Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Milyen okostelefont?

Huszárné
Létrehozva: 2010. november 15. 14:09

Sziasztok!

 

Így a karácsonyhoz közeledve gondolkozom rajta, hogy meglepném magam valami hasznos dologgal, és mivel a mostani mobilom már lassan matuzsálemi korba lép, úgy gondoltam, hogy ideje lenne nyugdíjba küldeni, és lecserélni egy modernebbre, ami sokmindent tud, főleg az internet, ami vonz.

 

Szerintetek milyet érdemes venni? Van valakinek ilyen telefonja? Milyen típusú, milyen tapasztalataitok vannak velük?

 

Árban azért a földön kéne maradnom, szóval ahogy számolgatom a büdzsémet, olyan 50 ezer az a határ, amennyit tudok rá szánni...

Előre is köszönöm a segítségeteket!

  1. 2011. március 24. 10:49139.

    Szerintem ebbe az árban a legjobb az LG Optimus Me P350.

    előzmény:
    Huszárné (1)
    2010-11-15  14:09
  2. 2011. március 24. 10:38138.
    Szerintem most már nyugodtan gyűjthetsz az Iphone 5-re is:D Nyáron jelenik meg szóval már nincs messze. Elég sokat fog tudni, bár konkrétumokat még nem lehet tudni de biztos lehetsz benne hogy mindent verni fog...sajnos árban is....:S érdemes lehet addig várni!
    előzmény:
    Wisley (137)
    2011-03-23  13:25
  3. 2011. március 23. 13:25137.
    Igen az Iphone 4 egy nagyon jó készülék DE az ára ellene szól. bár ez minden Apple terméknél így van. Igaz hogy korrekt a tudásuk és amit tudnak azt tényleg jól, gördülékenyen tudják...csak túl vannak árazva. Ennel ellenére nekem is ilen lesz...:) Mondjuk én már gyűjtök rá egy ideje.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_871302 (131)
    2011-02-19  14:42
  4. 2011. március 11. 18:23136.

    Most fedeztem fel, hogy az okostelefonom még sms-ben lévő ékezeteket sem ismeri fel. Jönnek a mondatok, mind ékezet nélkül. Eddig ezt észre sem vettem, mert nem nagyon kapok sms-t, amit kapok, azt az angol tanáromtól, ami ugye angolul van, és nincs benne ékezet.

     

    Hát, mit is mondhatnék. ez az okostelefon egy totál buta cucc. A 10 évvel ezelőtti telefonom különb volt. 

    előzmény:
    Huszárné (1)
    2010-11-15  14:09
  5. 2011. március 4. 18:12135.

    Nekem sajna okostelefonom van. Xperia mini. De van Samsung Galaxy is a kolléganőmnek. Hát nem tudom, kinek mi az okos, de sajna nekem ezek a telefonok kifejezetten buták. Egyszerűen útáááááloommmmm!!! 

    előzmény:
    Huszárné (1)
    2010-11-15  14:09
  6. 2011. március 3. 23:10134.
    Banános nokia
    előzmény:
    Huszárné (1)
    2010-11-15  14:09
  7. 2011. február 24. 12:33133.

    itt van egy jó kis teszt:

    http://mobilarena.hu/teszt/lg_optimus_gt540_android_olc son_gyorsan/eloszo_tartozekok.html

     

    (én is nézegettem, de sok lett volna a kompromisszum... Nekem nem csak telefonnak kellene és ezért végül másikat választottam)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_807251 (132)
    2011-02-19  21:52
  8. Torolt_felhasznalo_807251
    Torolt_felhasznalo_807251
    2011. február 19. 21:52132.

    hali, mit gondoltok az LG Optimus GT540-ről?

