Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szavazzunk Hévízre!

Cinke
Létrehozva: 2020. január 17. 00:06

SZAVAZZunk AZ EGYETLEN MAGYARRA!
LEGYEN EZ AZ 1 KATTINTÁS PRESZTIZS KÉRDÉS!

Minden évben megrendezik az "Európa legjobb turisztikai úticélja" nemzetközi szavazást. Évente 20 népszerű európai város, régió közül közönségszavazással választják ki, hogy ki nyerheti el az év turisztikai desztinációja címet. Idén egyetlen magyar jelöltként Hévíz méretteti meg magát a rangos viadalban. A világhírű fürdőváros és környéke már a jelölésre is nagyon büszke, de szép eredmény lenne, ha a szavazatoknak köszönhetően felkerülhetne a dobogós helyek egyikére!


KATTINTSATOK A KÉPRE, ÉS SZAVAZZATOK HÉVÍZRE ÉS KÖRNYÉKÉRE 2020. FEBRUÁR 5-IG!
Csak a hévízi képre kell kattintani és már készen is vagyunk. (Aki teheti küldje tovább, nyerjük meg ezt a szavazást is!)
Itt lehet szavazni: 
 

https://www.heviz.hu/hu/landing/ebd2020?utm_source=ebd2020&utm_medium=nativ&utm_campaign=egyes
  1. 2020. január 20. 20:4922.

    Szia Drága Sheriff-2!


    Örülök Neked is és teljesen elolvadok ettől a gyönyörű számtól. Hihetetlen milyen szépen, tisztán játszik. Sajnos én Őt eddig nem ismertem még a nevét sem hallottam, valahogy nálunk nem hallani. Nagyon köszönöm ezt a csodás számot, le is mentettem.  Ez egy olyan szám amit oda-vissza egész nap lehet hallgatni. Nagyon profi vagy, hogy sikerült feltenni.


    Milyen a tél Nálatok most, túl az óperencián?

    előzmény:
    Sheriff-2 (20)
    2020-01-19  21:49
  2. Torolt_felhasznalo_265455
    Torolt_felhasznalo_265455
    2020. január 20. 19:0921.

    Igen, a privi lehetőséget kilőtték.

    előzmény:
    Cinke (19)
    2020-01-19  21:44
  3. 2020. január 19. 21:4920.

    Sajnos prirvit már nem lehet írni, sokszor videót sem lehet betenni, pedig azok is a youtubról vannak. Azért most megpróbálok egyet.

    előzmény:
    Cinke (19)
    2020-01-19  21:44
  4. 2020. január 19. 21:4419.

    Köszönöm Drága Csend Ike a jókívánságokat. 


    Most még barátkozom ezzel a fórummal, annyira megváltozott. 


    Itt már nem lehet privit sem írni? 


     

    előzmény:
    Csend Ike (14)
    2020-01-19  11:59
  5. 2020. január 19. 21:4018.

    Szia Drága Margaret!


    Nagyon örülök, hogy itt vagy és jó egészségben. Köszönöm szépen a jókívánságokat, csodás dolog ez. Nem is gondoltam, hogy ennyire megfog érzelmileg. 


    Köszönöm Dédike! 

    előzmény:
    margaret3711 (15)
    2020-01-19  16:46
  6. Torolt_felhasznalo_265455
    Torolt_felhasznalo_265455
    2020. január 19. 17:3517.


    Ráér.


     


    Majd ha lesz időd, kedved, akkor is jó lesz.


     


    Baráti öleléssel:Csendike

    előzmény:
    margaret3711 (16)
    2020-01-19  16:50
  7. 2020. január 19. 16:5016.

    Csendikem,az igert e-mailt meg nem kuldtem. Nagyon nem szeretem napjaimat  meg nem sikerult lerazni.


    előzmény:
    Csend Ike (12)
    2020-01-18  19:59
  8. 2020. január 19. 16:4615.

    Szia Cinke!


    Gratulalok  elso unka es csaladodnak.


    Jol emlekszel nagyika


    Udvozlet  ( 6 ) deditol.


     

    előzmény:
    Cinke (10)
    2020-01-17  16:13
  9. Torolt_felhasznalo_265455
    Torolt_felhasznalo_265455
    2020. január 19. 11:5914.

