Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lakásfelújítás

Mokuta
Létrehozva: 2009. május 16. 22:39

Sziasztok,

lakásvásárlásban vagyunk Budapesten, és eddig láttunk néhány olyan lakást, ami erősen felújításra szorul. Ilyenkor a tulajdonos vagy az ügynök mindig mond egy becslést a felújítás várható költségeire, de azért én ennél szeretnék tisztábban látni. Akik mostanában újítottak fel, megírnátok, hogy mi és kb mennyibe került? Pl. egy átlagos fürdőszoba, konyha csere, ablak csere, parketta,vagy akár a teljes lakásfelújítás? És mennyi ideig tartott? Mi az, amit (munka mellett, segítők nélkül) magatok is meg tudtatok csinálni? Köszi előre is!

 

  1. 2009. május 17. 14:2426.

    Akik 1 milliót mondanak,azok talán egy tiszatsági felújítást csináltak csak.Mi szinte mindent cseréltünk,sőt mondom,még falakat is kellett bontani,régi rossz beosztású lakás,az egészen nagy lakáshoz kis lyuk-konyha volt,aztán fürdő pici és benne volt a wc.

    3 nagy(túl nagy is) szoba volt,de ezek is hülyén elhelyezve,pl egy kisszoba a konyhából nyílt, ezt alakítottuk át úgy,hogy négy szoba legyen,hisz két gyereket terveztünk akkor is,két szoba nekik,egy nekünk,így is marad egy nappali,amiben elfér egy dolgozósarok is.

    A konyha és a nappali között nagy kétszárnyas ajtó van,ha akarjuk egybenyitjuk,ha akarjuk nem.

    Örököltük,egy férjem gyerektelen nagybátyjáé volt,kb 40 éve volt vele csinálva valami,tényleg rossz állapotú volt.

    Anyagok. nem szabad a legolcsóbbat választani,sajnos,költeni kell rá.

    Mi fa nyílászárókat vettünk.

    Laminált padlót vettünk  a szobákba.8mm vastagot.

    Fürdő,konyha,előszoba: padlólap.

    Fürdőszoba 450.000 ft volt,ez pl kereken,a fő luxus benne a fürdőkád volt.Akár 15 évig nem kell hozzányúlni és ráadásul nagyon megnőtt a lakás értéke,többel nőtt,mint amennyit ráköltöttünk,mert ugye több szoba van benne,praktikusabb az elrendezés.

    Ha akár 5 év múlva is eladnánk,még akkor sem kellene egy ujjal sem hozzányúlni.

    Egyelőre nem akarjuk eladni,mindennap rácsodálkozunk, hogy milyen szép:))

    Talán majd,ha a gyerekek tinik lesznek,akkor építünk(talán akkorára lesz pénz) egy kis családit,addig viszont tökéletes.

    Majdnem olyan életérzés,mintha egy vadiúj építésű lenne és ugye mégis olcsóbb.Ráadásul  a ház maga is fel lett frissítve.

    előzmény:
    lorkababa (14)
    2009-05-17  04:24
  2. 2009. május 17. 11:5725.
    sziasztok, koszi szepen az otleteket, meg at kell neznem mindent jo alaposan, de eddig is nagyon tanulsagos, amit irtatok! Nezegetunk mindenfelet, ujat, felujitandot, felujitottat, hat nem konnyu donteni...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. május 17. 10:5724.
    Nem tudom ugyan, hogy tapétázni, vagy festeni akartok, de mi most festünk, és ajánlották a DULUX festékeket, mely nekünk nagyon bevált. Lehet színt kevertetni mi pl. a Bricostol-ba vettük. Igaz nem olcsó, de egy réteg elég (ha jól alá van dolgozva, vagy jó az előző festés), nem kell lemosni a falat, csak portalanítani, és nagyon klasszul takar. Sosem az az olcsó ami olcsó, hanem ami jó és tartós - és ez igy is van. 
    előzmény:
    Mokuta (1)
    2009-05-16  22:39
  4. 2009. május 17. 10:5123.

    Szia!

