Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt állok 21 évesen

Mia21
Létrehozva: 2018. október 16. 23:42

Sziasztok fórumozók. Szóval az én helyzetem a következő. Itt állok 21 éves lányként ,egy étterem pultosaként, amit nem gondolok se az álom melómnak,se a jövendőbeli munkámnak. Megfelelő,de nem éltető már számomra. Az elmúlt hónapokban jobban megfogalmazódott bennem,ami régen is,hogy tanulnom kell. De! és ez az én nagy bajom,hogy nem tudom mégis mit, annyi de megannyi lehetőség van és elveszni bennük.. Gondolkodni kezdtem btk szakra jelentkezni, hogy talán ez érdekelne,mivel mindig is szerettem a könyvek közt élni,olvasni. Még most is,de eddig semmi olyant nem találtam,ami tetszene. A másik lehetőségként, arra gondoltam, hogy mivel szeretek sütiket sütni,péksütemények,és gondoltam már arra is,hogy a jövőben egyszer sikerülne,egy péksütis boltot nyitnom, talán akkor lenne meg az amire vágyom. Ezért írok ide,mert tudjátok,már attól tartok,hogy mivel nem vagyok már 18 éves,és mivel most már igazán kezdenem kell valamit az életemmel, tartok tőle,hogy elsietem a dolgokat azzal,hogy azért válasszak egyetemet,hogy végre valamibe belekezdjek.. Segítséget kérek tőletek, bármi olyan,ami segít abban, hogy megtaláljam azt, ami érdekel vagy amivel elindulhatok. 

  1. 2019. február 6. 17:4824.

    Azt tartja a mondas, hogy ha muveltseget akarsz menj egyetemre, ha jo allast, menj foiskolaba. Nagyon igaz...Hiszen ha mindenki ugyved, orvos stb. akar lenni, idovel nem lesz terulet ahol elhelyezkedhetnek, "tul sok az eszkimo, keves a foka" alapon.

  2. 2019. február 6. 17:4623.

    Igazad van, talan a szuleit is megkerdezhetne. Vegul is sajat magan kivul ok ismerik a TI-t a legjobban. Megbizhatobb tanacsokkal lathatjak el. Valaki azt irta, valami olyat valasszon ami BIZTOS. Letezik ma mar ilyen egyaltalan??? Igen, a halal es az ado. :) mas nem igen.


     

    előzmény:
    castaneasativa46 (13)
    2018-10-17  20:42
  3. 2019. január 10. 13:5922.

    Szia. 


    Örülök, hogy még vannak olyan fiatalok, akik tényleg azért akarnak továbbtanulni mert szeretnének többet kapni illetve többet adni a saját életükhöz.


    A meglátásom az, hogy mivel az egyetemeken és főiskolákon már nem igazán kapsz tényleges végzettséget, nem határozzák meg milyen munkában fogsz elhelyezkedni. Szóval bármire is jelentkezel sok sok lehetőség lesz előtted, amennyiben elvégzed, és utána is tudsz még tanulni amennyiben közben megtetszik valami más, munka mellett is folytathatod, képezheted magad. 


    A másik pedig, hogy egy egyetem illetve egy főiskola mellett ott a lehetőség, hogy dolgozz. Talán sikerül olyan diákmunkát vagy részmunkaidőt találnod, ami tényleg beleillik az elképzelésedbe, amivel esetleg tudsz hosszabb távon is tervezni. 


    Én például az egyetemi éveim alatt, az utolsó két évben nyertem felvételt egy céghez, gyakornokként. Sok ismeretséget köszönhettem annak a munkahelynek, a jelenlegi munkahelyemre is ezáltal a cég által sikerült bekerülnöm. 


    Szóval én a helyedben jelentkeznék bármire, ami csak egy kicsit is érdekel, beleölném az időt a tanulásba és elvégezném, utána pedig még mindig azt csinálsz amit szeretnél, de már lesz egy kicsit biztosabb dolog a kezedben. 

