Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hamvasztásos temetés segit

kitta001
Létrehozva: 2009. szeptember 25. 11:37

Hello

Egy barátom édesapja meghalt a hétvégén és szeretne képet kapni arrol hogy mennyibe kerül mostanság egy hanvasztás...

ugy szeretné hogy nem temetőbe elhelyezni a hamvakat hanem haza szeretni vinni és az édesapa által kért helyen szétszorni...

Tudna valaki segiteni hogy mennyibe kerülhet az ha csak a sima hamvasztást kéri? ezt is temetkezési vállalattal kell intéztetni vagy hol?

 

köszönöm előre is...

 

sziasztok..

K.

  1. 2011. Április 25. 19:4723.

    Tisztelt Fórumozók!

     

    Kérem segítsenek nekem, Testvérem tegnap elhalálozott a kórházban.

    Ilyenkor mit kell tennem, mit kell intéznem? Hamvasztatni szeretnénk és Édesanyám haza akarja vinni az úrnáját.

    Ha valaki tud gyors ügyintézési lehetőséget kérem értesítsen.

    E-mail: szalay.henrik@gmail.com

     

    Köszönettel:

    Szalay Henrik

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  2. 2010. szeptember 21. 16:0922.

    Szia Vera!

     

    Úgy látom törölted magadat a fórumról,mivel az email már nem megy át,itt szeretném megköszönni a leveledet és a segítségedet.

    A budapesti temetkezési intézetről(Kozma utca) pedig csak annyit,

    hogy ilyen gusztustalan,primitív,bunkó hozzáállást és bánásmódot

    egy gyászoló családhoz amit ott tapasztaltam,hát ilyet még nem

    láttam.A férjem majdnem asztalt borított.Siralmas!Apósom halála kapcsán intézkedtünk volna,de nem kellett volna odamenni.Sajnos budapestiek lévén mi is azt hittük,hogy ott kell intézni a dolgokat mivel a maszekokról nem sok jót hallani.Hát szerintem náluk csak jobbat lehet találni.Több irodában is érdeklődtünk,vegyes tapasztalatokat szereztünk,végül a Vera által ajánlott vállalkozó mellett döntöttünk.Őszinte és segítőkész volt.Tisztességes szolgáltatást kaptunk tisztességes áron.Ha valakinek szüksége lenne rá,keresse a www.gyaszhuszar.hu oldalt.Én leírom ezt az elérhetőséget mert szerintem ez nem reklám hanem segítség.Legalábbis az lehet annak akinek szüksége van rá.Ha ezért kitiltás jár a fórumról,hát legyen.Nincs túl nagy mozgás itt a fórumon,legalábbis a bejegyzésekből úgy tűnik.Bezzeg a hülye témákhoz van hozzászólás bőven.

    Üdvözlök mindenkit:Törökné Marcsi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  3. 2010. július 2. 13:2321.

    Szia!

     

    Őszinte részvétem! 

    Sajnos nálam is aktuális a téma :(

     

    Szerdán rendeltem meg Anyukám temetését a Budapesti Temetkezési Intézetnél (Margit Kórházzal szembeni kirendeltség). Egy nagyon kedves, segítőkész fiatal lány segített mindenben.

    Nálunk már megvolt a sírhely, szóval azt nem kellett venni. Az egész szertartás 230.000 ezer forintba került. Benne van egy hatalmas, gyönyörű koszorú, búcsúztatás, teljes körű ügyintézés. Nekünk "csak" oda kell mennünk a temetőbe.

     

    Zsuzsi

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_346787 (20)
    2010-07-02  13:09
  4. Torolt_felhasznalo_346787
    Torolt_felhasznalo_346787
    2010. július 2. 13:0920.

    Sziasztok!

    Először is köszönöm Verának a gyors választ!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni az ittlévőktől.Meghalt anyukám és hamvasztást szeretnénk de fogalmam sincs mi a tennivaló.Tud valaki megbízható temetkezésit?Esetleg van itt olyan fórumozó aki már igénybe vette a Vera által ajánlott céget?Légyszi segítsetek,minden válasz vagy infó jól jönne,ráadásul itt a hétvége és fogalmam sincs mit csináljak és kihez forduljak.Ráadásul borzasztó árakat hallok mindenhonnan,nekünk sem mindegy,hogy mennyibe fog kerülni.Előre is köszönöm a segítséget!

    Marcsi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_623907
    Torolt_felhasznalo_623907
    2010. Április 2. 08:5619.
    Kedves Fórumozók!Azt látom,hogy sokunknak szükségünk van segítségre ezen a téren,hozzáteszem,hogy sajnos.Sajnos az üzenet cserével gondok vannak ezért ideírom a saját mail címemet ha valakinek szüksége van ide írjon egy üzenetet somvera@freemail.hu   mindenkinek válaszolni fogok.Az illető adatait azt hiszem nem írhatom ide ki lehet,hogy ezt nem szabad.Privát üzenetben szívesen elküldöm bárkinek akinek szüksége lehet rá.Tündének pedig őszinte részvétem.Üdvözlettel:Vera
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_749763
    Torolt_felhasznalo_749763
    2010. március 30. 13:4618.

