Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Barnázás mensi előtt

Tavibaba
Létrehozva: 2006. november 13. 06:40

Sziasztok!

Tudom, hogy orvos fog csak végső diagnózist, és gyógymódott mondani, de szeretném a ti véleményeteket is hallani. A mensim előtt mindig van egy kis barnázás, majd egy nap szünet, és csak utána jön meg a mensim rendesen. Lehet ez hormonális dolog? Lehet, hogy emiatt nem sikerül a baba?

Csak gyógyszerrel lehet ezen segíteni, vagy van valami természetes, homeopátiás szer is erre a problémára?

Válaszaitokat köszönöm előre is,

Tavibaba

  1. 2006. november 13. 10:1222.
    Hogy lehet egy babára vágyást lazán felfogni két vetélés után? 27 éves elmúltam, a párom még tőlem is idősebb 5 évvel. Úgy gondolom, ha nem csak egy babát akarunk, akkor lassan itt lenne az ideje annak, hogy szüljek.
    előzmény:
    LadySweet (21)
    2006-11-13  09:52
  2. 2006. november 13. 09:5221.

    Szia!

    En is barnazom mesi elötti napokban, 3-4 napon keresztül. Azt tudom, h magas a prolaktin szintem, azaz az utolsó elötti alkalommal ultra magas volt. Anno 2 éven keresztül én is szedtem fog.gátlót, ennek lassan 10 éve. Nem emlékszem pontosan mióta barnázom, de nem volt mindig így az tuti. Babát még nem szeretnék(bár volt hogy a mesivel együtt távozott feltételezett terhesség), de az biztos, ha eljön az ideje hormon szint mérés, kivizsgálás, mert azért bennem is van félsz.

    Mindenképp ragaszkodj a hormonvizsgálathoz, téged is megnyugtat és fogd fel lazábban a babaprojektet.

    előzmény:
    Tavibaba (1)
    2006-11-13  06:40
  3. Torolt_felhasznalo_710445
    Torolt_felhasznalo_710445
    2006. november 13. 09:3520.
    Ha tobb Babat elvesztettel, akkor lehet, hogy valami hormonproblemat mutat, mindenkeppen ragaszkodj a hormonvizsgalathoz!!!! Remelem mielobb megoldodik a helyzet es bekoltozik hozzad egy Baba!
    előzmény:
    Tavibaba (16)
    2006-11-13  09:19
  4. Torolt_felhasznalo_497585
    Torolt_felhasznalo_497585
    2006. november 13. 09:3519.
    Szia! Azt olvastam valahol, hogy a terhesség megtartásában a sárgatest hormonnak van szerepe, és ezt tudják gyógyszerrel pótolni! Esetleg kérdezz rá az orvosnál! Egyébként én is a barnázós társasába tartoztam, most pedig (kezelés nélkül) babát várok. Sőt, mikor még nem tudtam, hogy terhes vagyok, az esedékes mensi idején 3-4 napig barnáztam, aztán mégsem jött meg, és kiderült, hogy babát várok.
    előzmény:
    Tavibaba (16)
    2006-11-13  09:19
  5. Torolt_felhasznalo_710445
    Torolt_felhasznalo_710445
    2006. november 13. 09:3118.
    En ot eve szenvedtem ettol, amiota a lanyom megszuletett. Egy csomo orvosnal voltam emiatt, de csak a vallukat vonogattak, egyik sem reagalt ra. Menzi elott valtozatos idotartamban barnazatm, volt, hogy egy napig, volt hogy napokig. En feltem, hogy ez baj lesz a kov.gyereknel, de elsore osszejott Maszatka, aki, most 8 hetes a pocimban.
    előzmény:
    Tavibaba (1)
    2006-11-13  06:40
  6. Torolt_felhasznalo_503554
    Torolt_felhasznalo_503554
    2006. november 13. 09:2417.

