Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Keresztelő kérdések

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2009. június 30. 13:59

Sziasztok!

 

Kisfiamnak 2 hét múlva lesz a keresztelője. Református templomban lesz keresztelve. A pap a napokban eljön családlátogatás gyanánt, beszélgetni a kersesztszülőkkel, tehát ők is itt lesznek. mivel egy kis gyülekezet ez a hely, ezért náluk ezt így szokták. Mi nem járunk templomba, bár hívők vagyunk, de nem gyakoroljuk a vallást.Viszont nagyapámék erősen hívők voltak, ezért (is) fontosnak érezzük ezt a keresztelőt.Szóval abszolut járatlanok vagyunk ebben a témában. Kérdéseim lennének, kérlek segítsetek:

 

1, Csináljak-e kaját a papnak, vagy elég a szendvics?

 

2, A pap talajdonképpen plébános, neki hogy kell köszönni? Jó napot, vagy dícsértessék, vagy tiszteletem plébános Úr vagy hogy??

3, Már kérdeztem a papot, hogy miben lehet a kisfiam a keresztelőn és azt mondta, hogy bármiben, de általában világos színűben szokták. Szerintetek egy vajszínű nadrág és egy fehér  felső jó lesz? Nem akarom tiszta fehérbe, szerintem nagyon idétlen ez a "herceges" öltözet.

 

4, a keresztelő után a szűk család,  vagyis 10-en elmegyünk egy étterembe ebédelni és annyi az egész. Ugye oda nem kell elhívni a papot?

 

köszi, ha válaszoltok!

 

Ja és bármi okos, építő jellegű hozzászólást szívesen fogadok

  1. 2009. június 30. 14:5826.

    Nos, ha így tudod milyen is vagyok, akkor ám(en) legyen. Vallásos, hívó létedre úgy látom épp elég randa szó csúszik ki az ujjaid közül és gondolatban már több kést vágtál a hátamba, mint egy nem hívő bármikor is. Ez azért elég visszás.

    Ahhoz képest, hogy rongy ember vagyok a véleményemmel, elég kíváncsi vagy rám.

     

    De ezen nem váltotztat a tény: halvány fingod nincs az egész vallásról és arról miért és hogyan is működik.

     

    Jó keresztelkedést, meg evést utána, meg mindent.

     

    Igaz, a bibliában is megírták: ne emeljetek oltárokat, ne imádjatok bállványokat.

    Olvass utána, ha nem rémlik.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752266 (21)
    2009-06-30  14:50
  2. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 30. 14:5625.
    persze, a keresztelő utáni Istentiszteletet mindenképpen végigüljük, max. én kimegyek vagy valaki az addigra már pontosan 8 hónapos örökmozgó fiammal, mert őt szerintem nem sokáig fogja lekötni, főleg hogy a kajaidejét is érinteni fogja és abban nála nincs pardon
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_264124 (22)
    2009-06-30  14:52
  3. 2009. június 30. 14:5624.
    Még annyit, bár kicsit más szitu, mi al agziba nem hívtuk meg az atyát, de másnap vittünk neki süteményt és nagyon örült neki!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752266 (21)
    2009-06-30  14:50
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 30. 14:5323.
    ja és a nagyszüleimet pedig azért nem kérdeztem, mert már nem élnek, a család többi tagja pedig csak annyira vallásos, mint én, vagy pedig katolikus, ott pedig más a szokás....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 30. 14:5222.

    Szia Tamara!

     

    Látom, már azért sok hasznos tippet kaptál. A lelkésznek valóban Áldás, békességgel kell köszönni és ha Tiszteletes Úrnak szólítod, azért sem fog haragudni , viszont akármilyen fiatal is, nem szabad letegezni. Tudom, ezt nem írtad, de az ismeretségi körömben sokan vannak, akik nálunk is letegeznék a lelkészt és simán sziá-t köszönnének neki és a keresztnevén szólítanák . Szerintem jó lesz a ruha és felénk az a szokás, hogy tortát visznek a lelkésznek és a keresztelő előtt vagy után adnak neki pénzt. Ahogy a többiek is írták, elég, ha valami kis rágcsálnivaló, szendvics, esetleg egy fajta süti van és hozzá valamilyen üdítő. Egyébként akármilyen hívők vagy sem a vendégeitek, nagyon ciki, ha az istelentisztelet közben átjáróházat csinálnak a templomból. Ha nem is hívők, de most az egyszer kibírják azt az egy órát, nem? Egyébként, ha a baba nyűgös és őt viszi ki valaki, azt elnézik, de menjen vele a fél család.