    Kedves Vera

    Sajnos nekünk most szükségünk lenne a telefonszámra és minden elérhetöségre Elöre is köszönöm K.Tünde

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_623907 (17)
    2010-03-24  16:07
  7. Torolt_felhasznalo_623907
    Torolt_felhasznalo_623907
    2010. március 24. 16:0717.
    Sziasztok.Hát igen,elég sok külömbség van az árak között.Nemrég(3 hete)halt meg a nagypapám.Hamvasztást kértünk és szórást.2 helyen voltunk az anyukámmal az egyik irodába 183 ezret a másikban 217 ezret kértek(Budapest 2010.március).Még szerencse,hogy nem volt nálunk ennyi pénz így nem tudtuk kifizetni.Hazajöttünk és anyu becsöngetett a szomszéd nénihez akinek 3 hónapja halt meg a férje és rákérdezett,hogy mit,hol és menyiért intézett el.A néni adott egy telefonszámot meg egy honlapcímet amit megnéztünk a neten és anyu fel is hívta,nagyon rendes hapsi volt,megkérdezte mit szeretnénk,elmondta hová kell menni és mit kell csinálni,majd eljött hozzánk kitöltött néhány papírt és elment.Másnap telefonált,hogy elszállították a papámat.Két nap múlva újra telefonált,hogy a templomba vitte az urnát,nekünk már csak a szertartásra kellett menni.Ez az egész 108 ezerbe került és 5 napot vett igénybe.Semmi idegesség és várakozás.A másik 2 helyen horror árat kértek és 2-3 hetet kellet volna várni a hamvasztásra.Úgy látszik lehet ezt így is csinálni.Köszönjük neki sok terhet levett a vállunkról,a templomi is nagyon szép volt.Ha bárkinek szügsége van segítségre bátran merem ajállani.Ha kéri valaki emailben elküldöm a telszámot+netcímet.Remélem tudtam segíteni.(csak ne legyen rá szükség)Üdv:Vera
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  8. 2009. szeptember 25. 13:0516.

    Itt még elég jó árakat olvasok a kolleganőm anyósát két hete temették így, semmi nem volt csak egy urna maguk vitték haza, és a Dunába szórták.

    150 ezerbe volt, ezekszerint nagyon nem mindegy, hogy hol csináltatod. Ez Bp  Péterfy s u i kórházban levő temetkezési váll.

    Amúgy meg ahhoz is engedély kell, hogy szétszórd, más kérdés, hogy senki nem kér.

    előzmény:
    kitta001 (1)
    2009-09-25  11:37
  9. Torolt_felhasznalo_301723
    Torolt_felhasznalo_301723
    2009. szeptember 25. 13:0315.
    kell a hamvasztó koporsó mindenképp, közegészségügyi okok miatt, nem elég fémtepsiben betolni a kemencébe. És igen, amit te megkapsz, mint hamvak, azok tartalmazzák a hamv.koporsót is....
    előzmény:
    alpok (10)
    2009-09-25  12:30
  10. 2009. szeptember 25. 13:0214.
    Szia, nekem tavaly hunyt el édesapám. Igaz vidéken de nálunk a vállalkozó intézte a hamvasztást. 40ezer volt a szállítás, a hamvasztás, ugye tárolni is kellett x napig plusz 12ért vettünk urnát de nagyon szép volt... És még a papírokat is intézték. Nekünk a vállalkozó volt olyan hogy saját maszek krematóriumjuk volt.. Talán ilyen helyen olcsóbban kijön.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_301723
    Torolt_felhasznalo_301723
    2009. szeptember 25. 13:0113.

    ez nem így van, volt régen próbálkozás ilyen kartonszerűségre, de nagyon kormolt a krematóriumokban, így maradtak a hagyományos fa hamvasztó koporsóknál.

    Ha közvetlenül a hamvasztó céghez fordul az elhunyt hozzátartózója, akkor olcsóbb, mintha tem. vállalkozón keresztül hamvasztat, mert ők pofátlanul nagy árréssel dolgoznak sajnos.

     

    A min. ár kb. 40-50 ezer forint, a határ a csillagos ég, bár ha szórás lesz, akkor tényleg nem kell puccos, többtízezer forintos urna, hanem egy hagyományos urnabetétben haza lehet vinni a hamvakat.

    Hallottam már olyat is, hogy szép urnában hazavitték, felét elszórták, felét meg benne hagyták az urnában, és betették vitrinbe, vagy akármibe.

     

    Nézd meg a krematorium.hu oldalt. Mármint ne te, hanem a topikindító. :)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_746110 (11)
    2009-09-25  12:49
  12. 2009. szeptember 25. 12:5012.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_746110 (11)
    2009-09-25  12:49
  13. Torolt_felhasznalo_474806
    Torolt_felhasznalo_474806
    2009. szeptember 25. 12:4911.

