Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ajándékozás etikett

attila22
Létrehozva: 2020. január 10. 23:00

Sziasztok!


Szeretném megkérdezni, hogy szokás-e a témavezetőnek ajándékot venni ha az embernek sikeres lett az államvizsgája? Sajnos nem vagyok otthon az ilyen jellegű protokollban, alapból inkább feszengek is az ilyen helyzetekben (azt hiszik, hogy a jó jegyem miatt kenyerezem le úgymond) és bénán kezelem ezért sem szeretek ismerősöknek se adni, mert kínosan tudom előadni még a legőszintébb jószándékot is , de nem szeretném, ha esetleg a konzulensem nem jó emlékekkel gondolna vissza rám emiatt (vagy ha esetleg újra találkozunk vmi miatt), mert amúgy jó volt vele a kapcsolat és tök kedves volt. Ti vettetek a témavezetőtöknek ajándékot és mennyire gáz ha nem veszek?

  1. 2020. január 18. 20:409.

    " mert mostanaban az orvosnak adott halapenz is buntetendo lesz..." eddig miert nem az volt ? Most annyi fizetest fognak kapni mint a magyar focistak , es a focistak annyit mint az orvosaitok kapnak ma ?

    előzmény:
    Kövesdiági (8)
    2020-01-16  18:13
  2. 2020. január 16. 18:138.

    Régen ilyen nem volt...


    Manapság sem kellene "bevezetni"....mert mostanában az orvosnak adott hálapénz is büntetendő lesz....

  3. 2020. január 12. 16:157.

    Hát én nem adtam, meg nálunk senki más sem adott  a konzulensének. Én ilyent nem is hallottam, hogy elvárnák, vagy valami. Nem ingyen vállalta, minden hallgató után pénzt kapnak. Anno, aki az én konzulensem volt, annyit kért a diákjaitól, hogy a szakdolgozatból nyomtassunk egy példányt neki is, spirálkötéssel beköttettük, ennyi. 

    előzmény:
    attila22 (6)
    2020-01-11  21:11
  4. 2020. január 11. 21:116.

    De valószínűleg kapnak. De nem tudom, hogy van-e valami protokoll ilyenkor, hiszen más(ok)tól már hallottam, hogy vett a végén ajándékot. Egy magabiztos, tekintélyes, de ugyanakkor őszinte középkorú férfi tanárról van szó. És fogalmam sincs, hogy mások ilyenkor megszokták-e valamivel honorálni a konzulensüknek a segítséget vagy egyáltalán nem számít bunkóságnak/tiszteletlenségnek, ha én nem. Jó lett a védés, minden jól ment, szoros kapcsolat nem alakult ki, de mindig fogadott időben és olykor adott 1-1 tanácsot, de nem tudom kontraproduktív lenne-e.


    Ezért is lennék kíváncsi ex hallgatók véleményére, hogy ők ilyenkor adtak-e valamit?

    előzmény:
    sabangela (3)
    2020-01-11  20:12
  5. 2020. január 11. 20:155.

    es mi van akkor ha kritikanak tekinti az ajandekodat ?


     

  6. 2020. január 11. 20:134.

    Jo tudni hogy azajandekok nem erik el a kivant celt 

  7. 2020. január 11. 20:123.

    Opponensek nem kapnak ezert berezest nalatok ?

  8. 2020. január 11. 20:112.

    Ezt nagyon at kell/lene gondolni 

Címlap

top