Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Állami Balett Intézet

Narancshab
Létrehozva: 2007. december 22. 18:37

Sziasztok!

Szeretném megtudni, hogy hol van az Állami Balett Intézet. Hány éves kortól lehet felvételizni oda? Mik a felvételi követelmények? Előny-e, vagy hátrány az előképzettség? Milyen tipusú gyereknek ajánlott? (Itt nem arra gondolok, hogy szereti-e a táncot, zenét, mert nyilván igen, ha már ezen gondolkodunk.) Esetleg, ha valakinek saját tapasztalata van róla, mint szülő, vagy mint nemrég ott végzett.

Minden információt szívesen fogadok!

Köszönöm szépen.

  1. 2007. december 22. 20:0226.
    Az jó, ha a kisfiadnak vannak ilyen sikerélményei ... ezzel a fokozatosan összedett önbizalommal javul a szellemi teljesítőkészsége is és a tesitanár is előbb-utőbb kénytelen lesz elismerni, hogy a gyerek sokat változott pozitív irányba. 
    előzmény:
    Narancshab (23)
    2007-12-22  19:43
  2. Torolt_felhasznalo_149180
    Torolt_felhasznalo_149180
    2007. december 22. 20:0025.
    Szia!

    Én két évet jártam a "balettintézetbe" - hivatalos nevén MTF-re.
    5. osztálytól jártunk oda, tehát ált. isk. 4. osztályos koromban kellett felvételizni.

    Jól gondold meg, odaviszed-e a gyerekedet. Csak akkor éri meg, ha kiemelkedően tehetséges.
    Félévente rostavizsga, évente kivágják az évfolyam egy (elég nagy) részét. Ez óriási stressz és nyomás egy gyerek lelkére...minden nap tanítás, utána belattórák, egyéb táncórák estig, esetenként este fellépés az Operában vagy az Erkel Színházban (Diótörő, Aida, stb.), utána haza, tanulni másnapra, másnap előlről az egész. Ez lelkileg, fizikailag is megterhelő (nem beszélve a spicc-cipős gyötrelmekről - ha véresre töri a lábad, akkor is menni kell balettra meg a fogyókúrákról - 11 évesen...).

    Nagyon nagy a fegyelem, kemények a balettmesterek (leaglábbis az enyémek, hát, nem nagyon kímélték a növendékeket).

    Előnyei is vannak azért: hihetetlen önfegyelemre tanít, olyan mozgáskultúrát ad, ami egy egész életen át érezteti a jótékony hatásait (bármilyen táncot sokkal hamarabb megtanul egy volt balettintézetes), és művészetet lát, csinál, tapasztal egy táncművészetet tanuló gyerek...

    Engem végül a szüleim vettek ki, mikor látták, hogy romlanak a balettjegyeim és már várható volt, hogy valamelyik rostavizsgán kihullok...nem akarták megvárni, így is elég nagy kudarcélményeim voltak.
    Utána matekból és angolból különórákra kellett járnom, mert annyira le voltam maradva az "átlag" 7. osztályos kortársaimtól.

    Ha van kérdésed, írj nyugodtan

    előzmény:
    Narancshab (1)
    2007-12-22  18:37
  3. 2007. december 22. 19:4824.
    Igen, most már tudom, hogy 10 éves korig van időnk. Bár a kisfiamnál nem változott semmi, ő három éves korától kezdve, a mai napig robottechnikus szeretne lenni...  
    előzmény:
    dobolyka (22)
    2007-12-22  19:34
  4. 2007. december 22. 19:4323.
    Mi is hasonló cipőben járunk a 10 éves kisfiammal a testneveléssel kapcsolatban. Nincs sok sikerélménye, és ha a tanáron múlik, nem is lesz. Viszont van a gyógytestnevelés órán, és elkezdett lovagolni, amit szintén nagyon szeret, mert a lovas oktató nem könyvelte el bénának, hanem tölti belé az önbizalmat. Nem versenysportolót akarunk faragni belőle, hanem a mozgást szeretnénk megszerettetni, hiszen az elengedhetetlen az egészséges boldog élethez! (Ahhoz persze még sok minden más is kell még   )
    előzmény:
    szekine (21)
    2007-12-22  19:34
  5. 2007. december 22. 19:3422.

    Akkor még ráérsz te is gondolkodni a folytatáson,ki tudja milyen új érdeklődési kört  hoz a sulis élet.

    előzmény:
    Narancshab (19)
    2007-12-22  19:27
  6. 2007. december 22. 19:3421.

    Ez így van.  Az én kislányom /nemsokára 16 éves lesz/, évekig kínlódott a testneveléssel. Mígnem beleszeretett a teniszbe. Most leadott néhány kg-ot, könnyebben mozog, sikerélményei vannak. Örülök, hogy nagyon szereti és azóta jár röplabdára is és itthon is tornázik minden nap. Szeret mozogni, a tanulás is sokkal könnyebben megy neki.  Lehet, hogy nem lesz belőle versenyző, de nem is arra törekszünk... örömmel látjuk, hogy szeret mozogni. 