     

    Van mikor erős kartonszerű papír koporsóban(de borzasztóan hangzik) szállítják a halottat,és ebben a koporsóban hamvasztják el.

    előzmény:
    alpok (10)
    2009-09-25  12:30
  14. 2009. szeptember 25. 12:3010.
    Teljesen leforrasztott műa. úrnában adják át, hát nem kis kínlódás árán tudtuk kibontani. Nézz utána az árnak, lehet, hogy tényleg csak a hamvasztás kerűlt nálunk ennyibe, a többi költség még +, mármint a szállítás. Az biztos, hogy semmiféle fakoporsó égetése nincs benne, a halottat addig amíg nem kerűl rá sor, hűtőben tartják, és teljesen felöltözött állapotban, fémtepsiben tolják be. A maradék inkább granulátum, mint por. Meg is kérdeztem miért.  Állítólag azért, mert az energiával ott is spórolnak.,
    előzmény:
    kitta001 (9)
    2009-09-25  12:19
  15. 2009. szeptember 25. 12:199.
    hát még ráinfozok máshol is mert a 80 ezret marhára sokallom..mosntam a nőnek hogy nem kell nekünk diszes uran egy sima doboz is jo hiszen nem kerül sehová..szét lesz szorva...na mindegy..azért köszike...
    előzmény:
    alpok (8)
    2009-09-25  12:14
  16. 2009. szeptember 25. 12:148.
    Sziasztok! Nem takarékossági okok miatt mondom, de ha a hamvakat szétszórjátok, akkor felesleges venni úrnát, mert utána mit kezdtek vele? Tavaly halt meg édesapám, mi 2 db úrnába kértük a hamvakat. Az egyiket anyukám mellé helyeztük el, a másikat szétszórtuk kívánsága szerint. Ha érdekel, hogy miben adják át az úrnát, szívesen küldök róla képet, mert 1 napig nálam volt. Ugy emlékszem én is, hogy a hamvasztás 30 ezer körűl volt, de ebbe benne volt a szállítási költség is.
    előzmény:
    kitta001 (1)
    2009-09-25  11:37
  17. 2009. szeptember 25. 12:107.

    msot hivtam az ujköztemetőt..80-90 között van az hogy odavigyék a halottat-elhamvasszák -és kiadják egy dobozba a hamut...

    te jooo isten....a hanvasztás maga 23 e ft 12e a hamvasztókoporsó...miért koporsóba hanvasztank?? miért kerül a mai világba egy fábol összeeszkábált faláda 12e ft-be?????

    Bele se merek gondolni hogy mikor édesanyám meghalt 7 éve mit kaphattunk mi az urnába töltve...jéézusom...

    na remek lett a mai napom...

    köszönöm a segitésget mindenkinek...

    előzmény:
    KicsiBors (6)
    2009-09-25  11:52
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 25. 11:526.

    80 ezer kb.

     

    Mi szétszórtuk papám hamvait a nyáron a kedvenc virágoskertjében egy nagyon szép búcsúztató keretében.

     

    Szerintem a búcsúztatóra nem kell vagyonokat költeni, mi magunk szerveztük, sütöttünk, főztünk, italokat megvettük és beszédet mondtunk, zenéket válogattunk össze (ő megmondta már halála előtt, hogy milyen zene legyen, volt vengaboys is, nagyon vagány papám volt ám). Nagyon szép volt és megható! Persze egy panelban, vagy kiskertes háznál ez nem megoldható, tudom.

    előzmény:
    kitta001 (1)
    2009-09-25  11:37
  19. 2009. szeptember 25. 11:515.

    nekem sajnos van...

    ezt is a temetkezési vállalkozóval kell intéztetni, gondolj csak a holttest szállítására.azt csak ők tudják megoldani.

    a hamvasztás olyan 30ezer környékén van,az urna kb. 20tól kezdődik és ehhez jön a szállítási költség.

    előzmény:
    kitta001 (4)
    2009-09-25  11:49
  20. 2009. szeptember 25. 11:494.

    nem lesz szertartás...semmi...csak a srác szeretné kézhez kapni az urnát vagy azt a tárgyat amiben az édesapja hanvai vannak...tavaly halt meg anyukája..és a testvérei hanyag modon csak temetés után közölték vele hogy meghalt az anyukájuk...na mindegy nem is ez a lényeg...

    itt nem lesz szertatás...c

     

    csak az érdeklene hátha valakinek van tapasztalata ebben...

    előzmény:
    Passenger (2)
    2009-09-25  11:42
  21. 2009. szeptember 25. 11:443.

    Szia!

    temetkezés.lap.hu

     

     

      Itt   olvasgass de mindenhol változhatnak az árak.

    előzmény:
    kitta001 (1)
    2009-09-25  11:37
  22. 2009. szeptember 25. 11:422.

    szállítás+hamvasztás+urna olyan 70 körül van.

    persze az urna típusától függ.

    meg gondolom azért lesz egy búcsúztató szertartás,nem?

    az plusz költség 

     

    előzmény:
    kitta001 (1)
    2009-09-25  11:37

Címlap

top