Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vezetés újrakezdés

Esther_
Létrehozva: 2015. március 8. 21:15

Sziasztok!


Kb. 9 éve szereztem meg a jogosítványt, és a vizsga óta sajnos 1 m-t sem vezettem. Most már hamarosan szükség lesz arra, hogy tudjak vezetni, ezért újra kellene kezdenem, de mindenképpen vennék előtte órákat oktatótól. A fő baj az, h félek a vezetéstől vagy inkább a forgalomtól.Nem Budapesten csináltam a jogsit.


Járt valaki hasonló cipőben? Nagyon szívesen olvasnék pozitív történeteket. Jó oktatót tudnátok ajánlani Budapesten, elsősorban a XIII. kerületben és környékén?

  1. 2018. október 4. 22:1729.

    Jesszus! Baromi idegesítőek a hsz-eid ebben a topikban! Ugyanebben a cipőben járok én is, 7 éve nem igazán vezettem de most úgy hozta az élet, hogy kellene napi szinten. Nagyon jól ment akkor a vezetés, de rutin nélkül bizony én is bizonytalan vagyok. De hiszem azt, hogy igenis bele lehet rázódni! Te viszont lehangolod az embert és a maradék kedve/önbizalma is elszáll. Remélem a kedves topik indító azóta bátran és ügyesen vezet, rád pedig nem hallgatott! :)

    előzmény:
    zsof.berg (28)
    2015-03-13  09:17
  2. 2015. március 13. 09:1728.

    Sok beszédednek sok az alja. Először is félremagyaráztad amit írtam, majd az általad képzelt háttérre reagáltál. Most pedig félreértelmezed újra, amit írtam. Egyáltalán nem sértődtem meg :-) (hogy segítsek, az első kommentem nem felszólítás volt, hanem kérés. Mind a posztoló, mind a többi közlekedő érdekében) Most is úgy gondolom, hogy a forgalomban semmi keresnivalója nincs olyannak, aki fél tőle.

    előzmény:
    ladybird65 (27)
    2015-03-12  17:44
  3. 2015. március 12. 17:4427.

    Nagyon sajnálom, hogy oktatásnak vetted. Csak leírtam a gondolataimat, mert egy kicsit magamra is vettem, amit a TI-nak írtál. Én is nagyon féltem a vezetéstől, mégis megtanultam. Én nem veszélyeztetek senkit az úton, legalábbis nagyon igyekszem. Engem inkább sodortak már meleg helyzetbe, mint én másokat. Ettől függetlenül úgy gondolom, ez olyan, mint a nyelvtudás: nem lehet megállni, mindig fejleszteni kell, mert különben "megkopik".


    Kár, hogy valamiért megsértődtél, mert nem ez volt a cél. Csak kulturáltan vitatkozom, mi ezzel baj? Ráadásul kedvelem is nagyon a hsz-eidet. Hidd el, ha ellenszenves lennél, nem is reagálnék semmit.


    Egyébként szívesen válaszolok a kérdéseidre: 1989 óta van jogsim, de csak 3 évvel később kezdtem vezetni. Aztán megint kimaradt jó pár év (kb. 5-6), mert nem is volt kocsim. Hogy hány km-t vezettem? Bevallom, fogalmam sincs, nem számoltam össze, Te biztos többet. Nem járom keresztül-kasul az országot autóval. Baleset: még nem okoztam senkinek, egyszer saját magamnak még 1999-ben egy parkolóban. Ahogy tolattam kifelé, annyira azt figyeltem, nehogy nekimenjek a kollégák autójának, hogy az oszlopnak sikerült, így a jobb lámpámat cserélni kellett.

    előzmény:
    zsof.berg (26)
    2015-03-12  10:37
  4. 2015. március 12. 10:3726.

    Köszönöm az oktatást. Egyébként neked mióta van jogosítványod, hány kilométert tettél meg eddig balesetmentesen? Költői kérdés volt, nem várok választ.

    előzmény:
    ladybird65 (25)
    2015-03-11  15:47
  5. 2015. március 11. 15:4725.