    2. telefonnak használnám,nem kell csúcsteló,viszont félek,hogy a gyengébb proci miatt kicsit lassabb,idegesito lesz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_871302
    Torolt_felhasznalo_871302
    2011. február 19. 14:42131.
    Iphone 4
    előzmény:
    Huszárné (1)
    2010-11-15  14:09
  10. 2011. február 18. 21:23130.
    BlackBerry Torch.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  11. 2011. február 18. 10:19129.
    Mostanában a HTC Desire jó vásár lehet, elég olcsón meg lehet kapni a klönböző szolgáltatóknál. Tudásban teljesen korrekt, bár az idén nagyon le fog maradni, mert most elég erős telefonok jönnek ki. De ettől független az a telefon mindenre képes...jó vétel. Kicsit nehezebb megszokni annak akinek ez az első érintőképernyős androidos telefonja...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  12. 2011. február 11. 15:52128.

    Sony Ericson minim van. Utálom, mióta megkaptam. Első perctől komoly problémák voltak a működésével. Alapvető problémák. Nekem eddig minden telefonom jó volt, soha ilyet nem tapasztaltam, hogy veszek egy telefont, és használhatatlan. Hát ez az.

    Most lett szoftver frissítés csinálva rajta. Sok probléma megoldódott, jöttek újabbak.

    Most éppen a képenyő egy bizonyos részét ha megérintem (annak a részének semmilyen funkciója nincs egyébként), akkor a telefonon bekapcsol az ikonok rendezése funkció. Ilyen módon a legváratlanabb pillanatokban eltűnnek ikonok a képernyőről, melyek ott voltak, és melyekre szükség van. Aztán hosszas percek munkája visszavarázsolni őket. Egy újabb szoftver hiba! Gratulálok a gyártóknak - már megint a helyzet magaslatán voltak.

    Még mindig nem sikerült használható hangrögzítőt találnom hozzá, így nap,  mint nap megnehezíti a munkámat. Ezt már fel is adtam, már egyszerűen unom a keresgélést.

    Újabb szoftverhiba ütötte fel a fejét a minap - a telcsiről időnként eltűnik a csengető hang. Ez azt jelenti, hogy valaki hív, de a telefon nem cseng. Pedig minden beállítás rendben. Ilyenkor, mikor észreveszem, hogy már megint votl x számú nem fogadott hívásom, akkor kikapcsolom, meg bekapcsolm, és máris minden ok, egy darabig.

     

    Szaaaaaaaaaaaaaaarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrr ez a telefon!

    Nagyon szaaaaaaaaaaaaaaaaaarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr rrrr!

    előzmény:
    Huszárné (1)
    2010-11-15  14:09
  13. 2011. február 10. 13:07127.

    Hamarosan lesz hozzá amúgy 2.3-as Android is ami azért még használhatóbbá teszi, persze így is az de a 2.3 még hoz pár új szolgáltatást.

     

    Mennyi az a hamarosan? Mert a Desire-em a májusban bejelentett 2.2-t, valamikor szeptember elején kapta meg, de a Samsung Galaxy S tulajok csak december-január táján frissíthettek hivatalosan 2.1-ről.

     

    Érdekelne a 2.3 pár új szolgáltatása is, mert a Nexus S-emen egyet sem vettem észre.

    előzmény:
    Fimok (125)
    2011-02-09  12:32
  14. 2011. február 9. 12:38126.
    HTC Desire!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  15. 2011. február 9. 12:32125.

    Az a telefon az egyik lehető legjobb választás most...bár ha még spórolni akarsz egy kicsit akkor érdemes megvárni míg megjelenik a szolgáltatóknál, utána már jóval lejjebb mennek az árak. Szóval ezen érdemes elgondolkodni...! Hamarosan lesz hozzá amúgy 2.3-as Android is ami azért még használhatóbbá teszi, persze így is az de a 2.3 még hoz pár új szolgáltatást.

