Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pulikutya tulajdonságai

petrusovszky
Létrehozva: 2008. július 28. 17:02

Sziasztok!

 

Pulikutyához értő emberek hozzzászólásait várom.

3 kisgyermekem van, és most elgondolkodtunk egy kiskutya vásárlásán.A puli került szóba.Utánaolvastam a neten a tulajdonságainak,de elég sok ellentmondó információ van az oldalakon. Ismerősöktől hallottunk a természetéről  rosszat pl. idegenekkel barátságtalan, kezelhetetlen...stb..

Saját tapasztalatokat várnék..Érdemes kisgyerekek mellé,viszonylag kicsi kertbe választani ezt a fajtát?

A válaszokat előre is köszönöm! 

  1. 2008. július 28. 18:3626.

    Akkor szerencsések vagytok, ha nem fél a vihartól. Egyébként a mienk is csak a teraszra jön be, tehát nem a lakásba, de a kisházában nagyon fél a vihartól.

    Ja! és a petárdáktól fél még, de attól halálosan! Mióta megvannak, - ill. most már csak az egyik - a szilveszter éjféli programom a simogatásuk és a nyugtatgatásuk benn a lakásban.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_127124 (25)
    2008-07-28  18:31
  2. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. július 28. 18:3125.

    hát a mienk nem unja meg ha simogatják, akárkit meglát reggel elsőként, fogja hátra vágja magáát hogy simogassuk és elfeküdne ott akármeddig, pedig hatan vagyunk!!

     

    a vihart pedig átaludta eddig mindig,nem zavartatta magát igaz akkor a gyerekeim behozzák mindig a házba, a hátsó feljáranál van egy nagyobb fedett rész, ami nem a ház része, mert azért oda nem engedem be. de ott is hallatszik a dörgés, de őt nem zavarja , csak én  félek

     

    a többiben tökéletesen egyetértek

    előzmény:
    redabinda (21)
    2008-07-28  18:06
  3. 2008. július 28. 18:3024.
    Igen ez biztosan így van!!!
    előzmény:
    Edina* (22)
    2008-07-28  18:19
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. július 28. 18:2623.

    Szia!

     

    nekünk kb 2 hónapja van egy kispulink, négy gyerek mellett, a kicsi még másfél éves sincsen. szerintem a világ legokosabb, leginteligensebb kutyája. imádja a gyerekeket, ha meglátja őket úgy tekergeti magát, hogy néha azt hiszem eltörik még a gerince is.. Szinte egész nap játszan, az emberekkel is nagyon barátságos. mindenkit üdvözöl aki betér hozzánk, szerintem azt hiszi csak az ő kedvéért jönnek!

    Eleinte azt hitte ő a főnök, de mostanra már ÁLTALÁBAN azt csinálja amit mondunk neki, és ez szerintem elég jó a korához képest. egy cipőt sem tett TELJESEn tönkre, csak az öres flakonok a mániái

     

    az biztos hogy sokat szeret mozogni, kell neki a hely, de hát csak elfér azon az udvaron, végül is nem nő nagyra

     

    én teljes biztonsággal tudom Nektek ajánlani, mert tényleg nagyon kis hálás, szeretetre méltó állatka, ha bármilyen kérdésed lenne még írj nyugodtan

     

     

    előzmény:
    petrusovszky (1)
    2008-07-28  17:02
  5. 2008. július 28. 18:1922.
    Akkor ez a hempergés meg a villám-előrejelzés fajtajelleg lehet, mert a miénk is ilyen.
    előzmény:
    redabinda (21)
    2008-07-28  18:06
  6. 2008. július 28. 18:0621.

    Mint pulitulajdonos büszkén mondhatom, a puli a világ egyik legértelmesebb kutyája. A gyerekeket szereti, szerintem a világért sem bántaná őket. Az biztos, ha megúnja a molesztálást, azt jelezni fogja, de hogy nem bántja őket az tuti.

     

    Sokan a szőre miatt aggódnak. Szerintem minden kutyát ápolni kell, olyan kutya a világon nincs, akinek nem kell a szőrével tőrődni. És akkor mi van? Egy évben egyszer bőven elég elvinni egy kozmetikushoz, lenyiratni, körmeit megnézetni, füleit kitisztítani stb.

