Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nyaralás Pag szigetén

peltimi
Létrehozva: 2009. július 15. 10:17
Szertnék tanácsot, információkat kérni Pag szigetéről. Mire érdemes figyelni, mit érdemes megnézni, meglátogatni, mit mennyiért, hol, egyáltalán a szigetről való vélemény, ki hogy érezte magát. tetszett-e, stb.  Köszönöm szépen a hozzászólásokat!
  1. 2009. július 15. 14:487.

    Tavaly nyaraltunk Pag szigeten. Pag város apartmanokkal borított domboldalán, egy nagyon kedves házaspárnál laktunk. Kicsit tartottam a sziget kopárságától, de lenyűgöző látvány, amúgy meg néhol annyi a növény, hogy nem látni a tengert. Érdemes minden zegzugát bejárni a szigetnek, mert tele van eldugott, gyönyörű helyekkel, illetve sziklás öblökkel.Én a hegymászást élveztem a legjobban, mert elképesztő a panoráma fentről. Esténként pedig a hegyoldalban bégető birkák dobják meg a hangulatot :-) Rengeteg gyógynövény, fűszernövény található a szigeten, érdemes belőlük hazavinni, de helyi fűszerkeverékeket is  lehet venni az üzletekben. Mi a hídon mentünk át a szigetre, onnan is szép a panoráma, ÉS érdemes megnézni a várromot is.

     

    előzmény:
    peltimi (1)
    2009-07-15  10:17
  2. 2009. július 15. 12:056.

    Novalja a legnagyobb "város" a szigeten! Igaz, itt nagy az élet, de a strandokat nem néztük meg! Nekünk egy kicsit zsúfoltnak tünt. Mi Stara Novalján voltunk, ez majdnem egybeépült Novaljával.

     

    A kaja az itthoniakhoz képest nagyon drága, így nagy hasznát vettük a vitt kajáknak. Egy tál étel 50-80 kuna. A pizza 35-nél kezdődik, egy hambi 25-30 kuna. Kenyér, stb, 5-8 kuna egy 60 dkg-os. Érdems bemenni Novalja szélén lévő Hiper Novalis nevű boltba, itt mindig akcióztak - zöldséget, gyümit, stb. Ez volt talán a legolcsóbb bolt a szigeten. Zenés hely van Novalján ha jól tudom 3, de mi nem használtuk ki ezt a lehetőséget, roppant fáradtak voltunk este 8 órára. Érdemes benézni a horvátországinfo.hu-ra sok infót tudsz összeszedni. Ja! Kaját szinte mindent vihetsz magaddal, ha jól tudom tojást, nyers húst nem lehet. Bár mi éjszaka mentünk, ha határőrből csak a csuklójából kiálló részeket (ujjak) láttuk, így azt vittünk volna, amit akarunk!!!!

     

    Sziklás, eldugott öblöket találhatsz olyat, ahol nincs más csak Te Pag városától pár km-re.

    előzmény:
    peltimi (5)
    2009-07-15  11:47
  3. 2009. július 15. 11:475.
    Szia! Novalja a település ahova megyünk és appartmant béreltünk ott. Élelmiszert bármit lehetett vinni? Drága az étterem? Vannak esti jó zenés helyek?
    előzmény:
    nonamona (4)
    2009-07-15  11:43
  4. 2009. július 15. 11:434.

    Szia!

     

    Tegnap jöttünk haza Pagról! Gyönyörű, gyönyörű, gyönyörű!  Bár kopár a sziget, mi kerestünk (és találtunk is) eldugott öblöket, ahol mi voltunk csak fürdeni. Érdemes a déli hídtól kezdve, az északi Lun falucskáig bejárni az összes pontját. Mi kb 300 km-t mentünk 8 nap alatt a szigeten!!!! Ha konkrét kérdésed van, szívesen válaszolok. Egyébként a sziget igen drága, kiemelten a parkolás. Vagyonokat fizettünk pár órás parkolásért!!!

     

    Helyileg tudod már, hogy hova mentek????

    előzmény:
    peltimi (1)
    2009-07-15  10:17
  5. 2009. július 15. 11:233.
    Köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_607290 (2)
    2009-07-15  10:29
  6. Torolt_felhasznalo_607290
    Torolt_felhasznalo_607290
    2009. július 15. 10:292.

    Szia!

    Mi 2-szer nyaraltunk Pag szigeten, egyszer Novalja-ban, egyszer pedig egy Mandre nevű kis faluban. Nekem elsősorban azért jött be Pag, mert nincs tömve turistákkal, sokkal nyugodtabban lehet pihenni mint pl. az Isztrián. Mindkétszer apartmanban laktunk. A helyiek barátságosak és kedvesek. Bármikor visszamennék, nagyon jó kis hely!!! Jó választás!!!

    előzmény:
    peltimi (1)
    2009-07-15  10:17

Címlap

top