     

    Visszatérve egy picit még a régebbi vitákra hogy az okostelefon egy divathullám. Én ezt abszolút nem érzem így, mégpedig azért nem mert fejlődik a technika, ezt el kell fogadni. Mindig mindenből jön ki kevesebb energiát fogyasztó, olyan készülék ami jobban/használhatóbban old meg bizonyos dolgokat. Azzal az erővel amit mondtak egyessek, megmaradhatnánk a középkorban is...! Sok ember életét megkönnyiítik az okostelefonok, ebben a rohanó világban. Sokkal kevesebb időrabló dolog van így az életünkben mivel akár egy utazás alatt el tudod küldeni az emailt amit kell, vagy akár egy megbeszéléshez szerezhetsz közben infókat. A lehetőségek határtalanok....! A jővő úgyis arra tendál hogy lesz nálad egyetlen kütyü, amiben minden benne lesz, teszem azt a bankkártyád is(igazából ez sem a jövő mert ilyen telefon is van 1-2)...leegyszerűsítí a dolgokat!

    előzmény:
    dzsozefina (121)
    2011-02-08  12:20
  16. 2011. február 9. 10:15124.

    Ide klikk

     

    Örülök hogy taníthattalak.

    előzmény:
    cultofluna (119)
    2011-02-04  15:48
  17. 2011. február 8. 15:26123.
    Ó, kissé el voltam tájolva, de ezek szerint hamarost átlépi:) Köszi a memóriakártyás tippet. Jujj, milyen jó lesz, amikor megyek hosszú vonat- és buszutakra, ahová a laptopot is macerás lenne elvinni, meg engem különben is frusztálna, hogy a mellettem ülők is oda-oda pillantanak. Milyen remek lesz!:)
    előzmény:
    cultofluna (122)
    2011-02-08  14:56
  18. 2011. február 8. 14:56122.

    Ahogy én nézem még nem lépte át azt a "bűvös határt", de még ebben a hónapban jelenik meg a szolgáltatóknál is, akkor már valóban átlépheti az átalad megjelölt bűvös határt! :)

     

    Ja és egy tipp:

    Az ilyen telefonokhoz érdemes venni egy nagyobb memóriakártyát mint amit alapból adnak. Egy 8 GB-os kb 4-5 ezer forint a 16 GB-os meg 8-9 ezer forint. Így bőven lehet rájuk pakolni zenét, de akár filmeket, sorozatokat is.

    előzmény:
    dzsozefina (121)
    2011-02-08  12:20
  19. 2011. február 8. 12:20121.

    Nem tudom, azóta hogy állsz Vettél valamilyet? Ha igen, milyet? Csak hogy visszatereljem némileg a beszélgetést az eredeti medrébe:)

    Csak mert újraolvastam a hozzászólásokat (engem is foglalkoztat ez a téma újabban), és megnéztem néhány, a korábbiakban javasolt készüléket, és azt vettem észre, hogy azóta jelentősen esett az ára még azoknak a készülékeknek is, amelyeknek ára egy-két hónapja számomra az egeket verdeste (nálam max 40 ezer a limit). De ahogy látom, a sokat javasolt Optimus One az LG-től, ami eddig szimpatikus volt ugyan, de túl drága, most már átlépte a bűvös határt. Nekem, bevallom, leginkább a kivitelezése tetszik, mert annyira nem értek a telefonokhoz, de ahogy megnéztem, és amit megértettem (:D), az az, hogy nem is rossz ez a telefon ilyen olcsóért. És használni is könnyű. Mert eredetileg az elődjét akartam megvenni (LG TG540), mert az olyan tízezer körül van, de ahogy most nézem, inkább veszek egy picit drágábbat, ami többet tud:)

