Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hol tartasz most?

fórumozok
Létrehozva: 2007. december 24. 10:13

A tavalyi topikom után idén is ... igaz kicsit előbb nyitom meg a topikot, mint tavaly ... idén előbb jön a Jézuska  

 

 

December 24. Karácsony, szenteste

már hetek óra készülődünk: sütirecepteket cserélünk, ajándéköltleteket kapunk, csomagolunk, zenéket hallgatunk, játszunk az advententen, törjük a tojásokat ezerrel (egyetlen egy lufit sem kaptam), gyűjtjük a jobbnál jobb vacsoraötleteket, tippeket kapunk díszek vásárlására, azért magunkat is csinosítgatjuk stb. ...

... teljes a készülődés az esétre, illetve erre pár napra.

De most épp hol tartasz a nagy készülődéssel? Mit csinálsz most? Azon kívül, hogy a nagy serénykedésen kívül itt lógsz az nlc-n.  Minden kész van? Mi van még vissza? Mi az amire nem jut már időd? Írod már a listát, hogy jövőre mit kellene másként (jobban) csinálni?

 

  1. 2007. december 24. 17:1751.

    Bugyi-melltartóban, fejemen törölközővel azért ülök az nlc előtt mert várom hogy beszívódjon a testápoló  
    Család többi tagja is épp készülődik felváltva a fürdőben.

    Vacsora kész (ill. a frissensültek sütésre előkészítve), asztal feldíszítve-megterítve, fa beállítva és feldíszítve, ajándékok alatta   Vagyis minden kész!

    Mindjárt felöltözünk, gyertyagyújtás, ajándékozás, utána pedig vacsora (már nagyon várom, mert mi ilyenkor egész nap nem eszünk   ). Aztán éjféli mise.

    Boldog karácsonyt mindenkinek!

    előzmény:
    fórumozok (1)
    2007-12-24  10:13
  2. 2007. december 24. 16:2750.
    készen van a karácsonyfa, kész a végső takarítás. Most jön a vacsi megsütése (az előkészítés már megvolt), aztán kb. 6-kor eszünk, utána jön a Jézuska.  
    előzmény:
    fórumozok (1)
    2007-12-24  10:13
  3. Torolt_felhasznalo_383823
    Torolt_felhasznalo_383823
    2007. december 24. 16:1449.
    Már csak a fürdés-szépítkezés van hátra, utána jön a Jézuska, aztán vacsorázuk.
    előzmény:
    fórumozok (1)
    2007-12-24  10:13
  4. 2007. december 24. 16:1348.
    jelentem áll a fa, kaszinótojások hűtőben várnak sorsukra, marhanyelv megfőzve (remélem nem cipőtalp lesz), beigli sütőbe tolva, franciasalátára a majonéz kikeverve, most még megfőzöm a zöldséget és próbálom férjem motiválni, hogy lééééci helyezze át a bútorokat 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2007. december 24. 16:1047.
    Várom, hogy ehessek! Tegnap takarítottam, mostam, ma fenyőt díszítettem és most éhes vagyok! És mindjárt lesz kaja, mondta a saját, külön bejáratú séfem...
    előzmény:
    fórumozok (1)
    2007-12-24  10:13
  6. 2007. december 24. 15:3146.
    Este felhívom őt, ha addig nem hív, igazából én szeretném ha neki minden jól menne ő meg nem érti hogy én miért nem maradtam ugyanaz a világra dühös ember mint voltam..  mindegy egy telefon mindenképp lesz és remélem jó híreket hallok  
    előzmény:
    Flagstaff (40)
    2007-12-24  14:00
  7. Torolt_felhasznalo_800809
    Torolt_felhasznalo_800809
    2007. december 24. 15:1445.
    Bevasaroltam,kimostam a holnapi munkaruhamat,megföztem,sütöttem,fadiszites is megvan,mar jart nalunk a Jezuska is,most pedig indulunk anyoshoz,ahol megesszük,amit föztem-aztan irany haza,be az agyba,holnap melo. Meg utana is...meg tegnap is melo volt,tegnapelött is... 
    előzmény:
    fórumozok (1)
    2007-12-24  10:13
  8. 2007. december 24. 14:5044.

    jelentem mindhárom számitógép müködik és már csak a finomitgatások vannak hátra

     

    jaaaa nem ez volt a kérdés ??

     

    sorry csak ötletes a topik elnevezése

     

    mindenkinek Békés és Boldog Karácsonyt kívánok

    előzmény:
    fórumozok (1)
    2007-12-24  10:13
  9. 2007. december 24. 14:4943.
    Takarítás oké, sütés oké. De miután sikerült idén egy tök ferde fát vennünk, a kedves épp azt farigcsálja, és amíg azzal bénázik, én fellógtam ide Nem szép dolog, ott kéne asszisztálnom, ugye?
    előzmény:
    fórumozok (1)
    2007-12-24  10:13
  10. 2007. december 24. 14:4542.
    most takarítottam, jön a fadíszítés, ajándékok csomagolása...
    pont jól kijött minden időben!  
    előzmény:
    fórumozok (1)
    2007-12-24  10:13
  11. 2007. december 24. 14:0441.