     

    Mi tavaly nyáron újitottuk fel a lakásunkat. Sok mindentől függ,h mennyibe fog kerülni mondjuk egy fürdőszoba: attól függ milyencsempét veszel, mennyi kell, meddig akarod felcsempézni, milyen lesz a kád vagy a zuhanyzó, vezetékeket cserélsz-e stb. Mondjuk a párom viz-gáz központifűtés szerelő, a sógorom burkoló, igy ezeket mi letudtuk házilag. :) A parketta lerakását, festést is mi oldottuk meg. Egyedül a villanyszerelőt hivtuk. Mondjuk nekünk volt konyhabútorunk, igy azt nem kellett csináltatni. Az jó kis pénz....

    Redőnyöket is rakattunk: 2 szobára (hatalmas ablakok) és egy erkélyajtóra sima fehér redőny 60000 ft volt szereléssel.Gyorsan megcsinálták.

    Mi kicseréltük a vizvezetékeket is a fürdőben, konyhában. De ezt is ugye a férjem csinálta. A parketta vagy szőnyeg is attól függ,h mennyit veszel és milyen árban. Ennek utána lehet járni pl diegoban...

    Na ennyit tudtam segiteni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. május 17. 08:4922.

    Ahogy már írták érdemes a jobb minőséget venni,csaptelepből  és mindne másból!ha gondolod írj mailcímet és küldök képet!

    előzmény:
    Keryke24 (18)
    2009-05-17  08:13
  6. 2009. május 17. 08:4821.

    Négy lakásfelújítást csináltam végig eddig az életem során, árakat inkább nem mondok, hanem csak szempontokat, amik segíthetnek.

     

    1. Azzal indul a nóta, hogy árajánlatot kell kérni mesterektől, olyanoktól, akiknek referenciája van (ismerősnél dolgozott, minőségi munkát végzett megfizethető áron). Az árajánlat részletes legyen, kölönböző munkákra külön-külön az anyagköltség és a munkadíj. Én legalább 3 mestertől kértem mindig ajánlatot, és bizony "versenyeztettem" is őket egymással.

     

    2. Gazdasági válság van, az építési vállalkozók sorban mennek csődbe megbízás hiányában. Az anyagárak is csökkentek. Olyanról is hallok, hogy amit én tavaly év elején x forintért megcsináltattam, most már fele annyiból kihozható. Kőkeményen alkudni kell! (Persze az is igaz, hogy aki jól dolgozik, annak mindig van munkája. Én is várok most egy szakira, aki vidéken dolgozik, és ha ott végez, akkor jön csak hozzám mázolni. De inkább kivárom, mint hogy ismeretlennek adjam a munkát.)

     

    3. Minél nagyobb a megbizás, minél szerteágazóbb, minél nagyobb a költségvonzata, annál könnyebb megcsúszni benne, a kivitelező annál könnyebben tud "eldugni" rejtett tételeket. Ha mondjuk van egy 5 milliós munka (teljes lakásfelújítás), én azt szétbontanám kb. öt egymilliós munkára, és nem biztos, hogy mindegyiket ugyanazzal a vállalkozóval csináltatnám. Biztos, hogy így tovább tart, amíg elkészül a lakás, de milliókat lehet spórolni!

     

    4. Az anyagbeszerzést lehetőleg a megrendelő csinálja, vagy ha a kivitelező, akkor is menjen vele a megrendelő. Alaposan pofára lehet esni, ha kapsz egy számlát, hogy x forint volt a cement, aztán bemész a Baumaxba, és látod, hogy harmad annyiba kerül.

     

    5. Még a munka elkezdése előtt nagyon részletesen át kell beszélni mindent. Például: tartalmazza-e az árajánlat a sitt elszállítását? A padlólerakás a szegőlécezést és a küszöbök lerakását? A burkolás a csempék fúgázását? A villanyvezetékezés a fal kivésett részeinek visszavakolását? Érdemes bevonni olyan rokont, ismerőst, aki már végigcsinált ilyet, és a munkamegbeszélésnél rá tud kérdezni ezekre.

