Első helyen ezt is jelöltem.

    Pozitív, hogy nincs belőle tömegképzés.

    Még próbálok informálódni ismerősöknél, akkor iratkoznék be, ha találok min. egy-két embert, aki el tudott vele helyezkedni.  

    előzmény:
    boikámé (14)
    2012-02-26  10:30
  3. 2012. február 26. 10:3014.

    Tudod, nyugaton mindig minden más 

     

    Én speckó nem hallottam még olyanról, akit konkrétan ilyen munkakörben vettek volna fel első körben. Mondjuk ez nem meglepő, mert ez tipikusan az szakma ahol a gyakorlatiasság nagyon lényeges, és a szamárlétrát meg kell mászni. (meg ami szerintem nagy gáz, hogy nem is ismerik a munkáltatók ezt a szakot, ezért inkább a bevált nevű jelentkezőket veszik fel)

    Én sem ebben dolgozom, de bízom (bízni akarok) benne, h elhelyezkedem a végzettségemnek megfelelően.

    Én azért is érzem jónak ezt a végzettséget, mert több területen el lehet helyezkedni vele. pl.gyerekek, idősek

    Én a TF-et ismerem az általad felsorolt sulikból, jó választás volt 

     

     ui: azt hiszem a Complex hatályokban vhol benne van,h milyen területen lehet alkalmazni rekist

    előzmény:
    ilvera (13)
    2012-02-26  10:20
  4. 2012. február 26. 10:2013.

    Szia!

     

    Melyik iskolákat ajánlanád? Én hármat jelöltem meg: TF, Elte, Szombathely. 

    előzmény:
    boikámé (11)
    2012-02-26  10:15
  5. 2012. február 26. 10:1712.

    Köszönöm az eddigi válaszokat!

     

    Igazából engem a valóság érdekelne, hogy sikerült-e valakinek/ vagy ismerősének  elhelyezkedni? 

     

    A leírás alapján úgy érzem alkalmas lennék. Kicsit én is úgy érzem, hogy ez túl szép, hogy igaz legyen.. Eseteleg nyugati országokban jobban van igény. Nem tudom még.. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. 2012. február 26. 10:1511.

    Szia!

     

    Én ilyen végzettséggel rendelkezem, egy éve. Ez idő alatt 2db (!!!) olyan álláshirdetéssel találkoztam ahová konkrétan ilyen végzettségű embereket kerestek.

    Ennek a diplomának jelenleg akkor értelme ha nagy városban pl.Pest, vagy fürdő központ pl.Hajdúszoboszló környékén élsz vagy hajlandó vagy költözni.

    Ugyanakkor én anno azért választottam ezt  a szakot, mert tetszett, h mindenből lehet tanulni egy kicsit (igen ez a nesze semmi fogd meg jól), 

    Úgy gondolom a mai napig, h el lehet ezzel a képesítéssel helyezkedni csak ügyesen kell önéletrajzot, és főként tapasztalatot írni (igen olykor kamuval, a lényeg , h olyat írjon az ember amit azért látott már)

    A rekisek többsége edzőként, fitness-wellnes teremben dolgozik. Ezért érdemes mellé akár minorban a tesit megcsinálni.

    Az egfejlesztő részen, pedig inkább egy 1,5 éves kiegészítő képzés (sajnos az egtan tanárrral nem megy semmire senki) 

    Jah, és az sem mindegy melyik sulin végzed ezt a képzést, mert vannak (olykor nagy) különbségek a tanítási módszerek között.