    előzmény:
    Huszárné (1)
    2010-11-15  14:09
  20. 2011. február 4. 16:26120.
    Ha annyira nem szereted a netet, vajon miért írsz ide?:) Mellesleg: az én mamám sem számítógépezik, még sms-t sem ír, de le merem fogadni, ha arról lenne szó, hogy valamiért muszáj lenne megtanulnia ezeknek az "újdonságoknak" a kezelését, akkor megtenné. Van, aki tud ezek nélkül élni. De sok esetben muszáj. Például a felsőoktatásban, sőt, ahogy hallottam, már a középiskolákban is megjelent az internet. Egyetemen, főiskolán  kizárólag interneten intézik a diákok az ügyeiket (beiratkozás, tárgyfelvétel, vizsgára való jelentkezés). Persze vannak ennek árnyoldalai is, de több poziítummal jár, mint negatívummal. SZerintem valamilyen szinten lépést kell tartani a fejlődéssel. És hogy visszatérjünk a fórum eredeti témájára, szerintem hamarosan már a sima mobil is perifériára kerül, és helyette teret hódítanak az okostelefonok. Vannak már egész jó árban is... Nem kell minden ok nélkül ellenségesen viszonyulni az újításokhoz. Vagy neked talán van rá valami személyes okod?:)
    előzmény:
    roegby (118)
    2011-02-04  14:33
  21. 2011. február 4. 15:48119.

    Ez egy elég buta technofób érvelés! Lefogadom, hogy a nagymamád is használt olyan technikai eszközöket, melyeket az ő nagymamája nem. Elektromos vasaló, hűtőszekrény, gáztűzhely, televízió, (vezetékes-)telefon... és lehetne a végtelenségig sorolni. És lefogadom, hogy az ő nagymamája is lelélt egy emberöltőt ezen technikai eszközök nélkül problémáktól mentesen.

     

    Azért, mert a korábbi generációk nem használták/használják a modern találmányokat, még nem jelenti, hogy ezek feleslegesek is.

     

    Sokak szerint a 21. század a kommunikáció százada lesz, ez pedig rögtön megmutatkozik abban, hogy nem csak az elmúlt 10-20 évben változott meg forradalmian a kommunikációnk a hír- és távközlési eszközök által, hanem  a mobilkommunikációban is.

     

    És inkább legyen ez az évszázad a kommunikációé, mint az előző a háborúké...

    előzmény:
    roegby (118)
    2011-02-04  14:33
  22. 2011. február 4. 14:33118.

    Múló divathóbort.

    Ja.

    Mint ez az új izé, ez a zinternet is. Nagymamám soha nem internetezett, mégid megélt 82 évet idáig. Ma sem néz meg egy honlapot sem, de még emailt sem ír!

    előzmény:
    gigikeg (115)
    2011-02-01  10:51
  23. 2011. február 4. 11:17117.

    Nem kell ennyire kiakadni ezen, szerintem. Mindenki azt teszi, amit akar, ha behódol a divatnak, tegye, ha nem, nem (én se teszem, de hát ez tök mindegy, nem?:P)

    Ami a fényképeket illeti: nézz utána neten egy kicsit, és meglátod, mennyi helyen találsz választ a kérdésedre. Én a múltkor nézegettem hasonló témájú oldalakat, ott pl a Nokia által készített képek és videók voltak összehasonlítva az LG készülékkel cisnált fotókkal és videókkal... Nem volt nagy a különbség... a képekben... ám árban... hajjaj...

    előzmény:
    gigikeg (115)
    2011-02-01  10:51
  24. 2011. február 1. 16:07116.

    Természetesen nem kell a legújabbat megvenni. Legyen olyan, amelynek a tudására szükséged van, se több, se kevesebb. Nyilván nem te vagy a célcsoportja az okostelefonoknak és a divathullámra sem ülsz fel, ez becsületes.

     

    De van akinek szüksége van rá. Ráadásul ma már elég olcsón is lehet kapni okostelefonokat. A középkategóriás modellek most 40-60 ezerért mennek (egy-két hozzászólással korábban is hangzottak el ilyen telefonok nevei) és ez alatt is találni Androidos telefont a 15-30 ezer forintos kategóriában.

     

    Szóval ez már nem csak divathóbort, ez a telefonok természetes fejlődése. Aki csak a saját szórakoztatására vesz meg egy száz ezer forintnál is drágább telefont az tényleg csak divatból csinálja... de ez nem érv. Nem a telefon tehet róla, hogy kik és mire használják.

    előzmény:
    gigikeg (115)
    2011-02-01  10:51

Címlap

top