Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Jákó papagáj tartása

A_tól*Z_ig
Létrehozva: 2009. szeptember 8. 09:37

Tapasztalatok érdekelnének a tartásával, nevelésével kapcsolatban, mert bizony annyi időt, foglalkozást igényel, mint egy gyerek. Akinek van, újból belevágna?

Örülnék,ha privátban kapnék elérhetőségeket, tenyésztő neveket, hogy ki honnan vásárolta őket?

Köszönöm.

  1. 2020. Április 11. 20:116.

    Szeretném megkérdezni hozzáértőtől hogy ha egy Jáko papagáj 25 évet élt velem az szép időnek mondható ,tudom


    50 -80 évig is elélnek .


    Eladó egy Német igényes nyitható tetejű kalitka új állapotban Teteje nyitva akkor 182
    csukva 162
    szélessége 66
    mélysége 56


    hozza adok egy nagy harang alakú aranyszínű másik kalitkát is mindkettő gurulós lábakon mozdítható. 5kg nagyszemű napraforgó és Ausztriából hozott vitaminrúd .


     

  2. 2018. július 27. 18:335.

    Ez a madár nagyon okos. Bébi korától én neveltem igazi családtag. Aki egy ilyen madarat szeretne annak tisztában kell lenie ,hogy nyaralni is magával kell vinnie. Coco most 12 éves beszél megért mindent a napom felét vele töltöm. Muszáj vele foglalkozni mert depreszioba esnek ha el van hanyagolva. Ami abban nyilvánul meg hogy kitépkedi a tollát. Vannak jó tenyesztok mint például Deák János. Szeretetben neveli a madarakat és ez  nagyon sokat számít.


    Egy Kongó papagáj az az Jako 200.000.- Forint. Be kell jelenteni vásárlást követően mert a madár védett faj. Ellenőrzik a madarakat minden évben. 

  3. CSK
    CSK
    2009. szeptember 8. 10:224.
    Olyan 2-300 ezer ft-tól láttam eddig kereskedésben, de jobb lehet a tenyésztő, ha már vki ilyen madarat vesz. A múltkor rámköszönt egy a boltban, férfi hangon, hát úgy megijedtem
    előzmény:
    CSK (3)
    2009-09-08  10:20
  4. CSK
    CSK
    2009. szeptember 8. 10:203.
    Húú ezek csodálatos madarak, a legintelligensebb papagáj fajta. Állítólag 3 éves gyerek szintjén állnak, tudnak számolni, és önálló mondatokat képezni, nem csak utánoznak. Gondolom rengeteg időt kell velük foglalkozni, nekem nincs, de 1x láttam egy dokumentumfilmet egy ilyen madárról, és logikai feladatokat oldott meg, felismerte a színeket, formákat, kifejezte magát... Nagyon ügyes volt :))
    előzmény:
    A_tól*Z_ig (1)
    2009-09-08  09:37
  5. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. szeptember 8. 09:582.
    Ezek szerint még nincs neked. Azt olvastam, mindenképpen kézben nevelt bébimadarat érdemes venni, mert nagyot tud csípni, ha nincs kézhez szoktatva. Nekem nimfám van, nem egy kategória, beszélni nem tud, egyes madárhangokat utánoz a kertből, de ő is aranyos. Viszont láttam a tv-ben, nem lehetetlen, hogy megtanuljon beszélni, ahhoz valószínű tényleg rengeteget kellene vele foglalkozni.
    előzmény:
    A_tól*Z_ig (1)
    2009-09-08  09:37

Címlap

top