  4. 2018. október 21. 23:1121.

    Ki fizetne az egyetemi tanulmanyokat,ha egyaltalan felvesznek?Ugy latszik ozstondijra ne szamits...mi volt az allasod ahonnan menesztettek?

  5. 2018. október 21. 12:4920.

    Olyan a munkaerőpiaci és a gazdasági helyzet, hogy valószínűleg a Te életed során 3-4 foglalkozásod lesz még. Tehát most bármit választasz, azt később módosíthatod vagy teljesen megváltoztathatod. Most is olyasvalamibe kezdjél, amit szívesen csinálsz. 

  6. 2018. október 19. 22:1219.

    Nem rossz otllet,ha ferjhez megy egy pek-cukraszhoz,mar egy problemaval kevesebb.......

    előzmény:
    demise (16)
    2018-10-18  11:54
  7. 2018. október 19. 11:1718.

     Szia!  Mivel 21éves vagy úgy gondolom a süti sütéssel még ráérsz. :) Akár 10 év múlva is tanulhatsz cukrásznak, de most én olyat választanék a helyedben ami"biztos." És utána ne gondolkodj és ne agyalj azon, hogy mi lett volna,ha.. pár dolgot szűrj ki és ami ésszerű és szívesen is csinálnád azt határozd el és kezd el, és utána már ne nézd azt, hogy más milyen lett volna.  Hobbi szinten sütizhetsz addig is.

  8. 2018. október 18. 16:2317.

    Látod, hogy a Sors is hasonlóan gondolja, mint Te? 


    Fiatal vagy, próbálkozzál, keresgéljél, aztán majdcsak megtalálod a neked megfelelőt. Sok szerencsét és sok sikert!

    előzmény:
    Mia21 (12)
    2018-10-17  14:17
  9. 2018. október 18. 11:5416.

    Mit csináltál 18 éves korodtól idáig? Volt rá három éved, hogy eldöntsd, mit akarsz.


    Egyébként pedig menj férjhez.

  10. 2018. október 18. 11:4915.

    Írd meg, mit találtál....

    előzmény:
    Mia21 (12)
    2018-10-17  14:17
  11. 2018. október 17. 22:5014.

    En ugy tudtam,hogy halalodra magad maradsz[hans fallada]

    előzmény:
    sabangela (4)
    2018-10-17  05:17
  12. 2018. október 17. 20:4213.

    Én a szülei VÉLEMÉNYÉT kérdeztem - ugye, más a vélemény, és más a beleszólás. Ha gondban van, természetes, hogy először a hozzá legközelebb állókat kérdezi,  a Fórumozók  pedig esetenként nagyon messze vannak...


    Még a pszichiáter is legfeljebb tanácsot adhat. Igen, a nagykorú maga dönt, persze előbb tájékozódik...

    előzmény:
    Mozdonj (7)
    2018-10-17  06:07
  13. 2018. október 17. 14:1712.

    Hu,köszönöm a válaszaitokat. A másik fogalmam sincs ki az a Gigi, de nem és nem is. érdekel. Jobban utána néztem a péksüteményekkel kapcsolatos dolgoknak,és az egyik hozzászóló is említette,hogy talán elsőkínt,pékségben,cukrászdában kéne foglalatoskodnom. A másik,hogy ma kaptam a hírt,hogy a munkahelyemre,ahonnan nemsoká megyek szabira,nem vesznek vissza,mert egy családtag lép be helyettem...szóval,talán egy jelzís,hogy ideje másba kezdenem. Köszi meg egyszer. 

  14. 2018. október 17. 12:2911.

    Szia Mia21


    Tanácsot nem tudok adni,leginkább azért mert más korban/fölrészen élsz mint én,de azt látom hogy korodhoz képest komolyan gondolkodsz.....Jelenleg élvezd a fiatalságod (is),és biztos lehetsz abba,hogy életedben még több mint egyszer leszel ugyanebben a helyzetben.Úgy értem,hogy amikor az útelágazáshoz érsz,ki kell találnod az irányt.(A Te irányod.)Mivel talpraesett vagy,fog az menni.