     

    6. Egy nagyobb munka nem csak a megrendelőről szól, meg a mesterekről, akik megcsinálják, hanem a többi lakóról, szomszédokról is, akik a zajt, port, jövést-menést hetekig, hónapokig elviselik. Előre tájékoztatni kell őket, mi várható, és folyamatosan elnézésüket kérni a kellemetlenségek miatt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. május 17. 08:2920.

    bocsi az elírásokért, siettem

    a csaptelepekből csak minőségit vettünk, de ugyanazt  a márkát és típust Szegeden 5000 ft-tal olcsóbban tudtuk beszerezni, meg volt amit olyan üzletben, ami csak egy szobából és számítógépből állt, csak rendelésre hoztak dolgokat, de itt 2000 ott 4000 ft a végén elég szép összeget lehet megtakarítani

     

    sok sikert!

    priviben megírom mi mennyibe került nekünk

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. május 17. 08:2419.

    Szia mi túl vagyunk a felújításon:

    - nyílászárócsre

    - festés 

    - járólapozás

    - laminált padló

    - teljes fürdőszoba-wc átalakítás (csempe, járólap, új kád/wc/csaptelepek, átrendezés)

    - teljesen új konyha (csempe, járólap, bútor)

     

    mintha most költöztünk volna be kb... új bútorok, függönyök, világítás stb... mi teljesen megújultunk, hát majdnem egy millióval több lett, mint terveztük, a nem várt meglepik miatt, arra muszáj rászámolni azért

    amúgy az egész 3 hét alatt elkészült!!! sokat számít a szervezés

    mi először számoltunk mennyit tudunk áldozni rá, és mennyink van a nem várt kiadásokra is

    aztán tervezés jött, megbeszélés megvalósítható-e, utána rohangászás mit-hol jobb beszerezni és minőségi is legyen

    készítettünk táblázatot ezekről, aztán bevásárlás a munkásokkal, hogy pl miből milyen ragasztó stb kell...

     

    a nyílászárókat egy nap alatt kicserélték, az erkélyajtóhoz kellett visszahívni az asztalost csak, gyönyörűek lettek, mindenki a csodájára járt eddig a szép párkányoknak

     

    volt amit egyedileg készíttettünk el, pl a mosdókagylóhoz szekrényt nem kaptunk volna csak 100 ezer ft-ért, 15 ezerből készített nekünk egy istenit az asztalos, uí. méretre szabott cipősszekrényt az előszobába...

     

    mi sokat rajzolgattunk előtte, több variációt, rengeteg nézelődtünk, ezzel teletek a hétvégéiunk, listát írtunk mit hol veszünk meg, így lettünk készen 3 hét alatt (és nem dolgoztak egész nap, mert vidékről jöttek fel a munkások), szinte hihetetlen, még falat is bontottunk

    és az előre gonoszkodóknak nem lett tákolmány munka, rakok képet is

    előzmény:
    Mokuta (1)
    2009-05-16  22:39
  9. 2009. május 17. 08:1318.

    Szia!!

     

     

    Nekünk 50nm-ert fetés,mázolás,teljes fürdő,wc,konyha,előszoba beépített szekrény bontás,1m + anyag!

    Villanyszerelés,nekünk barát csinálta 200e+kapcsolok konektorok!!Ki kellett cserélni a régi vezetékeket !Ha szándékodban áll klímát,villanysütőt vásárolni akkor nagyon érdemes  áthuzatni az egész lakást!!Volt egy cég aki 500e akart kérni!

    Konyha ..mindne a te igényed szerint vannak olcsobb konyhabútorok is!nekem az álmom az ikea volt igy bútor gépek 800-900e volt!

    a fűrdő szerintem 150-200e .mi sajna alig találtunk mosdószekrénytVégül praktiba vettünk de horror áronennyit nem nagyon akartam rákölteni!

     

     

    Keryke

    előzmény:
    Mokuta (1)
    2009-05-16  22:39
  10. 2009. május 17. 07:2017.

    Hát nem lesz olcsó mulatság.... az tuti.

    Előszőr döntétek el mennyi pénz van rá.......és abból a legfontosabbat kell megcsinálni......pl nyílászárók cseréje.

    Nekünk is horror volt kicsewréltetni őket, pedig munkadíjat nem is fizettünk, mert apum ezzel foglalkozik......ha felmerülne valami kérdés, írj csak privit ...., ha tudunk segítünk.

    előzmény:
    Mokuta (1)
    2009-05-16  22:39
  11. 2009. május 17. 05:2516.