     

    Egyébként nekem is vannak olyan ismerőseim, akik nem járnak templomba (max. Szenteste vagy Karácsony 1. napján, Húsvétkor meg Pünkösdkor), de a gyereküket megkereszteltették. 

     

    Jó keresztelkedést!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752266 (1)
    2009-06-30  13:59
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 30. 14:5021.

    Hagyjátok Novembert..., ő egy szellemi toprongy, zéró megértéssel, zéró toleranciával. Egyszerűen nyomorult az élete és haragszik a világra, mert neki semmi sem sikerül és még nem jött rá, hogy erről csakis maga tehet. Kötekedni jött ide, mert így nyugszik meg a lelke, kívánom, hogy ez legyen a legnagyobb öröme az életben.

     

    Ps: amúgy meg nem akarjuk rákényszeríteni a gyerekünkre sem a vallást, sem mást, csupán ennyivel tartozunk neki, hogy megkereszteljük, mert még nem tudhatjuk hogy alakul és milyen irányban az élete, nem szeretném, ha felnőtt fejjel menne keresztelkedni, ha később pl.  templomi esküvőt szeretne. ÉS attól, hogy nem járok templomba még lehetek hívő, imádhatom az Istent, imádkozhatok, és adakozhatok is, egyházi adót is fizetek, hidd el.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. június 30. 14:4820.

    Tudod ki a szerencsétlen? TE!

    Álmaid lovagját keresed és másokat kérdezel a bemeden, ahelyett, hogy őt magát kérdeznéd meg!  Nem ismerős a szitu? Tamara is másokat kérdez, mint a családját. És TE ezért szemreháynást teszel neki???? Nézz már magadba!!! 

    Óh bocs, ahhoz némi ész is kellene, de képosztalével a fejedben nehéz lesz!

    A fenekeden van még a tojáshéj, azt sem tudod, mi az a keresztelő! De még arról sincs sok fogladmad, mi is az a vallás!

     

     

    előzmény:
    November5 (15)
    2009-06-30  14:35
  8. 2009. június 30. 14:4219.

    Kedves November!  

     

     

       Kicsit tobb megertest a reszedrol, igy talan Te is megkapod egyszer. Ne legy ilyen elutasito es kioktato. Az erkolcs a vallason felul all, nagyon jo ember lehet egy istentagado is. Jarhat valaki temblomba, fizetheti az egyhazi adot , es kozben lehet a lelke melyeig gonosz. Gondolj a homoxeszualis , pedofil, gyerekeket megronto papokra is. Ez a fiatal anyuka keresztelni szeretne a babajat, ennyi. A szentsegek mindenkit, hangsulyozom midenkit megilletnek. Ha a parokia kuszoben talalnanak egy ujszulottet, megkereztelne a pap. Mert az egyhaz mindenkit befogad.A tobbit Te bizd a sorsra,Istenre,vagy akire akarod, de neked ehhez mar semmi kozod.Joindulatot, elfogadast, szeretetet kerek.  Konyebb lenne a Te eleted is.       Ibolya

    előzmény:
    November5 (10)
    2009-06-30  14:25
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 30. 14:4118.

    Te meg ostoba vagy, mert nem tudod becipzárazni a szádat.

    Mindenkinek joga van megkeresztelni azt a gyereket, ha akarja. Nem kell ahhoz mélyen vallásosnak lennie. És tudod, jobb, ha kérdez. Ha, valaki valamiben nem biztos, vagy valamit nem tud, az kérdezzen meg másokat, de ez nem tudatlanság. Ebben a dologban nem biztos, mást meg lehet, hogy jobban tud, mint te.

    előzmény:
    November5 (15)
    2009-06-30  14:35
  10. 2009. június 30. 14:4017.

    Ne is foglalkozz vele! Majd, ha lesz kisbabája, akkor talán rájön, hgoy miért is tartja szükségesnek egy szülő, hogy a gyermeke meg legyen kersztelve. Addig tényleg csak osztja az észt!

     

    Nekünk katolikus keresztelőnk lesz, volt katolikus esküvőnk, megvan a kersztanya, csak a templom nem. Közben költözünk másik megyébe. Viszont a nagymamámat csak kerekes székkel lehet mozgatni, így szeretnénk a szüleim lakhelyén a keresztelőt, hogy őt is elhozhassukk. 