  15. 2018. október 17. 10:5510.

    Ő maga a Gigi, azért nem tud lekattanni a témáról.


    Topic indító: Ha úgy gondolod, hogy a cukrász, pék stb irány tetszik, akkor lehet azzal kezdeni, hogy munkahelyet váltasz és elkezdesz egy pékségben/cukrászdában dolgozni. Ha tetszik, elkezdheted a képzést, ha úgy érzed, hogy ez sem az igazi, akkor keressél mást és próbálkozzál ott. Hidd el 21 évesen semmiről nem késtél le, vannak emberek, akik 40-50 éves korukban váltanak és sikeresek lesznek az új területen.


    Az viszont nagyon jó és mindenképpen pozitív, hogy akarsz valamit kezdeni az életeddel! Nem kell kapkodni, keresgessél, aztán majd csak szembe jön veled a nagy Ő (mármint munka terén).

  16. 2018. október 17. 10:179.

    Az hogy valaki papíron nagykorú, és dolgozik, nem jelenti azt hogy egyébként is felnőtt.


    A szülőknek beleszólása nincs hogy mit tegyen (habár ez még bőven előfordulhat), viszont terelgethetik addig, amíg látják hogy életképes döntéseket tud hozni önállóan.


    Ez a lány nagyon szépen megfogalmazta hogy mit szeretne, miben szeretne váltani, nála most jött el az idő. Van akinél ez előbb, van akinél jóval később, és akad akinél soha nem következik be.

    előzmény:
    Mozdonj (7)
    2018-10-17  06:07
  17. 2018. október 17. 10:088.

    Keress egy pszichológust, aki  jártas a PÁLYAVÁLASZTÁSI TANÁCSADÁSBAN! Nagyon jó tesztek vannak....

  18. 2018. október 17. 06:077.

    Szuleinek ?
    Miert ?
    Nagykoru , onallo , pultos .
    Dolgozik . 
    A szuleinek a beleszolasi ideje akkor volt , amikor el kellett volna magyarazniuk ennek az itt nyavajgonak , hogy a suliba jaras nem kotelezo nyüg , hanem piramis epitese...
    A szulo feladata lett volna "seggberugn"i idejeben , tudatossa tenni az agyaban azt , hogy a jovoje  erdekeben a bulizas es Tv nezes-logas -okostelefon helyett az agyat kell  pallerozni

    előzmény:
    castaneasativa46 (2)
    2018-10-17  00:27
  19. 2018. október 17. 05:576.

     Vegyel tojast. Keltsed ki , neveld fel a csibet , add el , vegyel a befektetett munkadert kapott osszegert kismalacot , neveld fel add el ,  vegyel a befektetett munkadert kapott osszegen bocit s neveld fel add el ...
    A befektetett munka hozza az eredmenyt.
    Hogyan allt a szenad az iskolaban ? Mi az , amire epithetsz ?

  20. 2018. október 17. 05:175.

    szomoru hirem van:-) Az ember a donteseiben mindig magara marad.

  21. 2018. október 17. 05:174.

    szomoru hirem van:-) Az ember a donteseiben mindig magara marad.

  22. 2018. október 17. 00:343.

    gigi.mar megint fiatalodsz,itt alssz 21 evesen,miern nem ulsz le??????Valahova mashova?????

  23. 2018. október 17. 00:272.

    Nagyon sokan vannak abban a helyzetben, amiben Te. A kevés kivétel az az eset, ha valaki 6 - 10 - 14 évesen elhivatottságot érez vmi iránt, vagy esetleg kiugróan tehetséges. Szüleidnek mi a véleménye? Pályaválasztási Tanácsadónál jártál? Egyáltalán nem könnyű helyzet, de igazad van, foglalkozni kell vele.

Címlap

top