    Szia. Nekem is volt barnázásom a menstruáció előtt, volt olyan is, hogy 5-6 nappal előtte kezdődött. Szedtem Norcolutot, de igazából semmit nem tudott vele kezdeni a doki. Aztán egy év után terhes lettem. A barnázás alább hagyott, de folytatódott. Mivel a méhszáj zárt, a dokim szerint még az előző mensiből maradt valami ürül kifele. Úgyhogy itt vagyok a példa rá, hogy barnázás mellett is lehet az ember terhes, holnap töltöm a 12. hetet, és minden rendben (kop-kop-kop). A hormonszintjeim rendben voltak, sem a progeszteronom nem volt alacsony, sem a prolaktinom magas.

    Ja, és a baba akkor jött össze, amikor a legkevésbé számítottam rá.  

    előzmény:
    Tavibaba (1)
    2006-11-13  06:40
  7. 2006. november 13. 09:1916.

    Uh vizsgálaton többször is voltam, ami nem mutatott cisztát. Peteérésem rendesen van, ezt tudom. Egyrészt azért mert UH is bizonyította a peteérést, és megérzem, másrészt azért, mert lh teszt, és a hőmérőzés is ugyan arra a napra teszi. Ennyi dolog nem tévedhet ugyanúgy. A dokinál pedig ragaszkodni fogok, hogy hormonvizsgálat legyen.

    Egyébként mi most egy éve próbálkozunk. két hónapja egy 6 hetes babócát vesztettünk. KOrábban is veszítettünk egy babát már, de akkor még nem tervezett baba volt, és nem próbálkoztunk újra a dologgal. Mostanra viszont egyre világosabb a dolog, hogy nálam a megtartással vannak bajok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_521925 (13)
    2006-11-13  08:58
  8. Torolt_felhasznalo_628205
    Torolt_felhasznalo_628205
    2006. november 13. 09:1315.
    én is voltam vérvételen, de minden ok a prolatinnal is ....meg a progszteronnal is...szóval nálam nem tudom mi a baj..én is szedtem a clostilt, de nekem attól alig volt barnázásom....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_521925 (13)
    2006-11-13  08:58
  9. Torolt_felhasznalo_628205
    Torolt_felhasznalo_628205
    2006. november 13. 09:1114.
    mi az hogy kiméregtelenített????
    előzmény:
    vike77 (11)
    2006-11-13  08:56
  10. Torolt_felhasznalo_521925
    Torolt_felhasznalo_521925
    2006. november 13. 08:5813.
    Szia!! Igenis lehet köze ahhoz, hog ynem jön össze a babó!! Mi 1 éve próbálkoztunk, én végig barnáztam, több napon keresztül a mensi előtt. A dokim állandóan csak nyugtatgatott, hogy csak türelem, nincs itt gond, biztos alacsny a progeszteron szintem... (UH-n megvizsgált, azt tudtuk, hogy nincsennek xisztáim). De! Hormonvizsgálatra nem küldött el!!! Felírt csak úgy Clostit, amit 2 hónapig szedtem, romlott tőle a helyzet, jobban barnáztam... erre azt mondta, megint, hogy csak türelem... Dokit váltottam, hormonvizsgálat, eredmény: MAGAS PROLAKTIn szint!!! Nem örülten magas, csak éppen annyira, hogy a dokim szerint így elég nehezen esnék teherbe... kaptam Bomocriptin nevű gyógyszert,a mi remélem tényleg lehúzza majd a prolaktin szintemet... Szóval szerintem menj el dokihoz, és ne engedj abból, hogy rendesen kivizsgáljanak. Nézzenek meg UH-val is, és hormonvizsgálatot is csináljanak... ha eddig még ilyenen nem voltál... Még én sem tudom, hogy használ-e majd ez a gyógyszer, de reménykedem... legalább többet tudok, mint amikor csak "türelmesen" kellett várnom... Ha előbblépek, már lehet, hogy itt gügyögne mellettem egy pici, és mennyi idegeskedéstől menekültünk volna meg a férjemmel együtt... Zs.
    előzmény:
    Tavibaba (1)
    2006-11-13  06:40
  11. 2006. november 13. 08:5812.