    Hadd vitatkozzam veled. Valóban néha zavaró, mikor előttünk valami kis mazsola töketlenkedik. De ennyi toleranciával legyünk már egymás iránt. Senki nem úgy jön a világra, hogy mindent tud. Autóvezetés ügyben meg marhára nincs esélyegyenlőség. Nyilván azok sokkal könnyebben tanulnak meg vezetni, akik úgy jönnek a világra, hogy a családban már eleve van autó, mert legalább belülről láttak gépjárművet. Én meg gyerek- ill. fiatal koromban még utasként is ritkán ültem autóban, mert nemhogy a családnak nem volt kocsija, de még a tágabb rokonságban sem nagyon. Szóval nekem még a ki-beszállás is gond volt, mert beleakadt a lábam a biztonsági övbe, stb, szóval szerencsétlenkedtem egy csomót. Amin az oktatóm persze mocsok jól szórakozott.


    Az, hogy valaki (akár a TI. akár más) fél a vezetéstől, nem jelenti azt, hogy mindjárt tiltsuk is el tőle, zavarjuk is el az autók közeléből, hadd legyen nekünk kényelmesebb az utakon. A félelmet csak úgy győzheti le, ha elkezd vezetni. Mivel ez inkább jártasság, semmint kreativitás vagy műveltség kérdése, ezért tkp. bárki megtanulhat jól vezetni. Még az is, aki analfabéta. De ez mindenre igaz. Én pl. rettegek a fogorvostól. Akkor ne is menjek soha fogorvoshoz, mert félek? Hát hogyne mennék.


    Ha így állunk hozzá, ennyi toleranciával, csak még jobban stresszeljük a szerencsétlent. Szerintem induljunk ki magunkból. Mindenkinek van gyenge pontja. És - őszintén - a segítség, a biztatás, a türelem sokkal jobban esik mindannyiunknak, mint a nyers ítélkezés, hogy ha félsz, akkor inkább hagyd a fenébe.


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     

    előzmény:
    zsof.berg (24)
    2015-03-11  09:15
  6. 2015. március 11. 09:1524.

    Nem zavar, hogy szerinted nincs igazam, de én amiatt írtam, hogy a posztoló jelezte, fél az autóban, fél a forgalomban. Az általad leírt valóban vadbarmoknál ez semmivel nem veszélytelenebb tulajdonság.

    előzmény:
    Lédienn (11)
    2015-03-09  15:17
  7. 2015. március 11. 07:0523.

    Ez jól hangzik Szeretnék egy-két év múlva én is így nyilatkozni

    előzmény:
    Anda39 (20)
    2015-03-10  12:41
  8. 2015. március 11. 07:0322.

    Köszi Neked is további sok sikert!

    előzmény:
    SecreT (21)
    2015-03-10  13:46
  9. 2015. március 10. 13:4621.

    Ugyanebben a cipőben járok. Én is elment oktatóhoz, aki először kivitt a tanpályára, ott megnézte az alapokat:jól kormányzok-e, stb. Korrigáltunk és utána elindultunk ide-oda. Ami fontos (lett volna) nekem az a sávváltás gyakorlása és a parkolás. 


    Szerintem jól csinálod, hogy oktatóhoz mész, aztán gyakoroljátok be azt az útvonalat, ahol a leggyakrabban kell majd menned. Nekem pl. a munkahelyem, a gyerekorvosi ügyelet és a nagyobb bevásárlóközpont volt a fő célpont illetve a környékbeli szűk utcákra, trükkösebb kereszteződésekbe/utcákba vitt el az oktató. Hasznos volt, mert minden hibát elkövettem, amit lehetett, de vele. 


    A forgalomtól már kevésbé félek, mint előtte, de még mindig nem szeretek vezetni.Pedig muszáj (lenne), mert csak így lehet ebbe belejönni. 


    Sok sikert!!!! 

    előzmény:
    Esther_ (1)
    2015-03-08  21:15
  10. 2015. március 10. 12:4120.

    Szerintem nem lesz semmi baj. Ha elmész oktatóhoz, akkor úgyis kiderül, mit érzel, mennyire vagy majrés, milyen hamar jössz bele a dolgokba, szeretni fogod-e.


    Az én jogsim már bőven nagykorú, de volt idő, amikor egyáltalán nem vezettem. Aztán úgy hozta a sors, hogy lett autóm, lehetőségem, alkalmam... imádok vezetni. :)

    előzmény:
    Esther_ (1)
    2015-03-08  21:15
  11. 2015. március 9. 21:5819.

    Nyugi!


    Bele fogsz jönni.


