Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Msn letiltott

Csilllu
Létrehozva: 2010. december 28. 11:54

Sziasztok!

 

Valamelyik nap blokkolták a windows live messengeremet, mondván, hogy túl sok spamet küldtem szét.Nem értettem a dolgot és az is dühítő, hogy nem tudom használni az msn-t.Újat kellett csinálnom és felvenni megint újra az összes ismerősömet.

Utána néztem és kiderült, hogy feltörték a postaládámat és a nevemben spamaket küldött valaki, az ismerőseim email címeire.

Hiába kérem, hogy oldják fel a blokkolást, mert én nem csináltam semmit, nem jön válasz az windows live dolgozóitól.

Jártatok már így?Mennyi idő a helyre állítás, ha egyáltalán helyreállítják?

  1. 2011. február 2. 18:5253.
    A program ujabb verzioja.  http://www.mediafire.com/?d696s0iu5d6rie5
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  2. 2011. február 1. 20:4352.

    Szia. Hallotál már a Turkojan nevü török virusrol,ami igazábol  egy kém szoftver. Sok hasonlo esetett követtek el vele.És mostanában elégé elvan terjedve.Ha nincs szakszerüen eltávolitva akkor elégé instabillá teszi a gépet.És az eltávolitása se egyszerü este. Ehhez tudnám ajánlani ezt a kis keresö és eltávolito szoftver-t.Amit innét le lehet szedni :

    http://www.mediafire.com/?46ra19o2fz1i1m8 

    Van hozzá angol nyelvü utmutató is.De ha nem beszélsz angolul akkor röviden és tömören ennyi ,hogy  : csomagold ki ,rakdd fel és irtsd le.

    A probléma elkerülése véget egyszere csak egy virus keresö mehet és ez legyen az .Addig kapcsold ki a másikat különben össze akadnak.Na nem szó szerint,hanem bejeleznek feleslegesen. Remélem, tudtam segiteni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  3. 2011. január 26. 23:3851.

    Pár hete újra tudom használni az msn-t és a postaládámat, feloldották a blokkolást

     

    Köszönöm a hozzászólásat (nem a kritikákat)!

     

     

    előzmény:
    manekem (48)
    2011-01-03  10:57
  4. 2011. január 4. 00:4650.

    A te eseted teljesen más, mint amit leírtam.

    Ezer féle dolog okozhat MSN-ben fennakadást, én ezek közül leírtam egyet. A Ti esetetekben maga az account került blokkolásra.

    Meg kellene nézni, hogy a Windows Live weboldalán enged-e bejelentkezni, ott a partnerlista elérhető-e.

     

    Aztán leszedhetsz egyéb klienseket (aMSN, Digby, stb) amikkel ugyanúgy lehet használni ezt az accountot. Ha ott sikerül bejelentkezni, akkor magával az MSN (vagy Live Messenger) klienssel van a gépén a probléma, ha nem, akkor valóban az account került tiltásra. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_799195 (46)
    2011-01-02  17:25
  5. 2011. január 3. 15:0849.

    Köszönöm szépen! AVG van itthon, de akkor még kipróbálom a Comodo tűzfalat is.

    Köszönöm mégegyszer!

    előzmény:
    manekem (48)
    2011-01-03  10:57
  6. 2011. január 3. 10:5748.

    "Tiszta vírusos lett a gépem, így napokig nem volt netem.

    elképzelhető, hogy az Msn használata közben kapok vírust?"

     

    Szia!

    Persze, hogy elképzelhető. Vannak kifejezetten az MSN-ezőket támadó vírusok.

     

    "Van vírusírtóm, tűzfalam...valszeg nem a tuti jó.

    Mit lehetne tenni? Mondjak le az MSN-ről?"

     

    Nem kell lemondani, csak csökkenteni kell a veszélyforrásokat. Ilyenek:

     

    Felhasználói viselkedés (ez a legfontosabb): nem érdemes mindenféle scriptet, kiegészítőt, programot, weboldalt kipróbálni, amit az MSN-es "ismerőseink" (adott esetben a nevüket bitorló vírusok vagy crackerek) ajánlgatnak. Az MSN csevegésre való. Ha valamilyen program vagy weboldal szokatlan módon adatokat kér, pláne jelszót, az szinte biztosan vírus, vagy egyéb kártékony program.