    Ha viszont a kislányod tényleg ennyire szeretne balettozni, érdemes komolyan foglalkozni vele.

    Mindenhol vannak mélypontok, nehézségek... a balett önfegyelmet, tartást ad az embereknek. /a sportok is/

     

    előzmény:
    Narancshab (16)
    2007-12-22  19:24
  7. 2007. december 22. 19:3320.
    Én úgy gondolom, ez menet közben hamar kiderül. Ha valaki ennyire kényszerből csinálja, nem szabad eröltetni. Van megoldás, vissza kell vinni az eredeti ált. iskolájába, hiszen a Balett Intézetbe 10 éves kortól veszik fel a gyerekeket. Én legalábbis biztos nem eröltetném, akkor már nem szerez neki örömöt, ami pedig a lényeg kell, hogy legyen!
    előzmény:
    dobolyka (17)
    2007-12-22  19:25
  8. 2007. december 22. 19:2719.
    Az én kislányom  is 5 éves, és szeptembertől jár egy műv. házba  balettozni. IMÁDJA!
    előzmény:
    dobolyka (15)
    2007-12-22  19:19
  9. 2007. december 22. 19:2618.

    Szia! Most nincs sok időm,ezért csak röviden tudok írni,de ha érdekel,akkor később visszanézek,és beszélgethetünk.

    Az én lányom most végzi a 8. osztályt,igaz,nem a pesti balettintézetben,hanem vidéken.Neki nem vált be,tehát másik iskolába fog most februárban jelentkezni. De ettől függetlenül azért ismerem az iskola életét,és ha vmire kíváncsi vagy,ha tudok,válaszolok.

    Az biztos,h korán el kell kezdeni,ha van előképzettsége a lányodnak,nem hátrány.(Nem írtad,h hány éves. )Természetesen fontos a vékony alak,h színpadképes legyen a gyermek. De a legfontosabb a kitartás és a koncentráció!!

    Sajna,most mennem kell.Ha van még kérdésed,írhatsz privit is.

    előzmény:
    Narancshab (1)
    2007-12-22  18:37
  10. 2007. december 22. 19:2517.

    Még valami.

    Unokanővérem most már 42 éves.
    Őt kilencévesen iratták be a balettképzőbe,most azt mondja elvettek 3 évet a gyerekkorából.Szerinte iszonyú kemény,és vagy a szülői kényszer,vagy a fanatizmus tarthatja ott az embert.Korán reggel táncóra,utána suli,aztán megint tánc,és késő estig tanulni.Volt vagy hat órája éjszakai alvásra.Ő megutálta az egészet.

    előzmény:
    Narancshab (12)
    2007-12-22  19:11
  11. 2007. december 22. 19:2416.
    Most, hogy elolvastam a linkeket, tudom, ő még kicsi ehhez (a Balett Intézethez), de már jár balettozni, és imádja! Ha bárhol táncot lát - főként balettre vonatkozik - igyekszik megjegyezni a mozdulatokat, és utánozza. Nekem a tánchoz semmi közöm, így csak elfogult szülőként nézem. Ha eljön az ideje, és még akkor is ilyen "szerelemmel" fordul a balett felé, akkor nincs mese meg kell próbálni, és a hozzáértők eldöntik, van-e tehetsége is. Ha nem, hát táncol tovább saját örömére. Végülis ez a legfontosabb!!!
    előzmény:
    szekine (14)
    2007-12-22  19:18
  12. 2007. december 22. 19:1915.

    Hány éves a lányod?

    Az enyém öt éves,és fél éve jár balett előkészítőre.
    A MTF-en diplomázott táncpedagógus foglalkozik vele az oviban.Tulajdonképpen ua.azt csinálják,mint a főiskolai előkészítőn.De itt kipróbálhatja magát,és mi is látjuk mennyire tetszik neki,és mennyire bírja fizikaliag.Ahhoz képest hogy ovis csoport,rendesen le vannak fárasztva.
    A tanár szerint van a lánynak tartása,alkata és tehetsége a baletthez,ezért be is rakta a haladó csoportba.Ha még egy év múlva,két év múlva is lelkes és szereti akkor tovább gondolkodunk,de addig megfelel a félprofi képzés is.

    Mondjuk nálunk a tánc mindennapi dolog,a 13 éves lányom formációs akrobatikus rock and rollra jár versenyszerűen.Ez már sporttánc,de ua.úgy kell hozzá balett és jazz balett alap.A lány erősen gondolkodik hogy sporttagozatos középiskolába megy,és onnan a Testnevelési Egyetem sporttánc szakedző szakára.Szóval nekem a kicsi beleszületett a tánc szeretetébe,és úgy tűnik mind a kettő megtalálta az alkatának és habitusának megfelelőt.