    Én is úgy voltam, mint te, megcsináltam a jogosítványt, utána szinte semmit sem vezettem pontosan harminc (!) évig. Akkor vettem egy autót. A szalonból még egy ismerősöm vitte haza, mert teljesen keresztül kellett hajtani Pesten, azt még nem mertem, azt se tudtam, merre kell menni.


    Gondoltam rá, hogy gyakorlásképpen autózgatok néhány órát. De aztán letettem róla, minek pazaroljam fölöslegesen a benzint. Így csak akkor vezettem, amikor valahova menni kellett, inkább csak a környéken vásárolni, és mindig ugyanarra a néhány helyre. De így is jól begyakoroltam, bár igazából nem szeretek vezetni. De néha szükséges.

    előzmény:
    Esther_ (16)
    2015-03-09  21:21
  12. 2015. március 9. 21:3818.

    Szia!


     


    Én 89-ben szereztem jogsit, és ezután 2003-ig nem vezettem. Ez több, mint a te 9 éved.


    Én úgy emlékszem, 3-szor 2 órát vettem, azóta imádok vezetni, évi kb. 30ezer km-t vezetek. Sérüléssel járó balesetem nem volt, csak 1-2 parkolói koccanás.


    Szóval hajrá!

    előzmény:
    Esther_ (1)
    2015-03-08  21:15
  13. 2015. március 9. 21:2317.

    Szia!


    T betű az alap lesz, ha odakerül a sor


    Az a baj, hogy szerintem Pesten lassan sem szabad menni, mert azonnal ledudálnak:-(

    előzmény:
    V eszeva (10)
    2015-03-09  14:14
  14. 2015. március 9. 21:2116.

    Szia!


    Köszönöm szépen, hogy megvédtél.


    Tényleg csak akkor fogok egyedül vezetni, ha egy oktató képesnek tart erre, nem akarok én senkit veszélybe sodorni. Ha az oktató teljesen analfabétának tart a vezetésre, akkor nem fogom erőltetni. De az is lehet, h elkezdek majd vezetni, és kiderül, hogy nem is megy olyan rosszul. 21 évesen vezettem utoljára, most 30 vagyok, sokat változtam azóta.

    előzmény:
    Lédienn (11)
    2015-03-09  15:17
  15. 2015. március 9. 21:1815.

    Szia!


    Igen, erre én is gondoltam, h nekem is ez segítene sokat, ha  egyedül vezetnék kis forgalomban. De előtte mindenképpen vennék órákat, mert azért 9 év az nem kevés. Tényleg az alapoktól kell kezdenem, sajnos. De nagyon szépen köszönöm, h leírtad a történeted, pont emiatt nyitottam a topikot, hogy lássam, h másoknak is sikerült

    előzmény:
    ladybird65 (14)
    2015-03-09  19:41
  16. 2015. március 9. 19:4114.

    Ismerős a szitu. Bár nálam nem telt el 9 év a jogsi szerzés után, mikor vezetni akartam megtanulni. Annak idején vettem egy kis Polskit. Könnyű volt vele beparkolni, kis helyen is elfért. Sajnos hiába volt jogsim, az oktatómtól tkp. semmit sem tanultam. Őt a csajozás sokkal jobbal lefoglalta, mint hogy engem vezetni megtanítson. Ha velem foglalkozott, sajnos az sem a vezetésre irányult. Na mindegy. Később aztán egy férfi kolléga beült mellém, hogy majd ő segít.... Ja. A segítsége abból állt, hogy állandóan rám üvöltött, hogy ha lehet, még nagyobb hülyeséget csináljak pánikhelyzetben. Nem elég, hogy zéró önbizalmam volt, még stresszelt is állandóan. És akkor valaki ajánlott egy olyan dolgot, ami elsőre igen bénán hangzik, de nekem bejött. Először is: este, mikor már kisebb a forgalom, akkor üljek be a volán mögé. Aztán: mindig fejben gondoljam végig a megteendő utat, hogy milyen jelzőlámpák, táblák, stb. lesznek. Szóval tervezzem meg az utamat. Tényleg így kezdtem. És egyedül. Rájöttem, hogy nem kell "segítség", mert azzal nem vagyok előbbre, ha leordítják a hajamat. Először tényleg mindig csak a megtervezett úton haladtam, mert annyira féltem, hogy nem mertem másfele menni, sőt régen mindig a lámpás kereszteződéseket favorizáltam, mert az könnyebbség volt. Most már tudatosan kerülöm őket. A lényeg, hogy előbb-utóbb tényleg belejön az ember. Mondjuk az igaz, hogy vannak helyzetek, amiket most is kerülök, pl. autópálya. Igaz, szükségem sincs rá.