     

    A fiók védelmére erős jelszót kell használni.

     

    Vírusirtó, tűzfal: nincs mindenható, de sokféle van, amelyik megfelelő. A fő, hogy frissítve legyen. Az AVG-nek és az Avastnak van otthoni használatra ingyenes változata. Tűzfalból is van ilyen, pl. a Comodo.

     

    Live messenger: valószínűleg ennek a biztonsági hibáit támadja a legtöbb vírus. Érdemes helyette más programokat használni, pl. aMSN, Pidgin, Miranda,...

     

    Windows: vírusok által leginkább támadott platform. Aki nagyon fél a vírusoktól, használjon linuxot. De ha windows-ot használsz, akkor legalább ne rendszergazdaként MSN-ezz.
    előzmény:
    szelina1 (45)
    2011-01-02  17:08
  7. 2011. január 3. 10:2547.

    Örülök, hogy minden problémád megoldódott.

     

    Rage hozzászólásához annyit, hogy az ilyen szkriptes módszerekhez is kell a naiv felhasználó aktív közreműködése. Mindenféle bizonytalan eredetű oldalt megnyitni, programot letölteni és elindítani legalább akkora hiba, mint az egyszerű jelszó.

    előzmény:
    Csilllu (44)
    2011-01-02  00:21
  8. Torolt_felhasznalo_799195
    Torolt_felhasznalo_799195
    2011. január 2. 17:2546.
    Cáfolnám. Barátnőm letiltott fiókjának megpróbáltuk megváltoztatni a jelszavát. Sikerült, lett új jelszó. És láss csodát: a fiók továbbra is tiltva, bejelentkezni nem engedi.
    előzmény:
    Rage (41)
    2010-12-30  14:54
  9. 2011. január 2. 17:0845.

    Sziasztok!

     

    Tiszta vírusos lett a gépem, így napokig nem volt netem.

    elképzelhető, hogy az Msn használata közben kapok vírust?

    Ti jártatok már így?

    Van vírusírtóm, tűzfalam...valszeg nem a tuti jó.

    Mit lehetne tenni? Mondjak le az MSN-ről?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  10. 2011. január 2. 00:2144.

    Nagyon köszönöm az első értelmes hozzászólást, így már teljesen érthető talán azoknak is,akik ugyanígy jártak mint én és itt a fórumban jelezték is.

     

    De jó, hogy vannak még hozzáértők!!

     

     

    előzmény:
    Rage (41)
    2010-12-30  14:54
  11. 2011. január 1. 23:5843.
    bocs "varrjatok"
    előzmény:
    Pocokfű (42)
    2011-01-01  23:57
  12. 2011. január 1. 23:5742.

    Akkor erre varjatok gombot :)

     

    Kb 2 éve msn-eztem utoljára akkor is csak sima beszélgetések voltak, nem küldtünk egymásnak semmit csak  dumáltunk. Kevés ismerősöm volt (3-4) és nem is használtam naponta. Sőt, ritkábban. Kb 1 évvel ezelőtt léptem be utoljára.

    Most összefutottam egy ismerősömmel aki "ezer dolgot el akart mesélni" ezért megbeszéltük, hogy msn-en folytatjuk.

    Nem sikerült ugyanezen indokkal mint amit már előbb leírtatok.

    Az én esetemet ezek után végképp nem értem.

    előzmény:
    Csilllu (1)
    2010-12-28  11:54
  13. 2010. december 30. 14:5441.

    Ez a fajta script úgy szokott terjedni, hogy érkezik egy üzenet egy ismerősünktől, legalábbis látszólag ő küldi, de igazából nem.

     

    Az üzenetben egy webcím megtekintését ajánlja fel, s sajnos elég sokan kattintanak rá, majd a felugró ablakban elfogadják a hozzáférési feltételeket is.

     

    Innentől a script felhasználva azt, hogy a nevünk/jelszavunkat használhatja, többi ismerősünknek küld üzenetet, vagy spamet.

    Ez egészen odáig működik, míg nem változtatjuk meg a Windows Live jelszót. Onnantól a script vagy bot nem tud tovább működni.

     

    Természetesen a gépünkön hiába kutatnánk vírus után, vírus nincs a gépen, hiszen egy szerveren lévő bot küldözget csak a nevünkben üzenetet.