    Minden kész. Fa feldíszítve, ajándékok alatta. Vacsora a hűtőben, csak be kell tolni a sütőbe (dorozsmai molnárponty), kisütni( sajtos-diós tengeri hal). Még felszeletelem a bejglit, megterítek, és "csinibe" öltözünk. 5-kor gyertyagyújtás, utána vacsora.

     

    Mindenkinek boldog karácsonyt!

    előzmény:
    fórumozok (1)
    2007-12-24  10:13
  12. 2007. december 24. 14:0040.

    Ne várd!

    Hívd!

    Hátha már ő is összeszedte magát? Vagy végleg vége, és túl vagy rajta.

    Minenképp hívd!!!

    előzmény:
    tapirtánc (36)
    2007-12-24  12:29
  13. 2007. december 24. 13:5739.
    sehogy,itt ülök a gép elött, ahelyett, hogy a dolgomat végezném, de valahogy nincs kedvem hozzá,pedig senki sem csinálja meg helyettem....
    előzmény:
    fórumozok (1)
    2007-12-24  10:13
  14. 2007. december 24. 12:5838.

    Gratulálok   Sok puszi nektek!!!  

    üdv Ági 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932643 (37)
    2007-12-24  12:56
  15. Torolt_felhasznalo_932643
    Torolt_felhasznalo_932643
    2007. december 24. 12:5637.
    Hát igen, ezek különleges barátságok. Egymás mellett álunk jóban-rosszban, de nem csak hangzatosan, hanem valóban. Egyikük rákkal küzdött, végigcsináltuk, meggyógyult. A másik elvesztette a szüleit, mellette álltam végig. Nekem még nem volt ilyen méretű gondom, de ha lesz, ők ketten egészen biztosan mellettem lesznek. Nagyon szeretem őket, és ez az a két ember, akiért bármikor bármit feláldoznék, anyagit, kapcsolatot, akármit. Bármikor ugrunk, amint a másik kér, ha kell hajnalban, ha kell a munkahelyről, akárhonnan. Természetesen egyikünk sem használja ezt ki. Őket jobban szeretem mindenkinél, és már az is régen kiderült, hogy ha valamiben nem is értünk egyet, akkor is szeretjük egymást, és a barátságunkat semmi sem törheti meg. Amiatt aztán a férfiaknak is be kell látniuk, hogy vagy beleidomulnak a társaságba, vagy nem tudnak mellettünk maradni. De mivel mindhárman jó fej csajok vagyunk, nem szokott ez gondot okozni a hapsikáknak
    előzmény:
    tapirtánc (36)
    2007-12-24  12:29
  16. 2007. december 24. 12:2936.
    Gratulálok csodás az ilyen barátság, sajnos nekem nincs ilyen barátnőm egy se de volt.. csak elveszett egyetlen neki nem tetsző döntésem miatt, a mai napig sem értem, talán az lehetett a baj hogy mindketten válságos helyzetben voltunk mikor megismerkedtünk aztán ő nem tudott kimászni én meg megtekertem a világot magam körül és csak azért is ugy élek ahogy szeretnék... nemtudom de nagyon hiányzik nekem, az utolsó egy két találkozásunkkor se veszekedtünk vagy ilyesmi egyszerüen csak tudtuk hogy ennek már vége.. annyira más irányba mentünk nem volt már egyetértés bennünk az iránt amit a másik csinál.. csak hallgattunk... nagyon hiányzik de már olyan rossz volt nekem is meg neki is hogy nem volt értelme erőltetni... azóta nem keressük egymást de most is vettem neki ajándékot hátha ideér.. valamikor... én várom... 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932643 (34)
    2007-12-24  11:45
  17. 2007. december 24. 12:2235.
    Hat, nem allok olyan rosszul, bar egy gyakorlott haziasszony biztos ketsegbe lenne esve, ha ugy allna, ahogy en! Meg dolgozok, es munka utan gyorsan elmegyek megvenni 1-2 utolso ajandekot, beszerzek valami kajat is, plusz csinalok en is, a fa pedig mar all!
    előzmény:
    fórumozok (1)
    2007-12-24  10:13
  18. Torolt_felhasznalo_932643
    Torolt_felhasznalo_932643
    2007. december 24. 11:4534.

    Már hogyne tudnám. Nekem is voltak nagyszüleim, nekem is volt olyan párom, akinek két gyereke volt és nagyrészt mi neveltük őket. Presze, hogy tudom, milyen az ilyen karácsony. De nekem akkor sem tartott sokáig a készülődés. Nem az utolsó pillanatban álltam neki takarítani (most meg már takarítónő van, tehát egy gond kilőve) , nem az utolsó pillanatban szereztem be az ajándékokat, a karácsonyfa díszek jelenlegi halmazából évekig más típusú fát tudnék díszíteni, a fadíszítés pedig sosem több fél óránál, mert valahogy ennyi idő alatt csúcs-szuper fát lehet csinálni, ha az embernek van egy kis gyakorlata benne, szóval ismerem a karácsonyt, hidd el, minden vetületében.