    Na ja, a"rejtett hibak"!

    Mi sem ugy indultunk neki, hogy "vizvezetekcsere meg villanyhalozat-csere". Aztan amikor levertek a regi zold csempet a furdoben (50es evekbeli, mint a kozos WCkben volt anno), a csovek tapintasra malltak a rozsdatol. A szerelo szerint "csoda hogy nem volt vizszivargas" - nos, volt, mert a falak rothadtak, es nem ertettuk, miert vizesek.

     

    A villanyszerelo eljott, felmerni, aztan elcsodalkozott, "je, ezek meg aluminium (?) drotok". Allitolag ez abszolut zarlatveszelyes, tuzveszelyes, 50es evekbeli dolog. Na, jott az egesznek a rez(?) drotozasa. En nem ertek hozza, de mintha ezt mondtak volna, mindenesetre vegul teglaig lett minden leverve.

     

     Kihivtuk a cserepkalyhast, hogy ellenorizze le a kalyhat - az "itelet" - "ez egy rosszul lerakott, fustot a kalyhacsempek kozott engedo, soha nem pucolt kalyha, csoda hogy egyaltalan tudtak hasznalni az elodok, es nem mergezodtek meg" - atrakni nem erdemes, ha igy marad, veszelyes, nem hasznalhato.

    Sorolhatnam.

     

    Viszont az is igaz, hogy ha felujitottat vesz az ember, nem tudhatja, hogy az, ami az uj csempe mogott van, milyen. Ott is lehetnek meglepik. Az uj lakas meg irto draga.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248363 (12)
    2009-05-17  04:21
  12. 2009. május 17. 05:0015.

    Konkret osszegeket is kerdeztel, amire emlekszem, kerekitve: Konyha 600 ezer kb. gepek bele kb. 400 ezer (mosogatogep, huto, mikro, szagelszivo, suto+fozolap).

    Furdoszoba fel milla - csempe, kad, WC, mosdo, zuhany es csapok, mosogep, gardrobresz.

    Kandallo 400 ezer, kb (cserepkalyha-bontassal).

    Egy-egy szoba fel-fel milla (szonyeg, festes, butorok, fuggony, gepek, konvektor, almennyezet vilagitassal, redony)

    Ablakcsere-ajtocsere, szigeteles, villany es vizvezetekcsere, komuvesmunkak, sitt es uj anyagok szallitasa, munkadijak, "aprosagok", stb, a maradek kb 2 milla.

    Engem egy idore depreszioba kuldott, hogy minden megtakaritasunk 3 honap alatt eluszott, hetente kellett perkalni a summakat. Most mar orulok neki, egy idore "letudtuk", es megiscsak viszonylag szep lett a rothatdo falu, lepusztult, lakhatatlan kis lakas. Es legalabb tudom, hogy hol futnak a csovek, mi hol, mibol keszult.

    előzmény:
    Mokuta (1)
    2009-05-16  22:39
  13. 2009. május 17. 04:2414.

    Megnyugtato ezt olvasni. Eddigi forum hozzaszolasokbol ugy tunt, hogy mindenki mas 1-2 millabol ki tudja hozni, es sokaig nem ertettem, hogy a fenebe lett nekunk ennyi a vege. Egy idore leirtuk magunkat. Persze most ezek utan evekig csak feluletes "kipofozasok" lesznek, de akkor sokaig ujra-meg ujra szamolgattuk az osszegeket, hogy hol csusztunk el.

     

    Ketsegtelen, hogy ha sokmindent magad csinalsz, megtakarithatsz penzt. Peldaul nalunk a szallitasok is nagy tetelek voltak, ha van kisteherautos haver, az jol jon.

     

    Sok energia az olcsobb de meg mindig mutatos dolgok felkutatasa. Aki Afa nelkul dolgoztat, ott is nyerhet ugye.

     

    Sok penz, ha mindent mesterekkel-ceggel csinaltatsz, es csak "felugyeled", "tisztan" dolgoztatsz (AFAval), gyorsan szeretned, es nincs idod nyakadba venni a varost es videket az olcso alapanyagok erdekeben. Az extrak (sarokkad, kandallo, zuhanyfulke, jo gepek a konyhaba, szigetelszivo, padlofutes, almennyezet vilagitassal, beepitett butorok, kulonleges falfestesek, bonyolultabb csempelerakas, pl) sok penzt elvisznek.