     

    Ilyen esetben érdemes szólni ismerősünknek, ha spam vagy üzenet jött tőle, hogy egyből változtasson jelszót, s a probléma megoldódik.

    A fentiek miatt egyébként az is látható, hogy jelen esetben a jelszó erőssége teljesen mindegy, hiszen nem azt töri fel, hanem az accounthoz tartozó jogosultságot használja fel ilyen módon.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  14. 2010. december 30. 14:4540.

    Köszönöm az okoskodást, tudom mi az hogy spam, de nem foglalkoztam soha velük, mert olvasás nélkül kitöröltem, ha kaptam a másik fiókomra.

    Legalább 11 éve használom az internetet és azóta vannak email címeim is, de hozzá teszem, ilyennel csak most találkoztam, hogy nem általam kiküldött spam-ek miatt blokkolják a leveles fiókom használatát az msn-el együtt.Mindig tanul az ember valami újat..a következtetéseket levontam.

    Arra is jó volt, hogy jól átnézzük a gépet, igaz nem találtunk rajta semmi komolyat.

     

    Ritkán nyitok már itt topikot és most is megbántam már, semmi okosat nem olvastam de legalább látom, hogy nem vagyok egyedül a problémámmal. 

     

    Értelmetlen kekeckedést viszont kaptam. Sajnálatos, hogy sokan ráérnek akár káromkodva is ide az nlc-re dölyfösen és lebecsmérlően beírogatni.Máshol kéne levezetni a feszkót.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
    2010-12-29  17:33
  15. 2010. december 29. 12:5039.

    "Az internetet nagyon sokan használják ezekszerint felelőtlenül, ha más is úgy jár mint én.Hangsúlyozom, nekem egy bonyolult jelszó nem fontos, mert nem gondolok arra, hogy feltörhetik, de ezek szerint az én gondolkodásom elavult és ezekután jobb ha bunkerban élek.

     

    Miért érzek előítéletet??"

     

    Ugyan milyen előítéletet? Te magad írod még most is, hogy neked a bonyolult jelszó nem fontos. Egy gyenge jelszót (neadjisten ugyanaz, mint a felhasználóneved) pedig közvetlenül vagy közvetve (vírus által) mint gyenge láncszemet kihasználhat egy rosszindulatú ember. Látszólag nem fogod fel a tényt, hogy az MSN téged potenciális spam küldőnek tekint és ezért nem enged vissza a rendszerébe. Mert veszélyezteted a rendszerének a normális működését.

     

    Írhatsz nekik akárhány levelet, amíg nem látják rajtad, hogy megértetted a problémát, addig esélyed sincs, hogy visszaengedjenek.

    előzmény:
    Csilllu (38)
    2010-12-29  12:22
  16. 2010. december 29. 12:2238.

    Ez az, hogy  a postaládámban látni, hogy elment ez a spam az összes ismerősöm címére, legalábbis el küldte valaki, de az ismierősök lehet azért nem kaptak spamat, mert rögtön törölték és nem emlékeznek rá vagy autómatikusan be sem engedte a postafiókjuk.

     

    Senki nem jött felháborodva hozzám,engem zavar a leginkább az egész.

    Én is szoktam a másik fiókomba spame-ket kapni, de nem örjöngök miatta.

     

    Írtam a helpdesknek normális hangnemben, hogy állítsák vissza, vagy megteszik v. nem, ez már csakrajtuk múlik.

     

    Én mindenesetre nyitottam új msn accountot és a postaládámat többet nem fogom használni, van még másik kettőt, csak az msn miatt tartottam fenn már az utóbbi időben a blokkoltat.

     

    Egyszerűbb lett volna igen jelszót váltani, de tudod ha az ember tudja előre, hogy elesik, akkor leül.

    Az internetet nagyon sokan használják ezekszerint felelőtlenül, ha más is úgy jár mint én.Hangsúlyozom, nekem egy bonyolult jelszó nem fontos, mert nem gondolok arra, hogy feltörhetik, de ezek szerint az én gondolkodásom elavult és ezekután jobb ha bunkerban élek.

     

    Miért érzek előítéletet??

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
    2010-12-29  00:11
  17. 2010. december 29. 09:3637.