    Ezen felül hiába fürdeted meg nap mint nap, a legelső hogy fürdés után belehemperek a földbe, vagy homokba. teljesen felesleges. A puli attól puli, hogy olyan a szőre amilyen.

     

    Határtalanul ragaszkodik a családjához - mármint emberekhez - feltétlen hűséggel van gazdái iránt. 

     

    Nagyon tanulékony, okos, lehet hogy az idegen bemegy hozzátok, de ki biztosan nem!! Jó házőrző. És speciál a miénk a világ legjobb meteorológusa. 3 órával a vihar előtt jelez hogy be szeretne jönni, ugyanis rettenetesen fél a villámlástól, és azt jó előre meg is érzi.

     

    Ha rajtam múlna, csak puli lenne a világon.

    A képen látható pulik közül sajnos már csak a fehér színű van meg. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. július 28. 18:0220.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_448184 (17)
    2008-07-28  17:53
  8. 2008. július 28. 18:0119.

    Akkor viszont nem schnauzer-jellegü, mert annak biz' rövid a szöre (a fafzonra van vagva).

     

    A "haj" pedig nekem, tudatlannak megfelelö kifejezes. :-))))))))

     

    Szerintem a puli jo fej, teny, hogy 3 nm nem eleg neki...

    előzmény:
    Edina* (14)
    2008-07-28  17:36
  9. Torolt_felhasznalo_556585
    Torolt_felhasznalo_556585
    2008. július 28. 17:5818.

    Először is a puli nem kutya, hanem Puli!

    Nekünk két pulink van(egy pár). Soha első perctől kezdve nem kellett fogyelni sem, hogy mit csinál az unokámmal, annyira tündériek voltak együtt. Most, hogy már az unokám nagyobb és néha vad, a ktyát távol tartják magukat tőle( amikor nyúzni akarja őket).

    Házörzőnek remek. Kell nekik a mozgás és társ.

    Ha kölyköt hoztok el és együtt nő a gyerekekkel bizton állítom, hogy nem lehet baj. 

    előzmény:
    petrusovszky (2)
    2008-07-28  17:02
  10. Torolt_felhasznalo_448184
    Torolt_felhasznalo_448184
    2008. július 28. 17:5317.

    Ja, azt nem írtam, hogy a pulim, miután lefutottunk 7 km-t, nézett rám, és "mondta" a szemeivel: okés, gazdi, bemelegítettünk, megyünk is valahova??  Szóval, ha ennél a fajtánál maradtok, kalkuláld bele, hogy nem elég a kertben futkorászás...

    előzmény:
    Zsniki (16)
    2008-07-28  17:49
  11. 2008. július 28. 17:4916.
    Én inkább egy spánielt ajánlanék. Volt pulim, nagyon szerettem. De tapasztalatból írom.
    előzmény:
    petrusovszky (1)
    2008-07-28  17:02
  12. Torolt_felhasznalo_448184
    Torolt_felhasznalo_448184
    2008. július 28. 17:4515.

    Én 10 évig "éltem együtt" egy pulival, és a családban több is volt/van.

    Tüneményesek, eszméletlen okosak, nagyon jól taníthatóak, és iszonyú sok mindent tanítani se kell nekik, csak ellesik... Viszont: fajtajellegükből adódóan sokkal inkább egygazdás kutyák, mint a többiek.. Nagyon sokat kell velük foglalkozni, mind a szőrüket, mind a nevelésüket tekintve. Ugatósak, amiről nem lehet leszoktatni őket, és küllön csoda, ha sikerül egy-egy csendesebb egyedet "kifogni".  Tény, hogy nekünk sem volt gond a gyerekekkel, mert inkább otthagyja őket, mint hogy bántsa, de én azt mondom, nem az a kifejezett "családi kutya". Nem tudom, hogy ez mennyire mérvadó, de ennyi tapasztalattal a hátam mögött (amellett, hogy imádtam/om őket, és azt gondolom, soha nem lesz még egy olyan értelmes kutyám, aki annyira érez minden rezdülésemet, mint a pulim volt) két gyerek mellé kifejezett családi kutyát kerestem, így egy tök más fajta kuttyunk lesz hamarosan..