     

    En sem biznek az elado felujitas-saccaba. De meg a sajat felmerodnek is hozzaszamolnek kb 30%ot plusszba, minimum.

    előzmény:
    belváros (7)
    2009-05-17  03:01
  14. Torolt_felhasznalo_248363
    Torolt_felhasznalo_248363
    2009. május 17. 04:2413.

    Úgy lett 4 millió,hogy bútort nem vettünk,nincs még ülőgarnitúra,a függönyöket,lámpákat is utána vettük meg,és még hiányzik csomó minden...

     

    előzmény:
    Mokuta (1)
    2009-05-16  22:39
  15. Torolt_felhasznalo_248363
    Torolt_felhasznalo_248363
    2009. május 17. 04:2112.

    Ja és számítani kell rejtett hibákra, ami kicsit megdobhatja a költségeket...

    a konyhabútor alsóhangon félmilka,mi olcsóbbat választottunk és olyan is lett...

    szerintem jól gondold meg,nagy fába vágod a fejszéd!

    nemcsak anyagilag...

    főleg,hogy van amit Ti szeretnétek csinálni,munka mellett necces...

    előzmény:
    Mokuta (1)
    2009-05-16  22:39
  16. Torolt_felhasznalo_248363
    Torolt_felhasznalo_248363
    2009. május 17. 04:1711.

    Nálunk rengeteg dolgot a párom csinált falat is húzott,festett,mázolt stb..és ennél olcsóbban nem tudtuk megúszni.

    kőműves jó sz@rul dolgozott,a burkoló is szemmértékre fugázott (a kis profi,)

    el is baltázta jó pár helyen.

    Horror volt az egész,nálunk 1 évig tartott...

    de ha van pénzetek nyilván nem tart ennyi ideig...

     

    előzmény:
    Mokuta (1)
    2009-05-16  22:39
  17. Torolt_felhasznalo_248363
    Torolt_felhasznalo_248363
    2009. május 17. 04:1410.
    Csak az ablakcsere fél millió,(műanyag) ha szerencséd van tudsz alkudni...
    előzmény:
    Mokuta (1)
    2009-05-16  22:39
  18. Torolt_felhasznalo_248363
    Torolt_felhasznalo_248363
    2009. május 17. 04:139.

    Én az bizti,hogy nem hagyatkoznék a tulajdonos v. az ügynök becslésére

    ha én tudtam volna,hogy ennyi mindent kell csinálni,még alkudtam volna,az tutkó.

    ha erősen fel kell újítani,akkor 4 milkára számíthatsz

    és gondolom venni kell:kádat,wc-t,mosdót,sütőt,főzőlapot és egyéb nyalánkságokat.

    semmi luxus,alap dolgok,csak úgy repkedtek a milliók...

    előzmény:
    Mokuta (1)
    2009-05-16  22:39
  19. 2009. május 17. 03:078.
    Kihagytam:tapéta.
    előzmény:
    belváros (7)
    2009-05-17  03:01
  20. 2009. május 17. 03:017.

    5  millió összesen

    Elsőre őrület,de

    Benne volt a ház külső hőszigetelésbe beszállás

    Lépcsőház-felújításba beszállás

    A lakás egy romhalmaz volt(örököltük)vezeték-cserék,összes nyílászáró(és jó nagyok) cseréje,festés,parkettázás,falak bontása-építése-áthelyezése,szanitereket teljesen újakat vettünk, csapokat, szóval egy totális felújítás volt,épített konyhabútor,beépített szekrények,galériák.

    75 nm2, 3 nagy szoba volt,szűk és idétlen kialakítású mellékhelyiségekkel, ebből lett kellemes mellékhelyiségek,  egy nappali egy egész szoba,két félszoba.