    A helyedben keresnék neki pld.egy műv.házban tanfolyamot,ahol felméritek mennyire lelkes még fél év keméyn munka után is.

    előzmény:
    Narancshab (9)
    2007-12-22  19:06
  13. 2007. december 22. 19:1814.

    Még csak annyit... egy ismerősöm lánya 14 évesen elment Debrecenbe a színházhoz, a Pécsi Baletthoz és Győrbe Markó Ivánhoz is. Olyan tehetséges volt, hogy mindenhová felvették volna annak ellenére, hogy semmilyen előképzettsége nem volt előtte. Egyszerűen őstehetség volt. /Róna Viktor is az volt pl./ Az ismerősöm lánya kb. 30 éves és a mai napig a debreceni színházban táncos-koreográfus.

    Utána kell járni... ha tényleg jó a kislányod, szereti is csinálni, biztosan sikerül neki. 

    előzmény:
    Narancshab (1)
    2007-12-22  18:37
  14. 2007. december 22. 19:1613.

    Igen, úgy tűnik, SEMMIT SEM TUDOK RÓLA. Ezért érdeklődöm, és látod vannak, akik szívesen segítenek is.

    Azért köszi, hogy ötleteket adtál, Neked is kellemes karácsonyt!

    előzmény:
    semiramis (6)
    2007-12-22  19:00
  15. 2007. december 22. 19:1112.

    Nagyon köszönöm! Nem is tudom, hogy nem tudtam rátalálni...

    Most már csak a személyes tapasztalatokra volnék kíváncsi!

    előzmény:
    kékeszöld (5)
    2007-12-22  18:58
  16. 2007. december 22. 19:1011.

    "El kell keserítenem azokat akiknek most megtettszett ez a pálya, merthogy kizárólag 9-10 éves korban lehet elkezdeni ha profik akarunk lenni, de a gyerekeinket simán elvihetjük a következő felvételire. A főiskola rég kivívta a nemzetközi táncélet elismerését, sőt pár éve már külföldi növendékeket is fogadnak.
    A soron következő vizsgakoncert növendékeit természetesen meg lehet nézni munka közben, érdeklődni az
    info@mtf.hu címen lehet, de kihagyhatalan a www.opera.hu , ha rászánjátok magatokat balett nézésre. Higgyétek el megéri mivel azon kevés dolgok egyike Magyarországon ami világszínvonalú... . "

    Piringer Patrícia



     

     

    előzmény:
    Narancshab (1)
    2007-12-22  18:37
  17. 2007. december 22. 19:0610.
  18. 2007. december 22. 19:069.
    A kolesz veszélye nem áll fenn, inkább a lelki, fizikai részére lennék kíváncsi. A kislányom, mióta az eszét tudja, imádja a balettet, ezért merült fel, hogy a jövöben esetleg komolyabban mennénk ebbe az irányba. Ez nem lenne kényszer, nem a saját álmaimat akarnám benne megvalósítani....
    előzmény:
    kékeszöld (3)
    2007-12-22  18:55
  19. 2007. december 22. 19:068.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2007. december 22. 19:037.
    Az általános iskolás korosztályra vonatkozóan nem találtam semmit, de biztosan én bénáztam el.  
    előzmény:
    dobolyka (2)
    2007-12-22  18:47
  21. 2007. december 22. 19:006.

    Figyelj ide, ezek olyan alapvetö kérdések, annyira SEMMIT nem tudsz ròla, hogy ezt neked itt, karàcsony elött senki nem fogja részletesen elmeséLni.

    Benne vannak a telefonkönyvben, nyilvàn van honlapjuk is. Hìvd fel öket, nézz bele a honlapba, keress prospektust stb.

    Kellemes karàcsonyt!

    előzmény:
    Narancshab (1)
    2007-12-22  18:37
  22. 2007. december 22. 18:585.

    A Magyar Táncművészeti Főiskola felvételt hirdet a 2008/09-es tanévre 10 éves kortól Balettművész szakra

    http://mtf.hu/?m=1

    előzmény:
    kékeszöld (4)
    2007-12-22  18:57
  23. 2007. december 22. 18:574.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2007. december 22. 18:553.

    Azért jól gondoljátok meg, mert iszonyúan kemény dolog ez. Mind a képzést illetően, mind a "sanyargatás" miatt. 40 kilósan már kövér...

    Ha jól emlékszem, felső tagozattól van, tehát kb. 11 éves kortól. Ilyen pici gyereket koleszba adnál? Vagy nem vidékiek vagytok?

    előzmény:
    Narancshab (1)
    2007-12-22  18:37
  25. 2007. december 22. 18:472.
    A Magyar Táncművészeti Főiskolához tartozik.Gondolom honlapjuk van,ahol sokmindent megtudhatsz.
    előzmény:
    Narancshab (1)
    2007-12-22  18:37

Címlap

top