    Ennek ellenére, ha ez a szívetek vágya, nem akarlak lebeszélni, viszont ha pulit választotok, figyeljetewk nagyon oda, hogy honnan veszitek: diszpláziaszűrt tenyészetből, és lássátok anyu-apu teljes szőrzetét, ne higgyjetek a "csak az elléshez nyírtuk le, egyébként gyönyörű" szövegnek, különben meg fogtok zakkanni a szőrápolástól, és ráadásul még úgy se lesz soha klasszikusan szép zsinóros szőrzete...

    előzmény:
    petrusovszky (1)
    2008-07-28  17:02
  13. 2008. július 28. 17:3614.
    13 éve nincs neki eü. gondja.....Nem kopaszra kell nyírni, hanem megszabadítani a kihullott és befilcesedett szőrtől. És szőre van, nem haja. Ha már ennyire szakszerű és sztereotip akarsz lenni.
    előzmény:
    semiramis (13)
    2008-07-28  17:32
  14. 2008. július 28. 17:3213.

    A puli hajat TILOS lenyirni, sem a szeme, sem a böre nem birja a napfenyt, ugyhogy lehet, hogy csinos lesz, de az is biztos, hogy hamarost eü-gondjai lesznek...

     

    Topikindito, a puli terelö-es örzökutya. Terelgetni fogja a gyerekeidet - es persze örizni az idegenektöl. Jo valasztas.

    előzmény:
    wazzup (12)
    2008-07-28  17:28
  15. 2008. július 28. 17:2812.

    Nekünk pumink volt,e léggé hasonló a két fajta. Idegenekkel barátságtalan, bizalmatlan volt, sőt, félt is tőlük - de szerintem ez nem fajtajelleg, hanem ő volt csak ilyen. De puliról is azt hallottam, hogy nem túl barátságos idegenekkel. Családdal viszont kifejezetten az.

     

    Nem viselkedés, de ha már puli. Múlktkor láttam egy schnauzeresre nyírt pulit, állati jól nézett ki :) Ha lesz ilyen kutyátok, érdemes megtámadni egy ollóval :)

    előzmény:
    petrusovszky (1)
    2008-07-28  17:02
  16. 2008. július 28. 17:2711.
    Évente egyszer őt is nyírják, különben nagyon ronda a szőre, és a csigaháztól kezdve a döglött hangyáig minden beleragad.
    előzmény:
    proudfoot (9)
    2008-07-28  17:24
  17. 2008. július 28. 17:2510.

    Idegent akkor enged be, ha háziakkal jön. A szüleimé nem kapott meg senkit 13 év alatt, de ha idegen jön, akkor ugat mint őrült és ráll a kapura, hogy ne tudják kinyitni.

     

    előzmény:
    Evica019 (7)
    2008-07-28  17:16
  18. 2008. július 28. 17:249.

    Nekünk pulink van, már több mint 6 éve. Imádnivalóak, ahogy a 2,5 éves fiammal hancúroznak a kertben. Körbe körbe futkároznak, a pici visítozva kacag, a kutya pedig szinte beszélve vakkantgat vissza. Már a pici születésétől feladatának tekinti, hogy őrizze őt, amikor babakocsiban aludt a kertben, a kutya nem mozdult mellőle, és most is, amikor a kisfiú játszik az udvaron, a kutya mindig a közelében üldögél.

    Persze nem általánosíthatok.

    Régebben én is azt hallottam, a puli mogorva, és "csipked". Ez nálunk sosem fordult elő, soha senkit nem bántott, pedig haragosan ugat az idegenekre. Aki bejön a kapun, szintén megugatja, de nem megy a közelébe, és a családtagokat hamar megszokta, elfogadta.

    A gond a szőrzetével van, nálunk szabadon él az udvaron, és szeret mindenbe belefürdeni. A szőrét évente kozmetikussal nyíratjuk, mosatjuk. De lehet, hogy ha naponta fésülik, nincs ilyen gond. Én nem nagyon tudtam kifésülni a szőrét.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2008. július 28. 17:168.

    Én biztos nem vennék pulit kisgyerek mellé.

    A keresztapámnak volt. Egyszer ott nyaraltunk, és mérges lett a kutya a húgomra, mert nem arra tolta a csattogós lepkét, amerre ő gondolta. Kicsit "megterelte", jól belekapott a bokájába.