    A lényeg: fel a fejjel Margaréta! Légy bátor, higgy magadban és gyakorolj sokat. Legyél óvatos és udvarias, ezzel kompenzálhatod a tapasztalatlanságodat. Biztos sikerül majd megtanulnod. Ha nekem sikerült, aki született kétbalkezes pancser vagyok, akkor neked is fog. Én drukkolok neked!!!

  17. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. március 9. 18:5913.

    sok nőnek aki rendszeresebben vezet is nehéz típust valtani


    a corsa-jával elég jól el járkál


    de a férje mazda 6 nem tud biztonságosan közlekedni


    de megjött a tudós oktató, majd elmondja neked is mi a tuti


     

    előzmény:
    Esther_ (12)
    2015-03-09  18:23
  18. 2015. március 9. 18:2312.

    Még nincs autóm,de lesz,ha megtanulok vezetni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (5)
    2015-03-09  07:00
  19. 2015. március 9. 15:1711.

    Nincs igazad!


    Nagyon sokan vezetnek rendszeresen sajnos úgy,hogy nincsenek tisztában  még a kresz alapjaival sem.


     Viszont hatalmas arccal,önbizalommal,minden szabályt felrúgva,gyakran padlógázzal,füstölő gumikkal,piros jelzésen lazán áthajtanak,zebrán csikorgó fékkel talán megállnak és jó,ha nem gázolnak gyalogost. És folyamatosan frászt hoznak a többi a autósra,gyalogosra,biciklistára stb.,mert minden szabályt felrúgnak. Lazán mennek autópályán is a forgalommal szemben,mert nem veszik észre pl. időben a táblát. De az eszükbe sem jut,hogy nem volna szabad autót vezetniük,mert valójában nem tudnak,életveszély amit csinálnak,de meg vannak arról győződve,hogy ők kiválóan vezetnek.


    Sok tehetségtelen barmot és gyakorlatilag félanalfabétát is átengednek még mindig a vizsgán,persze jó pénzért. 


     A topikindító viszont biztosan nem ez a kategória! Ő tisztában van a tudásával,hiányosságával és tanulni,gyakorolni akar,mielőtt embereket sodorna veszélybe! Van önkritikája,felelősségtudata!


    Ezért sikerülni fog neki és tuti felelősséggel,jól fog vezetni!

    előzmény:
    zsof.berg (8)
    2015-03-09  09:10
  20. 2015. március 9. 14:1410.

    Alapvető, hogy a KRESZ legyen a kisujjadban.


    Az autóra tedd fel a T betűt előre-hátra. Ne idegesítsen, ha emiatt villognak meg összevissza bevágnak eléd.


    Mindig menj nagyon lassan, mert Pesten sokfelé kell figyelni: táblák, útjelek, lámpa, császkáló gyalogosok, és gondolom neked még a gép kezelésére is.


    Nehéz előre eltervezni, melyik sávba kell majd besorolni. A problémás útkereszteződéseket esetleg meg lehet nézni a Google street view-ban.

    előzmény:
    Esther_ (6)
    2015-03-09  08:36
  21. 2015. március 9. 14:029.

    Ez vicces, de van úgy, hogy muszáj vezetni. Pl. a sofőrünk felmondott.


    Én vezettem terhesen, nagy hassal, a lábam már alig érte el a pedált, de sajnos a férjemnek akkor még nem volt jogosítványa, a gyereket meg vinni kellett orvoshoz. Vidéken, pusztában, ahol nincs busz meg villamos.


     

    előzmény:
    zsof.berg (8)
    2015-03-09  09:10
  22. 2015. március 9. 09:108.

    A többi közlekedő érdekében kérlek, ne akarj autót vezetni.

    előzmény:
    Esther_ (4)
    2015-03-08  22:03
  23. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. március 9. 08:457.

    lehet jobb volna azon amit majd kell, főleg ekkora félelemmel


     

    előzmény:
    Esther_ (6)
    2015-03-09  08:36
  24. 2015. március 9. 08:366.

    Még nincs autóm,de lesz,ha megtanulok vezetni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (5)
    2015-03-09  07:00

Címlap

top