Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mekkora bojlert?

tr1n1ty
Létrehozva: 2007. július 4. 11:20
Segítségeteket szeretném kérni. Kilyukadt a gázbojlerunk (hurrá.. ), és most készülünk újat venni. Ezt a bojlert még az előző lakóéktól örököltük, egy 4 fős család volt nagyobb gyerekekkel, a bojler 125 literes volt, és 18 éves, szóval jó régi.

Mi hárman vagyunk, abból egy 1éves kislány és mi a párommal (igaz, készülünk tesóra, de az 5éves tervben költözés is van, mert kicsi ez a lakás). Szóval, kérdésem, hogy kell-e vajon a 125literes bojler, vagy elég lenne egy 80-as is? (Az a következő kategória, a kettő közt nincsen.).

Ami a 80-as mellett szól, hogy pl. anyukáméknál négyen simán zuhanyoztunk egy 80as bojlerból (igaz, az villany), és nem fogyott el a melegvíz. Ami elbizonytalanít, az az, hogy korábban volt már, hogy egy kádas fürdés után a másikunknak már csak langyosvíz maradt (vki azt mondta, hogy ez azért lehetett, mert már öreg volt a bojler és frankón vízköves, ami igaz is).

Szóval nem tudom, kicseszni se akarok magunkkal, árban kb 10ezer a különbség, bár fogyasztásilag nem tudom. Ami a melegvizet illeti, csak fürdésre kell, a mosógép melegíti magának, meg asszem a mosogatógép is. Kézzel nem nagyon mosogatunk.
De nem akarok feleslegesen nagyot venni, ha nem muszáj.
  1. 2007. július 4. 13:509.
    miért írtad nagybetükkel a KELL szót? akkor inkább a NEM KELL lehetett volna nagy
    egyébként átgondoltam, a nagyobb bojler jobb ha családról van szó és nem csak zuhanyoznak.
    ráadásul én csak a villanybojlert ismerem, úgyhogy visszaszívtam mindent
    előzmény:
    konfetti (5)
    2007-07-04  13:10
  2. Torolt_felhasznalo_676311
    Torolt_felhasznalo_676311
    2007. július 4. 13:468.
    tuti a nagyobbat venném, ha helyileg elfér..
    előzmény:
    tr1n1ty (1)
    2007-07-04  11:20
  3. Torolt_felhasznalo_745615
    Torolt_felhasznalo_745615
    2007. július 4. 13:327.

    Jaj, de jót nevettem Annyira ilyen vagyok én is. Hogy jaj, marad-e víz, most menjek, ne menjek, mi legyen stb

    Nekünk szerencsére átfolyós gáz bojlerünk van.

    #12335187">tr1n1ty: ilyet nem lehet nektek beszerelni?

    Ha valaki nem tudná: ez a rajta átfolyó vizet melegíti fel, nem tárolja, korlátlanul rendelkezésre áll egész nap.

     

    előzmény:
    konfetti (5)
    2007-07-04  13:10
  4. 2007. július 4. 13:276.
    Hivatalosan 30liter/személy a napi melegvíz szükséglet. De ebben zuhanyzás van nem kádfürdés. Szerintem a 120l-es lesz az igazi.
    előzmény:
    tr1n1ty (1)
    2007-07-04  11:20
  5. 2007. július 4. 13:105.

    Hááát... a szüleimnél 120 l-es van, a mosógép és a mosogatógép magának melegíti, tehát gyakorlatilag kézmosás-fürdésre megy el a meleg víz. A szüleim, ha csak ketten vannak, letekerik, nem kell az egész. Ha én is ott vagyok, akkor maximumon áll mindig. És azt hozzátenném, hogy a bojler reggel kb. 9-től este 9-ig folyamatosan utánafűt, éjszaka nem. Ne kérdezzétek, miért nem fordítva, de ez így sokkal szerencsésebb, mert a nappal ehasználtat utánafűti.