    Egyébként nekünk is vajszínű ünneplőnadrágunk van és fehér ing, vajszínű nyakkendővel. 

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752266 (12)
    2009-06-30  14:30
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 30. 14:3616.

    komolyan mondom megáll az eszem, egyszerűen nem hiszem el, hogy milyen emberek vannak itt a fórumon.

    Soknak semmi önbecsülése nincs, a "valódi" életben meg sem mer nyikkanni, itt meg adja a "nagyarcosdi-kioktatósdit", itt éli ki az összes perverzióját, visszafojtott indulatát. Valószínűleg az ÉLETBEN sorra kapja a pofonokat, kudarc után kudarc éri és semmi öröme sincs, csak ez.

    Valahol nagyon sajnálom szegénykéket....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_193625 (14)
    2009-06-30  14:31
  12. 2009. június 30. 14:3515.

    Hová lett a vallásoddal járó tolerancia és megértés?

    Süllyedtem volna el a helyedben, ha ilyen kérdéssel jövök. Te... Szerencsétlen.

    Pont az ilyen birkáknak találták ki az egész egyházat. Begyűjtheti a nyáját, lesz még bejelentkező....

     

    Tudatlan vagy és ezt nem is titkolod. Apropó! A mélyen vallásos család sem tudott volna válaszolni a kérdéseidre?

     

    Igazad van, húzz el és zárd le a témát.

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752266 (12)
    2009-06-30  14:30
  13. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 30. 14:3114.
    Legközelebb ha meg mersz itt valamit kérdezni ....egyből zárt topikot nyiss!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752266 (12)
    2009-06-30  14:30
  14. 2009. június 30. 14:3013.

    Szia!

     

    Szerintem ne készülj semmi extrával, némi rágcsa, üdítő, esetleg szendvics... inkább beszélgetni, ismerkedni akarnak szerintem....

     

    Köszönés: Áldás, Békesség...  ("Istennek dicsőség" rá a válasz a lelkésztől...)

    Tiszteletes Úrnak, vagy Nagytiszteletű Úrnak szokták szólítani. Szerintem bátran kérdezd meg, hogy melyiket használja. Nekünk van lelkész barátunk (reformátusoknál lelkész, lelkipásztor van, nem pap!), ő nem szereti pl. a Nagytiszteletű Urat, még fiatal... ő mondta! :)

     

    Az én kisfiaim sötétkék nadrágban és hozzá egy fehér, galléros body-ban voltak, fehér kötött kardigánnal. Nem mondták, hogy nem jó. Ünnepi ruhában legyen, ne farmerben, ennyi a lényeg. Én pici babára nem akartam inget adni, kényelmetlen nekik még....

     

    Nem kell meghívni őket az ebédre, bár, ha kis közösség, lehet, hogy illik.... nem tudod ezt kipuhatolni valahogy?

     

    Szép Ünnepet nektek!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752266 (1)
    2009-06-30  13:59
  15. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 30. 14:3012.

    Na, pont a te fajtádnak az "építő" véleményére nem voltam kíváncsi.

     

    Atyaég, micsoda emberek vannak..........

     

     

    Amúgy köszönöm szépen  a többi hozzászólónak a segítséget, a lényeget sikerült megtudnom

    Ezennel le is zárom a topicot, amíg  még egy ilyen agyatlan, kioktató, senkiházi, hulladék ide nem téved és osztja itt nekem  az észt

    előzmény:
    November5 (10)
    2009-06-30  14:25
  16. 2009. június 30. 14:2811.

    A kisifiamnak 1 hónapja volt református keresztelője

     

    A református pap a tiszteletes.

     

    Köszönni "Áldás Békesség"-gel szokás

     

    Fehérbe nem csak hercegesen lehet öltöztetni, de alapvetően teljesen jó a vajszínű cucc. (A templomban nyáron is hideg van, ne felejts el kardigánt, sapit vinni)

     

    Nálunk illik meghívni a lelkészt, aki általában nem szokta elfogadni a meghívást, az esküvői vacsoránkra eljött, a többi eseményre nem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752266 (1)
    2009-06-30  13:59
  17. 2009. június 30. 14:2510.

    Szia!

     

    Hívők vagytok, de nem gyakoroljátok a vallást? Húha, ez igen! Ehhez csak gratulálni tudok...