     


    "Szerencsére nagyon jól vagyok, most, hogy megszületett az első unokám vált teljessé az életem."


     


    Csodás!!! Egészséget, boldogságot és minden jót  - ami elérhető- kívánok a csöppségnek és a családodnak is.


     


     

    előzmény:
    Cinke (13)
    2020-01-19  00:41
  10. 2020. január 19. 00:4113.

    Szia Csend Ike!


    Szerencsére nagyon jól vagyok, most, hogy megszületett az első unokám vált teljessé az életem.


    Nem sok értelmét láttam az itteni topikoknak, mert tényleg nagyon kreáltak és úgy ahogy mondod kamu. Próbálják szinten tartani, de az igazi társalgás nincs már meg.


    Ezek szerint Te is kiszálltál egy időre, aztán újra itt. Sokszor eszembe jutottak a régi kedves emberek, mennyi mindent kaptunk mi attól a levelezéstől. Kellemes társaság volt. Feltétlen benézek időnként. 


     


     

    előzmény:
    Csend Ike (11)
    2020-01-18  19:59
  11. Torolt_felhasznalo_265455
    Torolt_felhasznalo_265455
    2020. január 18. 19:5912.

    előzmény:
    margaret3711 (3)
    2020-01-17  04:42
  12. Torolt_felhasznalo_265455
    Torolt_felhasznalo_265455
    2020. január 18. 19:5911.

    Remélem jól vagy te is.


    Ritkábban voltam mostanában, részben több havi más elfoglaltságom miatt.


    De téged sem igazán látlak amióta újta itt vagyok. Nem nagyon jövök így sem, nincs téma. Sok a kamu topik és a nyitó nickek szinte mindig törlik magukat......


    Gyere azért néha, talán lesz még jobb is, mint ami most van.


    Szorítok Hévíznek!


     

    előzmény:
    Cinke (10)
    2020-01-17  16:13
  13. 2020. január 17. 16:1310.

    Te jó ég, most látom, hogy itt van Margaret, Csendike (én még így láttalak) és Sheriff-2 a csodálatos zenei szakértő, akinek mindig hálás leszek hogy annyi szép dalt vadászott le és tette ki nekünk, azóta is azt hallgatom és többeknek már másoltam is, hogy a kocsiban se unatkozzanak.


    Örülök Nektek, remélem mindenki jól van és ezek szerint Ti kitartóak voltatok. Én kiszálltam és nagyon néha-néha bekukkantottam a fórumba, de elég lehangoló volt. 


    Ha jól emlékszem 6-7 éve voltunk egy csapat a szendvicses buliban, de jó is volt. 


     


     

  14. 2020. január 17. 10:389.

  15. 2020. január 17. 09:358.

    Köszönöm az eddigi szavazatot. Én sem vagyok hévízi, de úgy vagyok vele, hogy egyetlen magyar jelöltre szavaznom kell. Sok igazság van abban amit írtok. Igen a sétálóutcák gyakorlatilag járhatatlanok a borzalmas térkövezés miatt. Nyáron mindenki a lába elé néz a borzalmas sétálóutcában,  nehogy egy kiálló térkőben elessen.


    A buszpályaudvar is megér egy misét, évek óta csak az ötletelés folyik. Nyáron én is voltam ott és a fürdő körül a szemetet csak befújták a bokrok közé, fél méteres gaz volt az Ady Endre úton. Nagyon elhanyagolt benyomást keltett az egész város. A programok már nagyon igénytelenek és mindig ugyanaz. Egy komoly művész már oda sem megy.


    Az ötlet, hogy a nagyparkolón keresztül robogjanak a távolsági buszok nagyon rossz ötlet volt. Talán egy szökőkutat jobb let volna oda tenni és az éttermek, butikok között remek látvány, pihenőhely lett volna. 


    A piac egy zsibvásár, méltatlan egy ilyen városhoz. A most épülő ortodox templom az oroszoknak no comment...


    Mindezek ellenére mégis szavaztam, bízva abban, hogy lesz valami változás és végre hozzáértő emberek teszik jobbá ezt a várost.

  16. Torolt_felhasznalo_265455
    Torolt_felhasznalo_265455
    2020. január 17. 07:447.

    Sajnos igazad van.