    Szóval, Ti tudjátok... azt viszont mindenképpen figyelembe kell venni (ahogy láttam, Emíliáéknál nem így van), hogy rögtön utánafűt-e, vagy a napnak csak bizonyos szakában (nem tudom, a gáznál ez hogy van). Mert ha utánafűt rögtön, ahogy használódik, akkor a reggeli fürdés, déli mosogatás stb. nem befolyásolja a dolgot, mert estére megint van meleg. De ha csak éjszaka fűt, akkor adott az egy nap használható meleg víz mennyisége adott, és nagyon kell takarékoskodni (mosogatáskor, tusoláskor folyton figyelni, elzárni másodpercekre is). Ha mindig újrafűt, akkor talán elég a 80-as (ha mindenképpen takarékoskodni akarsz az árán), hiszen ha este van a gyermek - Te - férjed közt akár csak fél óra (mármint a fürdés tekintetében), akkor simán ráfűt, és nem fogy el. Ha viszont csak éjjel fűt, akkor én mindenképpen nagyot vennék (sőt, ha létezik, akkor még nagyobbat), én annyira utálnék folyton attól fosni, hogy elfogy a meleg víz... tutira azon stresszelnék egész nap.

    Csak egy példa: anyunak van egy kollégnaője, akiknek villanybojlerük van, ami csak éjszaka fűt. Ketten vannak a férjével, akkor semmi gond. De ha a lányáék is eljönnek hétvégén (lány, férj, baba), akkor fazékban kell vizet melegíteni mosogatáshoz, babafürdetéshez, örül ő, hogy jönnek, de ez a dolog megkeseríti a kellemes hétvégéket.

    Szóval nem tudom, kinek mennyit ér meg a komfort, de nekem ennyit megérne.

    Skicnek: nem KELL egymás után fürödni, de

    1. ha adott az 1 napra rendelkezésre álló meleg víz mennyisége, akkor mindegy, hogy közvetlenül egymás után fürdötök, vagy tartotok közte szünetet;

    2. ha nem is pont egymás után kell menni (és nem KELL igazodni egymáshoz), azért az emberek többsége reggel és/vagy este fürdik, nem délután 2-kor (vagyis nem az az általános), és szerintem elég rossz amiatt valakinek előbb megfürödni, hogy a másiknak legyen meleg vize. Én pl. utálnám, hogy azért kell mondjuk este 7-kor tusolnom, hogy x-nek jusson majd 9-kor, és nem tudnám, hogy most vegyek fel egy tiszta nappali ruhát, ami aztán a szennyesben landol, vagy még 5 órát flangáljak pizsamában... stb.

    Én emiatt a nagyobbra szavaznék.

    előzmény:
    tr1n1ty (1)
    2007-07-04  11:20
  6. Torolt_felhasznalo_169267
    Torolt_felhasznalo_169267
    2007. július 4. 12:564.

    mi ketten vagyunk, 80 l-es van és én inkább a nagyobbat választanám, mondjuk én szeretek teli kád forró vízben fürdeni...  ha este mindketten a hajmosás-fürdést választjuk, akkor napközben ügyelni kell az elhasznált víz mennyiségére.

    viszont ha márkát nézel, a hagyományos magyar márkát érdemes venni, mi annak idején egy olasz márkát választottunk (mert olcsóbb volt), évente egyszer tönkremegy valami elektromos kapcsolóféleség (nem értek hozzá, de mindig ugyanaz a probléma) és szerelőt kell hívni, mert nem lehet ilyen alkatrészt üzletben beszerezni. a másikkal jobban jártunk volna...

    előzmény:
    tr1n1ty (1)
    2007-07-04  11:20
  7. 2007. július 4. 12:263.

    Szia!

    Nekünk 125-ös van, mi is 3-an vagyunk, a kislányom 17 hónapos. Nálunk hétvégén mindig takarékoskodni kell vele, mert ha főzés van, sajna nincs mosogatógép, akkor simán elmegy, és fürdésre nem marad csak langyos. Igaz, nekünk még nappali áramra is van állítva. De hétközben elég bőven.

     

    előzmény:
    tr1n1ty (1)
    2007-07-04  11:20
  8. 2007. július 4. 11:462.
    szerintem elég a 80 lityós, meghát, nem kell mindig egymásután fürödni. vagy kell? én legalábbis nem szoktam senkihez igazodni
    előzmény:
    tr1n1ty (1)
    2007-07-04  11:20

Címlap

top