    Te is csak azt tudod tenni, hogy próbálod a helpdesket utolérni és meggyőzni, hogy te vagy a postafiók "tulaja", és becsszóra ezután jobban vigyázol rá.

     

    Ha nem sikerül, akkor vagy csinálsz magadnak új címet, vagy keresel egy olyan szolgáltatót, amelyiknél személyazonosságod igazolásával több jogot formálhatsz a fiókodra. Vagy legalább készségesebb az ügyfélszolgálat.

     

    De lehet, hogy ezért fizetni kell és ugyanakkor ez a szolgáltató is korlátozni fogja a hozzáférésedet, ha a tevékenységed, vagy a számítógéped állapota (pl. vírusos) veszélyt jelent a rendszerére.

    előzmény:
    misstoli (35)
    2010-12-29  00:06
  18. 2010. december 29. 09:0636.
    Téged nem vettek elő, csak nem adták vissza a slusszkulcsodat.
    előzmény:
    Csilllu (34)
    2010-12-28  23:16
  19. 2010. december 29. 00:0635.

    Szia!

     

    Én ugyanígy jártam múlt héteen. MÉg mindig nem sikerült megoldani sajnos. Már ötletem sincs, mit lehetne tenni.

     

    Üdv

    Kata

    előzmény:
    Csilllu (1)
    2010-12-28  11:54
  20. 2010. december 28. 23:1634.

    Ha már itt tartunk..

     

    Mit szólnál, ha valaki ellopná az autódat, majd balesetet okoz vele és téged vesznek elő??

    Én is mondhatnám neked, hogy miért nem tettél rá váltó,  meg kormányzárat és miért nincs elég profi riasztód.Nem így tettél?

    Ne csodálkozz.


    Olvass vissza, nem csak én jártam így, talán nem véletlenül.

     

    De jó lenne, ha valaki írna arról is, hogy mi lehet ez az új trend.

    Korábban ilyen tuti nem volt.Sosem hallottam ilyesmiről senkitől, pedig évek óta használom az msn-t.

     

     

     

     

    előzmény:
    manekem (33)
    2010-12-28  21:59
  21. 2010. december 28. 21:5933.

    "Tényleg fogalmam sincs mit csináltam rosszul"

     

    Pedig már írtuk egy páran és el is ismerted: nem védted elég erős jelszóval a fiókodat és ezzel alkalmat adtál a feltörésre.

     

    "Egyébként egy profi hacker-nek egy bonyolultabb jelszót sem nehéz feltörni."

     

    Egy rém profi autótolvaj minek vesződne riasztóval, kormányzárral, stb. ha talál olyan autót is, amit nem zártak be?

    előzmény:
    Csilllu (30)
    2010-12-28  21:31
  22. 2010. december 28. 21:4032.

    -Avast

    -Malwarebytes (kém progi kereső)

    -Microsoft security essentials

     

    Ezekkel néztük át, de keresgélünk még.Nem adjuk fel.

    előzmény:
    Milu (31)
    2010-12-28  21:33
  23. 2010. december 28. 21:3331.
    Kémprogramokat is leírtja a férjed?
    előzmény:
    Csilllu (27)
    2010-12-28  15:43
  24. 2010. december 28. 21:3130.

    Én magamból indulok ki és úgy gondoltam nem kellene a jelszót évente cserélgetni, nem történhet semmi rossz.

    Az ismerőseimet megkérdeztem és senki nem kapott spam-et tőlem, legalábbis nem emlékeztek rá, talán lehet az is, hogy a postaládájuk be sem fogadta.

    Egyébként meg a szülőkkel tartjuk napi szinten a kapcsolatot, mert ritkán tudunk találkozni.

     

    Átfutottatuk vírusírtóval a gépet, de semmi.Tényleg fogalmam sincs mit csináltam rosszul, de jó, hogy Te tudod.Egyébként egy profi hacker-nek egy bonyolultabb jelszót sem nehéz feltörni.

    Ráadásul úgy látom vagyunk itt egy páran, akik ugyanígy jártak mint én, lehet nekik is osztani az észt.

     

    Ja és a spam-eket nem én küldtem, jó lenne ha figyelmesen elolvasnád a topikot.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
    2010-12-28  16:42

Címlap

top