    Kb 2 éve voltam ott és túl a fürdős élményen a városról tett megjegyzéseid teljesen helytállóak.


    Ami engem   a legjobban zavart, túl azokon amit leírtál, az a slendrián aszfaltozás.


    Rémes volt, nem tudom talán még mindig az van.


    Ehelyett a térkövezés teljesen kiemelte volna a helyi épületek szépségét, meghittségét a kis tereknek, udvaroknak.


     


    Na, mindegy, Hévízből csak egy van és az a mienk!!!


     


    A környéken mesés tájak. Szépséges vidék.


     


     


     

    előzmény:
    castaneasativa46 (4)
    2020-01-17  05:19
  17. Torolt_felhasznalo_265455
    Torolt_felhasznalo_265455
    2020. január 17. 07:336.


    Szavaztam!

  18. 2020. január 17. 05:505.

    A  Gigi fagyizott Hevizen es kergette a hevizi szatirt


     

    előzmény:
    castaneasativa46 (4)
    2020-01-17  05:19
  19. 2020. január 17. 05:194.

    Pár napja jöttem el Hévízről, ahol a Fürdőkórházban töltöttünk el néhány hetet, gyógykezeléssel.


    Nem állítom, hogy Hévíz nem érdemli meg a támogatást, de a kialakult kép, hogy úgy mondjam kissé árnyaltabb a felvezetésben ábrázoltnál.


    Hévíz az ország leggazdagabb városa. Az úthálózat jól karbantartott, és igyekeznek a sétáló utcákat is rendbetenni, sőt helyi buszhálózat kialakítása is folyamatban van.


    De a "buszpályaudvar," ami a Deák Ferenc tér tőszomszédságában van, siralmas. Épült néhány éve új épület - lásd a mellékelt fotót - de használhatatlan, illetve nem használják azért, mert kicsi a fordulókör sugara, nehézkesen mozognak a 16 tonnás buszok. Több éve körülkerítve várja jobb sorsát.


    A Festetich Fürdőház annyira túlzsúfolt, hogy időnként vizes hajjal kell a vendégeknek kijönni, mert a limitált fürdési időbe a hajszárítóért történő várakozás nem fér bele.  Magyar szót csak elvétve hallani, mert többnyire orosz /!/ német, angol nyelven folyik a beszélgetés.


    Utcazenész szórakoztatja a nagyérdeműt, persze nem mindíg tiszták a hangok. A kórház tőszomszédságában lévő énekes mindennap ugyanazt a 15 - 20 számot játssza, inkább kevesebb, mint több sikerrel. Volt szerencsénk egy mozgó zongorával közlekedő muzsikust is lencsevégre kapni, aki magnóról játszotta a számait, közben persze a bal kezével úgy tett, mint aki billentyűzik. Érdekes, újszerű jelenség volt.


    Szálloda, vendégház rengeteg van, de újabbak is épülnek ezerrel - 1 millió/ négyzetméterért.


    A ruha és egyéb iparcikk kollekció is magas árért kelleti magát. Egyes utcákban lépni sem lehet a sok kirakott árútól. /Persze helyenként az árak a csillagos eget verdesik/


    A vendégek egybehangzó véleménye szerint a tó hőmérséklete csökken. A télen a víz fölött lengedező párafüggöny már a múlté. A tündérrózsák fázósan gubbasztanak a vízben, a külső rész hőmérséklete mellbevágóan hideg. 


    Az ingatlanárak is igen magasak, persze a hirdetésekben a "365 napos idény"-ről szövegelnek, nem gondolva arra, hogy mindenki ugyanazt a vizen - és egyetlen fürdési lehetőségen - osztozik.


    Hévíz jó úton jár a túlzsúfoltság vonatkozásában. Mi télen, az ünnepek alatt voltunk, de nyáron állítólag még rosszabb a helyzet. Még hozzátenném, hogy a vendéglők árai is igen magasak, vaskos túlszámlázás is előfordul.


    Szóval szkeptikus vagyok.



     


     

  20. 2020. január 17. 04:423.

    Szavaztam.

  21. 2020. január 17. 01:462.

    Már szavaztam is.

Címlap

top