    A csajos karácsony egyelőre megmarad, mert ez a két barátnő olyan ember, aki a családomat jelenti. Megéltünk együtt halálokat, halálos betegséget, boldogságokat, mindent. Lelki társak vagyunk, amit nem tud überelni egy pasi.

    Ha majd gyerekeink lesznek, akkor egy nagy családként töltjük együtt a karácsonyt mindannyian. A karácsony nálunk mindig baráti karácsony lesz. Férjekkel, gyermekekkel együtt. Ez tény. És ezen egészen biztosan soha nem változtatunk. Ezt amúgy az eddigi párjaink is mindig elfogadták. Minden pasi jóban volt egymással és a barátnőkkel is. Amelyik pasi erre nem képes, abból nem lesz pasi.

    előzmény:
    fórumozok (28)
    2007-12-24  11:23
  19. Torolt_felhasznalo_932643
    Torolt_felhasznalo_932643
    2007. december 24. 11:3533.
    Oké, megbeszéltük. Így legyen  
    előzmény:
    Norelle (26)
    2007-12-24  11:21
  20. 2007. december 24. 11:3032.
    nekem is gyerekem = nekem sincs gyerekem
    előzmény:
    fórumozok (28)
    2007-12-24  11:23
  21. 2007. december 24. 11:2831.
    köszi  
    előzmény:
    Manócska (27)
    2007-12-24  11:21
  22. 2007. december 24. 11:2530.

    Én készülődök rendesen. Mát csütörtökön megcsináltam a töltöttkáposztát. Nyersen vigyorognak a töltelékek a fagyasztóban. Mivel ma vacsorára lesz az első adag, olyan 2 óra körül beleteszem a római tálba és be a sütőbe 4 óra hosszára.

    Rengeteget csináltam, mert nálunk a két ünnep között minden napra jut vendég és követelik a töltöttkáposztámat :-))). Egyéb dolgom sincs mint pakolni a római tálakat .

    Süteményt én nem tudok sütni, mára anyukám hozza, a többi napokon a vendégek (tudják, h én nem sütök).

    A karácsonyfadíszítést most fejeztük be. A férjem és a kisebbik lányom nemsokára mennek a szüleimért, addig én becsomagolom az ajándékokat.

    Holnapra azért készítettem húslevest és a bepanírozott húsok is a fagyasztóban vannak.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932643 (24)
    2007-12-24  11:11
  23. 2007. december 24. 11:2429.
    Hát már 12éves) Meg azóta annyi minden történt  ollan öreg vagyok má.... ilyenkor ahogy visszagondolok arra mikor ő kicsibaba volt ugy tűnik mintha baromira régen lett volna.. most komolyan közelebb vagyunk ahhoz hogy férjhözmenjen mint ahoz mikor baba volt... 
    előzmény:
    palmacica (23)
    2007-12-24  11:10
  24. 2007. december 24. 11:2328.

    mivel a barátnőkkel töltöd a karácsonyt, ahogy minden topikban hangsúlyozod is, így biztosan nem tudod azt, milyen,
    amikor gyerekekkel karácsonyozol és áhitattal nézi a fát (nekem is gyerekem),
    ha az idős nagyszülőhöz elmész és viszel egy kis meglepetést és könnybelábad a szeme, 
    amikor a családdal együtt díszititek a fát, serénykedtek a konyhában,
    amikor a párod a nagy takarítás közben csak úgy átkarol és érzed, hogy szeret,
    amikor megkérdezed az apukádat, hogy milyen sütit vigyél és azt mondja, hogy "X sütit, mert azt olyan finoman tudod csinálni" ... ez talán a legnagyobb ajándék,
    amikor készülödsz és eltervezed magadban, hogy fog annak a kis ajándéknak örülni valaki a szeretteid közül,
    amikor a barátokkal elmész a városba a kirakodóvásárba és végignézed a sok árust, isztok egy forraltbort és esztek egy kürtöskalácsot, gesztenyét,
    amikor a családtagokkal az éjféli misén találkozol és ott ül kb. 12 ember, akik bár a szentestét a külön kis családjukban töltötték, az éjféli misét együtt hallgatják meg

    igen, ezeknek van hangulatuk, ettől karácsony a karácsony ... ennek a "Szex és New York"-os feelingnek is van hangulata ... csak az olyan silány  ... számomra és még nagyon sokunk számára ... ha majd ennek a baránős csapatnak is lesz külön családja, ha bekerül egy olyan fiú a társaságba, ahol ezt majd nem lehet eljátszani, ha valamelyikőtöknek gyereke lesz és neki akartok majd karácsonyt rendezni ... na akkor majd megtudod mit szalasztottál el eddig 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932643 (24)
    2007-12-24  11:11

Címlap

top