     

    És Ti akartok keresztelkedni?  Helyesebben egy gyerekre rákényszeríteni valamit? Én a tiszteletes helyébe vágnám ki az egész családot, mint azt a bizonyos macskát...

     

    Gyalázatos képmutatás részetekről az egész. Mert így szokás?

    Kíváncsi leszek hányszor jártok majd ezek után templomba, tartjátok a vallási ünnepeket, böjtöt stb.

    Hogy álltok az egyházadóval? Pénzben vagy közösségi munkában?

    Remélem isten színe előtt fogadtatok egymásnak hűséget...

     

    Én nem vagyok vallásos, nem ünneplek születést, halált, nem fohászkodom senkihez, nem imádok bálványokat.

    De ennél sokkal gyalázatosabb a képmutatás...

     

    Sok-sok hányós szájli.....

     

    El ne felejtsd a vallásod elvei alapján nevelni gyermeked és úgy élni életed. 

     

     

    Nov

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752266 (1)
    2009-06-30  13:59
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 30. 14:259.

    Nem fog megsértődni, ha az Áldás - békesség Tiszteletes Úr  helyett a vezetéknevét és úrat mondasz.......

     

    Ha ő kezdi úgy, akkor  ti is azzal válaszolhattok, de ez már  idejétmúlta.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752266 (4)
    2009-06-30  14:23
  19. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 30. 14:248.

    bocsánat a sok ismétlésért, de szarakodik itt  a net...

     

     

    oké, akkor nem "plébános urazom"

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 30. 14:234.

     

    Tehát akkor "Áldás békesség plébános Úr!" - így helyes?

     

    keresztelő után lesz egy Istentisztelet és utána eljöhetünk egy"köszönöm" után?

    Anyagiakat most kérdezzem meg, ha jön családlátogatásra?

    nagyon köszönöm a segítséget!

    előzmény:
    Nadine_ (2)
    2009-06-30  14:15
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 30. 14:234.

     

    Tehát akkor "Áldás békesség plébános Úr!" - így helyes?

     

    keresztelő után lesz egy Istentisztelet és utána eljöhetünk egy"köszönöm" után?

    Anyagiakat most kérdezzem meg, ha jön családlátogatásra?

    nagyon köszönöm a segítséget!

    előzmény:
    Nadine_ (2)
    2009-06-30  14:15
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 30. 14:224.

     

    Tehát akkor "Áldás békesség plébános Úr!" - így helyes?

     

    keresztelő után lesz egy Istentisztelet és utána eljöhetünk egy"köszönöm" után?

    Anyagiakat most kérdezzem meg, ha jön családlátogatásra?

    nagyon köszönöm a segítséget!

    előzmény:
    Nadine_ (2)
    2009-06-30  14:15
  23. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 30. 14:224.

     

    Tehát akkor "Áldás békesség plébános Úr!" - így helyes?

     

    keresztelő után lesz egy Istentisztelet és utána eljöhetünk egy"köszönöm" után?

    Anyagiakat most kérdezzem meg, ha jön családlátogatásra?

    nagyon köszönöm a segítséget!

    előzmény:
    Nadine_ (2)
    2009-06-30  14:15
  24. 2009. június 30. 14:183.
    Ha a pap református, semmi esetre sem plébános és dícsértessék...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752266 (1)
    2009-06-30  13:59
  25. 2009. június 30. 14:152.

    Szia!

     

    Református vallású vagyok 3 lányom van mindegyiket megkereszteltük. A legkisebbet 2 éve, pusz a két nagyobb lány református oviba jár.

     

    1. Hozzánk is jött a Tiszteletes Úr családlátogatásra, bár mi régóta ismerjük egymás lévén ennek a gyülekezetnek az  ovijába járnak a nagyok. Én üdítővel kávéval kínálatam meg, meg volt sós édes rágcsa az asztalon. nem enni meg beszélgetni.

     

    2. Köszönni a reformátusok Áldás, békesség-gel köszönnek.

     

    3. Nem kötelező a fehér, az én lányom is vajszínű ruhában volt. Arra készülj hogy lehet kint 40 fok a templomokban hűvösebb van!

     

    4. Az ebédre nem kell elhívni a Tiszteletes urat, mi se tettük soha...

     

    Nadine

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752266 (1)
    2009-06-30  13:59

Címlap

top