    Most fogok új dokihoz menni, mert a vetélésem óta az eredetiben nem bízom, és voltam már ugyan egy másiknál, de az úgy kiabált velem, hogy miért nem mentem a vetéléskor rögötn dokihoz, hogy az hihetetlen. Ráadásul alaptalanul, mert a verzés este jelentkezett, reggel meg a dokinál kezdtem a napot. Ja és felénk incsen nőgyógyászati ügyelet, csak kórházban, ami kb 60 km tőlünk.

    Ezért a dokitól majd szeretném kérni, hogy hormonvizsgálatot mindenképp csináljunk.

    előzmény:
    potty75 (10)
    2006-11-13  08:34
  12. 2006. november 13. 08:5611.
    Nekem egy évet kellett várni a babára, de hogy mi volt az oka, hogy nme jött össze?? Nem tom! 1-3 napig volt, de minidg megjött rendesen, sőt utána is 2-3 napig. Normál vérzés 3 napig volt. A doki szerint semmi akadálya nem volt a babának. Most vagyok 21 hetes Nem kaptam pótlást, de az jött volna és elmentem természetgyógyászhoz, aki kiméregtelenített. Szrinte ez volt a baj. És rögtön terhes maradtam!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_628205 (7)
    2006-11-13  08:15
  13. 2006. november 13. 08:3410.
    Erre viszont tényleg kellene progipótlás, amikor terhes leszel. Én a négy inszem után annyit szedtem (meg van hüvelyi is), hogy már a fülemen jött ki (Duphaston, Utrogestan). Ártani végül is nem árt, a gond az, hogy azt vettem észre, hogy míg a meddős dokik terhessség esetén szedetik, talán még többet is, mint kéne, egy "sima" szülész-nőgyógyász alapvetően feleslegesnek tartja. A halálom volt, amikor azt mondták, hogy "higgye el, a természet tudja, hogy hogyan kell szelektálni": Nekik az a siker, ha megszületik a baba, míg a meddősnek az, ha túl vagytok a foganáson és az első 3 hónapon. Úgyhogy lehet, hogy egy kicsit nyitottabb dokira lenne szükséged, aki nem utasítja el, sőt, mivel te kérdezel rá, nem is mondja, hogy "majd ő ezt tudja", és ad esetleg a biztonságérzeted érdekében. Egyébként nekem is rendben volt a progiszintem mindig, ennek ellenére kaptam. Mellesleg azt hallottam, hogy ha a progiszint alacsony, de megmarad a terhessség, az még a későbbiekben okozhat(feltételes mód!) kárt, úgyhogy valahol igaz a "természetes szelektálás", csak nagyon rossz, hogy egyes eü-söknek ennyi volt rá a válasz.
    előzmény:
    Tavibaba (8)
    2006-11-13  08:23
  14. 2006. november 13. 08:269.
    Egyik PCOS barátnőmnek tele volt mindkét petefészke cisztákkal, amik szép lassan kipukkadtak, de nem jött meg neki (meddős dokihoz jártunk). Erre adott neki Norculot-ot a doki, szedte a lány, de akkor sem jött meg neki, majd még mindig nem, amikor is a doki mondta, hogy akkor vegyen egy tesztet a mellettük lévő patikában, és öt perc múlva kiderült, hogy miért nem jött meg neki Norculot hatására sem: mert terhes volt! Az tmondta a doki, hogy ha valaki terhes, akkor ez nem okoz vetélést, csak akkor, ha nincs ott a babó. Nem tudom, hogy tényleg igaza volt-e a dokinak, vagy nem, mindenesetre az a lány is azt hitte, hogy abban a hónapban teljesen esélytelen, vagyis csodák léteznek, csak ki kell böjtölnünk sajnos.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_628205 (7)
    2006-11-13  08:15
  15. 2006. november 13. 08:238.

    Sajna nekem is volt már két terhességem, amiből még egy gyermekem sem született. Egyszer már elengedtem, hogy legyen babánk, de most, hogy ez a mensis zavar jött, megint beparáztam.

    Sajna engem az is nagyon elbizonytalanít, hogy az, hogy terhes leszek még nem garantálja, hogy sikeresen ki is hordom, és meg is tudom szülni azt a babát.

    előzmény:
    potty75 (5)
    2006-11-13  08:07
  16. Torolt_felhasznalo_628205
    Torolt_felhasznalo_628205
    2006. november 13. 08:157.
    szia,

    és kaptál Te valamilyen progopótlást mikor terhes lettél??

