Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

600 kcal-os diéta után...

egykettő
Létrehozva: 2010. február 15. 20:45

Sziasztok!

 

Az lenne a kérdésem, hogy 1 hónapnyi 600 kcal-os étrend után hogyan álljak vissza a normális étkezésre ( nem zabálásra) anélkül, hogy visszahíznék.

 

Tudom, nem ez volt a legegészségesebb módszer a fogyásra, de már nem tudtam mit kitalálni, egyszerűen nem mozdult a súlyom már fél éve! 

 

Amit tudni kell, hogy anno 2 és fél éve 103 kg-ról indultam, majd 1 éven át tartottam a 72-75 kg-t ( 165 cm vagyok), és most az 1 hónapnyi koplalásnak köszönhetően 62 kg vagyok. 

 

Sportolni szoktam legalább heti 4-szer kardio mozgást végzek, és ezt az "adagot" már nem szeretném emelni.

 

Örülnék néhány jó tanácsnak! Köszönöm! 

  1. Torolt_felhasznalo_414817
    Torolt_felhasznalo_414817
    2010. február 15. 22:448.

    Szia!

     

    Előre szólok: ki fogok akadni, de nagyon!

     

    Jesszusom!!!! 600 kalória??? Ezt nehéz felfognom! Amúgy a többiben nagyon ügyes voltál, GRATULÁLOK, és igaz írtad te magad is, hogy nem ez volt az ésszerű éppen :) Tényleg elnézést :)

     

    Miből fogytál? Izom/víz/zsír? Nem mindegy.

    Egy tanács: ne a kilóiddal törődj, mert alapvetően az izom nehezebb, mint a zsír, hanem: centi, testzsírszázalék, vízháztartás!

     

    Tudom, hogy nem éppen ez volt a kérdés, de efelett nem tudtam elmenni. Ne haragudj a kirohanásomért, de nem tudom megdicsérni azt, hogy szó szerint éheztetted a tested, akármennyire is nem kevés kitartást igényelt :(

     

    Miből állt a napi menüd?

    Természetesen a mozgást ugyanúgy nem szabad elhanyagolni.

     

    Milyen a tested "állaga"? Feszes vagy petyhüdt? Ha utóbbi, akkor ajánlom a szálkásítást is.

     

    Még egyszer elnézést a kirohanásért!

     

     

    előzmény:
    egykettő (1)
    2010-02-15  20:45
  2. 2010. február 15. 22:277.
     600  kcal-val milyen munkát tudtál végezni?    Vagy szakember segitett?
    előzmény:
    egykettő (1)
    2010-02-15  20:45
  3. 2010. február 15. 21:436.

    Szia,

    eloszor is ügyes vagy!Masodszor, ha eszel is, ne kezdd el a sültkrumplit, bundaskenyeret meg a csokit tömni. Probalj inkabb "hasznosat" enni. En reggel eszem kenyerfelet, joghurtot, es delben hust, köretet, ne krumplit, keves rizst. Este szinten kevesbe zsirosat. Menni fog!

    előzmény:
    egykettő (1)
    2010-02-15  20:45
  4. 2010. február 15. 21:405.

    Gratulálok ügyes vagy, én is felszedtem 10 kilót le kellene adni...

     

    mesélj miket ettél

     

    szerintem nagyon jó tanácsot kaptál azzal hogy fokozatzosan emeld a kalóriát. Judit

    előzmény:
    egykettő (1)
    2010-02-15  20:45
  5. 2010. február 15. 21:284.

    Szia!

     

    Először is gratulálok...

    Másodszor pedig, mesélj nekem mi az ilyen diéták lényege? Csak azt nézed, hogy max 600 kalória lehet egy nap és semmi mást?

    előzmény:
    egykettő (1)
    2010-02-15  20:45
  6. 2010. február 15. 20:593.

    Gratulálok!!! Ez nem semmi!

     

    Szerintem maradj meg a könnyű ételeknél, most már úgyis tudod, hogy mit szabad és mit nem. A lényeg, hogy akkor egyél csak, ha igazán éhes vagy, és este csak annyit, hogy ne lakj teljesen jól. Ha kb. kéthetente méred magad, és látod, hogy megindul felfelé a mérleg nyelve, akkor legfeljebb beiktatsz egy-egy diétásabb hetet. Szerintem nem a csodamódszerekben van a siker kulcsa, ennyi idő alatt már úgyis ráéreztél a lényegre. Én az egyénre szabott diétákban hiszek. 

    További sok sikert!!!

    előzmény:
    egykettő (1)
    2010-02-15  20:45
  7. 2010. február 15. 20:572.

    Szia!

     

    Anno kevesebbet ettem,mint most te....1honap alatt -10kg megvolt. En elrontottam, pontosabban elkezdtek tomni,igy hat a szervezetem mindent megtartott.

     

    1. tanacs: a legjobb lenne orvosi felugyelettel es megmondva,hogy nem szeretnel visszahizni, hisz ha osszevetjuk a magassagodhoz ez idealis testsuly a BMI szerint.

     

    2. tanacs (ha nincs lehetoseg orvosra): kethetente emelj 100-200kcal bevitelt. Igen, ilyen lassan. Kulonben minden be fog epulni, tartalekolni fog a szervezet, hogy felkeszuljon egy esetleges uj koplalasra. Szoval nagyon ne valtoztass, es ne hirtelen... mondjuk holnaptol ket hetig +100kcal, aztan +100, es igy tovabb....

     

    Ne legyel tul moho es ehes, konnyen ra lehet kapni ujra a kajara es akkor veszve van minden....

     

    A legjobbakat es gratulalok a kitartasodhoz!

    előzmény:
    egykettő (1)
    2010-02-15  20:45

Címlap

top