     

    előzmény:
    ilvera (1)
    2012-02-25  20:53
  7. 2012. február 26. 09:1710.
    Igazad van, semmivel.
    előzmény:
    Pimpair (9)
    2012-02-26  08:22
  8. 2012. február 26. 08:229.
    Mivel könnyű manapság elhelyezkedni, amikor a regisztrált munkanélküliség kb. 10,5% Magyarországon???
    előzmény:
    etilany (8)
    2012-02-26  08:14
  9. 2012. február 26. 08:148.
    Ezzel nem lesz könnyű elhelyezkedni. Az, hogy a szak leírásban mi szerepel, meg hogy megnevezi, hogy milyen állásokat tölthetsz be vele, egy dolog, a valóság pedig más.
    előzmény:
    ilvera (1)
    2012-02-25  20:53
  10. 2012. február 26. 08:137.

    nem nyelvészeti szempontból kell megvizsgálni a szót:) így nevezték el, de nem az iskolai nagyszünetre vonatkozik a szak

    sajnos elbutult annyira a 21-ik századi ember, hogy meg kell tanítani kikapcsolni, játszani és élvezni az életet az egészségre gondolva

    előzmény:
    semiramis (5)
    2012-02-25  22:30
  11. 2012. február 26. 08:116.

    azok az idők rég lejártak, amikor a papírhoz automatikusan jött  a munkalehetőség is...mostanában a munka után kell menni...van ehhez erőd és érdekel annyira ez a szakma? ezt tisztázd magadban

     

    Jó szervező-, kommunikációs és szociális készséggel rendelkeznek. A munkavégzéshez szükséges korszerű informatikai rendszerek és eszközök kezelése nem jelent problémát számukra. Megfelelő képzettséggel rendelkeznek egészségfejlesztési és rekreációs projektek kidolgozására, életmódprogramok gyakorlati megvalósítására. Közreműködésükre igény van a hátrányos helyzetű társadalmi csoportok egészségfejlesztése, mentálhigiénés szükségleteik vizsgálata során és egészségfejlesztéshez, rekreációhoz szükséges pályázatok elkészítésénél. 

     

    jól kommunikálsz, tudsz és szeretsz szervezni? vannak ötleteid, hogy milyen programokat tudnál kitalálni és levezetni egy ilyen végzettséggel?

    szeretsz emberekkel dolgozni? olyanokkal, akik nehezen kezelhető fizikai és/vagy pszichikai helyzeten kell változtassanak? képes vagy meggyőzni másokat, hogy miért érdemes másként élni - enni-mozogni?

     

    röviden: nem másokon áll, hogy Te milyen lelkesedéssel és tudással akarod majd hazsnálni ezt a végzettséget, ezen áll leginkább az elhelyezkedés

    a piac pedig ha lassan is, de már igényt tart az ilyen szakemberekre különböző területeken

    előzmény:
    ilvera (1)
    2012-02-25  20:53
  12. 2012. február 25. 22:305.

    a rekreacio konkretan az iskolai nagyszünetet jelenti. EZT tanitani es tanulni... 

     

    egyebkent lehetne mögötte jo dolog, de amig nincs minden iskolanak gyogypedagogusa, gyogytornasza, pszichologusa, addig rekreator sem kell. 

    előzmény:
    ilvera (1)
    2012-02-25  20:53
  13. 2012. február 25. 21:344.

    a leírás alapján én se gondoltam annó:)

     

    Sőt, mindenféle törvénytervezeteket láttam, hogy kötelező lesz alkalmazni egészségtan-tanárokat az iskolában.... no, nem.

     

    Majd jön valaki aki konkrétan ezen a szakon végzett és mond valami jót is.  

    előzmény:
    ilvera (3)
    2012-02-25  21:02
  14. 2012. február 25. 21:023.

    igen, ez a neve!

     

    A leírása alapján nem gondolnám, hogy nehéz az elhelyezkedés.  Viszont valóban nem láttam még olyan álláshirdetést, hogy egészfejlesztő vagy rekreációszervező.

    előzmény:
    zimmezumma (2)
    2012-02-25  20:57
  15. 2012. február 25. 20:572.

    nem! 

    most egészségfejlesztés- rekreáció a neve?

     

    egészségtanon végeztem.... khmm nagyon jó volt a képzés, de ezzel elhelyezkedni nem lehet. 

    előzmény:
    ilvera (1)
    2012-02-25  20:53

Címlap

top