    én is barnázok előtte, valamikor 1 de van olyan is mikor 3-4 napot!!!!
    Mondtam a dokiknak, senki nem tud vele mit kezdeni!! ja az egyik doki Norculot-ot írt fel, -oedig tudta hogy babát akarunk-, és attól megjött barnázás nélkül.
    előzmény:
    vike77 (4)
    2006-11-13  07:57
  17. 2006. november 13. 08:096.
    Ja, és volt NŐ orvosom is, aki tudta is, hogy miről van szó, nem csak elmondásból tudott róla, és úgy legyintett.
    előzmény:
    potty75 (5)
    2006-11-13  08:07
  18. 2006. november 13. 08:075.
    Én 4 éve hagytam abba, azóta folyamatosan volt ilyen. Két vetélésem volt (6 és 12 hetes), és három meddős orvoshoz is jártam, egyik sem tulajdonított neki jelentőséget. A progiszintem mindig rendben volt, sőt, volt négy inszemem is, mert úgymond "kiharcoltam", és amikor már a lombikra készültem lelkileg és anyagilag is, akkor egyből összejött, annak ellenére, hogy mindig volt úgy barnázásom, hogy előtte egy nappal, vagy több nappal, vagy volt, és elmúlt, és aztán jött meg rendesen, szóval mindenféle variáció előfordult. De ha megnyugtat, akkor csináltass egy 3. és 21. napi hormonszintet, abból kiderül, hogy az rendben van-e, és kérdezd meg a dokit erről, hogy összefügghet-e. De ha rendben a hormon, akkor nincs ezzel szerintem gond, inkább neked is fejben kell ezt eldönteni. Amikor meddős orvosokhoz kezdtem járni, mindegyik azt mondta, hogy ha egyszer voltam terhes, akkor leszek is, ez nem kérdés. Úgyhogy hajrá!   Kicsit próbáld lazábban venni, ezt én azóta mondom, amióta nekem is ez jött be, amikor azt hittem, hogy rajtam már semmi nem múlik, majd a lombik megoldja, amit én nem tudok.
    előzmény:
    Tavibaba (3)
    2006-11-13  07:56
  19. 2006. november 13. 07:574.
    Szia!
    Nekem is így kezdődött a mensi, amióta csak emlékszem rá! Nincs köze, hogy lesz e baba, vagy nem. Én is teherbe estem. Igaz 1 év próbálkozás után, de összejött. Szerintem is a progeszteronhoz lehet köze, de biztosat csak a doki tud mondani. Ne izgulj!
    Vike
    előzmény:
    Tavibaba (1)
    2006-11-13  06:40
  20. 2006. november 13. 07:563.
    Korábban sokat szedtem fogigátlót, és sem a szüneteiben, sem utána nem volt ilyen problémám. Nekem ez a barnázás a vetélésem óta áll fenn. Akkor egy 6 ehtes magzatot veszítettünk el. Szóval én ezért nem hiszek benne, hogy nem függ össze a babásodással.
    előzmény:
    potty75 (2)
    2006-11-13  07:43
  21. 2006. november 13. 07:432.

    SZia!

    Biztos, hogy nem emiatt nem jön a baba. Úgy tűnik, hogy ez a barnázás olyan dolog, amivel az orvosok sem tudnak mit kezdeni, elfogadják. Elég sokat foglalkoztam a meddősséggel (mint látod, már nem kell, "megoldódott" magától   ), és ahány lány volt, annyit választ kapott az orvosoktól, de egyik sem tartotta annyira fontosnak, hogy foglalkozni kéne vele. Érdekes módon nekem akkor kezdődött, amikor abbahagytam a fogitabit, 4 éve. Egyes elméletek szerint a progeszteronhormonnal függ össze, amit kapásból megcáfolok, más szerint az előző hónapból "visszamaradt maradék", ami szerintem inkább elképzelhető. Ami fontos, hogy a babásodással nem függ össze.  

    előzmény:
    Tavibaba (1)
    2006-11-13  06:40

Címlap

top