    Sok idő ,sok munka.

    előzmény:
    Mokuta (1)
    2009-05-16  22:39
  21. 2009. május 17. 00:546.
    1 éve 71 nm-es lakás teljes felújítás (teljes elektromos hálózat csere is)  kb 2,5 hó és 4 millióból simán kijött, az egészet egy cég csinálta természetesen.
    előzmény:
    Mokuta (1)
    2009-05-16  22:39
  22. 2009. május 17. 00:385.
    45 nm es lakas falig leverve minden , falszigeteles, almennyezet spotlampakkal, konyhacsere, furdoszoba teljesen kadastol, villany-padlofutessel, villany-vizvezetekek csereje, padloburkolas konyha-bejaro-furdoszoba, padloszonyeg parkettara, ajto-ablakcsere, festes, 3 honap alatt, mindent egy ceg csinalt, kb.5 millio,3 eve. Ebben az uj konyhagepek benne vannak. Dragabb lett a hus mint a leves. A felmeresnel eleinte fele ennyi lett, aztan valahogy minden dragabb lett, uj otletek szulettek, es tobbek kozott a mi hibankbol is, pl. mert "miert kell nekunk jobb minosegu?'".
    előzmény:
    Mokuta (1)
    2009-05-16  22:39
  23. 2009. május 16. 23:224.
    Egy 90 nm-es lakás kifestése, ha magad csinálod, és feltételezzük jobb minőségű festéket használsz, ne adj isten egyrétegű előre kikevert színekkel, a festék kb 40.000. Meg kell jegyeznem, hogy megéri, mid időben is és látványban is. Ha ketten csináljátok, kell 2 teddy henger hozzá két teleszkópos nyél, 2 festékes láda lehuzó rácscsal. Helyiségenként 1-1 takarófólia a padlóra, 2 ecset ( NEM MŰSZÁLAS ) az apró munkákhoz, létra. A létra oldalára felakasztható kis vödör, (ilyen is kapható) mert létráról ecsettel fogsz szinte kivétel nélkül dolgozni. Ragasztószallag a takarófólia rögzítéséhez. Ha a létrát csak kölcsönkéred vagy eleve már van, sokat megtakaríthatsz. Így kb összesen 60 ezerből kijösz. Vedd figyelembe, hogy egy szakképzett ember 3-4 nap alatt végez. Nektek kb 5-7 napra lesz szükségetek. De a szakember 140.000 Ft ot is elkérhet. Technikai tanácsot is adok ha érdekel, így elkerűlheted a tipikus hibákat, amiket én is elkövettem. Sok szerencsét
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 16. 23:193.
    Mi ablakot cseréltünk magunk, én voltam a fogdmeg, a párom a szakember Hidegburkolásra, villanyszerelésre, fal javításra, tapétázásra, radiátor cserére, festésre szakembert hívtunk, a vízszerelésre, gipszkartonozásra, parkettázásra, konyhabútor cserére itt voltunk magunk (és a család). De ez évek alatt történt, ahogy volt pénzünk. Legutóbb szobát választottunk ketté, ajtót falaztunk be, teljes tapéta csere, festés, padlószőnyeg csere parkettára...kemény volt. Árat csak egyet tudok biztosan: 54 nm-es lakás régi tapéta leszedés, fal javítás, új tapéta, új színekkel festés, csövek festése 200e Ft volt. Szerintem minden az igényektől függ (ha csak a parketta árakat nézem pl. ég és föld), meg attól, mennyit vállaltok magatok, vagy esetleg mindenre szakembert hívtok. Ha ez utóbbi, akkor érdemes olyan céget választani, akik kompletten végeznek mindent, van ilyen dögivel, kérjetek árajánlatokat!
    előzmény:
    Mokuta (1)
    2009-05-16  22:39
  25. Torolt_felhasznalo_865157
    Torolt_felhasznalo_865157
    2009. május 16. 22:512.

    hát ez elég nehéz kérdés mi most építkezünk sokmindent a két kezünkkel csináltunk mester ember aki nem barát vagy rokon csak néha volt. Mi így rengeteget tudtunk sporolni. Így a házunk feleannyiba kerül mint amennyire saccolják.

     

    Egy ügyes férfi sok mindent maga is megtud csinálni. Te meg addig tudsz festeni.

    előzmény:
    Mokuta (1)
    2009-05-16  22:39

Címlap

top