    De a keresztapám kislányát is megkapta, amikor futkározott. Persze nem nagyon, mert csak terelni akart, nem bántani. De ijedtségnek épp elég volt a gyereknek. 

    előzmény:
    petrusovszky (1)
    2008-07-28  17:02
  20. 2008. július 28. 17:167.

    Szia!

    Második kutyaként választottuk a pulit immár másfél éve, mikor a drága "kis" 65 kilós újfoundlandi kutyánk mellett simán betörtek és elvittek sokmindent. Akkor vettük a pulit! Nagyon jófej kutya, nagy mozgásigénye van, imád rohangálni, játszani, és a gyerekeket is nagyon szereti. Nekünk is három gyerekünk van, mindent megenged nekik, fantasztikus őrző kutya, a legkisebb neszre is jelez. Azt még nem sikerült kiderítenünk, hogy idegennel mit csinálna, a postást nem szereti, az ő kezét már megkapta, elvégre minek nyulkál a kerítéshez alapon. A vendégeinket sohasem bántotta, mindenkivel nagyon jófej, én maximálisan ajánlom. Mivel nálunk a nagy kutya mellett szocializálódott, szerintem számos olyan tulajdonságra is szert tett amit szerintem a puli általában nem csinál, pl. bazi nagy gödröket ás, fürdik a naggyal együtt a kutya-medencében meg ilyesmi. A szőrét is rendben kell tartani, hacsak nem akarsz egy olyan telistele összecsomósodott szőrű kutyát, amelyik szerintem rém ronda. Úgyhogy mi erre is figyelünk.  Én messzemenően ajánlom! Szerintem az egyik legtündéribb kutyafajta!Jó döntést hozzá!:) (A mienk fekete színű, szerintem a fehér fajta nem való kinti kutyának)!

    előzmény:
    petrusovszky (1)
    2008-07-28  17:02
  21. Torolt_felhasznalo_940001
    Torolt_felhasznalo_940001
    2008. július 28. 17:146.
    Biztos, hogy belefér az életetekbe? Majdnem annyit kell vele foglalkozni, mint még egy gyerekkel, ha normális kutyát akartok. Nem elég etetni egy ebet, az még nem felelős állattartás. Én úgy örültem, mikor lett kutyánk a 3 kicsi mellett, és akkora fellélegzés volt, mikor egy év múlva megszabadultam tőle. A gyerekek nem szerették, nem gondozták, ahelyett, hogy velül foglalkoztam volna, mikor hazaértünk az oviból, sétálni kellett vinni. A férjemre csak hétvégén számíthattam, hiszen kora reggel ment, későn jött. Persze te nem én vagyok, lehet, hogy te sokkal ügyesebb leszel, de azért gondold meg...
    előzmény:
    petrusovszky (1)
    2008-07-28  17:02
  22. 2008. július 28. 17:135.
    A szüleimnek pulija van, igaz szuka és 13 éves, de nagyon nyugodt, gyakorlatilag fát lehet vágni a hátán. Sokat vannak körülötte kisgyerekek, úgy játszanak vele, mint egy plüsskutyával. Fül-és farokhúzás esetén szokta őket otthagyni, hogy ezt azért már mégse kéne.
    előzmény:
    petrusovszky (1)
    2008-07-28  17:02
  23. 2008. július 28. 17:114.

    Szerintem a pulik nagyon jól kijönnek a gyerekekkel. Fontos hogy legyen nekik elég hely a futkározáshoz és hogy legyen egy falkavezér (pásztor) a családban, akitől utasításokat, irányítást kaphat, aki megmondja hogy hol a helye.

    De én nem vagyok szakértő, csak kutyaimádó

     

    Sok sikert a kuttttyhoz!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. július 28. 17:103.

    Pulit csak akkor ha van mellé egy birkanyájad is.

    Nem gyerek mellé való kutya, okos, értelmes, de nagy mozgásigényű. 

    előzmény:
    petrusovszky (1)
    2008-07-28  17:02
  25. 2008. július 28. 17:022.
    ?
    előzmény:
    petrusovszky (1)
    2008-07-28  17:02

Címlap

top